Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 10-11-2015, 20:34   #2 (permalink)
mehmetkarahanl
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.071
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 563
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Hangi akıllı saati almayı düşünüyorsunuz?

Akıllı saatler hayatımızda daha fazla yer almaya başlamışken siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Akıllı saatler uzun zamandır hayatımızda olan teknolojik ürünler. Akıllı saatlerin “giyilebilir teknolojiler” olarak adlandırılmaya başlamaları ise sanırız Samsung’un Android işletim sistemine sahip saati Galaxy Gear ile oldu.
Galaxy Gear akıllı telefonların tüm yeteneklerini içinde barındıran bir ürün olmuştu ve “akıllı saat” algısını bambaşka bir boyuta taşımaktaydı. Tek sorunu ise tüm giyiebilir cihazların sorunu olan şarj problemiydi.
Daha sonra Samsung Android işletim sisteminden vazgeçerek kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemine sahip (Gear 2 ve Galaxy Fit) akıllı saatlerini ve spor bantlarını piyasaya sürdü. En son olarak geçtiğimiz gün detaylı incelemesini yaptığımız Gear S firma tarafından pazara sunuldu.Sony’de giyilebilir teknolojilere Smart Watch serisi ile başladı. Bu günlerde 3. neslini satışa sunan Sony’nin giyilebilir teknolojiler konusunda rakiplerinden bir adım önde olduğunu söylemek yanlış bir yorum olmayacaktır diye düşünmekteyiz.

LG bu noktada rakiplerine göre biraz geç kaldı ama G Watch R ve G Watch Urbane ile tüm dikkatleri üstünde toplamayı başardı.


Motorola tarafında ise Moto 360 sanırız akıllı saatler içinde en başarılı tasarıma sahip ürün oldu.

Dünyanın en zengin teknoloji firması Apple ise giyilebilir teknolojilere oldukça karamsar bir bakış açısıyla yaklaşıyordu ki onlarda mutlaka bir ürün yapma gerekliliği konusunda ikna oldular ve Apple iPhone 6 ile birlikte Apple Watch’ı bizlere tanıttı.Yerli üreticimiz Quadro’nun da S71 ve S88 bütçe dostu akıllı saatleri piyasada satılıyor. Farklı farklı alternatifler sunan birçok modeli piyasada görebilmekteyiz.Bu noktada sizlere şunu sormak istiyoruz.
Son zamanlarda kendinize akıllı saat almayı düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız hangi modeli size daha fazla hitap ediyor?
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla