Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 26-10-2007, 00:39   #1 (permalink)
zabataygatör

Katılım Tarihi: 04-08-06
Üye No: 3676
Tuttuğu Takım: Fenerbahçe
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan OKI Printing Solutions’dan Geleceğe Yatırım

OKI Printing Solutions’dan Geleceğe Yatırım

OKI, 2007-2008 öğretim yılında başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle eğitime destek veriyor.

OKI Printing Solutions, Şişli Endüstri Teknik Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik bölümü içerisinde, 2007-2008 eğitim öğretim yılı müfredatı kapsamında ilk defa açılacak olan Elektrikli Büro Makineleri Laboratuvarı’nı kurdu.

Yazıcı sektörünün temel sorunlarından biri olan ve OKI tarafından da gözlemlenen teknik kadro eksikliğini eğitimli personel adaylarıyla kapatmak için oluşturulan proje kapsamında, lise eğitimleri boyunca öğrencilerin OKI Elektrikli Büro Makineleri Laboratuvarı’nda teknik eğitim almaları sağlanacak.

Teknik lise öğrencilerinin eğitim süreçlerinde teorik bilgi kadar pratik bilginin de önemli olduğunun bilincinde olan OKI Printing Solutions, eğitime sağladığı bu destek ile gelecek nesillerin pratik bilgi ihtiyacını karşılamak için müfredat kapsamına alınan Elektrikli Büro Makineleri Laboratuvarı’nın tüm donanım ve teknik ihtiyacını karşılayarak oluşturdu.

Başarılı teknik destek ağı ve hizmetleri ile bilinen Oki Printing Solutions bu sosyal sorumluluk projesiyle, lise son sınıf öğrencilerine staj imkanı sağlayarak hem sektöre büro makinaları alanında eğitilmiş kalifiye teknik eleman yetiştirecek, hem de kendi teknik personel ihtiyacını karşılamış olacak.

OKI Printing Solutions Genel Müdürü Lusi Adut “Eğitime destek olmak için Şişli Endüstri Teknik Meslek Lisesi içinde yaptırdığımız Elektrikli Büro Makineleri Laboratuvarı’nda eğitim görecek öğrencilerin, sektörün kalifiye teknik eleman ihtiyacını karşılayacak olması bizi mutlu etmektedir. OKI olarak eğitime verdiğimiz desteği önümüzdeki yıllarda artırarak ülke genelinde sürdürmeyi istiyoruz.” dedi.

zabataygatör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla