Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 10-07-2018, 19:39   #1 (permalink)
Advertorial
 
Katılım Tarihi: 06-07-07
Mesajlar: 2.400
Üye No: 21260
Uydu Alıcısı: Atlanta
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 1172
Beğendikleri: 377
Varsayılan Mars’a ayak basacak ilk insan açıklandı!


Elon Musk’ın, SpaceX firmasının testlere başlayacağını açıkladığı Mars’a yolculuk konusunda, önemli bir adıma imza atıldı. Amerikan Havacılık ve Uzay İdaresi (NASA), Mars’a ayak basacak olan ilk insanı ( Alyssa Carson ) açıkladı.
NASA astronot programının en genç mezunu olarak tarihe geçen 17 yaşındaki Alyssa Carson, 2033 yılında gerçekleşecek proje için eğitimlere başlıyor. Her şey yolunda giderse Carson, 32 yaşında Mars’a ayak basarak tarihe geçecek.

Alyssa Carson, Mars’a giden ilk insan olacak!

NASA’nın dünya genelinde yer alan 14 ziyaretçi merkezine giderek NASA Pasaport Programı‘nı tamamlayan ilk kişi olan Carson’un, 3 yaşından bu yana astronot olmanın hayalini kurduğu belirtiliyor.3 yaşındayken izlediği “Backyardigans” programından etkilendiğini belirten Alyssa, çocukluğundan bu yana Mars’a gitmenin hayalini kurduğunu dile getirirken, Laval, Quebec ve İzmir’de yer alan uzay kamplarında bulunmuş.
İspanyolca, Fransızca ve Çince eğitimi de alan Alyssa Carson’un, Mars görevine Uluslararası Uzay Üniversitesi‘nde hazırlanacağı belirtildi. Ancak, henüz 18 yaşını doldurmadığı için astronotluk başvurusu yapamayan Alyssa, 18’ine bastığında Uluslararası Uzay Üniversitesi’ne başvuran en genç insan unvanını da kazanacak.

Kaynak:SDN
Advertorial Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla