SupersatForum  

İFA 2015 Fuarına yaklaşırken

 Bilim Dünyası & Teknoloji Katagorisinde ve  Teknoloji Gelişmeleri Forumunda Bulunan  İFA 2015 Fuarına yaklaşırken Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > SUPERSATFORUM ÇEŞİTLİ HABERLER > Bilim Dünyası & Teknoloji > Teknoloji Gelişmeleri
Özel Arama

Teknoloji Gelişmeleri Teknoloji Sohbetleri Burada

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 20-08-2015, 21:32   #1 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
New Icons 03 İFA 2015 Fuarına yaklaşırken


Bu yıl 4-9 Eylül 2015 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek olan IFA 2015 yani tüketici elektroniği fuarı kapsamında birçok firma yeni modellerine resmiyet kazandırmayı planlıyor.

Avrupa'nın en büyük tüketici elektronik fuarı IFA, Almanya'nın başkenti Berlin'de açılışa hazırlanıyor.Berlin'de yaklaşık 150 bin metrekarelik alanda, yarın 90. kez düzenlenecek IFA fuarı, bin 538 şirkete yeni ürünlerini tanıtma imkanı sunacak.


Uluslararası tüketici elektronik fuarının açılış konuşmasını Samsung Electronics Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Boo-Keun Yoon'un yapması bekleniyor. Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Levent Çakıroğlu'nun da bir konuşma yapması ön görülüyor.


Fuara, Türkiye'den Arçelik, Teknosa ve Vestel'in de aralarında bulunduğu 22 firmanın kalıcağı belirtildi.


IFA Başkanı Jens Heithecker, "1924 yılından beri IFA'da gelecek başlıyor. Uluslararası ürün lansmanı, uluslararası üst yöneticiler, vizyoner konferanslar ve çok sayıda IFA eğlenceleri karışımı, endüstriyi, ticareti, medyayı ve ziyaretçileri 90 yıldır büyülüyor" ifadesini kullandı.


IFA'yı organize eden Tüketici ve İletişim Elektronik Birliği (gfu) Yönetim Kurulu Başkanı Hans-Joachim Kamp da yaptığı yazılı açıklamada, "IFA her yıl birçok piyasaya önemli canlılık veriyor" ifadesini kullandı.


IFA fuarı, 10 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2015, 21:32   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Başta Galaxy Note 4 olmak üzere birçok merakla beklenen cihazların resmiyetine aracılık yapacak olan IFA 2015 kapsamında, Microsoft bir basın bülteni yayınladı.


Bu yıl 4-9 Eylül 2015 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek olan IFA 2015 yani tüketici elektroniği fuarı kapsamında birçok firma yeni modellerine resmiyet kazandırmayı planlıyor.Bu firmalar arasında merakla beklenen Samsung ve Microsoft isimleri de oluyor. Zira Samsung’danGalaxy Note 5 modeli beklenirken, Microsoftkanadından ise Windows 10 resmi dağıtımının ardından ne gibi yeni cihazlar geleceği, ilgiyle karşılanacak. Elbette Microsoft’un tanıtması beklenen bu Windows 10 cihazları arasından sıyrılacak cihazlar ise Lumiamodelleri olacak.Microsoft, IFA 2015 Windows 10 cihazları için bülten dağıtmaya başladı!

Microsoft’un IFA 2015 kapsamında 4 Eylül tarihinde bir Keynote etkinliği düzenleyeceği ve bu kapsamda 10 yeni Windows 10 cihazı tanıtılacağına dair haberleri içeren, basın bültenleri dağıtılmaya başlandı. AncakMicrosoft’un dağıtımına başladığı bu basın bültenlerinde, Lumia isminin yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Zira Microsoft, Windows 10 cihazları olarak tanıtacaklarını genellemeyi tercih etmiş. Ancak Bu bağlamda beklentiler Lumia için ek bir parantez açılması yönündeydi.Microsoft Lumia modelleri IFA 2015'de duyurulacak mı?

Microsoft’un OEM cihazlarından sorumlu Nick Parker imzasıyla dağıtıldı. Böylece bu basın bültenlerinde Lumia isminin yer almaması, bu sebebe bağlanmış durumda. Yani basın bülteninin mobil cihazkategorisinden gelmiyor olması, Lumia isminin yer almamasına yol açtığı yorumlarına sebep oldu. Ancak Microsoft’un tüm kategorilerini konu alan bu tanıtım bülteninde Lumia isminin yer almamasını, doğrudan bu sebebe bağlamak ne kadar doğru, tartışılmaya devam ediyor.Öte yandan Microsoft’un altını çizdiği bu 10 yeni Windows 10cihazları arasında yeni tabletler, 2si1 cihazlar, notebook ürünleri ve diğer aksesuarlar yer alacağı tahmin ediliyor.
Yeni Microsoft Lumia modelleri ne zaman tanıtılacak?

Öyle görünüyor ki Microsoft, istemeden de olsa Lumia beklentilerini düşürmeye başladı. Zira Windows 10’a yaklaştığımız şu günlerde en çok vurgu yaptıkları tek platform formatını, mobil eksikliği ile devam ediyor izlenimi oluşturmuş durumda.Son olarak Microsoft’un yeni Lumia sızıntılarının da devam etmesi akıllara, Microsoft’un yeni Lumia için apayrı bir etkinlik mi düşünüyor sorusunu getiriyor . Önümüzdeki günlerde, Microsoft’un Lumia ile ilgili nasıl bir yol haritası çizmiş olduğunu, hep birlikte görüyor olacağız.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2015, 21:32   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Teknoloji dünyasının kalbinin attığı etkinliklerden biri olan IFA’ya doğru geri sayımda sonlara yaklaşıyoruz. Berlin’deki fuar bu yıl 4-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olsa da, basın konferansları 2 Eylül itibarıyla başlıyor. Bu tarihten itibaren teknoloji dünyasının gündeminin oldukça yoğun olması bekleniyor. Samsung, LG, Motorola ve Sony gibi şirketlerin de yeni ürünleriyle boy göstereceği IFA 2015’e dair beklenti ve öngörüleri sizler için sıraladık.
Acer

Acer, IFA 2015’te basın etkinliği düzenleme konusunda erkenci davranan şirketler arasında yer alıyor. IFA’da genellikle yeni akıllı telefon ve tabletlerini görücüye çıkaran Acer, şubatta düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde giyilebilir ürünlerini ve telefonlarını tanıtmıştı. Şirketin Windows 10 Mobile işletim sistemli akıllı telefonunu da IFA 2015’te gözler önüne sürmesi bekleniyor.
Asus

Asus, IFA 2015 kapsamında düzenleyeceği etkinliğin davetiyelerini yollasa da, etkinlikte neyin tanıtılacağı konusunda bir ipucu vermedi. Asus’un akıllı telefonlarını yakın zamanda güncellemiş olması, gözlerin ZenWatch 2’ye çevrilmesine neden oluyor.
Google

Mobil Dünya Kongresi’ndeki etkinliğini IFA’da göstermeyi tercih etmeyen Google,Android işletim sistemli cihazlar aracılığıyla Berlin’de varlığını hissettiriyor. Yeni Nexus cihazlarının etkinlikte boy göstermesi beklenmese de, Android Wear serisine üreticiler tarafından yeni cihazların eklenmesi öngörülüyor.
Huawei

Huawei’nin IFA 2015 etkinliği için basın kuruluşlarına gönderdiği davetiye, şirketin bir cihazl lansmanı gerçekleştirmesi ihtimalini artırıyor. Geçmiş dedikodular Huawei’nin IFA 2015’te büyük ekranlı Mate 8’i tanıtacağı yönünde olsa da, gönderilen davetiyede S harfinin ön plana çıkması Mate S veya Mate 7S isimli bir cihazın tanıtılabileceğini düşündürüyor.
LG

LG, IFA 2015’te yeni ürünlerini görücüye çıkarsa da, bu ürünlerin duyurusunu fuardan önce yapmayı tercih ediyor. Bu yaklaşım doğrultusunda kavisli bir ses çubuğunun duyurusunu yapan şirketin önümüzdeki dönemde daha fazla ürünün duyurusunu yapması bekleniyor.
Motorola

Motorola, geçtiğimiz ayın sonunda yeni akıllı telefonları Moto X Play, Moto X Style ve yeni Moto G’yi tanıtmıştı. O dönemde tanıtılmayan akıllı saat Motorola Moto 360 2’nin IFA 2015’te tanıtılması, şirkete yönelik en büyük beklenti konumunda.
Panasonic

Panasonic, IFA 2015 etkinliği için davetiyelerinin dağıtımına başlayan şirketler arasında yer alıyor. Şirketin etkinlikte kameralar yerine televizyonlara odaklanması öngörülüyor. IFA geçmişinde çılgın prototipler bulunan Panasonic’in bu yıl da devam etmesi pek çok kişinin en büyük dileği arasında yer alıyor.
Philips

Philips, IFA 2015 etkinliğinde alt markalarını bir araya getirmeyi planlıyor. TP Vision tarafından üretilen yeni Android TV setleri ve Gibson imzalı yeni ses ürünlerinin IFA 2015’te boy göstermesi bekleniyor.
Microsoft

Tıpkı Google gibi, Microsoft’un da IFA 2015’te dolaylı biçimde yer alması öngörülüyor. Etkinlikte Windows 10 işletim sistemli çok sayıda yeni cihazın tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Şirketin yeni Lumia cihazları için tanıtım etkinliğini ise yılın ilerleyen dönemlerinde gerçekleştireceği söyleniyor.
Samsung

Samsung, IFA’yı genellikle Galaxy Note cihazlarını tanıttığı bir platform olarak kullanıyordu. Ancak Galaxy Note 5 ile birlikte bu geleneğe son veren şirket, IFA 2015’te yeni akıllı saati Gear S2’yi detaylı biçimde tanıtacağını duyurmuş durumda.
Sony

Sony, Xperia Z3’ün halefini Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Temmuz ayında Xperia Z3+’ı piyasaya süren şirketin IFA 2015’te Xperia Z5 ve akıllı telefonun Compact ve Plus versiyonlarıyla boy göstermesi bekleniyor. Sony’nin IFA 2015 süresince yeni TV, ses ürünleri ve dijital görüntüleme araçlarını da tanıtması öngörülüyor.

mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2015, 21:33   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Asus, IFA konferansında yapacağı tanıtım etkinliği için geri sayım sayacı başlattı.

Akıllı telefonlar, tabletler, giyilebilir aksesuarlar için yılın en büyük ticari fuarlarından biri olan Berlin’de düzenlenecek IFA konferansı için sayılı günler kaldı. Asus için geçtiğimiz yıl oldukça renkli geçen IFA konferansı bu yıl da yeni duyurulara ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.
Teknoloji dünyası Eylül ayının ilk haftasında Berlin’de düzenlenecek olan IFA konferansına odaklanmış durumdayken Tayvan merkezli teknoloji devi Asus da yeni teknoloji ve inovasyonlarını IFA konferansında duyuracağını açıkladı.

Asus, resmi sitesinde başlattığı geri sayım sayacı ile 2 Eylül’de IFA konferansı kapsamında düzenleyeceği tanıtım etkinliğini resmi olarak duyurdu. Bu arada Asus facebook sayfasında yayınlanan bir video IFA konferansında yapılacak etkinliğe dair bazı ipuçları verdi. Asus facebook sayfasında yayınlanan videoda Zenfone akıllı görülürken, asıl dikkat çeken ise ****l çerçeve ve kordona sahip Asus Zenwatch 2 akıllı saat oluyor.
Aslında Asus’tan bu etkinlikte çok önemli duyurular beklenmiyor. Zira halihazırda Asus, Zenfone 2 akıllı telefon serisi, Zenpad tablet ve Zenwatch 2 akıllı saat ürün gamını henüz yeni oluşturdu. Bu nedenle Asus’un çok önemli bir duyuruya imza atacağı düşünülmüyor. Bu arada gelen bilgilere göre Asus’un sürpriz duyuru yapabileceği de belirtiliyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2015, 21:44   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Asus’un yeni üst seviye tablet modeli Z580CA ABD’de satışa sunuldu.


Akıllı telefon pazarında özellikle Zenfone 2 modeli ile 2015’e damgasını vuran Tayvan kökenli Asus, ayrıca tablet segmentinde de yeni cihazlar ile karşımıza gelirken, şimdi de yeni bir amiral gemisi modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihaz Z580CA model numarası ile gelirken, Asus ZenPad S 8.0 adına sahip.

asus-zenpad-S-8.0

Yeni tabletin donanım özelliklerine bakacak olursak eğer, Asus ZenPad S 8.0 7.9″ büyüklüğünde ve 2048×1536 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile geliyor. Bu açıdan Apple’ın iPad Mini modeline rakip geldiğini söyleyebiliriz.

Asus ZenPad S 8.0 tablette yonga seti olarak ise Intel’in 2.3Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli 64-bit işlemcili Atom Z3580 kullanılırken, grafik işlemci de PowerVR G6430 olarak gelmekte.

4GB sistem belleğine sahip olan akıllı telefon ayrıca 64GB dahili veri kapasitesi sunuyor ve bu kapasite 128GB’a kadar microSD kart ile de arttırılabilmekte. Asus ZenPad S 8.0’ın arka yüzünde 8MP kamera yer alırken, ayrıca ön yüzünde de 5MP ikinci bir kamera daha bulunuyor.

Zen UI arayüzü ile birlikte Google Android 5.0 Lollipop mobil işletim sistemi üzerind çalışan akıllı telefon 802.11 a/b/g/n/ac WiFi ve Bluetooth 4.0 desteğine sahip. Ayrıca 15.2Wh batarya içeren cihaz USB Type-C bağlantısı da sunuyor.

Cihaz Amazon, Newegg, ve Asus Store üzerinden ABD’de 299$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2015, 22:41   #6 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Microsoft’un Ekim ayında önemli bir tanıtım etkinliği düzenleyeceği ve yeni cihazlarını burada gün yüzüne çıkaracağı iddia ediliyor.

Microsoft, Lumia 940, 940 XL, Surface 4, Xbox One Mini ve Band 2 Tanıtımı için Ekim Ayında Etkinlik Düzenleyebilir!
Microsoft, Nokia Cihazlar ve Servisler iş kolunu satın aldıktan sonra Surface tabletler ve Microsoft Band ile birlikte teknoloji dünyasının önemli bir donanım üreticisi konumuna geldi. Özellikle Windows 10 Mobile ile tanıtılacak amiral gemi Lumia modelleri merakla beklenen Microsoft hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

Son dönemde Microsoft hakkında önemli haberlere imza atan Çin merkezli internet sitesi Wpdang’ın haberine göre Microsoft Ekim ayında yeni cihazlarını tanıyacağı büyük bir etkinlik düzenlemek için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu tanıtımda, Windows 10 Mobile amiral gemileri Lumia 940 ve Lumia 940 XL, Surface Pro 4 tablet, Xbox Mini oyun konsolu ve Microsoft’un giyilebilir teknoloji ürünü Band 2 fitness aksesuarı gün yüzüne çıkarılacak.

Bilindiği üzere Windows Phone hayranları uzun zamandır Microsoft’un tanıyçtacağı amiral gemi Lumia akıllı telefonları bekliyor. Lumia Cityman ve Lumia Talkman kod adları ile geliştirilen bu iki cihaz hakkında sayısız bilgi sızmış fakat onaylanmış teknik özellikleri ve tasarımlarına dair bir bilgi halen bulunmuyor.

Öte yandan Microsoft, Surface Pro 3 tabletini Haziran 2014 tarihinde, Microsoft Band ise bu Ekim ayında bir yıl önce duyurulmuş olacak. özetle son zamanlarda Windows 10 güncellemesine odaklanan Redmond merkezli teknoloji devinin artık donanım yelpazesini güncelleme zamanı gelmiş görünüyor. Bu nedenle Wpdang’ın ortaya attığı bı iddianın gerçeklik payı oldukça yüksek olarak yorumlanıyor.

Microsoft’un IFA konferansında yeni ürünlerini tanıyacağı tahmin ediliyordu. Fakat Microsoft kaynaklarına yakınlığı ile bilinen The Verge’ün kıdemli editörü Tom Warren’ın verdiği bilgiye göre Microsoft, IFA konferansında herhangi bir tanıtıma imza atmayacak. Bu bilgi de göz önüne alındığında, yukarıda da söylediğimiz gibi Microsoft’un Ekim ayında bir etkinlik düzenlemesi iddiası kulağa gayet mantıklı geliyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-2015, 21:15   #7 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

LG, yeni multimedya canavarı tableti G Pad 2’yi tanıtmaya hazırlanıyor.

Multimedya Canavarı LG G Pad 2, IFA’da Tanıtılıyor!
Akıllı telefon pazarında son dönemde özellikle G3 ve G4 akıllı telefonları ile büyük başarılara imza atan Güney Kore temsilcisi LG’nin yeni tableti LG G Pad II 10.1, kompakt tasarımı, daha net görüntüsü ve güçlü özellikleriyle bir tablet kullanıcısının ihtiyaç duyduğu her türlü özelliği sunuyor.

LG Electronics Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2015’te G Pad tablet serisinin en gelişmiş modelini görücüye çıkartıyor. Tanıtımın ardından G Pad II 10.1’in LTE ve Wi-Fi seçenekleri Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki hedef pazarlarda satışa sunulacak.LG G Pad 2 Özellikleri:

İşlemci: 2.26GHz Quad-Core Qualcomm Snapdragon 800
Ekran: 10.1 inç WUXGA (1920 x 1200 / 224 ppi)
İşletim Sistemi: Android 5.1.1 Lollipop
Bellek: 16GB eMMC / 2GB RAM / microSD
Kamera: Arka 5MP / Ön 2MP
Pil: 7,400mAh
Boyutlar: 254.3 x 161.1 x 7.8mm
Ağırlık: 489g
Ağ: DL 42 Mbps / UL 5.76Mbps (3G)
Bağlantı: LTE Cat. 4 CA / Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / A-GPS / USB 2.0
Renk: Parlak Bronz
Diğer özellikler: Okuyucu modu / Çift Ekran /QuickMemo+
LG’nin G Pad serisi uygun fiyatı ve yüksek performansıyla, büyük ekranlı mobil cihaz arayan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. G Pad II 10.1, WUXGA (1920×1200) ekranıyla multimedya içeriklerinden en üst düzey keyfi almak ve internette sörf yapmak isteyen kullanıcılar için aynı segmentteki cihazlardan çok daha fazla özellik sunuyor. G Pad II 10.1 sahip olduğu 2.26GHz Quad-Core Qualcomm Snapdragon 800 işlemcisi ve sınıfının en büyüğü olan 7,400mAh’lik uzun ömürlü piliyle saatler boyunca kesintisiz eğlence vaat ediyor.

LG G Pad II, 10.1 inçlik ekranını çevreleyen, pazarda bulunan benzer boyutlu tabletlere oranla çok daha ince çerçevesiyle şık bir tasarıma sahip. Gerçeğe en yakın görüntü deneyiminin yanında yumuşak metalik renge sahip yüzeyiyle tarzı da etkileyici.

LG G Pad II, 10.1’in okuyucu modu, e-kitapları okurken göz yorgunluğuna ve bulanık görmeye yol açtığı araştırmalarla kanıtlanan ekrandaki mavi ışığı azaltarak daha rahat okumaya imkan veriyor. Çift pencere ekranı bölerek aynı anda birçok iş yapmaktan hoşlananların işini kolaylaştırarak iki uygulamayı aynı anda çalıştırmaya imkân veriyor. QuickMemo+ kullanıcıların ayrı bir uygulama açmadan herhangi bir ekrandan hatırlatma notlarını oluşturma, saklama ve paylaşmasını sağlıyor. G Pad II 10.1, Microsoft Office for Android Tablet yüklenmiş olarak geliyor ve ek olarak kullanıcılara iki yıl boyunca OneDrive’dan ücretsiz 100 GB depolama da hediye ediliyor.LG Mobil İletişim Bölümü Başkan Yardımcısı ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi Chris Yie, LG G Pad II 10.1’in multimedya kullanımına önem veren kullanıcıların isteklerini karşılamak amacıyla geliştirildiğini belirtti. Chris Yie, “Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu daha büyük ekran, daha uzun pil ömrü ve daha hızlı performans gibi isteklerini eksiksiz olarak karşılayan LG G Pad II oldukça uygun fiyatıyla da göz dolduruyor” şeklinde konuştu.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-2015, 21:28   #8 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Samsung’un kapaklı yeni model kapaklı telefonu detaylı olarak görüntülendi.

Samsung SM-G9198 IFA 2015 öncesi ayrıntılı olarak görüntülendi
Her bütçeye sunduğu uygun model telefonlarla dünya genelinde birçok pazarda lider konumda bulunan Samsung, geçtiğimiz haftalarda üst seviye phablet modelleri olan Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’ı resmi olarak duyurdu. Şimdi gelen bilgilere göre Samsung firması özel bir model üzerinde çalışıyor.Samsung’un bu yeni telefonu katlanabilir özellikli ve SM-G9198 kod ismi ile lanse ediliyor. Bir zamanların en popüler cihazlarından biri olan katlanabilir telefonlar, günümüzde yeniden karşımıza çıkmaya başlıyor. Samsung SM-G9098’in halefi olarak gelecek olan Samsung SM-G9198 kapaklı telefon IFA 2015 etkinliği öncesi ayrıntılı olarak görüntülendi. Ayrıntılı olarak görüntülenen Samsung SM-G9198 hakkındaki bazı detaylarda ortaya çıkmış oldu. Samsung SM-G9198 özelliklerine bir bakacak olursak;

3.9 inçlik Corning Gorilla Glass 4 korumalı ekran, altı çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 işlemci, 2GB sistem belleği, 16 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera, Android 5.1.1 işletim sistemi, microSD kart desteği, çıkarılabilir batarya özelliklerine sahip. Bakalım Samsung’un sunacağı yeni kapaklı telefonu Samsung SM-G9198, özellikle büyük ekranlı akıllı telefonların popüler olduğu günümüzde beklenilen ilgiyi görebilecek mi?
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-2015, 21:33   #9 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Huawei’nin yeni üst seviye modellerinden bir tanesi olarak Mate S, kısa süre içinde resmi olarak duyurulacak…

Huawei, Mate S’de Force Touch’a yer verebilir
Geçtiğimiz dönemde en çok ses getiren cihazlardan bir tanesi Apple’ın ilk akıllı saati Apple Watch olurken, bu cihaz Force Touch adındaki özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Bu özellik büyük ihtimalle 9 Eylül tarihinde firmanın yeni akıllı telefon modeller iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’da da yer alacak.Diğer taraftan bu özellik sadece Apple’ın yeni nesil iPhone modellerine özel olmayabilir. Bir süredir Çin kökenli teknoloji devi Huawei’nin yeni sunacağı modellerden bir tanesi olan Huawei Mate S hakkında bilgiler geliyor.

Daha önce Huawei’nin bu yeni akıllısının ekranının Force Touch özelliği içerdiği, ancak Huawei’nin daha sonra bu özelliği kullanmaktan vazgeçtiği yönünde bilgiler gelmişti. Ancak firmanın Twitter üzerinden gönderdiği yeni Tweetler bu özelliğin Huawei Mate S ile geleceği yönünde iddiaları kuvvetlendiriyor.Huawei Mate 7’nin 6″ ekranına karşılık Mate S’in ise 5.7″ büyüklüğünde dokunmatik ekran ile geleceği kaydedilmekte. Cihazın ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 piksel Full HD olacak. Yonga seti olarak ise sekiz çekirdekli 64-bit işlemcili Kirin 935 yer alacak. Bu yonga seti Huawei’nin kendisi tarafından geliştiriliyor.

3GB sistem belleği içerecek olan Huawei Mate S, 20MP arka kamera ile sunulacak. Dahili veri kapasitesinin ise 32GB olarak gelmesi bekleniyor. Ayrıca akıllı telefonun arka yüzünde kameranın altında da parmak izi tarayıcısına yer verilmiş.

Bu yeni akıllı telefon Huawei Mate S, IFA 2015’de gün yüzüne çıkacak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-2015, 21:41   #10 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni akıllı saat serisini IFA Berlin 2015 öncesi duyurdu. Gear S2 ve Gear S2 Classic modellerinin özellikleri


Samsung'un merakla beklenen akıllı saati Gear'ın yeni nesli bir süredir teknoloji gündemini meşgul ediyordu. Samsung Gear S2 ve Gear S2 Classichakkındaki iddialar gerçekleşti ve Güney Koreli şirket yeni giyilebilir ürünlerini resmen tanıttı.
İki ayrı model ile geldi

Oval ve yumuşak tasarım hatlarına sahip iki modelin birbirine göre kullanım amacı yönünden farkı bulunuyor. Gear S2 modeli kauçuk kayışı ile daha çok spor aktivitelerinde kullanıma odaklanırken, Gear S2 Classicmodeli deri kayışı ile şıklığa ve günlük kullanıma odaklanıyor. İki model arasında teknik bir farklılığı bulunmuyor.

Teknik Özellikler Neler?

Yeni Samsung Gear modelleri 1.2 inç yuvarlak Super AMOLED ekrana sahip. 360x360 piksel çözünürlüğündeki ekranlar 302 ppi değeri sunuyor. Çift çekirdeki 1 GHz işlemciye sahip Gear 2 ve Gear 2 Classic, 512 MB bellek ve 4 GB dahili depolama alanı ile geliyor. Yeni cihazlar öncülleri gibiTizen platformunun üstüne inşa edilmiş ve Samsung'un özel Gear uygulamalarını destekliyor. 11.4 mm kalınlığındaki saatlerin 250 mAh pil kapasitesi ile 2 ila 3 gün arasında bir kullanım sunması bekleniyor.

3G model daha kalın

Samsung, yeni Gear S2 modelleri arasında 3G destekli bir türevi de kullanıma sundu. 3G destekli model, standart modele göre 2 mm daha kalın. Hücresel modelin kalınlığı, artan pil kapasitesinden kaynaklanıyor. Bu modelde hücresel bağlantının yaratacağı pil tüketimine karşın 300 mAh'lık bir pil tercih edilmiş durumda. Gear S2 modellerinin satış tarihi ve liste fiyatı ise henüz açıklanmış değil.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-2015, 21:49   #11 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

IFA 2015: Haier’den 5K çözünürlüklü kavisli 105 inç akıllı TV

Haier'in yeni nesil TV çözümü LE105Q9000W, devasa büyüklükte ve yüksek çözünürlüklü LCD ekranıyla dikkat çekiyor.Uluslararası etkinliklerde ilgi çekici ürünler görücüye çıkaran Çinli teknoloji firması Haier IFA 2015 etkinliğine 105 inç(266 cm) büyüklüğünde 5K (5120 x 2160 piksel) çözünürlüklü LE105Q9000W akıllı TV çözümünü getirdi. 21:9görüntü formatına sahip yeni nesil TV 4000R eğrilik ve 40.000.000:1 dinamik kontrast oranına sahip kavisli LCD ekranla geliyor.

100Hz yerli bir yenileme hızı, hareket dengeleme F2R600, DLNA standardı, 10W x 2 gücünde otomatik ses kontrolüne sahip hoparlörler, Wi-Fi, HDMI 2.0, 3 adet HDMI 1.4a girişi, USB üzerinden program kaydetme, uygulamalar ve dahili web tarayıcı yeni nesil TV’de öne çıkan diğer özellikler.
IFA 2015 etkinliğinde sahnelenecek Haier LE105Q9000W’nun çıkış tarihi ve fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:06   #12 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Sony’nin yeni 3 akıllı telefonu bugün gün yüzüne çıkıyor….

Sony’nin etkinliğini canlı olarak izleyin
Sony, bugün Almanya’nın Berlin şehrinde bir etkinlik düzenleyecek ve bu etkinlikte de büyük merakla beklenen yeni bazı akıllı telefon modellerini gün yüzüne çıkartacak. IFA 2015 içerisinde gerçekleştirilecek olan etkinlik Sony tarafından canlı olarak da sunulacak.Etkinlik Türkiye saati ile 17:15’de başlayacak.

Sony’nin bugün 3 yeni önemli akıllı telefon modelini sunması bekleniyor. Bunlardan bir tanesi yeni amiral gemisi modeli Xperia Z5 olacak ve bu cihazın 5.2″ 1080p Full HD ekran ile geleceği kaydedilmekte.

Diğer bir model ise Xperia Z5’in daha küçük versiyonu olarak Xperia Z5 Compact olacak ve bu akıllı telefonun da 4.6″ büyüklüğünde ve 720p HD ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Sony ayrıca Xperia Z5 Premium olarak daha üst bir model daha sunacak ve bu akıllının da 5.5″ 2K Quad HD ekran içereceği ifade edilmekte.

Cihazlar diğer donanım özellikleri ile çoğunlukla benzer olarak geliyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:13   #13 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Lenovo, IFA tüketici elektroniği fuarında yeni ürünlerini duyurmaya başladı. İlk duyurular ise ThinkPad Yoga cihazlardan geldi.

Lenovo ThinkPad Yoga 260 ve Yoga 460 Duyuruldu!
Çin merkezli bilgisayar üreticisi Lenovo, bugün Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenmekte olsn IFA tüketici elektroniği fuarında iki yemi bilgisayar duyurusu yaptı. Lenovo, ThinkPad Yoga cihazlar ailesine ThinkPad Yoga 260 ve Yoga 460 cihazlarını kattığını bugün yaptığı duyuru ile açıkladı.

Lenovo Thinkpad Yoga 260, 12.5 inç büyüklüğünde ve 1366 x 768 çözünürlüklü bir ekranla geliyor. Intel’in yeni nesil Skylake işlemcilerine yer verilen Yoga 260, 16GB sistem belleği ve 512GB SSD depolama birimine sahip. Çin merkezli frma aynı zamanda Yoga 260’ın LTE versiyonunu Full HD 1920×1080 çözünürlüklü ekranla birlikte sunacağını belirtti.Lenovo Thinkpad Yoga 260, Intel’in RealSense 3D yüz tanıma sistemi ile kimlik doğrulama özelliğine sahip olmayacak. Fakar biyometrik kimlik doğrulama için parmak izi tarayıcısının opsiyonel olarak sunulacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere Windows 10 güncellemesi, Windows Hello özelliği ile çok fonksiyonlu biyometrik kimlik doğrulama desteğine sahip.

Lenovo Thinkpad Yoga 260’ın yanı sıra firma bir de ThinkPad Yoga 460 modelini duyurdu. ThinkPad Yoga 460, 14 inç büyüklüğünde 1080p Full HD çözünürlüklü ekran ve Nvidia GeForce 940M grafik işlemci ile geliyor. ThinkPad Yoga 460 ayrıca yine 14 inç büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip farklı bir versiyonla da gelecek.

Her ikisi de 10 saatin üzerinde batarya ömrü sunduğu belirtilen ThinkPad Yoga 260 ve Yoga 460’ın fiyatları da oldukça iddialı. Lenovo Thinkpad Yoga 260, Ekim ayından itibaren 949$, ThinkPad Yoga 460 ise Kasım ayından itibaren 1049$ fiyat etiketi ile Amerika Birleşik Devletlerinde satışa sunulmaya başlayacak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:23   #14 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Teknoloji dünyasının kalbi Berlin’de düzenlenmekte olan IFA Tüketici Elektroniği fuarında armaya başladı. Tayvanlı üretici Acer’ın tanıtımları ise sayılı dakikalar içinde başlıyor.

Tayvan merkezli teknoloji üreticisi Acer, IFA Tüketici Elektroniği fuarı kapsamında yapacağı tanıtımlarla ziyaretçilere gerçek bir teknoloji şovu sunmaya hazırlanıyor. Acer’ın bugün yapacağı duyurularla ilgili detaylara aşağıda göz atabilirsiniz.

Acer’ın oyuncular için tasarladığı Predator oyun serisi, bilgisayar oyunlarının hızını ve heyecanını yakalamak için üstün performans ve çarpıcı kırmızı aydınlatmalar, geometrik hatlar ve benzersiz termal ara detaylara sahip. Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, tablet ve monitörden oluşan bu seri, oyunculara yepyeni bir deneyim yaşatacak!
Windows 10 sistemli iki yeni masaüstü bilgisayarı: Şık tasarımıyla 23.8-inç hepsi bir arada (AIO) Aspire U5 Serisi ve kolay uyarlama için modüler tasarımlı masaüstü bilgisayar Revo Build Serisi.
Çeşitli kullanıcı modları arasında geçişler sunan, daha hızlı, daha verimli ve daha çok yönlü bir kullanıcı deneyimine imkan veren gelişmiş teknolojilerle donatılmış yeni Aspire R 13 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar.
Daha hızlı, daha verimli ve daha esnek bir kullanıcı deneyimi sunan dönüştürülebilir Chromebook Acer Chromebook R 11
Yenilenen güçlü ve yüksek performanslı, 6. nesil Intel® Core™ işlemciler barındıran Aspire V Nitro Serisi ve Aspire V 13 dizüstü bilgisayarlar.
Yükseltilmiş ön kameraları, geniş açılı lensleri ve geliştirilmiş ses sistemiyle dördü Android 5.1 ve ikisi Windows 10 ile çalışan altı yeni Liquid akıllı telefon.

Acer’ın gövde gösterisi şeklini alacak teknoloji şovuna tanıtılan ürünlerle ilgili detaylı bilgilere ilerleyen saatlerde anlık olarak yer vereceğiz.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:28   #15 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Huawei, metal kasa ve başarılı tasarım ile gelen yeni akıllısını IFA 2015’de resmi olarak duyurdu.

Huawei Mate S akıllı telefon Force Touch özelliği ile resmi olarak duyuruldu
Bir süredir teknoloji dünyasında gündemi meşgul eden akıllı telefon modellerinden bir tanesi Huawei’nin yeni akıllı telefon modeli Mate S olurken, bu cihaz sonunda bugün Çin kökenli firmanın Almanya, Berlin’de gerçekleştirilecek olan IFA 2015’de düzenlediği etkinlikle gün yüzüne çıkardı.Oldukça ilgi çekici, başarılı tasarıma sahip olan yeni akıllı telefon özellikle ekran/gövde oranı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sene 5.2 Huawei P8 ve Honor 7’yi sunan, ayrıca 6″ ekrana sahip P8max modeli ile karşımıza gelen firmanın bu yeni akıllı telefonu ise 5.5″ büyüklüğünde ekran ile geliyor.

2.5D kavisli cam tasarıma sahip olan yeni Huawei Mate S akıllı telefonun ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 piksel Full HD olarak belirlenmiş. Ayrıca uzun süredir gelen iddialar da doğru çıkarken, Apple’ın akıllı saati Apple Watch’da da yer alan Force Touch teknolojisi, bu akıllı telefonda kullanılmakta.

Bu yeni cihaz firma tarafından geliştirilen sekiz çekirdekli 64-bit işlemcili Kirin 935 yonga setini kullanmakta.

Huawei Mate S’de 3GB sistem belleğine yer verilmiş ve akıllı telefonun arkasında OiS desteği bulunan 13MP kamera bulunurken, Selfie çekimler için ön kamerası da 8MP olarak geliyor. Ayrıca akıllı telefonun arka yüzünde kameranın altında parmak izi tarayıcısına yer verilmiş.

Yeni akıllı telefon 15 Eylül tarihinde Çin, Fransa, Almanya, İsrail, Japonya, İspanya, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere 30’dan fazla ülkede satışa sunulacak. Avrupa’da Vmall.eu üzerinden ön siparişe sunulacak olan cihazın 32GB versiyonu 649€ ve 64GB versiyonu da 699€ fiyat etiketine sahip olacak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:33   #16 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

İFA 2015 Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z5 resmi olarak duyuruldu
Sony’nin merakla beklenen yeni akıllı telefonu Xperia Z5, IFA 2015’de düzenlenen etkinlikle resmi olarak duyuruldu.

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z5 resmi olarak duyuruldu
Sony’nin yeni amiral gemisi nihayet, firmanın Almanya, Berlin’de düzenlediği etkinlikle resmi olarak duyuruldu. Etkinlikte sahne alan Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai tarafından yeni nesil kamera içeren firmanın yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli olarak duyuruldu.Yeni akıllı telefon tasarım olarak firmanın çizgilerini sonuna kadar taşırken, teknik özelliklerinin de amiral gemisi seviyesinde firmanın diğer akıllı telefon üreticileri ile rekabet edeceği düzeyde olduğu belirtelim.

Sony’nin yeni akıllı telefonu 5.2″ büyüklüğünde dokunmatik ekran ile gelirken, ayrıca cihazın bu ekranının çözünürlüğü de 1920×1080 piksel Full HD olarak belirlenmiş. TRILUMINOUS ve X-reality teknoloji ile daha gerçekci görüntüler elde edebilmek mümkün.

Akıllı telefon 3GB sistem belleği içeriyor ve dahili veri kapasitesi de 32GB olarak yer alıyor. Sony Xperia Z5’de yonga seti olarak ise Qualcomm’un 2Ghz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli 64-bit işlemcili Snapdragon 810 yonga setine yer verilmiş.

Akıllı telefonun arka yüzeyinde yeni nesil 23MP kamera yer alıyor, ayrıca bu kamera şimdiye kadarki en hızlı otomatik odaklanma özelliği ile geliyor. Diğer taraftan yeni cihazın ön kamerası da 5MP çözünürlükte geliyor.

Bu yeni akıllı telefon beyaz, siyah, altın ve yeşil olmak üzere 4 farklı renk seçeneği ile sunulacak. İşletim sisteminin ise Google Android 5.1.1 Lollipop olduğunu belirtelim. 146mm x 72mm x 7.3mm ölçülere sahip olan Sony Xperia Z5 akıllı telefon 154gr ağırlığında geliyor, bataryası ise 2.900mAh olarak belirlenmiş.

Ayrıca akıllı telefon IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı da dayanıklı yapı sunuyor. Diğer bir çok üst seviye akıllı telefon gibi Sony Xperia Z5, parmak izi tarayıcısı içermekte.

Bu mesaj mehmetkarahanl tarafından değiştirildi (02-09-2015 saat 20:36).
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:42   #17 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Sony’nin yeni akıllı telefonu dünyanın 4K çözünürlükte ekran ile gelen ilk akıllı telefon modeli oldu.

Sony Xperia Z5 Premium, dünyanın ilk 4K ekranına sahip akıllısı olarak duyuruldu
Sony’nin Almanya’da düzenlediği etkinliği yeni cihazları gün yüzüne çıkartırken, firma beklendiği üzere 3 yeni Xperia Z5 duyurusu gerçekleştirdi. Bunlardan bir tanesi Xperia Z5 adı ile gelen firmanın yeni amiral gemisi olurken, diğer bir tanesi de Xperia Z5 Compact olarak amiral gemisinin küçük versiyonu oldu.

sony-xperia-x5-premium

Sony diğer taraftan, Xperia Z5 Premium adı ile yeni üst seviye bir akıllı telefonunu daha duyurdu. Bu akıllı telefonun en büyük özelliği ise 4K yani 3.840×2160 piksel ekran çözünürlüğü ile duyurulan ilk akıllı telefon olma özelliğine sahip. Cihazın ekran büyüklüğü ise 5.5″ olarak yer almakta.

Bu yeni akıllı telefon 3GB sistem belleği ile geliyor ve ayrıca 32GB dahili veri kapasitesi içermekte. Görülen o ki Sony, bu sene için 4GB bellek içeren model sunmayacak ve büyük ihtimalle gelecek sene sunulacağı tahmin edilen Sony Xperia Z5+ modelinde 4GB belleği görebiliriz.

Cihazda Sony’nin yine bugün duyurulan diğer modellerinde de yer alan yeni 1/2.3″ Exmor RS sensör içeren 23MP yeni nesil kamera bulunuyor. Ayrıca ön kamera da Exmor R sensörlü 5.1MP olarak geliyor. Yonga seti ise 4 adet 1.5 GHz Cortex-A53 & 4 adet 2 GHz Cortex-A57 olmak üzere sekiz çekirdekli 64-bit işlemcili Qualcomm Snapdragon 810 olarak yer alıyor.

Google Android 5.1.1 Lollipop mobil işletim sistemi üzerinde çalışan akıllı telefon IP65/68 dayanıklılık sertifikasına sahip ve suya ve toza karşı dayanıklı tasarım içeriyor. Cihazın güç tuşuna entegre olarak ayrıca parmak izi tarayıcı da bulunuyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:52   #18 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Intel, yemi 6. Nesil işlemci çekirdekleri ile güçlendirilen Skylake yonga seti serisini tanıttı.

Intel, 6. Nesil İşlemcilere Sahip Skylake Serisini Tanıttı
Bilgisayar, tablet ve akıllı telefon donanım üretimi cephesinde dünya lideri konumundaki bulunan Intel’in, merakla beklenen ve gelmiş geçmiş en iyi işlemcisi olan 6. Nesil Intel Core ailesinin özellikleri duyuruldu.

Yeni işlemcilerin sunduğu özelikler, insanların bilgisayarlarla olan ilişkilerinde bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. 6. Nesil Intel Core işlemciler, gelişmiş performansı ile yeni ve etkileyici deneyimleri en düşük güç tüketimiyle sunuyor. Taşınabilir ve kompakt Compute Stick’ten 2’si 1 arada laptop’lara, geniş ekran masaüstü bilgisayarlardan mobil iş istasyonlarına kadar, çok çeşitli cihaz tasarımlarını destekliyor.

Marcom_3_033015_RGB

Bilgisayarlarda devrime hazır olun

Günümüzde kullanılan 600 milyondan fazla bilgisayar, beş yıllık veya daha eski. Bu bilgisayarlar uyku modundan yavaş çıkıyor, pilleri uzun süre dayanmıyor ve yeni deneyimlerin çoğundan faydalanamıyorlar. 6. Nesil Intel Core işlemciler, Intel’in lider 14nm üretim teknolojisiyle geliştirilen yeni Skylake mikromimarisiyle ortalama 5 yıllık bir bilgisayara göre iki kat daha fazla performans, üç kat daha uzun pil ömrü ve daha kusursuz oyun ve video deneyimleri için otuz kat daha iyi grafikler sunuyor. Yeni nesil işlemcilerle donatılmış bilgisayarların kalınlıkları ve ağırlıkları da eskilerin yarısı kadar. Uyku modundan daha kısa sürede çıkıyorlar ve pilleri neredeyse gün boyu dayanıyor.

Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Cihaz Geliştirme Grubu Genel Müdürü Kirk Skaugen, 6. Nesil Intel Core işlemcilerin, bilgi işlemde şimdiye kadar gördüğümüz en önemli gelişmeleri sunduğunu belirterek, “Sesli kontrol gibi son teknolojik deneyimleri mümkün kılıyor, parola yönetme zorluklarını ortadan kaldırıyor ve gelişmiş güvenlik olanakları sunuyor. 6. Nesil Intel Core işlemciler, Windows 10 ve bilgisayar üreticilerinin geliştirdiği yeni teknolojilerle birlikte, bilgisayarını değiştirmeyi düşünenlere çok iyi bir fırsat sunuyor” dedi.

Yeni Cihazlar Gücünü 6. Nesil Intel Core İşlemciden Alıyor

Intel 6. Nesil Intel Core işlemci ailesi, her türlü tasarıma imkan sağlayacak ve her ihtiyaca cevap verecek şekilde geniş bir güç yelpazesi barındırıyor. Tabletlerde, iki katı performans sağlayan Intel Core m işlemciler, bundan sonra kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun Intel Core m cihazını bulmalarında kolaylık sağlamak için Intel Core m3, m5 ve m7 seçeneklerini de sunacak. Yeni nesil Intel işlemciler, mobil tasarımlar için birçok ilki de beraberinde getiriyor. Daha fazla kullanıcı kontrolüyle hız aşırtma sağlamak için kilitsiz olan ve dört çekirdekli i5-6300HQ ile karşılaştırıldığında yüzde 60’a kadar daha fazla mobil çoklu görev yürütme olanağı sunan bir mobil “K” SKU ve Thunderbolt 3 teknolojili mobil iş istasyonlarını destekleyen Intel Xeon E3 işlemci ailesi de geliyor.

Üç boyutlu selfieler geliyor

Kullanıcıların üç boyutlu özçekimler gerçekleştirmelerine, nesneleri ya da kendi görsellerini tarayıp istedikleri video oyunlarına eklemelerine ve görüntülü sohbet sırasında arka planı kolaylıkla değiştirmelerine olanak tanıyan yeni derinlik algılama özellikleri sunan Intel RealSense teknolojisi birçok 6. Nesil Intel Core işlemcili 2’si 1 arada laptop’larda ve dizüstü bilgisayarda bulunacak.

Kablosuz hayat çok daha kolay

6. Nesil Intel Core işlemciler, oyun deneyimi için çarpıcı görseller, 4k içerik oluşturma ve medya oynatma özellikleri için grafik performansında da önemli gelişmeler vaad ediyor. İşlemciler ayrıca, Intel® WiDi veya Pro WiDi ile en iyi kablosuz görüntü deneyimlerini sunmak için Intel’in “Kablolara Hayır” girişimini de destekliyor. Bu teknoloji, kullanıcıların kablo karmaşası olmadan bilgisayarlarındaki içerikleri televizyonda veya monitörde kolaylıkla paylaşmalarına olanak tanıyor.

Windows 10 ve 6. Nesil Intel Core işlemci ailesi bir araya gelerek, daha kusursuz ve doğal bir teknoloji etkileşimi için Windows Cortana ve Windows Hello gibi yeni özellikler sunuyor. Intel RealSense Kamera ve Windows Hello özelliği bulunan cihazlar, kullanıcıların yüz tanıma teknolojisiyle güvenli bir şekilde oturum açmalarını sağlıyor. Intel Security’den True *** teknolojisi, her sitenin parolasını hatırlamayı gerektirmeden cihazlarda ve web sitelerinde güvenli oturum açmayı sağlıyor.

Yeni ürünler ve hayatımızı değiştirecek teknolojiler de çok yakında

Intel, önümüzdeki aylarda 6. Nesil Intel Core işlemci ailesinde Intel Iris ve Iris Pro İşlemci Grafikleri teknolojili 48’den fazla işlemci ve mobil iş istasyonu için Intel Xeon E3-1500M işlemci ailesi ve iş kullanımına yönelik 6. Nesil Intel vPro işlemciler sunmayı planlıyor. Dünya genelinde birçok üreticiye ait çeşitli boyut ve tasarımlardaki cihazlar, önümüzdeki aylarda piyasada olacak. Ayrıca, Intel 7 yıllık ömür desteği ile Nesnelerin İnterneti (IoT ) için 25’i aşkın ürün ve birçok TDP düzeyinde Hata Düzeltme Kodu (ECC) sunuyor. Perakende, Sağlık endüstri ile güvenlik sektörleri, yeni 6. Nesil Intel Core işlemci gelişmelerinden faydalanacak ve Bulut ve Nesnelerin İnterneti (IoT) tasarımlarına sahip olacak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 20:58   #19 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Acer’ın IFA tüketici elektroniği fuarındaki tanıtım şovu devam ediyor. Acer hem iş hem de oyun meraklılarını için yeni Aspire R13’ü duyurdu.

Acer Aspire R13 Convertible Notebook Duyuruldu
Acer, maksimum kullanılabilirlik ve çeşitli kullanıcı modları arasında zarif geçişler sunan, daha hızlı, daha verimli ve daha çok yönlü bir kullanıcı deneyimine imkan veren gelişmiş teknolojilerle donatılmış yeni Aspire R 13 (R7-372T) dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı tanıttı.

Zarif geçişler. Son derece uyumlu.

Aspire R 13, Acer’ın altı modu destekleyen patentli Ezel Aero Hinge özelliğinden yararlanıyor: Kullanıcılar klasik Dizüstü modunda en etkin klavye girişi yöntemiyle verimliliği maksimuma çıkarabilir ve klavyeyi arkada saklayarak veya 180 derece yatırarak ortak çalışma, paylaşım ve eğlence için ideal olan Ekran moduna geçiş yapabilirler. Çadır moduna dönüştürmek kullanıcılara sınırlı alanlarda kullanım seçeneği sağlarken, ustaca tasarlanmış mıknatıs özelliği cihazın hiçbir boşluk kalmadan tümüyle Tablet/Pad moduna dönüştürülebilmesine izin veriyor. Ezel moduna geçiş, ekranı görüntüleme ihtiyaçlarınıza en uygun açılara eğebilmenizi mümkün kılıyor. Stand modu ile kullanıcılar ekranda bir şövale üzerindeymiş gibi çizim yapmak ve not tutmak için Acer Active Pen’i kullanabiliyorlar.

Acer+Aspire+R13+(2)

Yenilikçi Ezel Aero Hinge modlar arasında zarif geçişler sağlıyor, kalıp dökümlü magnezyum alaşımdan yapılmış dayanıklı bir U çerçeve sağlamlığı arttırırken ince tasarımını da koruyor. 180 derece dönebilen patentli “orta” menteşe, kullanıcıların ekranı her açıya ayarlayabilmelerini sağlıyor ve ikili dönüş “sistemi” menteşesi sallantısız bir dokunma deneyimine ve kolay ekran açılışına olanak sağlıyor.

Aspire R 13 Thunderbolt 3’ü destekliyor; Bu sayede Thunderbolt’u, USB 3.0’ın sekiz katı olan 40Gbps’ye kadar hızlarla USB Type-C’ye taşıyarak hepsinden daha iyi olan kompakt bir bağlantı noktası yaratıyor. Ayrıca, Aspire R 13 iki kat daha fazla veri hacmi oranı sağlamak için RAID-0 kurulumunda 2 SSD ile yapılandırılabiliyor.

Acer+Aspire+R13+(3)

Güçlü Performans

Yalnızca 18,5mm kalınlığında ve 1,6 kg ağırlığında olan Aspire R 13 , güçlü 6. nesil Intel Core işlemciler barındırıyor. Bu yeni işlemciler önceki modellere oranla performansı, grafikleri ve pil ömrünü arttırmak için tasarlanmış olup, kullanıcıların verimlilik gerektiren görevler uygularken güvende hissetmelerini sağlıyor.

Daha hızlı bağlantı hızları için, Aspire R 13 özellikle kalabalık ağlarda diğer 802.11ac ürünlerine kıyasla üç kata kadar daha hızlı indirme imkanı veren Qualcomm VIVE 2×2 802.11ac Wi-Fi ve Qualcomm MU | EFX MU-MIMO teknolojilerini içeriyor.

Qualcomm Technologies, Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rahul Patel şunları söyedi: “Qualcomm MU | EFX MU-MIMO teknolojisi bağlantılı kullanıcı deneyimi için çok büyük yararlar sunuyor ve biz de bu seçeneği Acer’ın yeni Aspire R Serisi dizüstü bilgisayarlarına sağladığımız için son derece mutluyuz. Bilgi işlem cihazlarında, akıllı telefonlarda, yönlendiricilerde ve erişim noktalarında Qualcomm MU-MIMO ile kullanıcıların indirme, akış, tarama ve oyun için daha hızlı, daha verimli bir ağ kullanımı deneyimi yaşayacaklarını umuyoruz.”

Hem İş Hem Oyun İçin Uygun Donanım

Aspire R 13 touchpad navigasyonunun keskinliğini ve performansını iyileştiren dahili Precision Touchpad (PTP) barındırıyor. Böylece kullanıcılar her zamankinden daha kolay biçimde dokunma, çekme, kaydırma ve yakınlaştırma özelliklerini kullanabilir ve Windows 10’un desteklediği yeni üç ve dört parmak touchpad hareketleriyle çok daha verimli ve etkin olabilirler. Acer TrueHarmony Plus ve Dolby Audio güçlü ses ve sarmal surround sistem sağlıyor.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Aspire R 13 EMEA’da Ekim ayının ortalarından itibaren 1,099€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2015, 21:08   #20 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.077
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 569
Beğendikleri: 582
Varsayılan

Sony, yeni amiral gemisi Xperia Z5’in küçük versiyonunu da IFA 2015’de duyurdu…

Sony’nin yeni Xperia Z5 Compact modeli gün yüzüne çıktı
Sony, bugün Almanya’da IFA 2015’d düzenlediği etkinlikle 3 yeni akıllı telefon modelini duyurdu. Bu yeni modeller Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium adı ile gelirken, Premium modeli dünyanın ilk 4K çözünürlükte ekrana sahip akıllısı olarak dikkatleri üzerine çekti.

sony-xperia-z5-compact

Ekran özellikleri dışında benzer donanım özellikleri ile gelen cihazlardan Sony Xperia Z5 Compact, küçük ekranlı cihaz tercih eden akıllı telefon meraklıları için tasarlanırken, güçlü donanım özellikleri ile göz dolduruyor.

Sony’nin Xperia Z5 Compact modeli 4.6″ büyüklüğünde dokunmatik TRILUMINOUS IPS ekran içeriyor ve ayrıca cihazın bu ekranının çözünürlüğü ise 1280×720 piksel HD olarak gelmekte.

Yonga seti ise diğer iki model gibi Qualcomm Snapdragon 810 olarak belirlenmiş. Bu yonga seti 2Ghz saat hızında çalışan 4 Cortex-A57 ve 1.5Ghz saat hızında çalışan 4 Cortex-A53 olmak üzere sekiz çekirdekli işlemci ile geliyor. 64-bit mimarisindeki bu işlemci yanı sıra Adreno 430 grafik işlemci de yer almakta.

2GB sistem belleğine sahip olan akıllı telefonda microSD kart ile arttırılabilir şekilde ayrıca 32GB dahili veri kapasitesi belirlenmiş. 4K video çekimi yapabilen 23MP çözünürlükte arka kamera bulunuyor ve ön kamera da 5.1MP olarak geliyor.

Google Androd 5.1.1 Lollipop mobil işletim sistemi üzerinde çalışan akıllı telefon ayrıca güç tuşuna entegre edilmiş parmak izi tarayıcı ile birlikte geliyor. Akıllı telefon diğer taraftan diğer modeller gibi IP68 duya ve toza dayanıklılık sertifikası da içermekte. Batarya kapasitesi de 2.700mAh olarak belirlenmiş.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
2015, fuarına, ifa, yaklaşırken, İfa


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 02:30.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2018 SupersatForum İnternational®, All Rights ReservedUser Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.