SupersatForum  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

 Eğitim ve Öğretim Katagorisinde ve  Atatürk Forumunda Bulunan  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > BİLİM | HABER | EĞİTİM |DİN|OTOMOBİL > Eğitim ve Öğretim > Atatürk
Özel Arama

Atatürk Ulu önderin hayatı ,ilkeleri,videoları hepsi burada

Like Tree6Beğeni

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 28-10-2006, 19:35   #1 (permalink)
 
Katılım Tarihi: 08-22-06
Mesajlar: 18
Üye No: 9197
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
Türkün 29 Ekim Türkçü Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Yüce Türk Milleti,

Türkçü Direniş Hareketi'ni yıllar süren savaş sonrası başarıya ulaştıran Ulu Başbuğ Atatürk, Tanrısal Türk direnişiyle emperyalizme Acun tarihi'nin en büyük darbelerini indirerek, Cumhuriyet'le bu olguyu tarih sayfalarına kazımıştır.

29 Ekim 1923'de ilan edilen Cumhuriyetimiz, Türkçü Direniş Hareketi'nin başladığı andan itibaren "Cumhuriyet" fikir ve ideal olarak yaşanmış, Cumhuriyete yönelme bir amaç olmuştur. 23 Nisan 1920'de TBMM toplanmış, fakat Cumhuriyetin ilanı Türkçü Direniş Hareketi'nin tamamlanmasından sonraya kalmıştır. 29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet, aşama aşama içerik bakımından da Türklük ve Türkçülük esaslarına dayanan bir Milli devlet yapılanması olarak şekillenerek kutsal Türk devletinin temelleri sonsuza kadar sarsılmayacak bir yapı haline getirilmiştir.

29 Ekim 1923 tarihi, devşirmelerin yönetimi elinde bulundurduğu ve kutsal Türk topraklarını emperyalizme peşkeş çeken Osmanlı Devleti sonrası tam bağımsız Türklük ve Türkçülük esasına dayalı, Türk adı taşıyan Türkiye Cumhuriyeti'ne geçişi ifade eder.

Başbuğ Atatürk'ün İzmir İktisat Kongresi açılış konuşmasında dile getirdiği gibi, "Bir devlet ki kendi tebasına koyduğu vergiyi yabancılara koyamaz, gümrük resimlerini düzenlemekte yasaklanmış ve yabancılar üzerinde yargı hakkını uygulamaktan yoksun ise, böyle bir devlete bağımsız denilemez." Bu nedenle Başbuğ Atatürk'ün ısrarla vurguladığı ilkeler, tam bağımsızlık, diğeri ise milli egemenliktir.

Başbuğ Atatürk saltanatın kaldırılması görüşmelerinde şu ifadeleri kullanmıştır: "Cihan tarihinde, bir Cengiz, bir Selçuk, bir Osman devleti tesis eden Türk milleti, bu defa doğrudan doğruya kendi nam ve sıfatında bir devlet kurmuştur. Milli mukadderatını eline alarak, milli saltanat ve egemenliği bir şahısta değil, milletçe seçilmiş vekillerden meydana gelen mecliste temsil etmiştir. Kısaca yeni Türk devleti "eşhas devleti" değil, "Millet devleti"dir. Milli egemenlik bütün kişisel yönetimlere karşıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nde tacidar yoktur ve olmayacaktır. Devletin başında tek bir kuvvet vardır o da milli egemenliktir".

Başbuğ Atatürk'ün Cumhuriyet'i getirmesindeki etkenlerin başında, Başbuğ Atatürk'ün gençlik yıllarında Türkiye'yi Modern Devlet, Modern Toplum ve Türklük, Türkçülük esasına dayalı ülkünün yayılmasını gerçekleştirecek tek siyasi rejimin Cumhuriyet olduğu inancı içinde yaşaması gelmektedir. Cumhuriyet, Başbuğ Atatürk'ün ve Türk Milleti'nin karakterlerine çok uygundur. "Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir. Ben milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkıyla yaratılmış bir adamım. Bu sebeple milli istiklal bence bir hayat meselesidir" diyen Başbuğ Atatürk, özgürlük ve bağımsızlık için en uygun idare olan Cumhuriyeti, özgürlük ve bağımsızlığına son derece düşkün olan Türk Milleti'nin tabiatına da uygun görmektedir.

Başbuğ Atatürk İzmir’de 14 Ekim 1925’te yaptığı bir konuşmada, Cumhuriyetin kuruluşu ile hükümet ile millet arasında ayrılık kalmadığını dile getirmiş. “Artık Hükümet Millettir ve Millet Hükümettir” demiştir.

Türkçü Cumhuriyetin Acun'a ilan edilmesi, Türk Irkı'nın yeniden şahlanışına ve Türkçü devrimlerin aralıksız olarak sürdürülmesine zemin hazırlamıştır.

Türkçü Cumhuriyetin ilanı ve Türkçü devrim, Türkiye Türkleri'nin yeniden dirilişini sağlamakla kalmayarak diğer Türk çoğrafyalarında yaşayan soydaşlarımızın bağımsızlık ve özgürlük yolunda savaşmalarını sağlamıştır.

Türkçü devrimler, Türk Milleti'nin kurumakta olan hayat damarlarına yeniden asil Türk kanının akmasını sağlamıştır.

Başbuğ Atatürk'ün söylediği gibi, "Uçurumun Kıyısında, Yıkık Bir Ülke, Türlü Düşmanlarla Kanlı Boğuşmalar, Yıllarca Süren Savaş, Ondan Sonra, İçerde ve Dışarda Saygı ile Tanınan Yeni Yurt, Yeni Toplum, Yeni Devlet ve Bunları Başarmak için Aralıksız Devrimler".

Türk Milleti, Türkçü Cumhuriyet'i korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır. Türk Milleti, Türkçü Cumhuriyet'in Türklük ve Türkçülük esasına dayalı değerlerini özümseyerek gelecek nesillere aktarmak için çalışmalı bu şuur ile sonsuzluğa doğru ilerlemelidir.

Türkçü Cumhuriyet, Türk Irkı'nı ümmet anlayışından kurtarmış ve Millet olma bilincine kavuşturmuştur.

Türkçü Cumhuriyetin kuruluş felsefesi, Başbuğ Atatürk'ün savunduğu Türkçü düşünce ve Türkçü devrimlerdir.

Türkçü Cumhuriyet, sadece kurallarla ve kurumlarla yaşatılamaz, Türkçü Cumhuriyet'i yaşatan en önemli etken Türkçü bilinç ve şuurda yatmaktadır. Nihal Atsız Ata'nın açılımını yaptığı gibi şuurlu demokrasi'den kasıt, yönetenlerin ve yönetilenlerin sorumlu Türkçü bireyler olarak, görev ve yükümlülüklerini yerine getirmeleriyle Türkçü Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak olanaklıdır.

Türkçü Cumhuriyetin etkin olarak işleyebilmesi için Türkçü bireylerin yönetime katılma yolları açık tutulmalı, devlet yönetimine katılma ve yönetimi denetleme hakkına sahip Türkçü bireylerin bu görevlerini yerine getirecekleri ruhsal ve hukuksal ortam yaratılmalıdır.

Türkçü Cumhuriyet, yerüstü ve yeraltı servetleriyle, üç tarafı denizlerle çevrilmiş kıyılarıyla, doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlıyan havayolları ortasında zengin bir coğrafyadan oluşan bir vatan üstünde şahsiyetli, karakterli, kabiliyetli, Türk törelerini yaşatan, Türk kültürü'nün hakim olduğu geleceğe ümitle bakan, kendine öz güveni olan Türk Milleti olarak yaşama yolunda gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalıyız.

Türkçü Cumhuriyetin, iç ve dış düşmanları'nın yıkıcı faaliyetlerine karşı, Yüce Türk Milleti'nin ezici çoğunluğu Türkçü Cumhuriyet'e ve Başbuğ Atatürk'ün Türkçü devrimlerine sahip çıkma gücü vardır. Türkçü Cumhuriyet'i hep birlikte koruyacağız ve sonsuzluğa kadar yaşatacağız.

Türkçü Cumhuriyet, cehalete, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen Türkçü mücadelenin adıdır.

Türkçü Cumhuriyet, yalnız yönetim biçimi değil, aynı zamanda her alanda Türkçüleş'meyi amaç edinen, bilimsel, kültürel ve siyasal aydınlanma hareketi'dir.

Türkçü Cumhuriyetin bugün Türk Milleti'ni ulaştırdığı konum, hepimize heyecan ve ümit vermeli, Türkler arasında birlik ve beraberliği pekiştirmeli, milletçe bağımsız yaşama azmimizi yenilemeli gereceğe yön vermeli, tarihin akışını değiştirmelidir.

Türkçü Cumhuriyet, Yüce Türk Milleti'nin binlerce yıllık şanlı tarihinde ulaştığı en parlak, en muhteşem zirvedir.

Ulu Başbuğ Atatürk'ün en büyük emanetlerinden biri, Türkçü Cumhuriyet'i sonsuza kadar yaşatmak için kutsal ve Tanrısal Türk direnişini sürdüreceğiz.

Türkçü Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Başbuğ Atatürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve kutlu Türk direnişinde savaşan, Türk Milleti'ne Türkçü Cumhuriyeti emanet eden; sivil asker, kadın erkek, genç yaşlı bütün kahramanlarımızı saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye içinde ve dışında yaşayan bütün Türkler'in Türkçü Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, en derin sevgilerimi, saygılarımı, sunuyorum.

Savaşan Atsız
Türk İntikam Birliği Teşkilatı
Kaynak: www.basbugataturk.tr.cx

(ALINTIDIR)
Emekli Subay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-10-2006, 23:09   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-19-06
Mesajlar: 3.442
Üye No: 1523
Tuttuğu Takım: Fenerbahçe
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Varsayılan

29 ekim cumhuriyet bayramınız kutlu olsun
__________________
Amirlik isteme. İstemeden sana reislik teklif edilirse, yardım görürsün. Eğer istemek suretiyle bir mevkiye geçersen yardımsız, acziyet içinde kalırsın.
HZ.MUHAMMED S.A.V

COEMAR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 08:38   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 04-09-06
Mesajlar: 8.830
Üye No: 3710
Uydu Alıcısı: DreamBox
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 674
Beğendikleri: 133
A29 Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim 1923 ülkemizde cumhuriyet yönetiminin ilan edildiği gündür. Bugün ulusal bayram günüdür. Her yıl cumhuriyet yönetiminin ilanını 28 - 29 Ekim günleri Cumhuriyet Bayramı olarak coşkun törenlerle kutlarız.

29 ekim bayramı tum tum türk milletine kutlu olsun


Kosavalı® Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 08:44   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 04-08-06
Yaş: 40
Mesajlar: 1.319
Üye No: 3676
Tuttuğu Takım: Fenerbahçe
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan

cumhuriyet bayrami tum ulusa kutlu olsun
zabataygatör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 08:50   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-05-06
Yaş: 51
Mesajlar: 5.663
Üye No: 7398
Uydu Alıcısı: Kullanmıyorum
Tuttuğu Takım: Fenerbahce
Aldığı Beğeni: 9
Beğendikleri: 0
Varsayılan

Cumhuriyet bayramınız kutlu ve umutlu olsun
__________________
OLDSMAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 08:51   #6 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-03-06
Mesajlar: 16.004
Üye No: 165
Uydu Alıcısı: Atlanta
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 131
Beğendikleri: 23
Varsayılan

tüm ulusumuzun cumhuriyet bayramı kutlu olsun
selametle
__________________
süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1
CABBARİ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 08:54   #7 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-03-06
Mesajlar: 6.297
Üye No: 203
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan

__________________
İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

Bu mesaj muzo tarafından değiştirildi (29-10-2007 saat 09:10).
muzo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 09:01   #8 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 03-08-06
Mesajlar: 1.019
Üye No: 2336
Uydu Alıcısı: Korax
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 106
Beğendikleri: 48
Varsayılan

Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene

diyebilenlerin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.
__________________
yalcinticaret Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 09:13   #9 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 09-16-06
Mesajlar: 2.672
Üye No: 10408
Uydu Alıcısı: Vestel
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 15
Beğendikleri: 0
Varsayılan

Cumhuriyet bayramınız kutluolsun
coscos1222 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 09:15   #10 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-03-06
Yaş: 44
Mesajlar: 6.023
Üye No: 198
Uydu Alıcısı: Mersat
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 229
Beğendikleri: 59
Varsayılan

Cumhuriyet bayramınız kutlu ve umutlu olsun
hallederiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 09:24   #11 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-02-06
Yaş: 58
Mesajlar: 2.594
Üye No: 14
Uydu Alıcısı: IP-BOX
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 33
Beğendikleri: 2
Varsayılan

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Ulusumuza kutlu olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..

MEMEDİM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 09:38   #12 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 06-19-06
Mesajlar: 372
Üye No: 6045
Tuttuğu Takım: Fenerbahçe
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan

ULUSUMUZUN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlarım.....
katliam_290 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 09:46   #13 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 03-20-06
Mesajlar: 3.577
Üye No: 2982
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Fenerbahce
Aldığı Beğeni: 147
Beğendikleri: 67
Varsayılan

tüm türk halkının cumhuriyet baymı kutlu olsun
__________________
yargıç_1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 11:12   #14 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 04-16-07
Yaş: 41
Mesajlar: 3.331
Üye No: 19879
Uydu Alıcısı: Yumatu
Tuttuğu Takım: Erciyesspor
Aldığı Beğeni: 210
Beğendikleri: 165
Varsayılan

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Ulusumuza kutlu olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
TEKNİSYEN101 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 11:55   #15 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-03-06
Yaş: 32
Mesajlar: 7.197
Üye No: 227
Uydu Alıcısı: DVBS
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 38
Beğendikleri: 9
Varsayılan

cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.
Özgür Erge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 11:58   #16 (permalink)
 
Katılım Tarihi: 02-09-07
Yaş: 58
Mesajlar: 191
Üye No: 17658
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun
hogan01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 12:14   #17 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 02-05-07
Mesajlar: 710
Üye No: 17535
Uydu Alıcısı: DreamBox
Tuttuğu Takım: Bursaspor
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Varsayılan

Anlı Şanlı Türkiye Cumhuriyetimizin bugün 84. yılını kutluyoruz. Tüm insanlığımız için, Atamızın bıraktığı bu güzel gün kutlu olsun.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
__________________
DÜNÜ UNUT.YARINA SARIL.HAYALLERİN BELKİ YARINDA SAKLIDIR.ÖYLE SARIL, ÖYLE YAŞAKİ; DÜNÜ AĞLAT VE UTANDIR.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.
köroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 12:45   #18 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-08-07
Mesajlar: 5.270
Üye No: 16552
Uydu Alıcısı: Atlanta
Tuttuğu Takım: Fenerbahce
Aldığı Beğeni: 20
Beğendikleri: 1
Varsayılan

hepimizin bayramı kutlu olsun.ben gittim bizzat içinde bulundum kutladım geldim eve
pencere77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2007, 13:22   #19 (permalink)
 
Katılım Tarihi: 06-23-06
Mesajlar: 183
Üye No: 6833
Uydu Alıcısı: Starsat
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun herkese
mumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2007, 10:00   #20 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-21-06
Yaş: 44
Mesajlar: 145
Üye No: 8294
Uydu Alıcısı: Korax
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
A29 ...::: Ne Mutlu Türküm Diyene :::...

Tüm Türk Aleminin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.


Son günlerde yaşadığımız üzücü , moral bozucu olaylara rahmen bizleri ayakta tutan '' Damarlarımızdan Akan Asil kanda Mevcuttur.'' Bu günlerde yeniden yeşeren Ulusal birlikteliklerimizle , birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz.Yaşadıklarımızın bizden alıp götürdüğü Sevgi , Saygı ,Örf ve adetlerimizi daha kuvetlendirerek Düşmanlara göstermeliyiz..!!!


Kod:

Toplarıyla , Tanklarıyla gelseler dahi ,
Önünde kırılır hasmının Sa'i ,
Kar bora fırtına sükun bulacak ,
Sana düşmanlar , sana düşmanlar selam duracak....


NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
VATAN SANA CANIM FEDA....
HER TÜRK ASKER DOĞAR....
TÜRK ÖĞÜN ÇALIŞ , GÜVEN...

YA SEV YADA TERK ET....

Saygılarımla.....
SexymanTR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
bayramı, cumhuriyet, ekim, kutlu, olsun


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 11:16.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2019 SupersatForum İnternational®, All Rights Reserved
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.