SupersatForum  

İOS İşletim sisteminden Son Haberler (Lütfen Başka Konu Açmayınız)

 iPhone - iPad - iOS Katagorisinde ve  iPhone Haber-Genel & Destek Forumunda Bulunan  İOS İşletim sisteminden Son Haberler (Lütfen Başka Konu Açmayınız) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > GSM MOBİL DÜNYA > Android-IPhone-Windows Phone > iPhone - iPad - iOS > iPhone Haber-Genel & Destek
Özel Arama

iPhone Haber-Genel & Destek iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S,iPhone 5,iPhone 5S

Like Tree3Beğeni

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 28-06-2015, 18:42   #1 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
İOS Periscope'un Başı Belada!


Önce iOS ile parlayan, sonrada Android platformu ile zirve yapan canlı yayın medyası Periscope, büyük kitlelere ulaştı. Ancak bu büyük kitle Periscope’a bela olacağa benziyor!


Günümüzde gerek teknoloji medyası gerekse de blog kavramı büyük ölçüdevideo içeriğe kaymış durumda. Hatta artık internetin televizyon yayınına kafa tutabilecek potansiyele sahip olması, canlı yayınları da büyük ölçüde talepkâr kıldı. Keza yayınların yoğunluğu da bu taleplere cevap vermek üzerine oluşuyor.Canlı yayın konseptinininternet üzerinde gerçekleştirilmesi ne yazık kivideo yayınlamak kadar kolay değil. Özellikle amatör blog yazarlarının kendi kitlelerini oluşturması veya var olana mobil olarak hitap etmesi, canlıyayınla büyük uğraş ve altyapı gerektiriyor.Periscope, artık yeni nesil canlı yayın medyası!

Bu noktada başta Youtube olmak üzere birçok video yayın sistemi, kullanıcılara kolay canlı yayın ara yüzleri sunmak için çalışıyor. Ancakmobil taraftaki uygulama yığınları arasında, bu konu ile ilgili bir boşluk olduğunu sezen Periscope, en başarılı olan mobil canlı yayın ağını iOS ile bütün kesimlerin beğenisine sundu!
Doğru bir tespit ile kullanıcı beklentilerinin yoğunluğu, Twitter ile paralel çalışmasıyla karşılamayı başaranPeriscope, her yaştan kimsenin canlı yayınyapmasına olanak tanıdı. Üstelik bu olanağı belli sınırlar içerisinde tutmamakla kaymayıp, bütün dünyadan kitlelerin ulaşabileceği bir sistem hazırladı!Periscope Android ve iOS'te!

Kısa zamanda Twitter’ın etkisiyle de iOS cihazlarda büyük bir sevilerek canlı yapan kitle oluşturan Periscope, uzunca bir süre diğer platformlarda yer alacak mı tartışmalarına da konu oldu. Her daim Periscope bu sorulara esnek cevaplar vererek kullanıcıları tek platformla bağlı tutmayacağını hissettirdi. En nihayetinde de Androidplatformunda da yer aldı ve kullanıcı kitlesi birden çok daha büyük boyutlara ulaştı. Ama bu durum, Periscopu’da bir noktada zora sokmuş oldu: Kontrol ve filtreleme!Bilindiği gibi Periscope üzerinden kolaylıkla herkes canlı yayın yapabiliyor. Herkesin istediği görüntüyü canlı yayınla tüm dünyaya açabilmesi, özellikle denetim konusunda büyük zorluk oluşturuyor.Hali hazırda Youtube gibi sistemlerde, videoları için telif hakları veya uygunsuzlukları konusunda bir filtreleme ve şikâyet sistemi bulunuyor ve uygulanıyor. Ancak iş canlı yayınnoktasına geldiğinde uygulama çığırından çıkabiliyor!Periscope’un be denli fazla kitleye ulaşması ve herhangi bir filtreleme veya şikâyetle yayın kesme pratikliğini barındırmadığı için her kesimden insanın at koşturacağı biriletişim yolu haline gelebiliyor.Bu konu ile ilgili bir süre önce ilk çatlaklar telif hakları konusunda ortaya çıktı. Firmalar veya bireyler, izinsizce yayına konu olan materyallerinden memnun değillerdi. Zira belli kullanıcılar devamlı müzik veya film gibi içerikler yayınlamasının yanı sıra habersizce veya yasaklı alanlardan gelen görüntülerde yayınlara konu oluyordu.Periscope'da yasak yayın!

Şimdi ise Periscope, tümden çığırından çıkmış bir halde! Son gelen raporlara göre Periscope üzerinden yoğuncinsel içerikli yayınların yapılıyor olmasından, vahşet, insani ve dini konulara saldırı, terörizmi ve şiddeti destekleyen ve yol gösteren yayınların yapılmasına kadar çok geniş çaplı bir pazar oluşmuş durumda.
Bu başlıklar, birçok kişi için ‘özgürlük’ olarak değerlendirilebilir. Ancak ne yazık ki Periscope kullanıcılarının yaş skalası çok geniş! Yani her yaştan kimseler tüm dünya yayınlarına ulaşabiliyorlar. Bu sebeple birçok kişi için*****, saldırı, işkence, suça teşvik ve suç öğretici içeriklerin rahatça yayınlanması, ciddi anlamda kötü sonuçlar doğuracak potansiyelde!Periscope Yasaklanabilir!

Periscope bu konularda yoğun olarak eleştiri ve baskı altında kalmış durumda. Ne yazık ki bu duruma etkili olarak Periscope müdahale edemiyor. Ancak söz konusu yayınların böyle devam etmesi, en sonunda hükümetler tarafından el atılacak hale gelecektir. En nihayetinde ise belki de belirli ülkeler kapsamında yasaklamalar veya kısıtlamak ortaya çıkacaktır.En kötü senaryo ile Periscope yayın hayatına kısa süreliğine, etkili bir çözüm bulana kadar ara vermeye zorlanabilir. Ancak canlı yayın söz konusu olduğunda, doğrudan bir filtreleme uygulamak büyük altyapı ve çaba gerektiriyor.Periscope bu eleştirilere ve baskılara şimdilik sessiz kalmaya devam ediyor. Öte yandan bu eleştiriler her geçen gün kat ve kat artıyor. Zira eleştirilere konu olan içerikler de, paralel olarak gün ve gün artmaya devam ediyor!Periscope nasıl bir yol haritası izleyecek veya nasıl bir çalışma sürdürüyor sorularının cevabını, bir süre daha öğrenmek mümkün olamayacak gibi görünüyor.

Bu mesaj mehmetkarahanl tarafından değiştirildi (26-10-2015 saat 19:57).
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-2015, 21:02   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS BBM için Büyük Güncelleme!

Bir dönemin efsanesi anlık mesajlaşma BBM, iOS ve Android’e açıldıktan sonra saman alevi etkisi görmüştü. Ancak son aldığı güncelleme ile BBM, yine gündem peşinde! İşte detaylar.


Bir zamanlar tıpkı iOS için özelleştirilmiş iMessage gibi anlık mesajlaşma yazılımı olan BBM’de sadece BlackBerry ekosistemine hizmet vermekteydi özellikle BlackBerry’nin piyasada yer ettiği dönemlerde güvenlikkonusunda da iddialı bir yapıya sahipti. Ancak kendine özgü tasarımı ne yazık ki kullanıcıların ilgisini görmeye devam etmedi ve Blackberry 10işletim sistemiyle de BB artık piyasa elde edemedi.Bunun üzerine bir süre sonra BlackBerry, BBM servisini diğer platformlara da açarak, en azından yazılım noktasında büyük kitlelere ulaşmayı amaçladı. İlk etapta medyada uyandırdığı ilgile BB’nin planladığı şekilde gitmişti. Ancak rakiplerinin, özelliklede WhatsApp gibi uygulamaların hali hazırda yaygın olarak kullanılması, deyim yerindeyse bir saman alevi misali BBM'in sönüp gitmesine neden oldu.BlackBerry, BBM'i geliştiriyor!

Ancak BB, BBM’i geliştirmeye devam ediyor. Elinde tuttuğu kullanıcı kitlesine gerek iOS gerekse de Android tarafından daha iyi deneyim yaşatmak ve yeni kullanıcılar çekmek için gelişim göstermeyi sürdürüyor. Bu gelişimin en dikkat çekici olanı ise son BBM güncellemesi ile geldi.Söz konusu güncelleme ile ilk olarak BBM, Android tarafında Materyal Dizayn anlayışını benimsemiş oldu. Yani Google’ın Andorid 5.0 Lollipop ile ortaya çıkardığı Materyal Dizayn yansımalarını, BBM’de artık bulunduruyor.BBM artık daha güvenli ve Snapchat'e rakip!

Diğer bir öne çıkan güncellemenin getirdiği yenilik ise güvenlik konusunu hedef almış. BB firması zaten güvenlik konusunda her daim önemli firmalardan olduğu bilinen yazılımlar yapmasıyla ün kazanmıştı. Bu güvenliğini şimdide tüm platformlarda BBM güvenli mesajlaşma sistemi ile yeniden hissettirmiş oldu.Söz konusu güvenli mesajlaşma sisteminin detaylarına değinmek gerekirse, artık kullanıcılar zamanlı mesaj veya medya paylaşımı yapabilecekler. Öte yandan gönderilen bir medyayı da geri çekmek artık mümkün hale gelmiş.BBM Ekran görüntüsüne karşı!

Bunlara ek olarak, konuşma gizliliğinin üçüncü taraflara geçmesini önlemek için, eğer karşınızdaki herhangi bir ekran görüntüsü alır ise BBMbunu size bildirecek ve çeşitli davranışlar sergileyecek.Ayrıca şifreli yazışmanın BBM için geliştirildiği düşünüyor. Bilindiği gibi iki taraf arasında yapılan yazışmalar eğer şifreli olmaz ise araya girecek birhacker tarafından yazışmalar veya paylaşımlar açık hale gelebilir. Bu noktada BBM, mevcut sistemini bu güncelleme ile de arttırmış olabilir.Söz konusu bu yeniliklere Snapchat kullanıcıları alışkın. Öyle görünüyor kiBlackBerry, Snapchat’in bu sevilen özelliklerini kendi isminin verdiği güvenli BBM ile buluşturmayı seçmiş.Son olarak ise bu güvenlik servisinin ek olarak BBM’e 0,99$ karşılığı aktif edilebileceğini belirtelim. Yani BBM ücretsiz sunulurken, bu ekstragüvenlik paketi ayrıca sunuluyor. Ancak bu noktada ileride bir güncelleme ile farklı fiyat veya tümden ücretsiz kullanımı meydana çıkabilir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-2015, 21:58   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Kiwi Nedir? Ne İşe Yarar?

Facebook'ta birkaç gündür istek yağmurlarına tutulduğumuz Kiwi uygulaması nedir ne işe yarar? İyi bir şey mi, yoksa virüs mü? İşte detayları;
Facebook'ta oyun ve uygulama isteklerinden bıktığımız olur. Özellikle bir uygulama tuttuysa sürekli "Eser Şahin sizi Bilmemne uygulamasına davet ediyor" diye durmadan bildirim yağmuruna tutulursunuz.

Kısa süre önce Criminal Case adlı oyun ile bir anda çoşan bu bildirimler tam "hele şükür bitti" derken bu sefer deKiwi diye bir zımbırtı için günde en az 4-5 istek gelmeye başladı. Dolayısıyla herkeste bir "Ya bu Kiwi nedir arkadaş?" düşünceleri de ortaya çıkmış oldu.Kiwi, virüs vs bulundurmayan bir uygulama olduğunu söyleyelim de öncelikle içiniz rahat etsin. Yani sakat bir durum yok. Ancak Kiwi'den gelen isteği kabul edip Facebook profiliniz ile giriş yaptığınızda sizin tüm listenizi uygulamaya davet ettiği için hergün o kadar istek gelmiş oluyor. Bu açıdan biraz sinir bozucu olduğunu söylemek gerek.

Kiwi'nin amacının ne olduğuna geleceksek bir "Soru-Cevap platformu" olduğunu söyleyebiliriz. Yani bundan birkaç sene önce oldukça popüler olan Ask.fm ya da şimdiki adı Spring olan yıllar önceFormspring olarak bilinen platformlara benzediğini söyleyebiliriz. Hatta direkt olarak Formspring'e tasarım olarak da oldukça benzettiğimi söylemek isterim.Yukarıda görmüş olduğunuz gibi ana sayfada rastgele sorular bulunuyor ve bu sorulardan istediğinizi yanıtlayabiliyorsunuz. Hatta arkadaşlarınız ile karşılıklı sorular sorabiliyor ya da herkese dönük bir soru sorarak cevaplanmasını isteyebiliyorsunuz. Yani soru sorarak kaynaşma ortamı yaratabileceğiniz bir mecra olmuş kendileri. Bunu da takipleşme sistemiyle gerçekleştiriyor. Yani profilinizi oluşturduktan sonra kişileri takip edebilir, onların da sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz.


Bu mesaj mehmetkarahanl tarafından değiştirildi (28-06-2015 saat 23:08).
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-2015, 23:06   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Ekranınızı korumak için 7 öneri

Bugünlerde akıllı telefon ve tabletler eskiye nazaran daha sağlam ve çizilmeye karşı dayanıklı ekranlarla karşımızda. Koruyucu malzemeler sayesinde onları kırmak veya zarar vermek epey zorlaştı ama imkansız da değil. İşte size ekranınızı korumak için 7 öneri.


© Android
Cihazınızı parmak veya cihazla birlikte gelen stylus ile kullanın. Sony Xperia Z Ultra kalem kullanımına izin veriyor ancak diğer cihazlarda bunu tavsiye etmiyoruz.
Ekranınızın diğer elektrikli cihazlarla temasından kaçının.
Uyarmaya gerek yok ama sivri cisimlerle ekrana dokunmayın veya takılma yapıyor diye ekranınıza vurmayın, cihazınız buna eski tüplü televizyonunuz gibi tepki vermeyebilir. Ayrıca Candy Crush gibi oyunlarda kendizi fazla kaptırıp ekrana aşırı kuvvet uygulamayın.
Ekran yanması diye birşey duydunuz mu? Uzun süre ekranınızı sabit bir görüntüde bırakmanız durumunda gerçekleşir, başka bir görüntüye geçtiğinizde önceki görüntünün izlerini görürsünüz. Böyle bir problemle karşı karşıyaysanız “Screen Burn-in Tool” uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun başınıza gelmesi önlemek için ekran zaman aşımını ayarlamayı unutmayın
Cihazınızı güneş ışığına uzun süre maruz bırakmayın.
Telefonunuzu düşürürseniz çizikler son endişeniz olsun, en sağlam olduğunu iddia eden cihazlar bile çatlayabilir, kırılabilir. Ekran koruyucu, kılıf, kapak gibi çözümleri gözden geçirin.
Ekranınız temizlerken mikrofiber kumaşlar kullanın.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-2015, 22:27   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Cyanogen OS içeren Alcatel OneTouch Hero 2+ akıllı telefon iptal edildi

Alcatel’in Mart ayında duyurulan phablet modeli OneTouch Hero 2+ satışa sunulmayacak…

Cyanogen OS içeren Alcatel OneTouch Hero 2+ akıllı telefon iptal edildi
Geçtiğimiz Mart başında İspanya, Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi, MWC 2015’de bir çok yeni akıllı telefon dikkat çekerken, özellikle Samsung’un ve HTC’nin amiral gemileri Galaxy S6 ve One M9 dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak farklı bir çok model de tanıtıldı.

Alcatel-OneTouch-Hero-2plus

MWC2015’de duyuru gerçekleştiren firmalardan bir tanesi de Çin kökenli TCL Corp ya da bilinen adı ile Alcatel olurken, firma ünlü Android tabanlı Custom ROM olan Cyanogen OS üzerinde çalışan Alcatel OneTouch Hero 2+ adındaki akıllı telefonunu resmi olarak duyurmuştu.

Bu cihazın pazara sunulması beklenirken, dikkat çekici bir haber geldi ve bu yeni phablet modelinin iptal edildiği kaydedildi. Alcatel OneTouch ve Cyanogen suçlu olarak ise “açık olmayan Android güncelleme yolu” gösteriliyor. Her iki firma, Cyanogen OS içeren Alcatel OneTouch cihaz sunma planlarının devam ettiğini de duyurdu.

Alcatel OneTouch Hero 2+, daha önce ABD’de 299$ fiyat etiketi ile sunulan Alcatel OneTouch Hero 2’nin farklı bir versiyonu olarak duyurulmuştu.

Cihazın teknik özelliklerini hatırlayacak olursak eğer, 6″ büyüklüğünde ve 1920×1080 piksel Full HD çözünürlükte dokunmatik TFT ekran içeren akıllı telefon 2Ghz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli işlemcili MediaTek MT6592 yonga setinden güç alıyor.

2GB sistem belleği yanı sıra 16GB dahili veri kapasitesi içeren cihazın arka yüzünde 13MP kamera yer alırken, ön kamera da 5MP çözünürlük sunmakta. Bu akıllı telefon Android 4.4.4 KitKat tabanlı Cyanogen OS 11 ile duyurulmuştu.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-07-2015, 22:43   #6 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Cyanogen, Chromium Tabanlı Gello İsimli Yeni İnternet Tarayıcısını Duyurdu!

Cyanogen, Chromium Tabanlı Gello İsimli Yeni İnternet Tarayıcısını Duyurdu!


Geliştirdiği Custom ROM (özelliştirilmiş ROM)’ları onlarca farklı Android telefonu için sunan Cyanogen, ROM’larıyla Android kullanıcılarına en son Android sürümlerini kullanma imkanı sunmaya devam ediyor.Bir taraftan şaşırtıcı şekilde “Google’sız Android istiyoruz” diye naralar atan CEO’su, diğer taraftan Google açık kaynak kodlu olarak paylaştığı uygulamalarını kullanmaktan da çekinmiyor.
Cyanogen, Google’ın açık kaynak kodluinternet tarayıcısı (browser) olan Chromiumtabanında Gello isimli yeni internet taracıyısını duyurdu.
Çok yakında tüm CyanogenMod ROM’larında göreceğimiz Gello internet tarayıcısının bazı özellikleri şöyle;

Çevrimdışı kayıt ile okuma modu
Özelliştirilebilir arayüz
Gece modu ve Sürükleyici mod seçenekleri
Geniş kapsamlı gizlilik ve güvenlik ayarları ve reklam engelleyici
İndirme ayarlarıyla dosyaları yeniden adlandırıp indirme klasörü seçebilme imkanı

Chromium üzerinde oldukça fazla değişiklik ve geliştirmelerin yapıldığı Gello internet tarayıcısı beklemekteyiz
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-07-2015, 21:08   #7 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Rooms Güncelleme Aldı

Rooms Güncelleme Aldı
Facebook tarafından geçtiğimiz yıl geliştirilen Rooms uygulaması iOs'da güncelleme aldı.
Rooms Güncelleme Aldı
Facebook firması yaklaşık olarak 10 yılı gecik bir süredir yayın hayatına devam ederken geçtiğimiz yıl içerisinde tanıtmış olduğu bire Rooms uygulaması sayesinde yıllardır gelen forum kültürünü mobil cihazlar da yaşatmaya çalıştığı uygulamayı sistem üzerinde tanıtmaya başlamıştı. Neredeyse çok fazla başarı gösterdiğini dile getiremeyiz fakat oldukça iyi de bir kitlesine sahip. Reddit ve Forum kültürlülerinin bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıkan Rooms uygulaması başarılı bir şekilde güncelleme sürecine girdi.Facebook tarafından uygulamayı biraz daha hareketli hale getirebilmek adına kullanıcıların yapmış odluğu yorumlarına ek olarak video ve resim olarak ekleme geçekleştirebilmesini sağlamak adına yeni özelikleri beraberinde getirdi. Ayrıca forumlardan hatırlayacağınız üzere moderatörlere de başlıkların üzerine pin atmaya yani bu konulara sabitleme imkanı sunuyor.

Rooms esasında dikkat çeken kısım üzerinde uygulamanın kullanıcıların üzerinde yapmış odluğu arayüz desteği sayesinde çok da ha etkili UX tarafında ki yeniliklerin oluşmasıyla başarılı hedefleyen taraflardan bir tanesi. Yapılan güncelleme şuan da sadece iOS tarafında olduğu için henüz Android tarafına gelmedi.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-07-2015, 21:18   #8 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS YouTube 60 FPS Desteğini Mobil Chazlara Getirecek

YouTube 60 FPS Desteğini Mobil Chazlara Getirecek
YouTube tarafına baktığımız da artık mobil telefonlara da 60 FPS değerinde olan video desteğini yayınlayacak. Firmanın ise geçtiğimiz ay masaüstü bilgisayarlar içeren uygulaması olduğu sistemi artık mobil cihazlara da getirecek.
YouTube 60 FPS Desteğini Mobil Chazlara Getirecek
YouTube kullanıcıların masaüstü bilgisayarları üzerinde faydandanmış oldukları 60 FPS değerinde ki video izleyebilme ***fi şimdilere baktığımız da ise mobil cihazlara geliyor. Şu an da sadece masaüstü bilgisayarlar ve Apple TV aynı zaman da PlayStation 4 üzerinde hizmet veren 60 FPS desteği çok yakın bir zaman dilimi içerisinde iOS ve Android taraflarına da gelecek.60 FPS video kalitesi kullanıcıları için neredeyse oldukça daha da fazla kalite içerisinde video izleme desteği olarak karşılarına çıkacak. Şu anda mobil cihazlara baktığımız da se 24 FPS ile sınırlandırılmış olan videoların çok daha akıcı ve keskin görüntülere sahip olacağı yönünde çalışmalar gerçekleştiriliyor.

60FPS desteği market üzerinde yer alan bazı oyunların da mevcut bu FPS ise çok fazla atmosfer ve derinlik kalitesi katarak çok daha etkili bir şekilde kullanıcıya avantaj sağlıyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2015, 22:45   #9 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS HTC One M9 Developer Edition Android 5.1 Lollipop güncellemesi

HTC One M9 Developer Edition Android 5.1 Lollipop güncellemesi almaya başladı
HTC’nin amiral gemisinin farklı versiyonları Android 5.1 Lollipop güncellemesi almaya devam ediyor…

HTC One M9 Developer Edition Android 5.1 Lollipop güncellemesi almaya başladı
Akıllı telefon pazarının öne çıkan isimlerinden olan HTC, kısa süre önce yeni amiral gemisi HTC One M9’u Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtırken, bir çok pazarda da satışa sunmuştu. Her ne kadar satış rakamları açısından önceki model HTC One M8’e göre geride olsa da yine de yeni model oldukça iddialı.

htc-one-m9311

HTC bu cihazını farklı ülkeler de farklı versiyonlar olarak da sunarken, bu versiyonlardan bir tanesi de geliştiriciler için özel olarak gelen ve “unlocked bootloader” ile sunulan HTC One M9 Developer Edition olmuştu.

Firma bu cihazı için de güncelleme desteğini üst düzeyde sürdürürken, gelen bilgilere göre OTA üzerinden Android 5.1 Lollipop güncellemesini bu cihaz için sunmaya başladı. Yazılım numarası 2.6.651.11 olan güncelleme ile amiral gemisi akıllı telefonu bazı yenilikler geliyor.

Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile HTC One M9 Developer Edition veri performansı ve arama ve konuşma yönünde iyileştirmelere kavuşurken, ayrıca güncelleme ile kamera tarafında da geliştirme ve iyileştirmeler gelmekte.

Ayrıca bu cihaz Qualcomm Snapdragon 810 ile geldiğinden, aşırı ısınma sorunları da maruz kalırken, bu yeni güncellemenin bu konuda da ince ayarlar taşıdığını ekleyelim. HTC One M9 Developer Edition için sunulan güncelleme dosya büyüklüğü ise 800 MB olmakta.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2015, 23:33   #10 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Apple Music Bizlere Neler Sunuyor?

Apple Music Nedir?
Aslına bakacak olursanız Apple Music, sadece iOS 8.4'de sunulan yeni bir uygulama değil Apple'ın yeni çevrimiçi müzik hizmeti olarak göze çarpıyor.


Şu anda 43 milyondan fazla şarkı içeren iTunes müzik katalogunun 30 milyondan fazla parçalık kısmını bünyesinde burunduran ve her geçen genişleyen müzik katalogu ile herhangi bir şarkıyı, albümü veya çalma listesini internetten dinlemeniz mümkün.

Bunun dışında sadece dilediğiniz müzik değil küratörler tarafından Apple Music için özel olarak hazırlanan çalma listelerinden ruhunuza uygun olanları da dinleyebilir ya da "Sizin İçin" bölümünde size özel kişiselleştirilmiş çalma listelerini dinleyebilirsiniz.

Apple Music Radio
Kişisel görüşüme göre Apple Music'in en etkileyici iki özelliğinden biri olan Apple Music Radio'da 100'den fazla ülkede canlı yayın yapacak olan Beats 1 radyosunu dinleyebilirsiniz. Los Angeles'ta Zane Lowe, New York'ta Ebro Darden ve Londra'da Julie Adengua gibi DJ'lerin yöneteceği Beats 1 radyosu 24 saat boyunca canlı bir radyo deneyimi vaat ediyor.

Siri ile Apple Music ***fi
Bir diğer etkileyici Apple Music özelliği olarak ise karşımıza Apple'ın iOS cihazlarında yer alan sesli asistanı Siri karşımız çıkıyor.

Siri'ye "Bana 2014'ün en iyi şarkılarını çal" ya da "Bana Selma filminden şarkılar çal" dediğinizde Siri istediğiniz sonucu Apple Music üzerinde çalıyor. Diğer çevrimiçi müzik servislerine göz attığımızda ise bu özellik şu anda alanında tek olarak karşımıza çıkıyor.

Apple Music Connect
Daha önce çeşitli ağlarda gördüğümüz sanatçı ve hayran birlikteliğini Apple Music'e taşıyan Connect özelliği sanatçılar ve kullanıcıları bağlantı kurabilmesi için hazırlanmış bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Sanatçılar bu özellik ile şarkı sözlerini, sahne arkası fotoğraflarını ve daha birçok şeyi hayranları ile paylaşabilecekler.

Apple Music Fiyatı Ne Kadar?
Bugün itibari ile 100'ün üzerinde ülkede kullanıma sunulan Apple Music, 3 ay boyunca ücretsiz abonelik ile kullanıcılara sunulacak.

Bu 3 aylık sürenin ardından ise ücretli abonelik sistemine geçecek olan Apple Music'de bireysel abonelik aylık 9,99 Lira olarak karşımıza çıkarken, altı aile üyesine kadar hizmet verebilen aile planı ise aylık 14,99 TL gibi hesaplı bir abonelik ücreti ile dikkat çekiyor.

Mac, PC ve Android Kullanıcıları da Kullananabilir
Bugün itibari ile yayınlanan iOS 8.4 güncellemesi ile kullanıma sunulan Apple Music, bu güncelleme ile iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda kullanılabiliyor.

Ayrıca iOS 8.4 yüklü iPhone ile eşleştirilmiş Apple Watch üzerinde de kullanılabilen Apple Music'i PC ve Mac üzerinde kullanabilmek için ise iTunes'u en yeni sürüme güncellemeniz gerekiyor.

Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları ise sonbaharda yayınlancak olan Apple Music uygulaması ile Apple Music'i kullanabilecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-07-2015, 22:11   #11 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Scorp Android'de Boy Gösterecek

Scorp Android'de Boy Gösterecek
Oldukça başarılı bir sosyal medya girişimi olan Scorp, Android tarafına da geldi.
Scorp Android'de Boy Gösterecek
Türkiye içerisinde baktığımız da gençlerin arasında son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Scorp, Artık Android’de. Bu zamana kadar sadece yalnızca iOS uygulamasıyla toplam da 300 bin kullanıcıyı geride bıraktığını açıklayan Scorp yetkileri, Android açılmasıyla birlikte çok daha hızlı büyümesine daha hızlı devam edebilir. Bakıldığını da uygulamanın geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde toplam da kullanıcı sayısı 180 bin.
Kullanıcı sayı içerisinde artışla birlikte karşımıza çıkan video içeriklerinde de sayısı arttıran Scorp’un yapmış olduğu güncel istatistiklerine göre, Günde yüklenen ortalama video içerisinde sayısı 25 – 30 bine çıkmış.

Scrop ile ilgili olarak bir diğer önemli güncelleme ise Türkiye ce ABD konumlarının ayrılması beraberinde bu sayesi de yaz sonucunda ABD pazarına oldukça hızlı giriş yapmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların yaş ortalamasın 21 olan Scorp’un, Neredeyse oldukça iyi bir tanıtım beraberinde iş planıyla bu Pazar üzerinde genç kullanıcılarla birlikte yakalamış oldukları başarılı oldukça yüksek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-07-2015, 22:33   #12 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS İngiltere, Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 İçin Lollipop Yok Dedi!

Samsung İngiltere, Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 İçin Lollipop Yok Dedi!


Samsung‘un oldukça popüler olan Note serisinin ilk beğenilen modeli Galaxy Note 2‘ye yönelik, Lollipop gelecek gelmeyecek haberine bir yenisi daha eklendi.İlk olarak Samsung Finlandiya‘dan ve ardından Samsung Polonya ile teyit edilenGalaxy Note 2 için Lollipop güncellemesi gelecek haberlerinin ardından, Samsung Gulf tarafından yapılan açıklamada Note 2‘ye Lollipop gelmeyeceği söylenmişti.
Bu haberden kısa süre sonra Samsung Danimarka tarafından yapılan açıklamadaGalaxy Note 2 için Android 5.x Lollipop gelecek ancak tüm bölgeler için değil denilmişti.
Son olarak şimdi, Samsung İngiltere tarafından yapılan açıklamada, Galaxy Note 2 (N7100) veGalaxy S3 (I9300) için Lollipop‘un gelmeyeceği net bir şekilde belirtildi.
Samsung‘un her ülke temsilcilerinin farklı açıklamalarıyla kafaların karıştığı Lollipopgüncellemesi tam bir yılan hikayesi ve fiyasko oldu. Bu hiç hoş değil.
Ancak üzülmeyin, Galaxy Note 2 için Cyanogen ekibinin yayınladığı CyanogenMod 12 ileAndorid 5.1.1 sürümünü Note’nizde kullanabilirsiniz
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-2015, 23:13   #13 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 iOS 8.3 için Apple kapıyı kapadı

Downgrade için süre daha fazla uzatılmadı.Geçtiğimiz günlerde firmware imzalarının açık olduğunu sizlere bildirmiştim. Halen iOS 8.4'ten 8.3'e geri dönmek istiyorsanız bunun için artık çok geç. Çünkü Apple artık imzaları kapadı.
Apple her yeni sürümü yayınladığı zaman eski sürüm için imzaları bir süreliğine açar. Bu sefer imzalar için süre tam bir hafta oldu. Apple'ın imza konusundaki kesin tavrı hiç belli değil. Daha öncesinde bir haftayı geçen süreler de görülmüştü.
Sonuç olarak İOS 8.4'ten memnun olmayan kullanıcılar için güzel bir haber değil. 8.4'te karşılaşılan bazı sorunlar yüzüne 8.3'e geri dönen kişiler olmuştu. İşin jailbreak kısmını ele alırsak imzaların kapatılmasıyla birlikte herhangi bir şey değişmedi. iOS 8.4 için jailbreak var.
Apple firmware imza durumunu kontrol etmek için ipsw.me sitesini ziyaret edebilirsiniz. Her zaman güncel tutulan bir site.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-2015, 23:25   #14 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 iOS aksesuarları testlerden geçmek zorunda

Apple'ın 3. parti aksesuarlar için belirli kuralları var.Apple Store'larda satılan ürünler raflardaki yerini almak için sıkı testlere giriyor. Bunun altında yatan sebep ise Apple'ın standartları. Cupertino merkezli şirketin web sayfasında konuyla ilgili olarak, "iPad, iPhone ve iPod touch için çıkan aksesuarlar Apple Store'a ulaşmadan önce bir dizi teste girmek zorunda." açıklaması var.
Apple tarafından belirtilene göre belirli düşme testleri yapılıyor. Mesela bir kılıfın İOS cihazı günlük kullanımda yeterince koruyup koruyamayacağı değerlendiriliyor.
Diğer tarafta ise kameranın, flaşın, hoparlörün Lighnnging portunun, Touch ID'nin veya sensörlerin ise engellenmemesi lazım. Testleri geçemeyenlerin ise yeniden tasarlanması gerekebilir. Sonuç olarak bu testler müşterilere en iyi aksesuarı sunmak için gerçekleşiyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-07-2015, 23:43   #15 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 iOS 8.4 sadece bir haftada yüzde 40’lık kullanım oranına ulaştı

Apple müsic henüz türkiyede faaliyette değil, ancak yurt dışında epey yüksek bir kullanıcı kitlesine erişmiş gibi görünüyor. Mixpanel tarafından sağlanan verilere göre Apple‘ın mobil işletim sisteminin en son versiyonu İOS 8.4 sadece bir hafta içinde bütün iOS cihazlarının yüzde 40’lık dilimine yerleşti.
iOS 8.4’ün bu kadar kısa süre içinde hızlı bir şekilde yüksek bir kullanım oranına erişmesinde Apple Music etrafında dönen tanıtımların ve beklentinin etkisi büyük. Tabii ki, söz konusu veri sadece iOS 8.4’e geçişin tablosunu ortaya koyuyor, Apple Music’in ne kadar oranda kabul gördüğü için açık bir işaret sayılmaz. Ne de olsa Türkiye’nin de aralarında olduğu bazı ülkelerde Apple Music henüz faaliyete geçmedi.
Yüzde 40’lık oran gerçekten etkileyici, ancak iOS 9’un beta sürümleri olmasaydı söz konusu oran daha yüksek olabilirdi. Çünkü başta geliştiriciler olmak üzere hevesli kullanıcılar iOS 9’un beta sürümlerini kullanmaya çoktan başladılar bile.
Bu arada iOS 8.4 gibi, ara sürümlerin eriştiği kitleye dair analizler sadece Mixpanel gibi üçüncü taraf servisler üzerinden sunuluyor. Apple’ın resmi istatistikleri sadece temel versiyonların kullanım oranlarını veriyor, iOS 8 şu anda yüzde 84’lük bir kullanım oranına sahip.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2015, 22:45   #16 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 iOS 9 Beta 3'te Selfie Sürprizi!

iOS 9 Beta 3 sürümünde Selfie fotoğraflarının gruplandığı ortaya çıktı. Peki, bu gruplama nasıl oluyor? iOS yüzleri mi algılıyor? İşte detaylar.


WWDC 15 etkinliğinde iOS 9 sürümünü tanıtan Apple etkinlik sonrası geliştiriciler için iOS 9 Beta 1 sürümünü yayınlamıştı. iOS 8’in üzerine ufak ama yerinde yenilikler yapan Apple, kullanıcılarından büyük beğeni toplamıştı. Ancak iOS 9 Beta 1 sürümünün çok şarj tüketmesi şikayetlere yol açmıştı. Bu sorun ise iOS 9 Beta 2 ile düzelmişti.
Performans ve stabilite iyileştirmelerinin yapıldığı iOS 9 Beta 3 sürümü ile dün geliştiricilerin karşısına çıkan Apple, yeni güncellemesiyle birlikte bir takım gizli özellikleri sunduğu ortaya çıktı. Bunlardan ilk göze çarpanıFotoğraflar uygulaması oldu.
Selfie Fotoğraflarınızı Albümde Görüntüleyin

iOS Fotoğraflar uygulamasında yer alan “Albümler” bölümünde Selfieisminde bir albüm oluştuğu fark edildi. Selfie albümüne ön kameradançekilen tüm fotoğraflar otomatik olarak ekleniyor. İlk etapta Selfie albümünün yüzleri otomatik olarak algıladığı ve buna göre bir gruplandırma yaptığı düşünüldü. Ancak durumun böyle olmadığı ve ön kamera ile çekilen tüm fotoğrafların Selfie albümü içerisinde depolandığı kısa sürede anlaşıldı.

Eğer iPhone veya iPad ön kamerası fotoğraflardaki yüzleri otomatikalgılayıp gruplandırma yapmış olsaydı, Selfie albüm özelliği çok güzel bir yenilik olabilirdi. Ancak iOS 9’un henüz Beta aşamasında olduğunu, bu belirtmiş olduğumuz otomatik gruplandırma özelliğinin iOS 9 Final sürümü ile gelebileceğini belirtelim.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2015, 19:13   #17 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS Apple önümüzdeki hafta iPod ailesini yenileyebilir

ipod-100715
Apple‘ın küllerinden doğarak bugünlere gelmesinde önemli bir rol oynayan iPod, son yıllarda iyiden iyiye göz ardı edilmiş, bu da efsanevi medya oynatıcısının geleceğinin sorgulanmasına neden olmuştu. Apple haberleri konusunda iyi bir sicil kaydına sahip olan Fransız internet sitesi iGen’in haberine göre, Apple önümüzdeki hafta iPod ailesinde bir yenileme işlemi gerçekleştirecek.

Ortada şirket içinde kullanılan model numaraları dışında somut bir bilgi bulunmuyor. Mevcut bilgiler ışığında iPod Shuffle ve iPod Nano için sadece bir renk değişikliğinin gündemde olduğu belirtilirken, iPod Touch için daha kapsamlı bir değişiklik işaret ediliyor.

iGen’in haberinde iPod Nano’nun model numarasının n31’den n31a’ya, iPod Shuffle’ın model numarasının ise n12b’den n12d’ye yükselmesi küçük değişimlerin işareti olarak niteleniyor. iPod Touch’ın model numarasının n78’den n102’ye geçmesiyse daha büyük bir değişimin yolda olduğunu gösteriyor. iGen’e göre, yeni iPod Touch 64-bit işlemciye sahip olabilir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2015, 19:23   #18 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 iOS 9 Beta, Herkese Açık Olarak Sunuldu

iOS 9 Beta, Herkese Açık Olarak Sunuldu
iOS 9, yeni sürüm beta versiyonuyla, herkese açık olarak sunuldu.


8 Haziran tarihinde Apple, yılın en büyük ve önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen WWDC 2015 ile karşımıza çıkmış ve etkinliğin yıldızı olan iOS 9, o günden sonra Apple kullanıcılarını meraklı bir bekleyişin içine sokmuştu.

Ancak bu bekleyiş kısa sürdü ve Apple'ın mobil cihazlar için en son versiyon işletim sistemi, beta olarak herkese açık şekilde sunuldu. Tüm Apple kullanıcıları iOS 9'un beta sürümünden yararlanabilecek. Yapmaları gereken tek şey, Apple Beta Software Program'a katılmak. Bu işlem için gerekli olan tek şey ise Apple ID.Bir süre önce geliştiricilere yönelik üçüncü sürümü ile yayınlanan iOS 9, herkese açık şekilde de yine beta olarak sunulmuştu. Yeni sunulan beta sürümü, bir önceki versiyona göre önemli iyileştirmelere sahip. Gelişmiş Siri, lansmanda tanıtılan iPad'ler için split-screen (bölünmüş ekran) ve Apple Music
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-2015, 21:48   #19 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 İOS BatteryBot Pro'nun Klon Versiyonu Tehlike İçeriyor

BatteryBot Pro'nun Klon Versiyonu Tehlike İçeriyor
Android tarafına baktığımız da BatteryBot Pro'nun klonunun oldukça virüslü olduğu açıklandı.
BatteryBot Pro'nun Klon Versiyonu Tehlike İçeriyor
Google firmasını geliştirmiş olduğu Android işletim sistemine baktığımız da o gün içerisinde birden fazla uygulama mağazası altında boy gösteren BatteryBot Pro’nun sahte versiyonu mağaza üzerinden kaldırıldı.

Uygulamanın orijinal versiyona baktığımız da akıllı telefon üzerinde batarya kullanımı ile ilgili oldukça tüm detayları vererek daha sonrasında sıcaklık beraberinde voltaj, gerilim aynı zaman da pil durumuyla bilgilendirme yapıyordu.Android kullanıcıları arasından neredeyse oldukça popüler bir uygulama olarak karşılarına çıkan BatteryBot Pro, Bu zaman kadar bakıldığında toplam da 500 bin kişi tarafından indirme aldı. Google Play üzerinde sahip olmuş olduğu bir milyon kullanıcı kitlesi sayesinde, Siber suçluların bir numaralı hedefleri olmuş durumda. Oldukça kötü niyetli şahıslar Google Play üzerinde her geride bırakmış odluğumuz gün içerisinde oldukça sahte ve zararlı uygulamaları yükleyerek kullanıcılara zarar vermenin peşindeler.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-2015, 22:00   #20 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.275
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 706
Beğendikleri: 643
New Icons 03 iOS 9'un Gelişmiş Özellikleri Dikkat Çekiyor

iOS 9'un Gelişmiş Özellikleri Dikkat Çekiyor
Her yıl neredeyse bir yarım bir de tam güncelleme alan iPhone cihazlarına baktığımız da firma güncelleme politikasını bozmuş durumda. Yapılan açıklamalar sayesinde iOS 9 güncelleme boyutunun az olmasıyla birlikte eski cihazlar da boy gösterebilecek.
iOS 9'un Gelişmiş Özellikleri Dikkat Çekiyor
Apple firmasının bu yıl içerisinde yapmış olduğu WWDC geliştiriciler etkinliği içerisinde tanıtımının gerçekleştirdiği aynı zaman da geride bırakmış olduğumuz günler içerisinde de ikinci beta versiyonu uda geliştiriciler için kullanıma sunan firma, iOS işletim sisteminin neredeyse yeni özelliklerini internet ortamında kullanıcılarına katmaya devam ediyor.

iOS 8’i destekleyen tüm cihazlara yakından baktığımız da yüklenebilecek olan cihazından en çok fazla dikkat edilen özelliği baktığımızı da güncellemenin boyutunun küçük olması. Firma tarafından yapılan bu işlemlerin hemen sonucunda anlaşılıyor ki kullanıcıların boyut sıkıntısını ortadan kaldırarak eski sürümlerde de bu tarz bir güncellemenin kullanılmasına imkan tanıyor.Yapılan bir diğer yeniliğe bakacak olursak Spotlight ismine sahip olan arama özelliği sayesinde çok daha etkili bir arama sistemleriyle karşılaşacaksınız. Android cihazlar da boy gösterdiği gibi bir süreçtir cihaz içerisinde aynı zaman da web üzerinden ortak bir arama yapmak imkânını da bulunan Spotlight, Artık aramış olduğunuz sözcüklerle ilgili olarak hem uygulamaları aynı zaman da uygulama içeriklerini de hızlı bir şekilde arayacak.

Sık bir şekilde mesaj yazanlara bakacak olursak beklemiş olduğu özelliklerinden bir tanesi de Türkçe metin tahmini özelliği oldu. iOS 9 ile karşımıza çıkacak olan bu özellik oldukça etkili.

Android cihazlar da neredeyse bir süredir revaçta olan Türkçe öneriler kelimeler, İngilizce kelimeler de olmuş olduğu gibi birkaç harf yazıldığın da sizlere en yakın sözcükleri çıkartacak.

Uygulamaların arasından hızlı bir şekil de geçiş yapmanız sağlayan ara yüz üzerinde de değişiklik yapan firma, iOS 9 ile karşımıza ana ekran tuşuna iki kere basıldığında karşınıza çıkacak olan açık uygulamaların odluğu gibi 3ekranların birbirinin üzerinden duran uygulama kartları görüntüsüyle kullanıcıya görüntü yansıtmış.

Firma kullanıcıların neredeyse en çok beklemiş olduğu bir diğer özelliği ise günümüzün içeresinde en moda unsurlarından bir tanesi olarak şıramıza çıkan güç tasarrufu sayesinde etkili bir batarya kontrolleri sağlıyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
(lütfen, 3'te, 40’lık, 5.0, 5.1, 8.3, 8.4, 9'un, açmayınız), açığı, açık, aĞustosta, ailesini, aksesuarları, akıllı, alcatel, aldı, almaya, andorid, android, android'de, android'de!, android'e, angry, apk, apple, artık, batterybot, başka, başladı, başlandı, başı, bbm, belada!, belli, beta, beta'dan, bildirimlerini, bir, birds, bizlere, boy, bırakmaya, büyük, canlı, çekiyor, Çekiyor!, chazlara, chromium, cortana, cyanogen, çıkacak?, çıktı, çıktı!, çözüm, dedi!, desteğini, destekliyor!, detaylar, developer, devre, dikkat, dikkat!, dosyası, duyurdu!, dışı, edildi, edition, ekranınızı, fallout, fiyatı, fps, galaxy, geçmek, geldi, gelecek, gelişmiş, gello, getirecek, google, gopro, güncelleme, güncelleme!, güncellemesi, gösterecek, haberler, hafta, haftada, hakkında, hangi, hazır, herkese, hero, htc, hyperlapse, içeren, içeriyor, icin, ikinci, ile, ilgi, ilk, ingiltere, intex, ios, ios'a, ios'da, iphone, ipod, iptal, işletim, jailbreak, kapağı, kapatılabilir!, kapıyı, kiwi, klon, konu, korkutuyor, korumak, kullanıcılarını, kullanıcısının, kullanım, launcher, lenovo, lollipop, maç, makineyle, meerkat, mesajlaşma, microsft, microsoft, mobil, mu?, music, nasıl, nedir?, neler, note, nvidia, olarak, oldu, olucak, onetouch, oranına, ortağı, os!, os'te, periscope, periscope'un, pro'nun, rooms, s60, sadece, sailfish, sanal, satış, scorp, selfie, send, shelter, shield, sistemi:, sisteminden, sistemini, son, sorununa, sportlight, stagefright, stories, sunuldu, sunuldu!, sunulmaya, sunuyor?, susturabilirsiniz, sürprizi!, sürümü, sızdırıldı!, tabanlı, tablet, tarayıcısını, technologies, tegra, tehlike, telefon, telefonu, testlerden, türkiye, ulaştı, uygulaması, uygulamasının, versiyonu, virüsüne, yahoo, yakında, yapan, yarar?, yayın, yayınlandı, İçeriyor, İçin, yeni, yenileyebilir, İkinci, İlgi, ülkelere, Ülkemize, İngiltere, İnternet, yok, yorum, İos, youtube, İphone, İsimli, yüzde, İşe, İşletim, zaman, zorunda, zuk, önemli, öneri, önümüzdeki, özellikleri


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 05:39.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2018 SupersatForum İnternational®, All Rights Reserved

iptv
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.