SupersatForum  

Google Chrome Tarayıcı Hakkında gelişen haberler

 İnternet Tarayıcıları Katagorisinde ve  Google Chrome Forumunda Bulunan  Google Chrome Tarayıcı Hakkında gelişen haberler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > BİLGİSAYAR| INTERNET | WİNDOWS | OYUN > İnternet & ADSL > İnternet Tarayıcıları > Google Chrome
Özel Arama

Like Tree1Beğeni
  • 1 gönderen mehmetkarahanl

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 06-12-2015, 23:42   #1 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Google Chrome Tarayıcı Hakkında gelişen haberler


Google Chrome 48 Beta Sürümü Yeni Özelliklerle Geliyor

Google Chrome 48 Beta Sürümü Yeni Özelliklerle GeliyorChrome 47 sürümünü yayınlayan Google, Chrome 48 Beta sürümü ile tarayıcıya yeni özellikler dahil etmeye hazırlanıyor.

Google Chrome 48 Beta Sürümü Yeni Özelliklerle Geliyor

Google,Chrome 48 Beta sürümü ile daha çok geliştiricileri ve Chrome Android sürümünü hedef alan yenilikler içeriyor. Web ve uygulama tabanlı olarak ayrıma gidebilmek adına, geliştiricler Chrome 48 sürümünde özelleştirilmiş butonlar koyabilecekler. Yayınlanan örnek ile uygulamanın hava durumu uyarıları ve taksi çağırma için bir hatırlatma sistemini sunabileceği görünüyor.

Bu sürümün getireceği yeniliklerden biri de bildirimlerin otomatik olarak silinebilmesi olacak. Chrome üzerinden günlülk 350 milyon push notification geldiğini bildiren Google Chrome 48 Beta ile bu bildirimlerin otomatik olarak kaldıralabileceğini belirtiyor. Chrome tarayıcısının mobil sürümü, kullanıcının bağlantı hızını tespit ederek, bu bağlantı için en uygun kaynakları sağlayabilecek. Bu yenilik gelişmekte olan ülkelerdeki geliştiriciler için uygulamadan tam verim alabilecekleri anlamına geliyor.

Chrome 48 Beta ile Android Chrome uygulaması, Chromecast ve Google Cast uyumlu cihazlarda görüntüleme desteği de sunacak. Geliştiriciler, telefonlarda büyük ekran ve projektör modlarını aktif hale getirme yetkisine sahip olabilecek. Google Chrome 48 Beta sürümüne Google Play Store üzerinden erişebilirsiniz ve tarayıcı üzerindne beta sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Chrome 48 sürümünün final versiyonu ise 2 ay sonra kullanımda olacak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2016, 20:11   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Google Chrome’da nasıl kullanıcı profili oluşturacağımızı ve bunları nasıl yöneteceğimizi daha önce buradaki rehberimizde öğrenmiştik. Ancak Google’ın tarayıcısı, çok sayıda sürprizi içinde barındırmaya devam ediyor. Bunlardan biri de, bilgisayarınıza oturan misafirler için Chrome’da açabileceğiniz misafir profil.

Misafir profiller, bilgisayarını arada sırada da olsa birileriyle paylaşan kullanıcılar için olmazsaolmaz nitelikte. Misafir profillerle birlikte, arkadaşlarınızın kendi hesaplarına girmek için sizin oturumlarınızdan çıkması gerekmiyor, yer imlerinize karışamıyorlar ve özel olabilecek kişisel tarama geçmişinize hiçbir şekilde erişemiyorlar. Misafir profil özelliği, Chrome OS’ten yavaş yavaş Windows, Mac ve Linux için Chrome’a geçiş yapıyor.

Chrome’un misafirleri

Öncelikle, Chrome’un adres çubuğuna bu yazıyı yapıştırıyoruz: chrome://flags/#enable-new-profile-management. Ardından Enter’a bastığımızda açılan pencerede sarı renkle gösterilen seçeneğe gelip, Yeni Profil Yönetimi Sistemini Etkinleştir kısmında Etkinleştir diyoruz.

Tanımda da görebileceğiniz üzere, yeni yönetim sistemi, profilden çıkış yapma ve yeni avatar menüsü gibi farklı özellikleri devreye sokuyor. Aynı zamanda bu sistem üzerinden, kendi profilinizi kilitleyerek, başkalarının kullanmasını engelleyebiliyorsunuz. Yine de bunu kullanmak için biraz erken olduğunu düşünüyoruz, çünkü kilitleme işlemi rahatlıkla yapılsa da, geri döndürmek mümkün olmuyor. Bunun sebebini bulamasak da, sistem henüz beta olarak çalıştığı için Google’a bir şey söylemiyoruz.

Yeni Profil Yönetimi Sistemi’ni etkinleştirdikten sonra, alt tarafta çıkan Şimdi Yeniden Başlat seçeneğine tıklıyoruz ve Chrome’u yeniden başlatıyoruz.

Yeni profil sistemi

Chrome’u yeniden başlattıktan sonra, yeni profil sisteminin çalışıyor olduğunu göreceksiniz. Hâli hazırda Chrome kullanıcı profillerini kullanıyorsanız, normalde sol üstte bulunan profillerin, bu sefer sağ üst kısma geçtiğini fark edersiniz.

Yeni profil sistemine tıkladığınız zaman, aşağı inen menüde farklı seçenekleri göreceksiniz, buradan Misafir Olarak Gözat diyerek, misafir profilini etkinleştirebiliyorsunuz.

Etkinleştirmenizle birlikte yeni bir tarayıcı penceresi açılıyor ve kişisel ayarlarınız, tarama geçmişiniz, eklentileriniz ve yer imlerinizden eser olmayan yepyeni bir Chrome karşınıza çıkıyor. Böylece hem sizin içiniz rahat oluyor, hem de bilgisayarınızı kullanacak olan kişi rahatlıkla tarayıcıyı kullanabiliyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2016, 20:20   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Google Chrome’da kullanıcı profili nasıl eklenir?


Google Chrome’un en önemli özelliği, Google hesabı ile giriş yaparak, tarama geçmişini, yer imlerini, uzantıları ve uygulamaları farklı bilgisayarlar arasında senkronize etmek. Giriş yapmak aynı zamanda Google Now önerileri için iyileştirmeler getirmekle birlikte, Gmail, Drive, Google+ ve YouTube gibi Google hizmetlerine de otomatik olarak giriş yapılabiliyor.
Bunun kötü yanı da, aynı bilgisayar üzerinden tek oturumla bir Chrome kullanılıyorsa, diğer kullanıcılar da sizin verilerinize erişebiliyorlar. Neyse ki Chrome’un çok kullanıcı desteği, aynı tarayıcıyı kullanan birden fazla kişi için büyük kolaylık sağlıyor. Lafı fazla uzatmadan Google Chrome’daki kullanıcı profillerinin nasıl oluşturulacağını ve nasıl yönetileceğini inceleyelim.
Başlarken
Öncelikle Chrome’un sağ üst kısımda üç paralel çizgi şeklinde olan Menü’sünü açalım, Oradan Ayarlar kısmına gidelim ve aşağıda Kullanıcılar’ı bulalım. Yeni kullanıcı ekle butonuna basarak, karşımıza çıkan pencereden bir kullanıcı simgesi seçiyoruz. Simgenin ardından ismi yazıp, yeni kullanıcı için masaüstüne bir kısayol atanıp atanmamasına dair isteğimizi de belirttikten sonra Oluştur’a basıyoruz ve birkaç saniye geçmeden, yeni kullanıcıya ait yepyeni bir Chrome karşımıza çıkıyor. Sizin de fark etmiş olacağınız üzere, yeni bir kullanıcı oluşturunca, mevcut kullanıcı, Varsayılan Profil ismini alıyor.
Yani yeni bir kullanıcı eklediğinizde, iki profil yaratmış oluyorsunuz. Varsayılan profilin ismini değiştirmek için, yine Chrome ayarlarından kullanıcıyı seçiyor ve Düzenle sekmesi üzerinden ismi değiştirebiliyoruz. Yeni kullanıcı yaratma kısmı bu kadar, şimdi yeni kullanıcıyla neler yapılabileceğine bakalım.
Çocuklar için kullanıcı profili
Çocuklarınız da sizinle aynı tarayıcıyı kullanıyorsa, Google’ın tarayıcısına Ocak ayında eklediği yeni Denetlenen Kullanıcı özelliği sizin için oldukça faydalı olabilir. Bir kullanıcıyı denetlenen olarak belirtmek için, profili oluştururken “Bu, e-postanız@gmail.com tarafından yönetilen, denetlenen bir kullanıcıdır.” Sekmesini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Kullanıcıları denetlerken, belirli siteleri engelleyebilir, gezilen siteleri görüntüleyebilir ve çocukları Google’ın “Güvenli Arama” özelliğinin dışına çıkmasını engelleyebilirsiniz. Eğer kullanıcı, bir siteye girmek istiyorsa, size izin için bir talep gönderebilir. Siz dechrome.com/manage adresinden kullanıcıları yönetebilirsiniz.
Yine de kullanıcı profillerinin parola korumalı olmadığını unutmayın. Yani Chrome’un denetlenen kullanıcı özelliği, bir yere kadar koruma sağlıyor. Bu yüzden, çocuğunuzun kendi profilinde kaldığını ve sizin profilinize geçiş yapmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.
Kullanıcı değiştirmek
Kullanıcı değiştirmek de oldukça kolay. Bunun için Chrome’un sol üst kısmına gelen güzel simgemize tıklıyoruz ve açılan pencereden geçiş yapmak istediğimiz kullanıcıyı seçiyoruz.

mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2016, 20:22   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

İğneli sekmeler ile tarayıcınızı düzenli tutun


Her yıl, web uygulamaları ve siteleri çok da güçleniyor ve daha kullanışlı hale geliyor, ancak tarayıcılar henüz kusursuz raddeye ulaşmış değil. Hepimizin başına gelmiştir. İnternette araştırmaya daldığınız zaman onlarca sekmeyi birden açıp hepsine de ihtiyaç duyduğunuz zamanları hatırlayın. Tabii tüm bunlar, en sevdiğiniz siteler, e-posta istemciniz, sosyal medya sitelerinizin açık sekmelerinin üzerine gelecekler. Böyle olunca da sekmeler arasında rahatlıkla dolaşabilmek oldukça zor bir hal alıyor.


Chrome, Firefox veya Opera kullanıyorsanız, daha önemli sekmelerinizi, tarayıcınızın sol üst kısmında düzenli bir şekilde sabit bir hale getirebilirsiniz. Böylece sekme alanının kalanı da, araştırmalar, haberler veya oyunlar için rahatlıkla kullanılabilecek bir hal alır. Kusursuz bir düzenleme aracı olmadığını söylemekle birlikte, iğneli sekmeler sayesinde birçok modern tarayıcıda basit ve düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.
Bahsettiğimiz tarayıcılarda sistemin nasıl işleyeceğini anlatacak olursak, öncelikle iğnelemek istediğiniz siteleri açın. Hepimizin tarayıcıyı açar açmaz girdiği belli başlı siteler vardır, bunlarla başlamak büyük kolaylık sağlayabilir. Bu siteler farklı sekmelerde açıkken, herhangi bir sekmeye sağ tıklayarak, “Sekmeyi İğnele” seçeneği ile sabit sekmelerinizi elde edebilirsiniz.
İğneli sekmeleri kullanırken bilmeniz gereken bazı şeyler de yok değil. Mesela bu sekmelerin bir kapatma seçeneği yok, bu yüzden yanlışlıkla kapatmanız gibi bir durum söz konusu değil, bunun haricinde normal sekmeler olarak çalışıyorlar. Eğer bir iğneli sekme üzerindeyken adres çubuğuna farklı bir site ismi yazarsanız, sekmeniz de o siteye dönüşecektir. Bu yüzden iğneli sekmeler konusunda dikkatli olmanız önemli. Ek olarak, iğneli sekmeler en köşede küçük birer simge olarak göründüğü için, Gmail, Facebook veya Twitter gibi sitelerdeki parantez içinde yazan yeni bildirim uyarıları iğneli sekmelerde görünmüyor.
İğneli sekme özelli sunan tarayıcılar, tarayıcı baştan başlatıldığında farklı davranışlar sergiliyorlar. İğneli sekmelere sahip olan Chrome ve Firefox kullanıcıları, tarayıcılarını ne durumda açılmaya ayarlamış olurlarsa olsunlar, yeniden açtıklarında iğneli sekmelerini en sol köşede bulabiliyorlar.
Ancak Opera kullanıcıları için böyle bir ayar söz konusu değil. Her seferinde sekmelerin kullanıcıyı karşılaması için, Opera ayarlarında, başlangıç sekmesinin altında kullanıcıların “Kaldığım yerden devam et” seçeneğini seçmesi gerekiyor. Böylece Opera’da da iğneli sekmeler kalıcı hale geliyor. Elbette tarayıcıyı kapatırken açık olan diğer sekmeler de, yeniden açıldığında iğneli sekmelerin yanında görünüyor. Kusursuz bir çözüm olmasa da, tarayıcı üstünde çalışırken iğneli sekmelerin kullanışlılığından faydalanmak için bu ayarın yapılması gerekiyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-08-2016, 21:46   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Google’ın tarayıcısı Chrome’a yakın zamanda Bluetooth cihazlarının destekleneceği bir güncelleme gelecek.

Chrome kullanıcıları, Google’ın yayınlacağı güncelleme ile Chrome içerisinde herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan Bluetooth destekli cihazları kontrol edebilecekler. Şimdilik geliştirme aşamasında olan bu özelliğin heyecan verici yetenekleri arasında, Bluetooth cihazların Chrome ile çevrimdışı olarak iletişim kurulmasına izin verilmesi de yer alıyor. Bu sayede cihazınızı kontrol edebilmek için illa bir web sayfası açmak zorunda kalmıyorsunuz.

Bluetooth desteğinin sağlayacağı bir diğer avantaj ise donanım üreticilerinin bir tek Android ya da iOS uygulaması yerine birden fazla cihazda çalışabilen web uygulamaları oluşturabilmelerini sağlaması. Buradan Windows Phone ya da Blackberry gibi cihazların da Bluetooth desteği alacağı sonucunu çıkarabiliriz.

Chrome’un geliştiricilere özel Bluetooth desteğini içeren sürümü şu an için yalnızca ChromeOS ve Android 6.0 Marshmallow’da çalışıyor. Diğer işletim sistemlerine ise (Windows, Linux vs) daha sonra gelecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2016, 13:19   #6 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Chrome sekmelerini susturan eklenti: Sound Blocker

Bu Chrome eklentisi, muhtemelen pek çoğumuzu deli eden soruna kesin bir şekilde "dur" diyor!
Web tarayıcınızdaki yeni sekmelerde açtığınız sitelerin otomatik olarak ses ve video oynatmasından artık iyice bıkıp usandınız mı? O halde Silent Site Sound Blocker adı verilen bu yeni Chrome eklentisine kesinlikle göz atmalısınız.
Bu anlamda aslında Chrome ve Firefox gibi tarayıcıların ses ve video oynatan sekmelere, üzerlerine tıklayarak sessize almamıza olanak tanıyan ses simgeleri ekleyerek önemli bir ilk adım attıklarını söyleyebiliriz. Diğer yandan bunun da zamanla önemli bir çaba gerektirdiğini hissetmeye başlıyorsunuz. Zira bu ses ikonunu çok sayıdaki sekmeler arasında arayıp bulmak yerine bir eklentinin bunu otomatik olarak yapması elbette büyük bir kolaylık. Silent Site Sound Blocker da işte tam olarak bunu yapan ve herkese açık bir beta sürümü kullanıma sunulan bir Chrome eklentisi.

Eklentiyi Chrome Web Mağazası'ndan yükledikten sonra tarayıcınızdaki her bir sekmeyi, herhangi bir videoyu oynatmıyorsa bile otomatik olarak sessize alıyor. Otomatik olarak ses ya da video oynatan bir siteye gittiğinizde bu web sayfasının üzerinde size dört seçenek sunan bir açılır pencere beliriyor: Her zaman izin ver, bir defalığına izin ver, bir defalığına reddet ya da hiç izin verme. Bu durumda yapmanız gereken tek şey size uygun olan seçeneğe tıklamanız.
Bu küçük ama çok işlevsel eklentiyle birlikte artık aniden çalmaya başlayan videolar yüzünden gerilmenize gerek kalmayacak.
GUL_CER bunu beğendi.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-2016, 17:16   #7 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Google Chrome 2 Milyarı Aştı!

Google tarafından yapılan açıklamalarda 2 milyar aktif kullanıcıya ulaşan ilk servisin Google Chrome olduğu belirtildi.

Google tarafından düzenlenen etkinlikte Google servisleri ve kullanım oranları ile ilgili önemli detaylar paylaşaldı. Özellikle son dönemlerin en çok kullanılan tarayıcılarından olan Google Chrome'un 2 milyar aktif kullanıcı sayısını geçtiğinin belirtilmesi oldukça etkileyici oldu.

Kısa Sürede Popüler

Sektöre giriş yaptığı ilk günden itibaren yüksek kullanım oranlarına ulaşan en çok tercih edilen tarayıcılar listesinde bir numara olan Google Chrome dikkat çekmesinin yanı sıra 2 milyar aktif kullanıcıya geçmesiyle de hem Google'ın gelir elde etmesini sağladı hem de tarayıcı sektöründe ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

Mobil Kullanım Oranları Da Yüksek!

Google masaüstü platformlarında kullanılan versiyonunun yanı sıra mobil cihazlar için geliştirilen uygulamalarının da yüksek ilgi görmesi Google Chrome'un daha yüksek rakamlara ulaşmasını sağlıyor. Özellikle mobil işletim sistemlerinde Android ile birlikte Google'ın Google Chrome'u sunması kişilerin ister istemez Google Chrome kullanmasını sağlıyor.

Google Chrome ile ilgili paylaşılan şu anki bilgiler doğrultusunda önümüzdeki dönemlerde istediklerini rakamların artıracağına kesin gözüyle bakılıyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2016, 10:08   #8 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Chrome 55 Hazır, İndirin!

Google, Chrome'un yeni sürümü ile birlikte, Flash'a son büyük darbesini de vurdu!

Google, geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı bir duyuruyla Chrome tarayıcısında zaman içerisinde Flash'ı geride bırakarak onun yerine HTML5'i bir standart haline getireceğini açıklamıştı. Chrome tarayıcı bu dönüşüm kararının ardından şimdi; henüz yayınlanan Chrome 55 sürümü ile birlikte, bir site yalnızca Flash tabanlı olmadığı ya da web üzerindeki en çok ziyaret edilen 10 siteden biri olmadığı müddetçe HTML5'i varsayılan hale getirdi. Kullanıcıların Chrome üzerinde ziyaret ettikleri site bu istisnai durumların geçerli olduğu sitelerse onları ziyaret ettiklerinde Flash'ı aktive etmeleri gerekecek.
Tarayıcının uzun bir süredir HTML5'i varsayılan olarak kucaklamaya hazırlandığı biliniyor. Chrome'un iki önceki sürümünde Google'ın "sahne arkasında" çalışan Flash'ı engellemeye başlamasının ardından HTML5'in daha hızlı yüklenmesi, daha iyi güvenlik ve ortalama olarak daha gelişmiş bir performans sunması değişimin ayak sesleri olmuştu. Chrome 55'e gelen bu yeni güncelleme ayrıca metin bloklarının ve satırların görünümüne yardım eden CSS otomatik tirelemeyi de içeriyor.
Android kullanıcıları için de bu yeni sürüm web sayfalarının, görsellerin ve videoların çevrimdışı görüntülenebilmesi gibi özellikler getiriyor. Halihazırda Mac, Windows ve Linux kullanıcıları için masaüstünde sunulmaya başlayan Chrome 55'in mobil sürümünün de yakında gelmesi bekleniyor.

Eğer otomatik güncelleme özelliği aktifse, masaüstü Chrome tarayıcınız zaten otomatik olarak güncellenecektir. Manuel güncelleme gerekirse, bu bağlantıyatıklamanız yeterli...
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-2016, 12:11   #9 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Google'dan Arama Motoruna İnce Ayar!

Google, büyük bir insan grubunu fazlasıyla rahatsız eden bu arama önerilerini sildiğini duyurdu!Google'da arama yaparken "müslümanlar", "yahudiler" veya "kadınlar" yazıp otomatik doldurmanın devreye girmesini beklerseniz "kötü mü?" önerisiyle karşılaşırdınız. Ama Google bu iki kelimenin ardından "kötü mü?" önerisinin gelmesini artık engelledi.
Google, Guardian ve Telegraph'a, arama motorundan otomatik tamamlama önerilerini kaldırdığını ve cümleleri Google'a yazmanın artık tamamen farklı öneriler sunduğunu açıkladı.
Otomatik tamamlama özelliği, Google'ın arama yapmak istediğiniz şeyi tahmin ederek cümlecikleri tamamlama şeklidir. Bir şirket temsilcisi önerilerin bir algoritma ile oluşturulduğunu ve kullanıcıların ilgi alanlarına ve arama geçmişine dayandığını söyledi.
Google, bir mahkeme sonrasında popüler müzik sanatçılarının adından sonra "torrent" sözcüğünü önermeyi durdurmuş ve bu kelimeyi içeren otomatik tamamlama önerilerini silmişti. Google, politikalarına uygun olmayan nefret söylemi, cinsel açıdan açık, rahatsız edici kelimeleri ve yasalara aykırı önerileri otomatik tamamlamadan kaldırıyor ve bu son örnek de, bu uygulamanın yeni halkası.
Bir Google temsilcisi, belirli bir gündeki aramaların yüzde 15'inin yeni olduğunu ve bu aramaların çok çeşitli konuları içerdiğini belirtti. Temsilci, "Bu nedenle, Otomatik Tamamlama'da görünen terimlerin beklenmedik ya da nahoş olabileceğini" söylüyor ve ekliyor: "*****grafik ve nefret dolu konuşmalar gibi rahatsız edici terimlerin ortaya çıkmasını önlemek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak otomatik tamamlamanın kesin bir bilim olmadığını ve algoritmalarımızı geliştirmek için daima çalışmamız gerektiğini kabul ediyoruz."
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2017, 14:11   #10 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Chrome 57 güncellemesiyle arka plan sekmelerine engel olacak!

Chrome'ın yeni güncellemesiyle birlikte arka planda çalışmasını sürdüren uygulamaların güç tüketimi azaltıldı.


Eğer kullanıyorsanız muhtemelen biliyorsunuzdur. Ki popüler olarak kullanılan Chrome'u bilmeyen kullanmayan yoktur diye düşünüyorum eğer bir taş devrinde değilseniz..
Tarayıcının en son sürümü yeni güncelleme ile birlikte arka plan sekmelerini aşırı güç kullanarak azaltarak bu sorunu çözmek için tasarlandı. Chromium'un blogunda yer verilen bilgiye göre Chrome'un güç kullanımı üçte birinde sorumluydu. Bu nedenle onları kontrol altına tutmak için tarayıcının etkisini en aza indiriyor.

Chrome'un sayfa görünürlüğü API'sı arka planda 10 saniye sonra sekmeleri kontrol etmektedir. Yeni özellik, ses dosyalarını çalma veya WebSockets veya WebRTC bağlantılarını tek başına koruma sekmeleri bırakacak; çünkü API bunları ön planda görüyor. Bununla birlikte, API'nin tam kapasite ile çalıştırılması kesinlikle gerekli olmadığı sürece, API'nın arka planda olduğu düşünülen tüm sekmeleri en aza indirir. Chrome ekibi, bu yeni mekanizmanın yüzde 25 daha az meşgul arka plan sekmesine neden olabileceğini söylüyor.Chrome ekibi, bu yeni mekanizmanın yüzde 25 daha az meşgul arka plan sekmesine neden olabileceğini söylüyor. Google, daha az güç tüketirken Chrome'u sürekli geliştiriyor ve daha yüksek bir performans sunuyor. Chrome 57, güç tasarrufu yapmak için ortalama CPU yükünü bir çekirdeğin% 1'in altında tutmak için zamanlayıcıları erteliyor. Elbette bir sekme ses çalıyorsa veya video görüşmesi gibi gerçek zamanlı bir bağlantıya sahipse bunları etkilemeyecektir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
chrome, gelişen, google, haberler, hakkında, tarayıcı


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 00:53.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2019 SupersatForum İnternational®, All Rights Reserved
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.