Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 05-09-2012, 13:54   #1 (permalink)
osmann
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 03-13-07
Yaş: 46
Mesajlar: 4.528
Üye No: 18593
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 96
Varsayılan barak obama nın seçim konuşması hk.


sabah gazetesinde okudum...
obama konuşmasını başlıklarla sıralarsak kısaca; Kürtaj ,Eşcinsel evlilikler Vergiler Göçmenlik Sağlık reformu ve Medicare Seçim kampanyalarının finansmanı Dış politika ve ulusal güvenlik ve israil hakkında konuşma yapmış.

israil hakkındaki konuşması aynen "'ABD Başkanı Obama ve Demokrat Parti'nin İsrail'in güvenliğine sarsılmaz bağlılığı' vurgulandı ve İsrail'e yapılan güvenlik yardımlarının Obama'nın görevde olduğu süre içerisinde her yıl artırıldığına işaret edildi." şeklinde yazılmış.

bir insan memleketinin seçim kampanyasında israil hariç diğer tüm başlıklardan bahsedebilir dimi? israilden bahsederse ne olur?

diyelimki ben opk diye bir parti kurdum seçim kampanyasını ballandıra ballandıra anlattım durdum ve en sonundada " türkiye başbakan adayı osman ve opk (partinin kısaltılmışı akp gibi) rusyanın (mesela tabi, başka ülkede olabilir, fransa çin vs) güvenliğine sarsılmaz bağlılığımı vurguluyorum" desem ne düşünür millet? "vay canına rusyaya yalakalanıyor demezmi? seçildiğimdede "rusya herifi seçtirdi" demezlermi? zaten rusya seçtirmeyecekse neden söyleyeyimki o lafı? ne gerek var?

abd deki yahudi lobisi güçlü...bizi görmeden, isteklerimizi yapmadan, dediğimizi söylemeden, borumuzu öttürmeden seçilemezsin anlamına geliyor...

her seçimde her başkana söylettiriyor bu adamlar bu lafı ve gereğinide yaptırtıyorlar. halbuki israil abd ye ait, abd vatandaşlarının yaşadığı bir toprak değil. hani bizm altımızda kıbrı türk cumhuriyeti ile benzerlik kurulamaz...kıbrıs hem yakın zamana kadar bizimdi hemde ahalisi türk. silme türk. türkiyedeki seçimlerde kıbrısı güvence altına almak için kıbrısı koruyacağız diye vaadde bulunabilirsin...çünkü her türk kıbrısı farklı bir yer olarak değil. istanbul izmir ankara gibi memleketin bir parçası olarak görüyor... ama kıbrıs yerine rusya, çin iran, abd dersen rengin çıkar ortaya...

obamada bu seçimi kazanırsa öyle ortaya çıkıp "ben kazandım" diye artislik yapmasın. biliyoruz meseleyi...
selametle...
__________________
Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. Eflatun
osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla