SupersatForum  

Mercedes-Benz, Mobil Dünya Kongresi 2017’de

 Otomobil Dünyası Katagorisinde ve  Oto Dünyasından Haberler Forumunda Bulunan  Mercedes-Benz, Mobil Dünya Kongresi 2017’de Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > BİLİM | HABER | EĞİTİM |DİN|OTOMOBİL > Otomobil Dünyası > Oto Dünyasından Haberler
Özel Arama

Konu Kapatıldı
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 01-03-2017, 15:02   #1 (permalink)
 
Katılım Tarihi: 11-01-13
Mesajlar: 636
Üye No: 157579
Uydu Alıcısı: Sunny
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 54
Beğendikleri: 0
Varsayılan Mercedes-Benz, Mobil Dünya Kongresi 2017’de


Mercedes-Benz, Mobil Dünya Kongresi 2017’de
Dijitalleşme mobilitenin geleceğine yön veriyor
Mercedes-Benz’in Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi 2017’deki ana teması, CASE olarak isimlendirilen“Bağlanabilirlik”, “Otonom Sürüş”, “Akıllı Paylaşım Hizmetleri” ve “Elektrikli Araçlar” oldu. Otomobilin mucidi Daimler kongrede, dijitalleşme stratejisi kapsamında geliştirmiş olduğu yeni ürünleri, girişimleri ve en son yenilikleri sundu.
Mercedes-Benz bilişsel araca giden yolda bir sonraki adımı gözler önüne seriyor ve “Fit&Healthy” ile toplumun yükselen sağlık bilinciyle geleceğin mobilite çözümünü bağdaştırıyor.
Tam ve eksiksiz bir akıllı telefon entegrasyonu tesis eden “Mercedes me” kullanıcılara akıllı telefon üzerinden kalan yakıt miktarını görme veya merkezi kilidi açma/kapama gibi araç fonksiyonlarını gerçekleştirme imkânı sunuyor.
Yeni E-Serisi Coupe modelinde kullanıma sunulan COMAND Online özelliği ise anlık trafik bilgisi veya Car-to-X iletişimi gibi özellikleri mümkün kılıyor.
Daimler, DigitalLife@Daimler ile dijital dönüşümü Mobil Dünya Kongresi’ne taşıdı. Birçok inovasyon ve ürünün sergilendiği fuar standı, konferanstaki oturumlar ve açılış etkinliği 4YFN dışında DigitalLife-Cafe de ortak bir iletişim platformu olarak kongrede kendine önemli bir yer edindi. Farklı iş kollarından Daimler AG uzmanlarıyla gerçekleştirilen canlı sohbetler, önemli gündem maddesi olarak kongrenin etkinlik ajandasında yer aldı. Teknoloji blog yazarı Sascha Pallenberg’in moderatörlüğünde günde üç kere gerçekleştirilen sohbetlerde; dijital hizmetler, trendler ve inovasyon kültürü ele alındı.
Daimler Stratejisi ve Mercedes-Benz Otomobil Ürün Stratejisi ve Planlaması Başkanı Wilko Andreas Stark yaptığı değerlendirmede “Mobilitenin geleceğini şekillendirme noktasında dijitalleşme bizim için önemli bir kaldıraç konumunda. Mobil Dünya Kongresi, yazılım ve donanım olmak üzere iki farklı dünyadan uzmanlarla bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunabildiğimiz uluslararası ortak bir platform. Mobil Dünya Kongresi, inovatif atmosferiyle geleceğin mobilitesini şekillendirmede bizlere ilham veriyor” dedi.
Bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticilerine yönelik DigitalLife Campus serisi “hackathon” katılımcıları da etkinlikte yer aldı. Güncel Hack-on-Bus-Tour’un 10 kod yazılımcısı, elde ettikleri sonuçların sunumuyla etkinliğe renk kattı. DigitalLife Campus serisi “hackathon” katılımcıları, özel donanımlı bir otobüsle Stuttgart ile Barselona arasındaki yolculuklarında Lego parçalarından oluşturulan otonom sürüş özelliğine sahip “RoboCab” adı verilen bir teknoloji yazılımını programlayarak zor bir görevin üstesinden geldiler. Söz konusu robot taksi de stantta sergilendi. Böylece Daimler’in dijital dönüşüm yolculuğuna eşlik eden DigitalLife Campus 2016 etkinliği de sona erdi.
Yarının otomobilini bugünden yaşamak
Mercedes-Benz, Mobil Dünya Kongresi’nde iki farklı sanal gerçeklik örneği tanıttı. Ziyaretçiler, bir yandan sanal gerçeklik gözlükleri yardımıyla Concept EQ otomobilinin sürüş teknolojisini, tasarım ve bağlanabilirlik özelliklerini yakından inceleme fırsatı elde ederken, bir yandan de tamamen dijital ortamda yapılandırılan seri üretim bir otomobili satın almadan önce dijital ortamda görme imkânı elde ettiler. Etkileşim sembolleri üzerinden jant tipi, gövde rengi veya iç mekân renk kombinasyonu gibi araç özelliklerini dijital ortamda değiştirme seçenekleri sunuluyor. Sanal gerçeklik uygulaması Almanya ve İngiltere’de prototip olarak uygulanıyor.
Araç içerisinde akıllı teknolojile
Mercedes-Benz ayrıca bilişsel araca giden yolda bir sonraki adımı gözler önüne seriyor ve “Fit&Healthy” ile toplumun yükselen sağlık bilinci ile geleceğin mobilite çözümünü bağdaştırıyor. “Mercedes me” de fuarda önemli bir rol üstlendi. Tam ve eksiksiz bir akıllı telefon entegrasyonu tesis eden “Mercedes me” kullanıcılara akıllı telefon üzerinden kalan yakıt miktarını görme veya merkezi kilidi açma/kapama gibi araç fonksiyonlarını gerçekleştirme imkânı sunuyor. Kullanıcı akıllı telefon üzerinden dört adede kadar sanal anahtar aktive edebiliyor.
Birlikte paylaşmak
smart, Mobil Dünya Kongresi’nde salt mobiliteye odaklanan bir otomobilin kullanıcı konforunu ne kadar arttırabildiğini gözler önüne sererek, yeni hizmeti “smart ready to share”i tanıttı. smart kullanıcıları, söz konusu hizmet üzerinden otomobillerini kullanmadıkları anlarda arkadaşlarıyla, meslektaşlarıyla veya akrabalarıyla paylaşabiliyor. smart’ın “ready to” akıllı telefon uygulaması ve ön cama içten monte edilen bağlantı kutusu anahtarsız erişime, bağlantı kutusu “smart ready to drop” adındaki pilot uygulamaya imkân tanıyor. Uygulama, yetki verilen kişilerin aracın bagajına erişerek paket bırakma yetkisi veriyor.
COMAND Online ile tam zamanında: Mercedes-Benz E-Serisi Coupe
Mercedes-Benz’in Mobil Dünya Kongresi’nde sergilediği yeni E-Serisi Coupe modelinde kullanıma sunduğu COMAND Online özelliği ise anlık trafik bilgisi veya Car-to-X iletişimi gibi özellikleri mümkün kılıyor. Sürücüye günlük yaşantıda da her zaman kullandığı birçok ağ bağlantı alternatifi sunuluyor. “Live Traffic” anlık trafik bilgisi desteğiyle varılacak hedefe dinamik güzergâh ile tam zamanında varma imkânı tanıyor. Bunun dışında Live Traffic, “Floating Car Data” gibi farklı kaynaklardan veriler topluyor ve kullanıcıya aktarıyor.
Dijital hizmetler: Birçok kanal üzerinden ağ bağlantısı
Dijital ağ bağlantısı aynı zamanda araç dışındayken de aracın bağlanabilirlik özelliklerini kullanabilmek anlamına geliyor. Araca çevrimiçi erişim fikri, global pazarlarda araç üretimi ve dağıtımı dışında “moovel” gibi mobilite platformlarının ve yeni iş modellerinin gelişmesine de imkan tanıyor.
Mercedes-Benz Kamyon, bağlanabilirliğin ticari araç pazarındaki gerekliliğini ve müşterilere sağlayacağı katkıları öngörerek henüz 2000 yılında telematik hizmeti FleetBoard’u pazara sundu. Marka, Mobil Dünya Kongresi’nde FleetBoard Store’da yeni bir uygulama tanıttı. Üst yapı üreticileri gibi sektör paydaşları dışında taşımacılık sektörünü daha da verimli kılacak yeni çözümler geliştirmeyi ve sunmayı hedefleyen uygulama, geliştiricilerine de açık olan platformdaki uygulamalar, sadece Mercedes-Benz marka araçlara özel olmayıp diğer markaların kamyonlarında da kullanılabiliyor. FleetBoard’un çıkarılabilir DispoPilot.guide tableti üzerinden erişilen uygulamalar anlık verilere erişim sağlıyor.
Mercedes-Benz Vans markasının yeni ürünü Mercedes PRO güncel ve gelecekteki bütün hizmet, çözüm ve dijital servislerle taşımacılık sektöründeki müşterilerin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Müşterilere web tabanlı bir platform üzerinden mobilite, bağlanabilirlik, finansman ve filo çözümlerine doğrudan erişim imkânı sunuluyor. Başlangıç olarak sunulan hizmetlerin sayısının zamanla müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda artması planlanıyor.
Parmakların ucundaki mobilite
“moovel”, “mytaxi” ve “car2go” gibi global mobilite markaları da Mobil Dünya Kongresi’nde yer aldı. Dünyanın 26 ülkesindeki 2,2 milyon müşterisiyle “car2go” araç paylaşım pazarının lideri konumunda bulunuyor. Aracı bulma, rezerve etme ve ödemesini yapma gibi işlemler akıllı telefon üzerinden gerçekleştiriliyor.
Akıllı telefon üzerindeki tek bir tıklama sayesinde taksi müşterisi ile taksi sürücüsü arasında doğrudan bir bağlantı oluşturan, dünyanın ilk taksi çağırma/bulma uygulaması “mytaxi” yeni nesil teknolojik mobilite çözümlerinde önemli bir yere sahip. Dünya çapında 10 milyon indirme ve 100.000 kayıtlı taksici ile Avrupa’nın lider taksi çağırma/bulma uygulaması olan “mytaxi”, Avrupa’nın en önemli 10 kentinde hizmet veriyor.
“moovel” her zaman ve her yerde insanları kent içi mobiliteye ulaştırmayı hedefliyor. Dünyanın ilk uygulaması olarak “moovel” Almanya’da farklı mobilite hizmetlerini arama, rezerve etme ve ödemesini gerçekleştirme imkânı sunuyor. “moovel transit”, ABD pazarının ulaşım hizmetlerine yönelik mobil-bilet çözümlerinin önde gelen tedarikçisi konumunda. “moovel” uygulaması üzerinden her 2 saniyede bir bilet satılıyor.
desturbaris Çevrimdışı  
Eski 21-01-2019, 23:46   #2 (permalink)
 
Katılım Tarihi: 01-21-19
Mesajlar: 3
Üye No: 190749
Uydu Alıcısı: Amstrad
Tuttuğu Takım: Balıkesirspor
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Varsayılan

cok tesekkurler
ahmet1001 Çevrimdışı  
Konu Kapatıldı

Etiketler
2017’de, dünya, kongresi, mercedes-benz, mobil


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 19:35.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2018 SupersatForum İnternational®, All Rights Reserved
iptv
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.