SupersatForum  

Öne Sürülen 17 soru ve cevapları(Mutlaka okuyun) DVB-S gerçeği!

 DVB-S (Digital TV Kartları)+ SkyStar ProgDVB Satellite Katagorisinde ve  DVB-S Kartlar Forumunda Bulunan  Öne Sürülen 17 soru ve cevapları(Mutlaka okuyun) DVB-S gerçeği! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > DİJİTAL UYDU YAZILIMLARI / DVB-S > DVB-S (Digital TV Kartları)+ SkyStar ProgDVB Satellite > DVB-S Kartlar
Özel Arama

DVB-S Kartlar DVB-S Kartlar icin codecler , driverlar , bilgiler burada..

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 09-11-2006, 16:22   #1 (permalink)
Awaiting Email
 
Katılım Tarihi: 01-11-06
Yaş: 37
Mesajlar: 137
Üye No: 1179
Tuttuğu Takım: Takım Tutmuyorum
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Öne Sürülen 17 soru ve cevapları(Mutlaka okuyun) DVB-S gerçeği!


Niçin SkyStar3 TV Tam 18 Önemli Sebep:

1. Çok yüksek performanslı Sharp tuner SkyStar3 TV 'de,


(Kendi Yorumları)
Birçok TV kartı üreticisi, TV kartlarında nispeten düşük kalitede ve ucuz tunerler kullanmaktadırlar, amaç fiyatı düşük tutmak ve müşteriyi fiyat ile cezbetmektir. Fakat bu durum son kullanıcı için bazı problemleri beraberinde getirmektedir, örneğin güçlü tunere sahip bir kart ile zayıf yayınlar daha kolay ve bozulmadan izlenebilirken, zayıf tunerli bir kart ile bu yayınlar mozaik şekline bozularak izlenebilmekte çoğu zaman ise hiç izlenememektedir, kolayca alınabilen güçlü yayınlar, zayıf tunerli kartlarla kötü hava şartlarında, bu tip problemler yaratabilmektedir. SkyStar3 TV benzerleri içinde en güçlü Tunere sahiptir, güçlü ve kaliteli tunerden doğan fiyat farkı ise son kullanıcıya yansıtılmamaktadır.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Tüm tv kartları en kaliteli ve en uygun tuneri kullanırlar.Samsung tuner sizin için kötüyse diyecek lafım yoktur.Ekrandaki donma kırılmalar sebebi kesinlikle anteninizden ve kablo aparatlarınızdan kaynaklanır.Yoksa sözünü ettiğiniz sorunu hiç yaşamazsınız.

2. En iyi görüntü kalitesi ve bilgisayarı kilitlemeyen sistem SkyStar3 TV 'de:

En kaliteli kartta dahi açılışta bilgisayarı kilitleme, kilitlenme, sinyal gösterip kanal bulamama veya hiç kanal göstermeme gibi problemler yaşanabilmektedir. Kaliteli kartlara alternatif olarak piyasaya sürülen ve ithalatçıları tarafından kilitlenme yaratmadığı iddia edilen bazı kartlarda ise görüntü kalitesi inanılmaz derecede düşüktür. SkyStar3 TV en yüksek kalitede görüntüyü, problem yaşatmadan izlettirir.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Sözü edilen sorunlar tamamen yazılımsaldır.Donanımla alakası bulunmamaktadır.Kilitlenme-donma diye bir soruna şuana kadar rastlamadım.

3. SkyStar3 TV ile, ekranda filitre logosu gezinmesine son:

Üzerinde MPEG2 işlemcisi olmayan bütün kartlar MPEG2 yayınlarını işleyebilmek için bazı filitre yazılımlar kullanırlar, SkyStar2 ve benzeri kartların çoğunda ekranda elecard mpeg2 filitresinin logosu görünür, bu filtreye ait program 30 gün içinde yüklenip satın alınmadığı taktirde 30 gün sonra logo hareketlenmek suretiyle ekranda gezinmeye başlar, ekranda gezinmesinden dolayı kullanıcıların kelebek olarak adlandırdığı elecard filtresi SkyStar3 TV 'de asla görünmez, kullanıcıya bu tip problemlerle karşı karşıya kalmaz.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Olay gene yazılımsaldır.Yasal olarak sözünü ettiğiniz görüntü filtreleyicilerin lisansını alırsanız ortada böyle bir sorun kalmayacaktır.
Sorunun çözümü için ayrıca Codec packleri de yükleyebilirsiniz.

4. Sinyal ve data akışını gösteren ayrı led 'ler sadece SkyStar3 TV 'de:

Sadece SkyStar3 TV 'de olan bu özellik sayesinde karta herhangi bir frekans girildiği an yeşil led yanarak uydu sinyalinin yakalandığını ve kartın uyduya kilitlendiğini kullanıcıya bildirir, ayrıca TV, Radyo veya Data akışı olduğunda kırmızı led devreye girip yanıp sönerek, data akışını Ethernet kartlarında olduğu gibi gösterir.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Bu ledlerin bizlere bir yararı da zararı da bulunmamaktadır.Bence kartın daha farklı özelliklere sahip olması gerekmektedir.
5. SkyStar3 TV ile TurkSat 1C ve Eurasisat'ta kanal bulamama problemlerine son:

PC DVB-S kartı kullananların hemen tamamı kartlarıyla Turksat uydusundan otomatik taramada 10-18 kanaldan fazla yayın bulamamaktan şikayet etmektedirler. 90 cm lik Next anten ve Maximum 0,4 db LNB ile yaptığımız testte SkyStar3 TV ProgDVB programı ile otomatik tek taramada Turksat ve Eurasisat uydularından 124 adet TV yayınının tamamını tespit etmiş ve kanal listesine eklemiştir. Radyo ve Data yayınları ile bu rakam 185'i bulmuştur. Bu rakam zaten Turksat ve Eurasisat uydusundaki tüm kanlları ifade etmektedir.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım çünkü böyle bir sorunda hemen
anten aparatlarımı kontrol ederim.Sorun tamamen antenden kaynaklanır.

Kullanımı ve aşırı CPU kullanımına son SkyStar3 TV 'de:

Bazı TV kartı üreticileri MPEG2 filitreler üzerinde oynayarak ve programlar üzerinde değişiklikler yaparak, ürettikleri kartın CPU'yu (işlemciyi) az kullandığını ve yormadığını iddia etmektedirler, yapılan bu değişikliklerin çoğu kullanıcının lehine olmamaktadır, yapılan şey görüntü kalitesini ve görüntü tazelenme oranını düşürerek CPU kullanımını azaltmaktır. Çok yüksek kalitede olan yayın bu şekilde daha az kaliteli olarak ekrana gelmekte, kayan yazılar okunamamakta, ani ve hızlı hareketlerde ise ekranda bu nesnelerin izleri kalmaktadır. Yüksek görüntü kalitesi sunan alman TV kartında ise CPU kullanımı stabil kalmamakta, düşük işlemcili bilgisayarlarda bu oran zaman zaman %100 seviyelerine kadar çıkmakta ve bilgisayarın işlemcisini aşırı derecede meşgul etmektedir. En iyi görüntü kalitesinin yanında stabil CPU kullanımı sadece SkyStar3 TV 'de.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
%100 cpu sorunu da PC nizin konfigurasyonuyla alakalıdır.Ne yazıkki burda da öne sürülen nedenin kartın donanımıyla alakası olmadığı saptanmıştır.


7. HDTV yayınlarını izlemek SkyStar3 TV ile çok daha ***ifli:

HD-TV 1920*1080 veya 1920*1200 gibi çok yüksek çözünürlükteki yayın standardına verilen isimdir. Yeni yeni yayına başlayan, günümüzde çok yaygın olmamakla beraber geleceğin standardı olmaya aday bu yayın standardını SkyStar3 TV ile izlemek çok daha ***fli. HD-TV yayınlarını izlemek için çok yüksek CPU gücü yani işlemci gerekmektedir. Aynı işlemci hızında SkyStar2 ile görüntüde bozulma yaşanırken SkyStar3 TV ile görüntü bozulmadan net bir şekilde HD-TV yayınlarının izlendiği tespit edilmiştir. Testte P4 2.8 GHz 800 Mhz işlemci ve i875 chipset anakart, 2 * 256 Mb DDR 400 Mhz çift kanal ve FSB 800Mhz anakart ve 19" Samsung DFX monitör kullanılmıştır.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Tüm DVB kartlar farklı görüntü yorumlayıcı kullanır.Bu konuda HD özellikli ekran kartları ve tv kartları bulunmaktadır.HD sistemi sözü edildiği gibi farklı bir mantık ister.Bu da tamamen donanımsal bir özellik olmalıdır.Piyasaya yeni sürülen tv kartları ile HD yayınlar izlenebilmektedir.Fakat yeni bir teknoloji olduğu için fiyatları oldukça pahalı olmaktadır.Sorunun kısmen çözümü için yazılımsal denemeler
yapılmakta fakat düşük pclerde randıman sağlanamamaktadır.

8. En çok tercih edilen ProgDVB yazılımı ile %100 uyumluluk SkyStar3 TV 'de:

Orjinal yazılımları dışında, tüm dünyada en çok kullanılan alternatif yazılım ProgDVB'dir. Kullanıcıların birçoğu orjinal yazılım yerine bu programı kullanmayı tercih etmektedirler. Bu yazılım sayesinde birçok ek programlar, modül yazılımlar ve interface yazılımlar kullanılarak şifreli yayınlar legal veya illegal yollardan izlenebilmektedir, offline download yapılabilmekte, kayıt ve ek özellikler kullanabilmektedir. Birçok kart üreticisi ProgDVB için modüller üretmişlerdir ancak birçoğu bu programla tam uyumlu değildir, %100 uyumlu hale getirilmemiş kartlarda genellikle TV veya Radyo yayınları ProgDVB tarafından Data olarak algılanmakta ve listelenmektedir, TV veya Radyo olup data yayını olarak algılanan ve listelenen bu kanalların kullanıcı tarafından izlenmesi veya dinlenmesi mümkün olamamaktadır.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Alınan sinyallere göre kanalları kategorileme özelliği programdan programa göre değişir.Data sinyali geliyorsa yayın data olarak kabul edilir.Sözü edilen yazılımsal bir mesele olup donanımla alakası bulunmamaktadır.


Tmü Türkçe yardım dokümanları ve alternatif yazılımlar sadece SkyStar3 TV 'de:

İnternette yazılım aramaya neyi nasıl yapacağınız konusunda endişeye gerek yok, gerekli olan tüm yazılımların yanısıra, CD'de sadece sürücüler ve kartın işletim sistemine tanıtımı ile ilgili dokümanlar değil ProgDVB, Plugin'ler, Modüller, Offline Download, CWCamEmu, Uzaktan Kumanda, Kısa Devrelerin Engellenmesi, Canlı Yayına Altyazı Ekleme konusunda tamamı resimli firmamız tarafından hazırlanmış, onlarca bilgilendirici resimli dokuman mevcut olup bu dokümanların tamamı Türkçe'dir.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
İnternet forumlarının çoğunda SkyStar2 ile ilgili aradığınız birçok dökümana rastlayabilirsiniz.Bunun da kartla alakası bulunmamaktadır.

10. Opsiyonel uzaktan kumanda ve opiyonel phoenix interface SkyStar3 TV 'de:

Genellikle DVB-S kartı satın alan kullanıcılar kartlarını kendilerine daha fazla imkanlar sunan alternatif DVB-S yazılımları ile kullanmaktadırlar, oysa DVB-S kartlarının orjinal kumandaları ile ProgDVB gibi alternatif yazılmları kumanda etmek imkansızdır. Alternatif yazılım kullanan bir kullanıcı için orjinal kumanda tamamen gereksiz bir nesne halini almaktadır. Opsiyonel olarak ürettiğimiz uzaktan kumanda modülü sayesinde ProgDVB ve daha birçok programı kolayca kontrol edilebilmektedir. Phoenix Interface sayesinde yasal abonelik kartınızla şifreli yayınları bilgisayarınızda izleyebilirsiniz, diğer tüm seçeneklerden daha ucuz ve etkili bir yöntemdir. Üzerinde Modül girişi olan CI li kartların sadece üzerlerine takılacak olan CAM modüllerle çalışacağını ve modül girişli kartların her tip CAM modüle uyumlu olmayıp özellikle yeni çıkan modülleri tanımayacağı unutulmamalıdır. Günümüzde fiyartları 65-120 USD arasında değişen bu modüllerin DVB-S kartlardan çok daha pahalı oldukları gerçeği unutulmamlıdır.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Kumanda ile denemelerde hiçbir soruna rastlanmamıştır.Bu sorunun da tamamen yazılımsaldır.


11. Hem kaliteli ve hem de ucuz:

SkyStar3 TV, iyi görüntü kalitesi vermeyen, kayan yazıların bile okunamadığı, görüntü değişimlerinde ekranda iz bırakan, yazılımı çalışmayan uyum problemleri yaratan, sinyal görüp kanal listeleyemeyen veya kanalları data olarak algılayan, kolayca yanan ve bozulan, hem son kullanıcıya hem de ürünü pazarlayanlara bu yolla problemler yaşatan ucuz ve kalitesiz DVB-S kartların alternatifi olarak piyasaya sürülmemiştir. SkyStar3 TV DVB-S pazarında kalitenin yeni adıdır.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
SkyStar dahil tüm kartların sözü edilen sorunu yaşadığını herkes bilir.
Sorunun çözümü uygun Görüntü filtresi ve çözücüsünden geçer.
Ne yazıkki bu sorun da yazılımsaldır.

12. Ek Özellikler:

Elektronik Program Akışı (EPG) Time Shifting (Canlı Görüntü Durdurma ve kaldığı noktadan devam), Teleteks (Türkçe Font Desteği), Farklı Dilde Altyazı (Subtitles), Farklı Dilde Ses Seçenekleri, İnce Ayar İmkanı, RealTime DVD Kalitesinde Ses ve Görüntü Kaydı, Radio veya TV kanallarından MP3 Kaydetme 160-256Kbit 48 KHz, DiseqC Switch ile Dört Antene Kadar Kumanda Edebilme, Uydudan İnternet Desteği, Uydudan Offline Download İmkanı, Opsiyonel Uzaktan Kumanda, Opsiyonel Phoenix Interface, (Uzaktan kumandalı ürünlerin kendi yazılımından başka hiçbir programla çalışmadığı hatta bazılarının kendi kumandasını bile algılamadığını unutmayın) Sigma Üniversal Kumanda alternatif yazılımlarla çalıştığı gibi gerekli programları kuran bir kullanıcı tüm işletim sistemini kontrol edebilir.)
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Sözü edilen bütün özellikler diğer birçok tv kartında bulunmaktadır.Bu da tamamen yazılımla alakalıdır.

13. Win98, WinME, Win2000, XP Home ve Pro, XP Media Center Edition 2005 uyumlu:

Windows tabanlı tüm işletim sistemlerini destekler, Linux Driver hazırlık aşamasındadır.

14. Plug & Play özelliği (Otomatik Tanımlanma) ve kolay kurulum:

İşletim sistemine Sürücü'sünün yüklemesi yeterli olup alternatif programlarla çalışabilmesi için bazı kartlarda olduğu gibi ekstra orjinal yazılımın kuruması gerekmemektedir.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Azcık bilgisayardan anlayan her kişi windowsun bu özelliğini zaten bilir.Bunun da kartla alakası bulunmamaktadır.


15. Kaliteli teknik servis:

Telefonlarımızla, WebSitemizle ve Forumumuzla son kullanıcıya en iyi teknik desteği vermeyi hedeflemekteyiz, konu hakkında bilgisi yeterli olmayan, işi yokuşa süren değil, bilgili, yapıcı ve sorunlara çözüm getiren, konuyla ilgili soruların tamamına cevap verebilen teknik kadrosu ile sizlerin hizmetindedir. Sattığımız ürünler için montaj ve tanıtım firmamızda olmak şartı ile müşterilerimize ücretsizdir.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Bu konuda yorum yapamam ama aldığım firma 2 sene garanti belgesini imzaladı.Sanayi Bakanlığından Onaylı Garanti Belgesi ve Kullanım Kitapçığı:

Sanayi ve Ticaret Bakanlığından onaylı Garanti belgesine sahip ürünler yasal ürünlerdir. Sadece onaylı ürünlerde Türkçe Kullanım Klavuzları bulunmaktadır. Sanayi ve Ticaret bakanlığı, ülkemizde üretilen veya ithal edilen ürünlerle beraber Türkçe Kurulum ve Kullanım klavuzu verilmesi zorunluluğunu getirmiştir. Firmamızın hazırladığı 8 sayfadan oluşan kurulum ve kullanım kitapçığının her sayfası kullanıcıya konu hakkında bilgiler veren, yönlendirici yazı ve uyarılarla dolu olup, zorunluluk gereği hazırlanmamıştır. Ayrıca pazarlanan ürünün kim tarafından getirildiğini bilmek ve garantisinin hangi şartları kapsadığını bilmek her kullanıcının hakkıdır.
Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Bu konunun kullanıcılara garanti esnasında yararı bulunur gibi görünse e kesinlikle gerçekte farklı olma ihtimali bulunmaktadır.Bugün aldığımız birçok garantili ürünün şartları sağlamasına rağmen değişimi veya ücretsiz tamiri yapılmamaktadır.Firmayla muhattap olamadığım için bu konuda yorum yapamayacağım.


17. Yasal İzin ve Bandroller:

Ürünlerimiz gerekli her türlü yasal belgeye ve yasal TRT bandrolüne sahiptir.

Benim şahsi yorumum SkyStar2 ye göre:
Yasal bandrol olması ekonomiye yarar sağlar devlete vergi geliri sağlar fakat burda da kullanıcı için bir yararı görünmemektedir.

Genel kanaaitimizce bu kart piyasaya çıkarılırken;
1)İsmi SkyStar3 yerine başka bir isim olsaydı.Ayrıca SkyStar3 şimdi Türkiye'de sloganı sanki dışarıdan gelmiş havası uyandırıyor.
2)Kartın donanımı tamamen farklı olup skystar2 nin yazılımlarıyla alakaları olmasaydı.
3)Diğer DVB-S modellerinden farklı olarak tunerin ve entegrenin ısınmaması için keşke soğutucu düşünülseydi.
Bence bu kart kendi olmaktan uzak bir fason üretimdir.Alacak arkadaşlara veya kullanan arkadaşlara lafım olmamaktadır.Ama en azından bu bilgileri okuyup öyle karar verin.
Saygılarımla...
Saygılarımla.

Bu mesaj irdetofun tarafından değiştirildi (09-11-2006 saat 16:31).
irdetofun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2006, 16:39   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 03-21-06
Yaş: 49
Mesajlar: 2.410
Üye No: 3010
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 2
Beğendikleri: 2
Varsayılan

Çok teşekkür ederim arkadaşım eline emeğine sağlık bütün gün araştırmadğım yer kalmamıştı bilgi için fiyatı görünce hemen almak geçti içimden ama öğrendiklerim beni bu konuda bir kere daha düşünmemi ve doğru olanı almamı gösterdi. Saygılarımla,
__________________
ruzgarm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2006, 16:50   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-27-05
Yaş: 43
Mesajlar: 4.577
Üye No: 4
Uydu Alıcısı: D Smart
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 191
Beğendikleri: 31
Varsayılan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ruzgarm
Çok teşekkür ederim arkadaşım eline emeğine sağlık bütün gün araştırmadğım yer kalmamıştı bilgi için fiyatı görünce hemen almak geçti içimden ama öğrendiklerim beni bu konuda bir kere daha düşünmemi ve doğru olanı almamı gösterdi. Saygılarımla,
al sana cevap bana soruyordun


eline sağlık irdetofun

__________________
Herkes kendini artist sanıyor.Bilmiyorlar ki yönetmen benim istediğime rol veririm,istediğime yol.!!!

tike® Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2006, 17:01   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 03-21-06
Yaş: 49
Mesajlar: 2.410
Üye No: 3010
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 2
Beğendikleri: 2
Varsayılan

İrdetofun Arkadaşım çok uğraşmış ama güzel bir çalışma yapmış bunu okuyan yanlış yapmaz teşekkürler saygılar,
__________________
ruzgarm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2006, 01:45   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-03-06
Yaş: 32
Mesajlar: 7.197
Üye No: 227
Uydu Alıcısı: DVBS
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 38
Beğendikleri: 9
Varsayılan

çok güzel bir bilgilendirme bende avermedia var satcam yakında skystar 2 alcam skystar3 alsım vardı bunları okunca fikrim değişti eline sağlık
Özgür Erge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2006, 21:43   #6 (permalink)
 
Katılım Tarihi: 03-18-06
Mesajlar: 16
Üye No: 2877
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan

ss2 de alma
servang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-2006, 01:59   #7 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-03-06
Yaş: 32
Mesajlar: 7.197
Üye No: 227
Uydu Alıcısı: DVBS
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 38
Beğendikleri: 9
Varsayılan

ne alayım arkadaşım
Özgür Erge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
cevapları(mutlaka, dvb-s, gerçeği!, okuyun), soru, sürülen, Öne


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 15:20.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2019 SupersatForum İnternational®, All Rights Reserved
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.