SupersatForum  

Akıllı telefonlardaki son gelişmeler

 Android-IPhone-Windows Phone Katagorisinde ve  Akıllı Telefon Dünyasından Haberler Forumunda Bulunan  Akıllı telefonlardaki son gelişmeler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > GSM MOBİL DÜNYA > Android-IPhone-Windows Phone > Akıllı Telefon Dünyasından Haberler
Özel Arama

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 11-08-2015, 20:30   #1 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
New Icons 03 Akıllı telefonlardaki son gelişmeler


Qualcomm, giriş ve orta seviye yonga seti çözümlerini iki yeni yonga seti ile güncelledi.


Snapdragon 412 ve 212 Yonga Setleri Duyuruldu

Akıllı telefon işlemci üreticisi Qualcomm, geçtiğimizyıl piyasaya sunduğu Snapdragon 410 ve Snapdragon 210 yonga setlerini Snapdragon 412 ve Snapdragon 212 yonga setleri ile güncelledi.

Giriş ve orta seviyedeki LTE desteğine sahip yonga seti çözümleri Snapdragon 410 ve Snapdragon 210, daha yüksek saat hızında çalışan işlemcilerle güncellenerek Snapdragon 412 ve Snapdragon 212 adları ile resmi olarak duyuruldu.Snapdragon 412 yonga seti ana hatları ile 64-bit veri yoluna sahip Cortex A-53 işlemci çekirdekleri ve Adreno 306 grafik işlemci bitiminden oluşuyor. Snapdragon 410 yonga seti 1.2ghz saat hızında çalışırken Snapdragon 412 ise 1.4gHz’e yükseltilmiş.


Snapdragon 412 yonga seti, 1920×1200 piksel çözünürlüklü Full HD Ekran, full HD video kaydına izin veren 13MP kamera ve X5 LTE desteği sunuyor. Bu chipset ayrıca Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.1, USB 2.0 ve QuickCharge 2.0 desteğine de sahip.Snapdragon 400 yonga seti, 28nm mimarisinde 32-bit Cortex A-7 dört çekirdekli işlemci ve Adreno 304 grafik işlemci birimi ile sunulmuştu. Bu set, şimdi de Snapdragon 212 yonga setine hayat veriyor. Snapdragon 212 yonga setinin işlemcileri 1.1 ve 1.3gHz saat aralığında çalışıyor.Snapdragon 212 yonga seti, 720p HD ekran ve H.264 – H.265 video kodeklerinde Full HD video kaydı yeteneğine sahip. Chipset 8MP’e kadar kameraya destek veriyor. Bağlantı özellşkleri arasında ise CAT.4 LTE, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.1 + Bluetooth LE, USB 2.0, ve QuickCharge 2.0 özelliği bulunuyor.

Her iki chipset de CDMA operatör şebekelerini destekliyor. Bu yonga setlerinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2015, 20:39   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Akıllı Telefonları Akıllı Yapan Nedir


Mobil teknoloji büyümesi, son birkaç yıldır hızlı adımlarla tüm sınırları aşarak patladı. Ahizeler, artık onlara zar zor telefon diyebildiğimiz için mazide kaldı. Bu nedenle, arama, video oynatma, fotoğraf çekme ve çok daha fazlasını yapan bir cihaza yalnızca telefon görüşmesi yapan bir araçtan çok daha fazlası olduğu için artık Akıllı Telefon diyoruz.

Normal Bir Cep Telefonu Gibi, Ama Çok Daha Akıllısı

Akıllı Telefona sahip olmak, normal bir telefona sahip olmak gibidir, ayrıca bir kameraya, MP3 oynatıcıya ve taşınabilir oyun konsoluna da sahiptir. Aşağıdaki bilgiler yeni başlayanlar için: E-posta gönderebilir ve alabilir, kolaylıkla internete erişebilirsiniz. Kolay yazmak için tam bir klavyeye sahiptir. Ve hatta bazı geleneksel telefonlar bu özelliklerin birkaçını sunsa bile, bunların hiçbirisi hepsini aynı anda içermez ve hiçbirisi bu kadar sorunsuz ve hızlı çalışmaz.


Avuç İçinizde Bir PC

Akıllı Telefon cep boyutunda kişisel bir bilgisayar gibidir. Google'ın Android’i veya Microsoft'un Windows Mobile’i gibi tüm Akıllı Telefonlar bir işletim sistemine sahiptir ve cihazınızın hızının kesilmemesini sağlayarak şovu devam ettirir ve daha hızlı çalışır.

İşletim sistemi, “sıradan” cep telefonundan ayrılan bir diğer temel özellik olarak uygulamaları çalıştırmak için bir Akıllı Telefonu etkinleştirir. Hem ücretsiz hem de ücretli olmak üzere on binlerce uygulama vardır ve ticaret, oyun, eğlence, yemek ve aklınıza gelen her şey hakkında pek çok kategoride uygulama bulabilirsiniz.


Hangi Akıllı Telefon Sizin İçin Doğrudur?

Ekran boyutu mu yoksa tam klavye mi sizin için daha önemli? Telefonun parlaklığını, göz zevkinizi ve parmak çevikliğinizi göz önünde bulundurun ve hangi telefonun benzersiz hayatınız için daha uygun olduğuna karar verin. Video çekmek istiyorsanız, bellek kapasitesine odaklanın. Karanlık yerlerde fotoğraf çekiyorsanız, telefonunuzun bir flaşa sahip olduğundan emin olun. Ve iyi fotoğraf çekmek için esas önemli olan piksel olsa da, kaliteli bir lens de aynı derecede önemlidir. Müzik, fotoğraf veya video gibi büyük dosyalar saklamak istiyorsanız, yüksek bir bellek kapasitesine sahip bir telefon seçin.

Akıllı Telefonunuzu zekice ve yaşam tarzınıza ve gereksinimlerinize tamamen uyacak şekilde seçin.

Akıllı Telefonlar Hayatı Nasıl Kolaylaştırmaktadır?

Cep telefonu kullanımı, bundan yaklaşık 20 yıl öncelerinden başlayarak hayatımızda önemli bir yer edinmiştir. Başlarda, telsiz telefonların sınırlı sayıda piyasada yer alması ile kendini tanıtan bu cihazlar, zamanla birer cep bilgisayarına dönüşmüşlerdir.
Teknolojinin hızla geliştiği, firmaların sürekli olarak birbirleri ile rekabet etmesi sonucu daha iyi, daha yenilikçi ve daha hayatı kolaylaştırıcı özellikteki cihazların üretildiği çağımızda, akıllı telefonlar neredeyse her alanda işe yaramaktadır. Bundan yıllar önce kullanılan ilk cep telefonlarında, yalnızca konuşmak ve sınırlı karakterde mesajlaşmak mümkün iken, bugünkü cep telefonları ile banka işlemlerini bile halledilir hale gelinmiştir. İnsanları akıllı telefonlara iten sebepler, her ne kadar popülarite ve yeniliğin karşı konulamaz gücüne duyulan hayranlık olsa da, zaman içinde akıllı telefonlardaki uygulamaların neredeyse her alanda geçerli olması, hayatın akışı içinde koşturan kişilere maddi ve manevi yönden yararlar sağlamaktadır.
Hayatı kolaylaştıran belli başlı akıllı telefon uygulama türleri nelerdir?
Finans; Yıllar öncesinde ufacık bir işlem için beklenen bankaların vezne sıraları, akıllı telefonlar aracılığı ile gerçekleştirilen internet bankacılığı sayesinde sona ermiştir. EFT, havale gibi para transfer işlemleri, yalnızca internet bulunan herhangi bir ortamda, iki parmak hareketi ile yapılabildiği gibi; mevduat hesaplarının takibi, döviz alım ya da satımı, gsm operatörü veya çeşitli faturaların ödenmesi gibi işlemler de zaman kaybetmeden uygulanabilen hareketler içinde yer almaktadır.
Yazışmalar; Özellikle şirket elemanlarının ya da yöneticilerinin en büyük derdi, seyahatler ya da gün içindeki hareketlilik sırasında, gerekli olan e-posta yazışmalarının ve takiplerinin yapılamamasıdır. Ancak, akıllı telefonların e-posta hesaplarına erişebilmesi ve anlık olarak yazışmaları alabilmesi, gönderim yapabilmesi ve diğer e-posta işlemlerini gerçekleştirebilmesi, akıllı telefonların bu anlamda iş hayatını oldukça rahatlatan uygulamalara sahip olduklarını da göstermektedir.
Veri Paylaşımı; Gerek sosyal hayatta çekilen bir görüntünün hemen arkadaşlar ile paylaşılması, gerekse iş akışının devamının sağlanması için lazım olan ürün görsel paylaşımları, akıllı telefonların ilgili uygulamaları sayesinde oldukça kolaylaşmıştır. Mesajlaşma uygulamaları ya da e-posta bölümü üzerinden, telefon ile çekilen görüntü ya da video, anında ilgili yere gönderilebilmektedir. Bu durum da, özellikle gazetecilik ve televizyonculuk alanında büyük kolaylıkları beraberinde getirmiştir.
İnternet; Akıllı telefonlarda bulunan internet tarayıcıları, kullanıcılara anında erişim imkanı sunmaktadır. İstenilen web sitelerine girişin bu yolla sağlanması, gerekli duyuruların anında takip edilmesi ve buna bağlı olarak reaksiyon süresinin oldukça kısalması, hem maddi, hem de zaman açısından kullanıcılara iyi birer avantaj sağlamaktadır.
İletişim; Bilhassa yurt dışında yaşayan akraba ve tanıdıklar ile haberleşmek, normal telefon görüşmeleri ile gerçekleştiğinde oldukça pahalı olmakta iken, akıllı telefonlarda bulunan ilgili programlar ile internet üzerinden ücretsiz şekilde iletişim kurmak oldukça mümkündür. Bu iletişim, yazılı ya da sesli olabildiği gibi, görüntülü de olabilmektedir. Böylece, birbirlerinden ayrı yaşamak zorunda kalan tanıdık ya da akrabalar, bu uygulamalar aracılığı ile, hiçbir ücret ödemeden birbirlerini görebilmekte ve duyabilmektedirler.
Sosyal Hesaplar; Günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal medya hesaplarının, ilgili uygulamaları üzerinden kontrol edilmesi ve rahatça kullanılarak paylaşımlar yapılabilmesi, akıllı telefonlardaki bir başka meziyettir. Bu sayede, bir bilgisayara ihtiyaç duymadan kullanılabilen sosyal medya hesapları, akıllı telefonlardaki uygulamaları sayesinde kolayca ulaşım özelliğine sahiptirler.
İsteklere Göre Özelleştirilmiş Uygulamalar; Gecenin bir vakti, hiç bilmediği bir şehirde yolda kalan kullanıcılar, hemen akıllı telefonlarındaki ilgili uygulamaları kullanarak, en yakın taksi durağını, kullanımda olan otobüs hatlarını ya da en uygun otelin yerini öğrenebilmektedirler. Aynı bu uygulamalar gibi, yemek yenecek yerlerin listesi, açık çiçekçilerin adresi gibi bilgilere ulaşmak da, yine bu firmaların geliştirdiği uygulamalar sayesinde gerçekleşmektedir.
Yine bu kapsamda, örneğin iş güvenliği uzmanlarının özellikle kullanmak istedikleri desibel ölçerler, mevzuat programları, hesaplama araçları gibi uygulamalar gibi yazılımlar da değerlendirilmektedir. İhtiyaç duyan meslek erbabı, işi ile ilgili her türlü uygulamaya, gerek ücretsiz, gerek ücretli şekilde ulaşabilmekte ve bu programları kullanabilmektedir. Firmaların kendi müşterilerine özel geliştirdikleri uygulamalar da bu kapsamda değerlendirilebilmektedir. Bir seyahat firması, geliştirmiş olduğu yazılımla, akıllı telefonlardan rezervasyon ya da bilet satın alma işlemlerini açık hale getirebilir. Uygulamayı akıllı telefonuna indiren kullanıcılar da, bu programlar ile bilet satın alma ya da uygun sefer sorgulatma gibi işlemlerini yapabilmektedirler.
GPS; Özellikle arabalar ile gerçekleştirilen seyahatlerde, yolu kaybetmeden seyahate devam edebilmek için, akıllı telefonlardaki GPS (Navigasyon) uygulamaları, oldukça işe yarayacaktır. Bulunulan anlık konumdan, istenilen adrese götürme yetisi bulunan bu programlar, kullanıcıların yanlış yollara sapmasını engelleyerek, kişileri hiç bilmedikleri bölgelerde bile rahatlıkla seyahat etmelerini sağlamaktadır.
Kültür; Seyahatler ya da beklemeler sırasında, gazete, dergi ya da kitap okumak isteyen akıllı telefon kullanıcıları, cihazlarına indirdikleri uygulamalar ile istedikleri eseri ya da kaynağı okuyabilmektedirler. Bu yapıtlar orijinal hallerinde okunabildiği gibi, cihazda bulunan PDF okuyucular aracılığı ile, uyumlu tüm formlarda da okunabilmektedir. Buna ek olarak, aynı gazete köşesi okunur gibi, istenilen yazarın istenilen tarihli köşe yazısının akıllı telefonlarca okunabildiği uygulamalar da bulunmaktadır.
Eğlence; Teknolojik gelişmeler, yanlarında keyifli anları sağlayacak oyunları da beraberinde getirmiştir. Akıllı telefonlardaki oyunlar, geniş bir yelpazeden arzulanan türe göre seçilebilmekte ve oynanabilmektedir. Uçak, otobüs ya da taksi beklerken, sıkılmamak adına, bu tür oyunlara oldukça rağbet gösterilmektedir. Eğlence kapsamında gösterilebilecek bir başka özellik de, müzik dinleme ve video izleme özellikleridir. Çeşitli siteler ya da uygulamalar aracılığı ile, istenilen kliplerin izlenebilir olması, istenilen şarkıların dinlenebilir olması, bir başka rahatlatıcı ve pratik durumu teşkil etmektedir.
Genel anlamda, birçok özelliği ve uygulaması ile hayatımızda büyük yer edinen akıllı telefonlar, neredeyse vücudun bir uzvu gibi olmuştur. İhtiyaç duyulan her özelliğin kendinde toplanması, teknolojinin kişilere yeni gereksinimler yaratması ve bunlar gibi daha birçok neden, insanları akıllı telefon kullanımına itmektedir. Pek çok alanda hayatı kolaylaştırmayı başaran ve ilerlemelere de kuşkusuz devam edecek olan akıllı telefonlar, yalnızca telefon olmaktan çıkıp, başlı başına ihtiyaçlar kutusu haline gelmiş cep bilgisayarları olma yolunda emin adımlarla ilerlemektir
@mehmetkarahanlı@
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2015, 20:47   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Yeni bir Ubuntu akıllı telefon olarak BQ Aquaris E5 HD Ubuntu Edition pazarda yerini aldı…

BQ Aquaris E5 HD Ubuntu Edition satışa sunuldu
Şu anda özellikle Google’ın geliştirdiği Android işletim sistemi üzerinde çalışan akıllı telefon modelleri satış rakamları ile lider durumda yer alırken, daha sonra da Apple’ın iOS işletim sistemi üzerinde çalışan iPhone modelleri pazar payı ile ikinci sırada kendine yer buluyor.Microsoft Windows Phone, Blackberry OS gibi işletim sistemleri yanı sıra Tizen, Ubuntu, Firefox gibi bazı işletim sistemleri de bir ya da daha fazla cihaz ile oldukça küçük pazar payı ile karşımıza geliyor.

Ubuntu, kısa dönem önce BQ tarafından sunulan BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition modelle pazarda yerini almıştı ve ayrıca Meizu’nun Ubuntu üzerinde çalışan MX4 versiyonu da satışa çıkmıştı.

BQ şimdi de yeni bir modeli olarak geçtiğimiz Haziran ayında resmi olarak duyurduğu BQ Aquaris E5 HD Ubuntu Edition modelini satışa sundu. 5″ büyüklüğünde ve 1280×720 piksel çözünürlüğünde IPS dokunmatik ekran içeren cihaz 1GB sistem belleği içeriyor.

Yeni akıllı telefon 16GB dahili veri kapasitesi içerirken, bu kapasitesi microSD kart ile artırılabiliyor. Akıllı telefonun arka yüzünde 13MP kamera bulunurken, arka kamerası da 5MP çözünürlükte geliyor.

1.3Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A7 tabanlı işlemci içeren yonga setinden güç alıyor. Grafik işlemci de Mali 400-MP2 olarak yer almakta.

Akıllı telefonun fiyatı 199.90€ olarak belirlenirken, daha küçük model Aquaris E4.5 Ubuntu Edition ise 169.90€ olarak satın alınabilmekte.

mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2015, 20:55   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Her Akıllı Telefon Kullanıcısının Bilmesi Gereken 5 Sır

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi çok ani oldu. Peki bu yaşantımızı kolaylaştıran ve alışkanlıklarımızı değiştiren cihazları tam anlamıyla faydalı bir şekilde kullanabiliyor muyuz? Belki çoğumuzun bildiği fakat gözden kaçmış ve faydalı olabileceğini düşündüğümüz 5 maddeyi sizler için sıraladık.
Gelişen teknolojilerdeki yeni nesil olarak adlandırdığımız jenerasyon bize
Modern akıllı telefonların yalnızca 6 yıldır hayatımızda olduğuna inanabiliyor musunuz? Bu kısa zaman diliminde iletişim, haber alıp verme, oyun oynama, iş yapma şeklimiz ve birçok alışkanlığımız birden değişti. Bir araştırma şirketi olan Pew'e göre, Amerika’da yetişkinlerin yarısından fazlasının kendine ait bir akıllı telefonu var. Yalnız buna bakarak insanların çoğunun akıllı telefon uzmanı olduğunu söylemek doğru olmaz ve kendinize ait bir akıllı telefonunuzun olması tüm hileleri bildiğiniz anlamına gelmez.
1) Ekran görüntüsü alın
Diyelim ki arkadaşınızın biri eğlenceli bir yazım hatası yaptı ve siz bunu diğer arkadaşlarınızla paylaşmak istediniz. Bu ekran görüntüsünü bir resim olarak yakalayın.

Iphone için "home" tuşuna "sleep/wake" tuşuyla aynı anda basın ve basılı tutun. Bir denklanşör sesi duyduktan sonra ekran görüntünüz “camera roll” ya da “saved photos” kısmına kaydedilecektir.
Android telefonlar içinse yapmanız gereken, “power” ve ”volume down” tuşlarını aynı anda basılı tutmak. Resminiz galeri kısmındaki “captured images” dosyasına kaydedilecektir. Bu yöntem yalnızca Android 4.0 ve üstü sürümler için kullanılıyor. 3.0, 2.3 ya da daha önceki Android sürümler için Airdroid gibi uygulamalar kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Elinizdeki görüntüyü kullandığınız sosyal paylaşım sitelerinde ya da email yoluyla paylaşabilirsiniz.

2) Telefonunuz suyla temas ettiğinde hemen paniklemeyin


Akıllı telefonumuzu yere düşürdüğümüz anda çoğumuz kalbimizin bir anlığına durduğunu hissederiz. Eğer cihazınızın sağlam bir kasası yoksa, telefonumuzu kurtarmak gerçekten çok zor olacaktır. Başımıza bundan daha kötü gelebilecek bir şey ise suyla temastır. Eğer su geçirmez bir kasası yoksa telefonumuz tam anlamıyla batacaktır.

Ancak bu birkaç adımı takip ederseniz kurtarmak için belki bir şansınız olabilir.

Birincisi ve en önemlisi kesinlikle açmaya çalışmayın. Eğer içinde su varken açmaya çalışırsanız bir kısa devreye neden olabilirsiniz. Bunun yerine kuru bir mikrofiber bezle silin. Gadget kirliyse, izopropil temizleme alkolüyle temizleyebilirsiniz.
Telefonunuzun bataryası çıkartılabiliyorsa bataryayı dışarı alın. Daha sonra bir kuru pirinç dolu bir kaba ya da torbaya akıllı telefonunuzu koyarak bir gece bekletmeniz yararlı olacak. Pirinç nemi çekmek için yardımcı olacaktır. Telefonu hiçbir şekilde mikrodalgaya ya da fırına koymayın. Saç kurutma makinesi kullanmayın. Bir sonraki gün telefonunuzu pirincin içinden alın ve açmayı deneyin. Telefonunuz çalışıyorsa tebrik ediyoruz. Eğer başaramadıysanız yeni bir telefon için araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.


3) Kaybolmuş ya da çalınmış telefonunuzu bulun


Mobil yaşam iki tarafı keskin kılıç gibidir. Cihanızınızı elbette gittiğiniz her yere götüreceksiniz ancak onun ve içindeki değerli bilgilerin peşinde olan hırsızlara karşı her zaman dikkatli olmalısınız.

Neyse ki iPhone ve iPad, Apple’ın “find my iPhone” uygulamasını destekliyor. Bu uygulama size, bir bilgisayarın ya da başka bir iPhone’un GPS kullanarak kaybolan telefonunuzu bulma imkanı sağlıyor. Ayrıca uzaktan kilitleme özelliği ile telefonunuza uzaktan bağlanıp içinde değerli olduğunu düşündüğünüz tüm verileri silebilir ve bu verilerin istemediğiniz kişilerin eline geçmesini önleyebilirsiniz. IOS’un yaklaşan 7. sürümünde hırsızın fotoğrafını çekme gibi bir özelliği de bulabileceğiz. Yine aynı şekilde telefonu kilitlemek ve uzaktan verileri silebilmek de mümkün olacak.

Android telefonlarda da benzer uygulamaları bulmak mümkün. “Mobile security” ve “carbonite mobil“ uygulamasını incelemenizi tavsiye ederiz.
4) Farkında olmadan konumunuzu paylaşmayın

Akıllı telefonların kameraları, fotoğraf meraklılarını tatmin edebilecek düzeyde. Bu sayede nerede olursanız olun anlık fotoğraflar çekip çevrimiçi yayınlayabilirsiniz. Eğer dikkatli olmazsak, fotoğrafla beraber aynı zamanda konumumuzu da herkesle paylaşmış oluyoruz. Akıllı telefonlar, fotoğrafın içine herkesin rahatça okuyabileceği konum bilgilerini yükleyebiliyor. Bunu engelleyebilmek içinse telefonumuzun GPS özelliğini devre dışı bırakmamamız yeterli olacaktır. Fakat bunu yapmayı unuttuğunuzu düşünelim. Fotoğrafınızı yayınlamadan önce içindeki bilgilerini görmek ve kaldırmak için “PixelGarde” ugulamasını kullanabilirsiniz
5) Yaratıcı olun

Akıllı telefonlar düşünebildiğinizden çok daha fazlasını yapabilecek yeteneğe sahip. Her geçen gün daha farklı ve şaşırtıcı uygulamalarla karşılaşıyoruz.

"Awareness" adlı uygulamayla müzik dinlerken, dışarıdan gelen anlık yüksek sesleri de takip edebiliyoruz. Yani dış ortamda müzik dinlerken, araba kornası da rahatlıkla duyulabiliyor. Bu sayede istenmeyen kazaların önüne geçmiş oluyoruz.

2011’de en iyi sağlık uygulaması ödülü alan "Instant Heart Rate" uygulamasıyla nabzınızı ölçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken parmağınızı lensin üzerine getirerek 10 saniye beklemek.

"Metal Sniffer" uygulaması, manyetik alanları yakalamak için geliştirilmiş kullanışlı bir uygulama. Bu sayede cihazımızı, metalleri ve mıknatısları algılamak için bir metal dedektörü olarak
kullanabiliyoruz. Yapmanız gereken cihazınızı toprağa yakın tutmak.

Akıllı telefonlar isteklerimizin çoğunu gerçekleştirebilecek düzeydeler. Bunu nasıl kullanacağınız tamamen sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış.​@mehmetkarahanlı@
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2015, 21:26   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 05-19-12
Mesajlar: 12.523
Üye No: 134026
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 1405
Beğendikleri: 400
Varsayılan

bilgi için teşekkürler
beaverss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-2015, 23:41   #6 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Çin'in hızla yükselen mobil cihaz üreticisi Xiaomi, bugün ilginç bir akıllı telefon tanıtımı gerçekleştirdi. Nedeni tam olarak bilinmeyen bir şekilde Redmi Note 2 tanıtımını, Samsung Galaxy Note 5 tanıtımı ile aynı güne denk getiren marka, Samsung'u trolledi.

Note isimlerinin aynı olması nedeniyle yaşanan trollemede, özellikle Çin'de Xiaomi Redmi Note 2 modeli, Galaxy Note 5'ten daha fazla konuşuldu. Peki, Çin'de dikkat çeken Redmi Note 2, hangi özelliklerle geliyor? İşte Redmi Note 2 özellikleri.

Xiaomi Redmi Note 2 ve Redmi Note 2 Prime tanıtıldı
Xiaomi Redmi Note 2, Xiaomi tarafından iki farklı model olarak tanıtıldı. Redmi Note 2 ve Redmi Note 2 Prime modelleri, esasında işlemci ve depolama alanı dışında aynı özellikleri sunuyorlar.

Xiaomi Redmi Note 2 ve Redmi Note 2 Prime, 5.5 inç Full HD IPS LCD ekran, MiUi 7.0 arayüz, Android 5.0 Lollipop işletim sistemi, PowerVR G6200 grafik işlemci, 2 GB RAM, MicroSD kart desteği, 13 Megapiksel arka kamera, 5 Megapiksel ön kamera, Quick Charge 2.0 hızlı şarj teknolojisi, 3060 mAh batarya özelliklerini sunuyorlar.

Farklı özelliklerine baktığımızda ise Xiaomi Redmi Note 2, 2.0 ghz 8 çekirdekli Mediatek Helio X10 işlemci ve 16 GB depolama alanı sunarken, Xiaomi Redmi Note 2 Prime, 2.2 Ghz hızında 8 çekirdekli Mediatek Helio X10 işlemci ve 32 GB depolama alanı sunmakta.

19 Ağustos tarihinde global satışları başlayacak Xiaomi Redmi Note 2 ve Redmi Note 2 Prime, 125 dolar ve 155 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacaklar. Yeni modellerin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise tam olarak bilinmiyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-2015, 19:07   #7 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Japonya Merkezli VAIO, Windows 10 Telefon Hazırlığında

Microsoft’un Japonya’da düzenlediği bir etkinlikte, Windows 10 Mobile akıllı telefon ekosistemine katılan yeni üreticiler açıklandı.

Japonya Merkezli VAIO, Windows 10 Telefon Hazırlığında


Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sisteminin Japonya da dahil olmak üzere dünya genelinde başarılı olmasını istiyor. Bu kapsamda Windows 10 Mobile ekosistemine yeni katılan üreticilerin açıklandığı toplantıda, Japon üretici VAIO’nun da Windows 10 Mobile akıllı telefon üretmeye hazırlandığı belirtilmiş

Eski bir Sony iştiraki olan VAIO, Japonya merkezli bir finans şirketine satılmıştı. VAIO, Windows 10 bilgisayar ve tablet üretimindeki Microsoft ilişkilerini şimdi de akıllı telefon pazarında Windows 10 Mobile ile devam ettirmeye hazırlanıyor. Basın toplantısında VAIO markalı Windows 10 Mobile akıllı telefonun tanıtımı yapılmadı fakat telefona dair bazı ipuçları paylaşıldı.

VAIO’nun ilk Windows 10 Mobile akıllı telefon her şeyden referans tasarımı kullanmayacak. Tamamen VAIO tarafından tasarlanan cihaz, 5 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip olacak ve orta segmentte yer alacağı belirtiliyor. VAIO markalı ilk Windows 10 Mobile akıllı telefonun geliştirme sürecinin devam ettiği ve çıkış tarihinin henüz kesinleşmediği de gelen bilgiler arasında.

VAIO’nun Windows 10 Mobile akıllı telefonun Continuum desteği ile Windows 10 bilgisayara dönüşebileceğinin de bilgisinin verildiği basın toplantısında ayrıca Acer’ın yeni Windows 10 Mobile akıllı telefonu Jade Primo da sergilendi. Toplantıda ayrıca diğer üretim ortakları Freetel, Thirdwave, Mouse Computer, NuAns ve Genisis firmaları da Windows 10 Mobile akıllı telefon planlarını açıkladı. Son olarak Diginnos Mobile, DG-W10M adıyla ilk Windows 10 Mobile akıllı telefonunu duyurdu.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-10-2015, 22:29   #8 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Qualcomm’un yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 3.0 beraberinde neleri getiriyor?

Modern akıllı telefonlar her geçen gün daha da güçleniyor. Tabii telefonların kasasının altında duran donanımlara güç veren teknolojiler de gelişmelere ayak uydurmaya çalışıyor. Günümüzde çoğu akıllı telefon kullanıcısının hemfikir olduğu bir konu var; geçmişe kıyasla telefonların şarj kapasitesi daha az. Üreticiler, şarj kapasitesini artırmak için daha büyük piller kullansa da, iş eninde sonunda akşam yatmadan önce cihazı şarja takmaya geliyor. Qualcomm’un Quick Charge teknolojisi ise işte bu dolum süresini mümkün olduğunca kısaltmayı planlıyor.

İlk defa 2013 yılında kullanıcılara sunulan Quick Charge 1.0 ile akıllı telefonlar %40 daha hızlı şarj olmaya başladı. 2014’te hayatımıza giren Quick Charge 2.0 ise bu oranı %75’e çekti. Quick Charge 2.0 ile birlikte daha hızlı şarj dolumunun yanı sıra donanım desteği de arttırıldı ve Qualcomm’un bu teknolojisi taşınabilir şarj aletlerine ve araç adaptörlerine uygulandı.

Quick Charge’ın en yeni sürümü 3.0 ise akıllı telefonları çok daha hızlı bir şekilde şarj edebilecek. Qualcomm’un iddia ettiği üzere Quick Charge 3.0, standart şarj etme süresini dört kata kadar azaltabiliyor. Teknolojinin yeni sürümü, 1.0 sürümünden 2 kat, 2.0 sürümünden ise %38 daha hızlı bir şekilde akıllı telefonları şarj edebiliyor.

Quick Charge 3.0’ı bu kadar ilginç kılan ise kullandığı Intelligent Negotiation for Optimum Voltage (INOV) algoritması. Bu algoritma sayesinde cihaz, ne kadar enerjiye ihtiyacı olduğuna karar verip şarj mekanizmasından ne kadar güç çekeceğini seçebiliyor. Quick Charge’ın yeni sürümü aynı zamanda daha geniş voltaj seçeneklerine sahip. Bu sayede cihaz, ihtiyacı olan voltaj değerini dinamik olarak değiştirebiliyor.

Qualcomm’un yeni teknolojisinin en iyi yanı ise önceki sürümlerle %100 geriye dönük uyumlu çalışması. Yani Quick Charge 1.0 veya 2.0 destekli cihazlar aynı zamanda 3.0 sürümünü de destekleyecek. Quick Charge 3.0 aynı zamanda geniş bir bağlantı kablosu desteğine sahip. Bu yeni teknoloji; USB Type-A, USB micro, USB Type-C gibi bağlantı türlerini tamamen destekliyor.

Qualcomm’un en yeni Snapdragon işlemcileri Quick Charge 3.0 teknolojisine sahip bir şekilde piyasaya sürülecek. Bu işlemciler arasında Snapdragon, 820, 620, 618, 617 ve 430 modelleri bulunuyor. Yani önümüzdeki sene piyasaya sürülecek yeni akıllı telefonlarda Quick Charge 3.0 teknolojisini görmeyi bekleyebiliriz.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-2015, 21:53   #9 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Qualcomm Snapdragon 830 İle 8 GB Bellek

Akıllı telefon üreticileri kullanıcıları terfiye teşvik etmek için özellikler ekliyor. Bunlardan dolayı son olarak 2 GB RAM bellekli akıllı telefonların rahatlıkla yeterli geldiği günümüzde 4 GB RAM bellekli modellerin sunulduğunu gördük. Depolama alanı tarafında popüler değerler 16 ve 32 GB ama büyük oranda microSD kartlarla kapasite arttırılabiliyor. RAM bellek seçimi daha önemli hale geliyor. 2 GB ve 3 GB modellerin yetmeyip 4 GB modellerin çare olacağı pek fazla uygulama yok. Daha doğrusu geleceğe yönelik bir yatırım. Samsung gibi bellek üreticileriyse 6 GB ve 8 GB RAM bellekli mobil telefonların yakın olduğunu işaret eden çalışmalar yapıyor. Son olarak SoC geliştiricisi Qualcomm’dan gelecek nesil Snapdragon 830 ile ilgili işaretler geldi. Snapdragon 820 kullanıma girmeden 830 tasarımı devam ediyor. Yeniliklerden biri 8 GB RAM’li cihaz desteği olacak. Bu şart değil ve telefon üreticisinin seçimine kalıyor. Kullanılan bellekler ve bağlantılar da belirleyici rol oynuyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-2015, 11:59   #10 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-04-06
Mesajlar: 1.339
Üye No: 491
Uydu Alıcısı: VU+
Tuttuğu Takım: Fenerbahce
Aldığı Beğeni: 35
Beğendikleri: 0
Varsayılan

1.000-12.000 tl aralığında alınabilecek metal kasalı telefon tavsiye edremisiniz turkiye garantili
kınık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-2016, 22:25   #11 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Asus ZenFone 3 Ne Zaman Tanıtılacak?
Asus, yeni telefon modelinin tanıtımda diğer markalara göre geride kalırken, yapılan resmi açıklamada Zenfone 3 modelinin tanıtım tarihi açıklandı.
Asus ZenFone 3 Ne Zaman Tanıtılacak?
Uzun zamandan beri Asus tarafından tanıtımı beklenen Zenfone 3 modeli ile ilgili sonunda beklenen açıklama yapıldı. Asus tarafından yapılan resmi açıklamada Zenfone 3’ün 30 Mayıs tarihinde resmen tanıtılacağı belirtildi. Zenfone 3 tanıtımı için tercih edilen merkez Tayvan olurken, online olarak da tanıtımın takip edilebileceği belirtildi.

Apple ve Samsung gibi pek çok markanın piyasaya yeni telefonlar ile giriş yaptığı dönemde Asus’un hala tanıtım yapmaması, eleştiri alırken, piyasaya zor şartlar ile giriş yapacak Zenfone 3’ün ne kadarlık satış rakamlarına ulaşacağı merak ediliyor.

Asus Zenfone 3 için bugüne kadar gelen bilgilere göre özellikler şöyle;

Android 6.0

1920x1080 5.5 inç HD ekran

Cortex A72 1,7 GHz İşlemce

USB Type-C

Qualcomm Adreno 510 grafik birimi

3 GB RAM

Cihazda performans ve grafik kalitesi açısından iyi bir seçim yapmayı başaran Asus’un Zenfone 3 konusunda bu donanımlar ile geleceği kesinlik taşınmıyor. Zira yapılan testlerden sızdırılan bilgiler doğrultusunda ulaşabildiğimiz Zenfone 3 özellikleri ile net bilgileri tanıtım sonrasında elde edeceğiz. Buna karşın telefonda kullanılan donanımların büyük oranlarda paylaşılan bilgiler ile aynı olması bekleniyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-2016, 22:27   #12 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

İşte Sony Xperia C6'dan İlk Görüntü

Sony tarafından önümüzdeki günlerde resmen tanıtımının yapılması beklenen Sony Xperia C6'nın ilk görüntüleri sızdırıldı.

Sony son dönemlerde akıllı telefon sektörüne birden fazla model ile giriş yapmaya hazırlanırken bu konuda en güvendiği modellerden birisinin ilk görüntüleri de elde edildi. Onleaks tarafından paylaşılan fotoğrafta Sony Xperia C6 ilk defa görüntülenirken tasarım açısından oldukça başarılı bir ürünün ortaya çıktığı da görüldü.

Orta segment telefonlar arasında yer alacak Sony Xperia C6 için paylaşılan bu fotoğrafın yanı sıra pek çok özellik ile ilgili bilgiler de verildi.

Sony Xperia C5 ile 2015 yılında hedeflediği rakamlara ulaşmayı başaramayan Sony bu konuda Xperia C6 ile yeniden pazarda hedefler belirlerken telefonda yüksek özelliklerin bulunması da dikkatlerden kaçmadı. Xperia C ailesinin yeni üyesi olacak Xperia C6’nın öğrenilen özellikleri ise şöyle;

6 inç ekran

1.9GHz sekiz çekirdekli MediaTek MT6755 işlemci

2GB RAM

16GB depolama alanı

20MP arka kamera

16MP ön kamera

Cihaz ile elde edilen bu bilgiler özellikle görüntü açısından yüksek bir performans ve kalitenin amaçlandığını gösterirken telefonun tasarımında daha kıvrımlı bir model tercih edilmiş durumda. Xpreia C serisini daha iyi bir hale getirmek amacıyla Xperia C6’da küçük dokunuşlar yapmayı ihmal etmeyen Sony, diğer modellere göre çok daha güzel bir telefona imza atmış durumda.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-2016, 21:02   #13 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Akıllı telefonunuz radyolu olabilir

Akıllı teefeonlardaki radyolar kilitlenmiş.İddialara göre bazı Android ve iOS akıllı telefonlarda FM radyo kanallarını çeken çip mevcut ancak operatörler müzik servisi sağlayıcılarının baskısı nedeniyle bu çiplerin çekim gücünü engellemek için bir sitsem uyguluyor. Android üreticilerinin bu iddiayı kabul etmesine rağmen, Apple böyle bir çip kullandığını inkar ediyor.
Bu nedenle ABD’de telefon üreticileri ve GSM operatörlerini hedef alan kampanya başlatıldı. İmza kampanyası ile operatörlere ve telefon üreticilerine baskı yapmak isteniyor. Kampanyayı hazırlayan grup, uzmanlar tarafından cihazların incelendiğini ve uzaktan kilitlenebilen radyo çiplerin bulunduğunu iddia ediyor.

İmza kampanyası başarılı oldu ve Sprint, AT&T, Blu ve T-Mobile gibi ABD operatörleri bu konuda geri adım attı. Operatörlerden Sprint, telefonlarda radyo olduğunu ve bu özelliği kilitlediklerini kabul etti ve Android cihazlardaki kilidi kaldırdığını açıkladı.
Blu şirketi bu ay, AT&T ve T-Mobile şirketleri de bu yıl içerisinde özelliği açacakları konusunda söz verdi. Ancak Verizon ve Apple halen kilit açmaya yanaşmıyor. Bildiğiniz gibi Apple’ın kendi müzik servisleri var ve buralardan para akışını kaybetmek istemiyor gibi görünüyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2016, 21:56   #14 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

AnTuTu'ya göre 2016'nın ilk döneminin en popüler ve en güçlü akıllı telefonları!

AnTuTu performans testi uygulaması 2016'nın ilk dönemi ışığında en popüler ve en güçlü 10 akıllı telefona ait listeleri yayınladı.0
AnTuTu bundan 2 gün önce 2016'nın ilk dönemini baz alarak en güçlü 10 akıllı telefonunu bildirmişti.Bu listeye göre AnTuTu puanları ve sıralama tablosu şöyleydi:Listeye göre sıralama ve puanlar şöyle:
1) OnePlus 3 140.288

5.5 inç Full HD ekran
6 GB RAM
Snapdragon 820 işlemci

2) Vivo Xplay5 Elite 138.706

5.43 inç Quad HD ekran
6 GB RAM
Snapdragon 820 işlemci

3) LeEco Le Max 2 138.026

5.7 inç Quad HD ekran
4/6 GB RAM
Snapdragon 820

4) Lenovo ZUK Z2 Pro 136.853

5.2 inç Full HD ekran
4/6 GB RAM
Snapdragon 820

5) Xiaomi Mi 5 136.773

5.15 inç Full HD ekran
4GB RAM
Snapdragon 820

6) Samsung Galaxy S7 Edge 134.599

5.5 inç Quad HD ekran
4 GB RAM
Snapdragon 820

7) Apple iPhone 6S 133.781

4.7 inç 750x1334p çözünürlüğünde ekran
2 GB RAM
Apple A9 yonga seti

8) ZTE Axon 7 132.217

5.5 inç Quad HD ekran
6 GB RAM
Snapdragon 820 işlemci

9) Apple iPhone SE 131.401

4 inç 640x1136p çözünürlüğünde ekran
2 GB RAM
Apple A9 yonga seti

10) Lenovo ZUK Z2 129.076

5 inç Full HD ekran
4 GB RAM
Snapdragon 820 işlemci


Listede son zamanların ilgi çeken bazı modelleri ilk 10'da kendine yer bulamazken listenin büyük bölümünü Uzak Doğulu üreticiler almış durumda.Ayrıca Snapdragon'ların katkısını da es geçmeyelim.Listelenen en popüler akıllı telefonların listesi

2 gün önce 2016'nın ilk dönemine ait AnTuTu'ya göre en güçlü akıllı telefon sıralaması önceki sayfadaki gibiydi.Dün ise yine AnTuTu 2016'nın ilk döneminin en popüler akıllı telefonlarını listeledi.AnTuTu yüzdelik dilim ve popülerlik sıralama tablosu şöyle:


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 900x448px.Listeye göre yüzdelik dilimler ve sıralamalar şöyle:
Samsung Galaxy Note 5 %7.82
Samsung Galaxy S6 %5.47
Samsung Galaxy S6 Edge %3.41
Samsung Galaxy S7 %3.20
Xiaomi Redmi Note 3 %3.07
Samsung Galaxy S7 Edge %2.69
Meizu MX5 %2.22
LG G3 %2.14
LeEco 1S %1.93
Meizu Metal %1.70

Ek olarak Galaxy Note 5'in Güney Kore, Tayvan ve Amerika'da en popüler akıllı telefon olduğunu da söyleyelim.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-08-2016, 22:06   #15 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.168
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 657
Beğendikleri: 634
Varsayılan

Honor 8 Avrupa Pazarına Çıkıyor

Kamerası bulunan ve bu özelliği ile ön plana çıkartılan Honor 8 modeli Avrupa'da satışa çıkacak.

Huawei tarafından Temmuz ayı içerisinde tanıtılan ve özellikle Amerika'da satışa çıkartılan Honor 8 modelinin Avrupa pazarına da giriş yapacağı belirtildi. 24 Ağustos tarihinde Paris'te düzenlenecek tanıtım etkinliği ile birlikte cihaz resmen Avrupa pazarına girmiş olacak.
Çin ve Amerika’nın ardından Avrupa'da da boy gösterecek olan telefon modeli bugüne kadar piyasada oldukça ilgi görmüş durumda. Yüksek özelliklere sahip olmasının yanı sıra çift kamera gibi özelliklerinin olması pek çok kişi için cazip bir seçenek yaratıyor. Telefonun Avrupa pazarında 399 Euro etiketi ile satılması beklenirken şu an için fiyat hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Yapılacak tanıtımda fiyat ile ilgili tüm detayların açıklanması bekleniyor.
Honor 8 Özellikleri Neler?
5.2 inç büyüklüğünde Full HD ekran
Kirin 950 işlemci
3 GB RAM ve 32 GB - 4 GB RAM ve 64 GB depolama seçenekleri
Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi
12 MP çift arka kamer
8 MP ön kamera
Hızlı şarj teknolojisi
3.000 mAh batarya
USB Type-C bağlantı noktası
Parmak izi tarayıcısı
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
akıllı, gelişmeler, son, telefonlardaki


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 15:29.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2018 SupersatForum İnternational®, All Rights ReservedUser Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.