Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 11-08-2015, 21:12   #2 (permalink)
mehmetkarahanl
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.011
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 494
Beğendikleri: 555
Varsayılan

Microsoft’un yeni üst seviye telefonlarına dair söylenti ve sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Microsoft’un Windows 10’un resmi çıkışından sonra Lumia telefon serilerini de yenileyeceği açıkça biliniyor. Bu konudaki sızıntı ve söylentilere daha önce de haberlerimizde yer vermiştik. Lumia 950 serisinin ve daha düşük Lumia modellerinin özelliklerihakkındaki söylentiler kesilmeden sürüyor.
Özellikle Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleri çok ilgi çekiyor, haliyle haklarında çok fazla söylenti var. Microsoft kaynaklı söylentiler konusunda hayli ünlü olan Windows Centraltarafından yayınlanan yeni haberler de bu üst modellere ilişkin yeni bilgiler içeriyor.
Bu bilgilere göre Microsoft’un Lumia 950 ve 950 XL telefonlarında, normalde ön panelde bulunan üç dokunmatik tuş, artık fiziksel olarak ortadan kalkıyor. Bu tuşlar yerlerini ekran üzerindeki sembollere terk edecekler. Bu sayede ekran çerçevesinin aşağı doğru daha dar tutulması mümkün olacak.
Windows Central tarafından yayınlanan yeni çizimlerde ise cihazların neye benzeyeceği tasvir edilmiş. Microsoft içindeki kaynakların, bu çizimlerin gerçeğe hayli yakın olduğunu onayladıkları da fısıldanıyor. Buna göre Microsoft şimdilik üç farklı renk seçeneği sunacak, bunlar mavi, siyah ve beyaz olacaklar.
Lumia 950 ve 950 XL modellerine dair bir başka yeni söylenti ise, bu telefonların daha önce iddia edildiği gibi metal alaşım gövdeye sahip olmayacakları yönünde. Her iki telefonun da polikarbon plastik gövdeye sahip olacakları, kalınlıklarının da 7 milimetre civarında olacağı söyleniyor. Üst seviye telefonlarda metal gövdenin moda olduğunu düşünürsek, bunun gerçek olması halinde Microsoft hayli müşteri kaybedebilir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla