SupersatForum  

Gelişen Teknoloji Haberleri

 Bilim Dünyası & Teknoloji Katagorisinde ve  Teknoloji Gelişmeleri Forumunda Bulunan  Gelişen Teknoloji Haberleri Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > SUPERSATFORUM ÇEŞİTLİ HABERLER > Bilim Dünyası & Teknoloji > Teknoloji Gelişmeleri
Özel Arama

Teknoloji Gelişmeleri Teknoloji Sohbetleri Burada

Like Tree1Beğeni

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 02-02-2016, 22:19   #101 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan


Vodafone 4.5G Testlerinde Tamı Tamına 942 Mbps Hıza Ulaştı!
1 Nisan'da hayatımıza girecek olan 4.5G bağlantı teknolojisi için çalışmaları sürdüren Vodafone, yaptığı testler sırasında 942 Mbps hıza ulaşarak rekor kırdı!


Mobil bağlantı teknolojileri noktasında merakla beklediğimiz 4.5G teknolojisi için artık geri sayım başladı diyebiliriz. 2 ay sonra bağlantı hızlarımızın ciddi olarak geliştirilerek 4.5G'ye geçiş yapacağımız için şu anda ülkemizdeki 3 operatör olan Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone da son sürat hazırlıklarına devam ediyor. Bu hazırlık sırasında hız testleri de yapan Vodafone ihale kapsamında satın aldığı bantlar ile gerçekleştirdiği test ile kendi rekoru olan toplam 942 Mbps hıza ulaştı.

Türkiye'de ilk kez, 800, 1800, 2100 ve 2600 MHz olmak üzere 4 farklı bandı birleştirirken, bir veri kodlama çeşidi olan 256-QAM modülasyonunu da Türkiye'de ilk kullanan teknoloji ekibi olan Vodafone İstanbul Tuzla'daki Vodafone binasında noter huzurunda gerçekleştirilen hız testinde, 4CA (4 Carrier Aggregation – 4 Taşıyıcı Birleştirme) teknolojisi, 4T4R (4 Transmitter 4 Receiver – 4 Alıcı 4 Verici) ve 256-QAM (Quadrature Amplitude Modulation - Dikgen Genlik Modülasyonu) kullanılarak ulaştığı 942 Mbps hız ile kendi rekorunu kırmış oldu.Konuyla ilişkili açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mallik Rao "Tüm dünyada yeni nesil genişbant teknolojilerinin lider operatörlerinden biri olarak faaliyet gösteriyoruz. Bu global deneyimimizi Türkiye'ye de taşıma hedefiyle Nisan ayında hizmete sunulacak 4.5G teknolojisine yönelik testlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Daha önce, lisanslı 2600 MHz ve serbest kullanımlı 5400 MHz'lik iki farklı bantta dört taşıyıcıyı birleştirerek 4.5G teknolojisinde 613.1 megabit ile en yüksek veri indirme hızına ulaşan ilk operatör olmuştuk. Şimdi de Türkiye'de 800, 1800, 2100 ve 2600 MHz olmak üzere 4 farklı bandı taşıyıcı birleştirme için kullanan ilk operatör olduk ve toplam 942 Mbps hıza ulaştık. Ayrıca, aynı kanaldan farklı fazlı sekiz sembol ile bilginin taşındığı 256-QAM modülasyonu da Türkiye'de ilk kez Vodafone mühendisleri tarafından kullanıldı. Vodafone Türkiye olarak, 4.5G'ye hazırlık çalışmalarımız kapsamında, elimizdeki bantları birleştirerek çoklu taşıyıcı ile yüksek hızlara ulaşmak suretiyle tüketicilerimize en hızlı, kapasiteli ve yaygın mobil interneti sunacağız. 4.5G ile çok daha geniş bir coğrafyaya kaliteli hizmet verebilir duruma geleceğiz." şeklinde açıklama yaptı.

Bu noktada en iyi hizmet vermek için yarışan bu üç operatörde Türk Telekom fiber altyapısı, Vodafone yurtdışında zaten bu hizmetleri veren deneyimleri ve Turkcell ise ülkemizdeki genellikle en hızlı internet bağlantısını sağlamasıyla güzel bir çekişme içine girdi. Umarız bu çekişme ve 4.5G'nin sunacağı avantajlar biz kullanıcılara olumlu yansırken fiyatlandırma noktasında ise çok üzmez.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2016, 20:31   #102 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

4.5G Sim Kart Değişikliği Ücreti Var mı? İşte Detaylar
1 Nisan'da başlayacak 4.5G öncesi 'cep'te kotalar 10 GB'a kadar çıkarken, tüketicilerin en az 70 ila 100 lirayı gözden çıkarması gerekiyor.
4.5G Sim Kart Değişikliği Ücreti Var mı? İşte Detaylar
4.5G İnternet Fiyatları 4.5G Geçiş Ücreti Var mı Simkart Değişikliği Türkiye 1 Nisan itibarıyla yeni bir döneme giriyor. Nisan ayında resmen hayatımıza giren teknoloji GSM şirketlerini ve özellikle de tüketicileri yakından ilgilendiriyor. 4.5G ile kullanıcılar internete 10 kat daha hızlı bağlanacağından daha hızlı kota tüketecekler.

4G ile 6.5 dakika, 3G teknolojisiyle 1 saatten fazla süren 8 GB büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü filmi indirme süresi, bu teknolojiyle 6 saniyeye düşecek. Dolayısıyla operatörler yeni dönem için şimdiden kotalarını yükseltmeye başladı. Operatörler 10 GB'tan kapıyı açarken tüketicilerin en az 70 ila 100 lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Bu kulağa çok hoş gelmese de aslında tüketici daha çok veri harcayacağı için birim başına kullandığı internet de ucuzlayacak.

ÜCRETSİZ SİM KART DESTEĞİ

Yeni dönem hazırlıklarını tamamlayan ve mağazalarında internet satışına başlayan Turkcell, müşterilerine turbo hızında 10 GB'a kadar internet sunuyor. Bunun yanı sıra SİM kartlarını 4.5G'ye uyumlu hale getirenlere bir ay boyunca 1GB internet hediye eden Turkcell, akıllı telefonlarıyla birlikte numarasını taşıyan müşterilerine seçtikleri tarifedeki interneti 2 katına çıkarıyor. Aynı şekilde Avea da abonelerine 10 GB'a kadar internet sunmaya başladı.

Özellikle gençlere yönelik avantajlı paketler sunan Avea 1 GB internet hediyeli ücretsiz sim kart desteği veriyor. Vodafone bireysel aboneleri ise Vodafone Self Servis uygulamasıyla şimdiden 4.5G için kaydını yaptırabiliyor. Haziran 2009'dan önce alınan SIM kartları 4.5G uyumlu olmadığı için eski kartlarını getirenler Vodafone'da ücretsiz olarak yenisiyle değiştiriyor.

10 GB İLE NELER YAPABİLİRİM?

¥ 58.254 web sitesini ziyaret edebilirim

¥ Her biri ortalama 4 dakikalık 2.560 MP3 dinleyebilirim

¥ 724 dakikalık video izleyebilirim

¥ 524 bin e-posta gönderebilirim
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2016, 20:57   #103 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

VR setlerin çıkışına az kaldı, ama siz bir kullanıcı olarak bu teknolojiye ne kadar hazırsınız?

Oculus tarafından geçtiğimiz yıllarda duyurulan ilk ciddi VR seti Oculus Rift, ilerleyen haftalarda resmi olarak satışa sunulacak. Oculus Rift’in ardından diğer sektör büyükleri kendi VR setlerini kullanıcıların beğenisine sunacak. Geçtiğimiz günlerde 600 dolarlık fiyat etiketinden satışa sunulacağı ortaya çıkan Oculus Rift, kullanıcıları fiyat açısından biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Şu anda çoğu kullanıcı, VR teknolojisine adım atıp atmamak için fiyat konusunu düşünüyor. Ancak denkleme dahil edilmesi gereken bir diğer etken daha mevcut; sistem gereksinimleri.

VR setlerinin gerçek üstü deneyimleri, belirli bir bedel karşılığında geliyor. Bu bedel ise güçlü bir sistem. Eğer VR teknolojisini bir oyun üzerinde kullanacaksanız, oyunun gerektirdiği sistem gereksinimine sahip olmanız yetmiyor. Bu yüzden VR teknolojisini kullanacağınız sistemin gerçekten bu teknolojiye hazır olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.
HTC Vive’ın henüz sistem gereksinimleri açıklanmadı. Oculus Rift’inki ise o kadar uzun bir süre önce duyuruldu ki artık geçerliliğini koruyup korumadığını bilmiyoruz. Neyse ki Oculus, sistem gereksinimi konusunda şüphe yaşayan kullanıcıların imdadına ufak bir test aracıyla yetişmiş durumda.

Bu adresten indirebileceğiniz uyumluluk aracı ile sisteminizin VR teknolojisine hazır olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yaklaşık 5 MB boyutunda olan aracı indirdikten sonra çalıştırın. Eğer sistem verilerinizin Oculus’a gönderilmesini istemiyorsanız, açılış ekranındaki ilgili işareti kaldırmayı ihmal etmeyin.

Start butonuna tıklayın ve kısa bir analiz süresinden sonra sonuç ekranıyla karşılaşacaksınız.

Gördüğünüz gibi sahip olduğum bilgisayar, sağlıklı bir VR deneyimi için elzem olan ekran kartı ve işlemci performansı konusunda sınıfta kaldı. Eğer sizin bilgisayarınız bu testten başarıyla çıktıysa, bir VR setine 600 dolar ödeyip ödemeyeceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz.

mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2016, 21:20   #104 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

amazon-e-kitap-220615
Amazon Kindle e-kitap okuyucuları için hazırlanan yazılım güncellemesinin şubat ayı içinde yayınlanacağını açıkladı. Söz konusu güncellemeyle Amazon üzerinden kitap satın almak daha kolay hâle gelecek. Yenilenen ana ekranda istek listesindeki kitaplara giden kısa yollar, indirme örnekleri ve Goodreads listeleri bulunacak. Güncelleme sayesinde e-kitap okuyucusunu uçak moduna geçirmek veya bulut eş zamanlamasını başlatmak da kolaylaşacak.

Güncelleme sayesinde kitaplardaki alıntıları Facebook, Twitter ve Goodreads üzerinde paylaşmak da mümkün olacak. Paylaşımı görenler, kitabın ön izlemesini Amazon’a giriş yapmadan okuyabilecek. Tavsiye edilen kitaplar listesi ana ekranın alt kısmında kalmaya devam etse de, Amazon’un yeni tavsiye sistemi sayesinde söz konusu önerileri biraz olsun filtrelemek mümkün olacak. Kullanıcılar, favori türlerini belirtip bazı kitaplara not vererek beğenilerinin Amazon tarafından daha rahat anlaşılmasını sağlayabilecek.

amazon kindle

Güncelleme, 2013 ve 2015 model Kindle Paperwhite, Kindle Voyage ve 2014 çıkışlı standart Kindle’a yüklenebilecek. Amazon’dan yapılan açıklamada dağıtımın birkaç hafta içinde başlayacağı ve kullanıcıların ekstra bir işlem yapmasına gerek olmayacağı belirtildi. Yani güncelleme otomatik olarak e-kitap okuyucusuna indirilecek ve yüklenecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2016, 21:50   #105 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Samsung Galaxy Note 5 inceleme, Fiyatı ve Özellikleri
Samsung Galaxy Note 5 cihazın teknik özellikleri fiyatı ve inceleme detaylarını sizler için topladık..
Samsung Galaxy Note 5 inceleme, Fiyatı ve Özellikleri
Kısaca; Sonuç itibariyle Samsung, Note 5 ile birlikte kullanıcılarını mutlu edecek bir telefona imza atmayı başarmıştır. Her ne kadar Note , bizde tasarım ve teknik kadro olarak Galaxy S6'nın biraz daha büyük hali gibi bir izlenim bırakmış olsa da, ortaya çıkan sonuç gayet başarılı duruyor. Phablet kategorisinde olan ve S Pen'in ayrıcalığından yararlanmak isteyen kullanıcılar, Note 5'i güvenle tercih edebilirler.

Kimler Kullanmalı ve Almalı; Galaxy S6'nın performansı ve dizaynını daha büyük bir boyutta yakalamak isteyen ve ona ek olarak ta, S Pen'in avantajından yararlanmak isteyen kullanıcılar, Galaxy Note 5'i tercih edebilirler. Samsung'un en yeni akıllı telefonu olan Galaxy Note 5'i, tanıtımının hemen ardından inceledik! Aslında herkes, Samsung'un yeni çıkan Galaxy Note 5'i önümüzdeki hafta Berlin'de düzenlenecek olan IFA fuarında görmeyi beklerken, Samsung daha erken davranarak Galaxy Note 5'i New York'ta yapmış olduğu bir etkinlikte tanıtıma sundu. Tanıtımının hemen ardından, ülkemiz de dahil olmak üzere satışa sürülen Note 5, dün de Samsung'un düzenlediği basın toplantısı ile ülkemizdede tanıtıldı.

Metalik bir Galaxy Note;Tasarımı ile oldukça şık görünen Galaxy Note 5, metalik görünümüyle Galaxy S6 ve S6 edge'in izlerini taşımakta. Galaxy Note 4'ün deri görünümlü tasarımını baştan aşağı değiştirmiş olan Samsung, bu defa S6'da beğenilmiş olan cam ile metal malzemeleri Galaxy Note 5'te de kullanıcılarına sunuyor. Arka yüzeyde kavisli alanlar ile elde rahat bir tutuş hissi yaratan Note 5, hem ön hem de arka cam paneli, düşme ve darbelere karşın Gorilla Glass 4 ile koruyor.

Ekran incemesi
Samsung Galaxy Note 5 ekran
Note 4 ile yakın boyutlara sahip olan Note 5, Note 4'e göre daha hafif. Ağırlığı 171 gram olan telefon, büyük boyutu düşünüldüğünde bu ağırlığı kaldırabilecek yapıda. Telefonun kalınlığı ise 8.5 mm'den 7.6 mm'ye düşürülmüş. Ekranın yine Note 4'teki gibi 5.7 inç olduğunu da hemen söyleyelim. Fakat ekranın gövdeye oranı arttırılmış; yüzde 75 dolaylarında. Galaxy Note 5'in metalik bir tasarıma geçmiş olması, onun yekpare bir kasaya sahip olması anlamına da geliyor. Bu da Note 4'te de olduğu gibi, arka kapağının açılamaması ve bataryanın değiştirilememesi demektir.

Yine Galaxy Note 5'te kaybedilen bir diğer özellikse microSD kart desteğidir. Yani artık Note 5'te de S6'da olduğu gibi depolamayı arttırmak olası değil. Galaxy Note 5'in ekranı 5.7 inç boyutundadır. Yine 2K çözünürlüğe sahip olan telefon, 1440x2560 piksel çözünürlük oranı sunmakta. Super AMOLED panel, açıkçası kullanıcılarına muhteşem bir görüntü sunuyor. Bunda, ekranın piksel yoğunluğunun 518 ppi'a yükselmiş olmasının da büyük katkısı var.

Donanım
Teknik kadro olarak ta yine güçlü bir telefon ile karşı karşıya kaldık. Galaxy Note 4'e göre yeni bir teknik kadro sunmuş olan Note 5, diğer yandan Galaxy S6'dan da aşina olduğumuz kadroyu bizlere sunmakta. İşlemcisinde dört çekirdekli ve 1.5 GHz hızında Cortex-A53 ile beraber dört çekirdekli 2.1 GHz frekanslı Cortex-A57 yongalarından oluşan Exynos 7420'yi bizlere sunmuş olan Samsung, grafik hanesinde yine Mali-T760'ı getirmiş. 32 ve 64 GB'lık dahili kapasite seçenekleri ile satışa sunulan Note 5, 4 GB RAM barındıyor. RAM konusunda Galaxy S6'dan bir adım ötede olan Note 5, böylece performans anlamında kusursuz çalışıyor da diyebiliriz.

Kapasite konusunda dönecek olursak, açıkçası 128 GB'lık sürümün Note 5'te bulunmadığını görmek üzücü. Samsung'un basın bildiriminde de ilginç bir şekilde ilk başta 128 GB'lık seçeneğinin olduğunu belirtip, ardından bunu geri çekmesi de bir hayli kafa karışıklığı yaratan bir detay doğrusu.

Batarya ve dayanıklılık
Galaxy Note 5'in bataryasının ise 3000 mAh düzeyinde olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Çarpıcı ve göz alıcı kameralar;
Samsung Galaxy Note 5 kamera
Galaxy Note 5, Android 5.1.1 işletim sistemiyle birlikte geliyor ve elbette ki telefon alışık olduğumuz TouchWiz arayüzüyle çalışıyor. Arayüzün büyük değişiklikler getirdiğini söylemekse güç. Galaxy S6'da nasıl bir arayüz ile karşı karşıyaysak, Note 5'tete aynısını görüyoruz. Note 5'in kameraları ise yine oldukça başarılı. Note 4'ten de alışık olduğumuz kamera performansını bu kez bir tık öteye taşımış olan Samsung, arka kamerasında 16 megapiksel, ön kamerasında da 5 megapiksellik sensörler getiriyor. Kamera arayüzünde dikkat çekmiş en önemli detay sanıyoruz ki Live Broadcast kısmı. Bu mod ile, ister ön kamera isterse arka kamerayı kullanarak YouTube kanalı üzerinden canlı yayın yapmak mümkün.

Fiyatı:

Samsung Galaxy Note 5'in 32 GB'lık sürümünün fiyatı ise 2700 TL civarında
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-2016, 20:19   #106 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Son günlerde en çok merak edilen akıllı telefonlardan bri olan LG G5’in tanıtım tarihi kesinleşti.

LG G5’in 21 Şubat’ta Tanıtılacağı Doğrulandı
Akıllı telefon dünyası 21 Şubat tarihinde İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi için nefeslerini tutmuş bekliyor. Bir çok üreticinin yeni modellerini gün yüzüne çıkarmaya hazırlandığı Mobil Dünya Kongresi 2016 (MWC 2016) Güney Kore merkezli teknoloji devi LG’nin de amiral gemi akıllı telefon tanıtımına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Aylardır heyecanla beklenen ve bu süre içinde hakkında sayısız iddia ortaya atılan LG’nin yeni amiral gemi akıllı telefonu G5’in 21 Şubat tarihinde düzenlenecek etkinlikte tanıtılacağı resmi LG twitter hesabı üzerinden açıklandı. LGG5day sloganı ile duyurulan LG G5 lansmanı kullanılan teasera bakılırsa oldukça renkli geçecek.


LG’nin akıllı telefon pazarında son dönemlerdeki performansı firma içinde başarısızlık olarak görülüyor. Daha yüksek satış rakamları hedefleyen Güney Koreli üreticinin bu nedenle yeni amiral gemisini baştan aşağıya yeni bir tasarımla yenilediği belirtiliyor. Alüminyum metal gövdeye geçiş yapmaya hazırlanan LG, önceki modellere göre önemli tasarım değişiklikleri getirmeye hazırlanıyor.

LG’nin 5.3 inç büyüklüğünde Quad HD ekrana sahip yeni amiral gemi modeli G5, LG-H830 model kod numarası ile geliyor. Bir önceki amiral gemisi LG G4 ile karşılaştırıldığında 149.4 x 73.9 x 8.2mm ebatları ile daha ince ve daha kompakt bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca sızan LG G5 görsellerinde cihazın Dual kamera özelliğine sahip olacağı belli olmuştu.

LG G5 donanım özellikleri tarafında ise oldukça güçlü özellikler barındıracak. Qualcomm’un Snapdragon 820 yonga seti, 4GB RAM, 32/64GB dahili depolama alanı başlıca donanım özellikleri.

LG G5 Özellikleri:

5.3″ QHD ekran
Metal alüminyum gövde
3GB/4GB RAM
Microsd kart ile genişletilebilir 32/64GB dahili depolama alanı
IR blaster
Qualcomm Snapdragon 820
16mp + 8mp + Heart rate sensör + Laser focus sensörü
8Mp ön kamera
USB type C
Basınç Sensörü
LG V10 benzeri parmak izi okuyucu
Daha önce de gelen bilgilerde LG G5’in LG V10’da olduğu gibi ikincil bir ekrana sahip olacağı iddia ediliyordu. Öte yandan LG’nin magic slot olarak adlandırdığı yeni bir tasarım özelliğini de ilk olarak G5 ile gün yüzüne çıkarmaya hazırlandığı belirtiliyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-2016, 20:39   #107 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Sony’nin Xperia M4 Aqua modeli Android Marshmallow güncellemesi alacak…

Xperia M4 Aqua, direkt olarak Marshmallow güncellemesi alacak
Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Sony, Xperia adı altında akıllı telefon modelleri sunarken, bu cihazlarını Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi ile sunuyor. Google, yeni bir Android sürümü sunduğunda da önemli modellerine güncelleme olarak sunuyor.

sony-xperia-m4-aqua-1

Geçtiğimiz Haziran ayında hatırlanacağı üzere Sony, Android 5.1 güncellemesi alacak cihazlarının listesini yayınlarken, önemli modellerinden olan Xperia M4 Aqua ise bu listede yer almamıştı. Bu durum karşısında Xperia M4 Aqua sahipleri umutsuzluğa kapılsa da beklenen haber geldi.

Bir kullanıcının Twitter üzerinden Xperia M4 Aqua’nın Android 5.1 Lollipop güncellemesi alıp almayacağı sorusuna Sony Xperia tarafından, cihazın Android 5.1 Lollipop almadan direkt olarak Android 6.0 Marshmallow güncellemesine atlayacağı cevabı verildi.

Sony Xperia M4 Aqua akıllı telefonun teknik özelliklerini hatırlayacak olursak eğer, cihaz 5″ büyüklüğünde ve 1280×720 piksel HD çözünürlükte dokunmatik ekran ile geliyor. 2GB sistem belleğine sahip olan akıllı telefonda ayrıca 8GB dahili veri kapasitesi yer almakta.

Geçtiğimiz sene Mart ayında duyurulan cihaz Qualcomm’un sekiz çekirdekli işlemcili Snapdragon 615 yonga setinden güç alırken, ayrıca 13MP arka kamera ve 5MP ön kamera içeriyor. Adından da anlaşılacağı üzere suya karşı da dayanıklı yapıya sahip.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-2016, 21:00   #108 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi ile sisteme eklenen yeni emojileri Android 5.0 Lollipop ve Android 4.4 KitKat sürümlerinde de kullanabilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak?

iOS 9.1 güncellemesi ile birlikte Unicode'a yeni eklenen emojiler iOSekosistemine dahil edilmişti. Google da Apple'ın bu hamlesinden sonraAndroid 6.0.1 Marshmallow güncellemesini yayınlayarak yeni emojileri Android'e eklemişti.
Yeni emojilerin sadece Android Marshmallow güncellemesine sahip olan cihazlarda görünme handikabı, Textra SMS ile tarih oluyor.
Android 6.0.1 Marshmallow emojileri Textra SMS'te

Emoji odaklı güncelleme alan Textra SMS uygulaması, 1.600'ün üzerindeUnicode 7.0 ve 8.0 emojilerini Marshmallow güncellemesini almayan Android cihazlara da getiriyor.
Marshmallow dahil olmak üzere Android Lollipop ve Android KitKatsürümlerinde Textra SMS ile yeni emojileri kullanabilirsiniz.
Textra SMS uygulamasının WhatsApp gibi kendi içerisinde anlıkmesajlaşma hizmeti sunmadığını, sadece telefonunuzdaki önyüklü olarak gelen SMS uygulamasının yerini aldığını belirtelim.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-2016, 21:58   #109 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

En Hızlı 4G Bağlantısı Nerede?

4G bağlantısının en hızlı olduğu ülkeler listelendiÜlkemizde 4.5G dönemi için kısa bir süre kala, dünyadaki 4G/LTE rakamları da yeniden şekillenmeye başladı. İngiltere merkezli OpenSignal tarafından yayınlanan tablo ile 4G'yi en hızlı kullanan ülkeler listelendi. İşte LTE indirme hızları en hızlı olan ülkeler.

2015 yılının 4. çeyrek dilimini kapsayan raporun hazırlanma aşamasında, 69 ülkeden 350 binden fazla Android cihaz üzerinden toplanan verilerle bu liste hazırlandı. Listeye bakıldığında herkes 1. sırada Amerika ve İngiltere gibi ülkeleri beklerken, listenin zirvesinde yaklaşık 37-38 Mbps indirme hızı ile Singapur yer aldı. Listenin ilk 5 sırası ise Singapur, Yeni Zelanda, Macaristan, İsrail ve Güney Kore olarak listelendi.
Son yıllarda ciddi bir teknoloji atılımı içinde olan Hindistan'da 4G LTE'nin en hızlı sunulduğu 36. ülke olmayı başardı. Ülkede 4G hizmetini başlatan ilk operatör olan Bharti Airtel, bu servisi Ağustos 2015'te başlatmıştı. 2015 yılının 3. çeyrek diliminde Airtel'in ülkedeki kapsama oranı %49 seviyelerine ulaştı. Aynı süreç içinde Pakistan'daki Warid isimli operatörün kapsama alanı ise %70 seviyelerine çıktı.

4G kapsama alanı konusunda ise Güney Kore, Japonya ve Hong Kong gibi ülkeler ilk 3 sırada yer alıyor. Kapsama alanı oranı Amerika Birleşik Devletleri'nde ise %81 seviyesinde.
1 Nisan 2016 ile ülkemizde hizmete girecek olan 4.5G teknoloji hakkında neler düşünüyorsunuz? İndirme hızları ve kapsama alanı hakkındaki fikirleriniz nelerdir?
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2016, 19:00   #110 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Samsung Galaxy A7 özellikleri
Samsung Galaxy A7 özellikleri neler ? Samsung Galaxy A7 fiyatı ne kadar ?
Samsung Galaxy A7 özellikleri
Samsung Galaxy A7 A serisinin en kaliteli özelliklere sahip olan cihazı olarak varsayabiliriz. Yani bir nevi A serisinin amiral gemisi de diyebiliriz. Samsung Galaxy A7 ile kullanıcısının dikkatini geçmiş gibi görünüyor. Teknik özellikleri arasında 5.5 Full Hd Super AMOLED ekran ve Gorilla Glass 4 koruma gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir akıllı telefon.

Galaxy A5'teki 8 çekirdekli ve 1.6GHz hızında çalışan işlemci ile gelecek. Bellek miktarını 3GB'a çıkaran Galaxy A7, 16GB depolamayı MicroSD kart desteği ile devam ettiriyor. 13MP arka ve 5MP ön kamera özellikleri de Galaxy A5 ile bir olan cihaz 151.5x74.1x7.3mm boyutları ve 172gr ağırlığa sahip olacak. 3.300mAh'lık güzel bir batarya ile sizlere geliyor. Ayrıca bu telefonda hızlı şarj özelliği olduğunu unutmayın. Hızlı şarj sayesinde işleriniz çok daha az aksayacaktır.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2016, 19:34   #111 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Apple Watch'da Burger King uygulaması
Apple Watch büyük bir yeniliğe imza atarak Burger King uygulaması getirdi.
Apple Watch'da Burger King uygulaması
Türkiye'nin en büyük yemek zincirlerinden biri olan Burger King artık Apple Watch ile de sipariş alacak. Aslında bu bir ilk oldu. Teknolojinin gelişmesiyle artık kolunuzdaki saat vasıtasıyla bile yemek söyleyebileceğiz. Uygulamaya gidip 5 adımda siparişlerinizi verebiliyorsunuz. Apple Watch kullanıcıları birinci aşamada iPhone’larına indirdikleri Burger King uygulaması üzerinden sipariş vermek istedikleri lezzetleri Watch listelerine kaydediyor.

İkinci aşamada Apple Watch’larında Burger King uygulamasını açıyor ve kendine özel listesinden, istediği ürünü belirliyor. Diğer aşamalarda sistemde kayıtlı olan adresini seçip, siparişi nasıl ödemek istediğine karar vererek siparişini tamamlıyor. Geri kalanı ise basit internetten ödeme için kredi kartı bilgileriniz falan alınıyor sonrasında afiyet olsun artık ne diyelim.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2016, 19:50   #112 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

4.5G olarak adlandırılan ve genel olarak dördüncü nesil mobil iletişim teknolojilerinin kullanıldığı şebekeler 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren Türkiye’de faaliyete geçecek. İki aydan az bir zaman sonra mobil cihazlarda bugünküne göre çok daha yüksek hızlarda veri indirme ve yükleme imkanına kavuşacağız. Bunun yanı sıra çevremizdeki bağlı cihaz sayısının da zamanla arttığını göreceğiz.
Bildiğiniz gibi, dünya çapında dördüncü nesil mobil iletişim teknolojileri 4G olarak anılıyor. Ancak 4G’nin mazisi bundan yıllar öncesine dayanıyor. Geçen zaman zarfında LTE, LTE-Advanced gibi 4G’nin performansını daha da artıran, şu sıralar adını daha sık duymaya başladığımız 5G teknolojisiyle arasında köprü vazifesi görecek teknolojiler çıktı. Nasıl 3G’nin üstüne eklenen ve performansını artıran HSDPA vb. teknolojiler 3.5G olarak adlandırıldıysa, Türkiye’de faaliyete girecek olan şebekelerde LTE, LTE-Advanced gibi gelişmiş 4G teknolojileri yoğun şekilde kullanılacağından ve yüksek hıza erişmek mümkün olacağından, Türkiye’de 4G yerine 4.5G adının kullanımı uygun görüldü
Tabii ki, 4.5G teriminin kullanımıyla dünyada bir ilk olma özelliğini de elde etmiş oldu 4.5 G ihalesinin yapılmasından bu yana mobil operatörlerin hepsi dördüncü nesil iletişim teknolojisini sunacakları servislerini 4.5G olarak adlandırıyor. Dolayısıyla tüketiciler de şebekeler faaliyete geçtikten sonra gerçekten de “4.5G” hizmetini almayı bekliyor.
Ancak bugün akıllı telefonlara ve diğer mobil cihazlara baktığımızda, bağlantı durumunu gösteren simgelerin 4G, 4G+ veya LTE gibi simgeler olduğunu görüyoruz. Dünyada 4.5G kullanımı yok, bu nedenle cihazlarda da böyle bir gösterim yapılmıyor. Ancak Türkiye’ye özel olacak şekilde, dünyada sadece bizim ülkemizde, yeni model telefonların ekranında 4.5G yazısı gösterimi yapılacak.
Aslına bakarsanız, 4.5G standart hâlini almış bir şebeke türü gösterim simgesi değil, bu nedenle de şimdiye kadar hiçbir üretici bunu kullanmayı düşünmedi. Ancak işe tüketici açısından bakacak olursanız, bu kadar çok 4.5G teknolojisinin reklamının yapıldığı ve yapılacağı ortamda tüketiciler 4G yazısını ekranda görmekten memnun olmayacaklardır, bu durum mobil operatörler açısından müşteri memnuniyetsizliği olarak geri dönecektir. Bu nedenle sadece Türkiye’ye özel bir 4.5G gösterim türünün geliştirilecek ve sunulacak olması detaylı düşünüldüğünde mantıklı bir hareket gibi görünüyor.
Hürriyet’in haberine göre, önümüzdeki dönemlerde satışa çıkacak yeni model akıllı telefon ve tabletlerin yazılımında küçük bir güncelleme yapılıyor. 1 Nisan sonrasında 4.5G uyumlu SIM kart kullanan mobil aboneler cihazlarında doğrudan 4.5G bağlantı yazısını görmüş olacaklar. Mevcut cihazlarda ise gelecek bir güncelleme ile 4.5G yazısının gösterimi mümkün olacak. Güncelleme yapılmayan cihazlarda ise 4G ve LTE gibi standart gösterimler yapılacak. Apple ve Samsung gibi şirketlerle 4.5G yazısının gösterimi konusunda anlaşmaya varıldığı söyleniyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2016, 20:08   #113 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Turkcell geçtiğimiz haftalarda Turkcell TV+ uygulamasının tvOS versiyonunu yayınlayarak yeni nesil Apple TV’ye girmiş, böylelikle TV servis sağlayıcıları içinde bu tarz bir uygulamayı sunan ilk şirket olmuştu. Bu uygulama şimdi Turkcell Apple TV kampanyası ile destekleniyor.
Gerçekleştirilen kampanya ile hem Apple TV’ye 24 ay taksitle sahip olmak hem de Apple TV üzerinden televizyon kanallarını izlemek mümkün oluyor. Ayrıca Turkcell TV+ uygulamasından izlenen içerikler de fiber internet kotasından düşmüyor.
Turkcell TV+ uygulaması, bu servisten yararlanan kullanıcılara dördüncü nesil Apple TV üzerinden TV kanallarını izleme fırsatı veriyor. Kanal ön izleme ve hızlı kanal geçişi gibi özellikler Turkcell’in geliştirdiği Apple TV uygulamasının başlıca özellikleri arasında yer alıyor.
Apple TV’nin 32 GB ve 64 GB’lık modelleri, fiber internet faturasına ek 39 TL’den başlayan taksitlerle satışa sunuluyor. 1 Haziran 2016’ya kadar geçerli olacak bu kampanya kapsamında, dileyen müşteriler 32 GB’lık Apple TV’ye faturaya ek 39 TL, 64 GB seçeneğine ise faturaya ek 49 TL ödeyerek 24 ay taksitle sahip olabiliyor. Müşteriler istedikleri takdirde Apple TV’ye Turkcell TV+ uygulamasını tvOS App Store üzerinden indirerek canlı yayınlara ulaşabiliyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2016, 19:54   #114 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

HTC M10'dan ilk görüntüler
HTC'nin yeni telefonu olan M10'dan işte ilk görüntüler.
HTC M10'dan ilk görüntüler
Uzun süredir şirketin durumunun kötü olduğunu dile getiriyoruz. Birkaç okuyucumuz yorumlarda bunu yalanlasada şirket açıkladı kardeşim ben mi uyduruyorum diyeceğim. Neyse konumuza geri dönelim. Telefonun henüz lansmanı yapılmadı fakat sızıntılar söz konusu. Lansmanı Mart ayında yapılacağı bekleniyor ardındanda satışa sunulur zaten. Telefon eski modelleri biraz aratıyor desem yeridir. Tuş kısmı One A9 gibi yapılmış.
HTC bu sefer akıllı telefonuna parmak izi okuyucusu koyacak mı orasını bilmiyoruz fakat olsa iyi olur artık.Telefonun teknik özellikleri hakkında biraz bahsedersek.
Android 6.0.1 işletim sistemi
5.1-inç (2560x1440) AMOLED ekran
Snapdragon 820 yongaseti
4GB RAM
32GB dahili hafıza (+microSD)
12MP ultrapiksel kamera
Bu ultrapiksel kameranın ne işe yaradığını nasıl çekimler yaptığını açıkcası bilmiyorum. Bilen arkadaşlarım varsa beni yorum atarak aydınlatabilirlerse çok teşekkür ederim.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2016, 20:09   #115 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

WhatsApp grup sohbetinde yeni bir yenilik
Birkaç ay önce tamamen ücretsiz olarak sunulan WhatsApp şimdi de grup kısıtlamasını gevşetti.
WhatsApp grup sohbetinde yeni bir yenilik
WhatsApp gruplarında bildiğiniz gibi kişi sınırlaması 100'dü bu kota biraz daha yükseltildi. Artık WhatsApp gruba alınabilen kişi sayısı 256'ya çıkarıldı. Bu güncelleme henüz sadece Android ve iOS platformuna geldi diğer platformlara henüz gelmedi. Yahu şunu soracağım kimin 256 arkadaşı ile aynı gruba girmiştir garipsedim biraz.

Bu yenilikler bilgisayar kullanımına geldi. Yani WhatsApp Web ve sohbetleri Google Drive'a yedekleme gibi yeniliklerle gelmişti. Bu son güncellemede ise başka yenilik bulunmuyor. Bununla birlikte videolu görüşme işlevinin WhatsApp'a yakın bir gelecekte geleceğine inanılıyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2016, 20:23   #116 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Apple müzik artık Türkiye'de
Apple müzik Türkiye'ye adımını attı!
Apple müzik artık Türkiye'de
Haziran ayında 110 ülkede hizmet vermeye başlayan Apple müzik artık Türkiye'de de faaliyet gösterecek. Neden bu kadar gecikdiğini bilmiyoruz. İnsanların merak ettiği neden kullanalım ne tür özellikleri var görmeden niye para verelim diye düşünüyorlar. Apple'da bu konuda iyi bir adım attı ve 3 aylık ücretsiz bir deneme süresini kullanıcılarına sunuyor.Benimde bu konuda çok bilgim yok açıkcası hizmete daha yeni girdi bir süre kullanıp size daha detaylı bilgileri sunacağıma emin olabilirsiniz. Peki bu 3 ay boyunca denedik beğendik ne kadar bir fiyata bize geleceğini sorarsanız premium üyeliğin aylık fiyatı 10 TL olarak sunuldu. Tabi bunun tek bir kişilik olduğunu unutmayın. Eğer diyorsanız ki biz ailecek dinlemek istiyoruz aile paketi de sunuldu. Aile paketinde toplamda 6 kişiye kadar bu servisten faydalanabiliyorsunuz. Aile paketinin fiyatı ise 15 TL olarak belirlenmiş. Eğer benden daha uzun süredir kullananlar aramızda varsa yorumlarını bizimle paylaşabilir şimdiden teşekkür ederiz.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2016, 20:35   #117 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Facebook'dan farklı bir yenilik
Facebook'taki diğer uygulama kullanıcıları ile aranızda kaç kişi var ?
Facebook'dan farklı bir yenilik
Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, yaptığı en son ki açıklamada 1,59 milyar kullanıcıya sahip. Dünyanın nüfusunu 7.5 milyar olduğunu biliyoruz. Buda demek oluyor ki dünyadaki her 5 kişiden 1'i Facebook kullanıyor. Aslında bu rakam çok daha fazla olması gerekir nedeni ise Çin Facebook'u yasakladı. Çin'in nüfusununda 1,3 milyar olduğunu biliyoruz eğer yasaklanmasaydı şuan Facebook kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmişti.

Facebook'un ağ algoritması Six Degrees of Separation teorisinden ilham alınarak geliştirildi. Bu teori ilk kez Macar Yazar Frigyes Karinthy tarafından 1929 yılında ortaya atılmıştı. Six Degrees of Separation teorisine göre dünyadaki herkese en fazla 6 kişi üzerinden ulaşabilirsiniz. Neden 6 derseniz, bunun altında bazı istatistik hesaplamalar var. Bu teoriyi duyduktan sonra "dünya harbiden çok küçükmüş" diyorsunuz.
Son açıklanan bilgilere göre Facebook'taki herhangi 2 kullanıcı birbirlerine ortalama 3,57 derece uzaklıktalar.Yani Facebook'ta herhangi birisine ortalama 3,57 kişi üzerinden erişebilirsiniz.
Şimdi diceksiniz ki ne diyor bu adam. Açıkcası bende çok fazla anlamadım bu haberden fakat insanlar arasındaki dereceyi ölçüyor sizde derecenizi BURADAN ölçebilirsiniz.

Benim derecem 3.6 çıktı sizinkileri yoruma yazmayı unutmayın.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2016, 21:54   #118 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

MWC 2016: Neleri bekliyoruz?

MWC 2016'ya sayılı günler kaldı. Mobil dünyasının en yeni ürünleri etkinlik kapsamında tanıtılacak. Etkinlikte tanıtılacak ya da tanıtılması muhtemel ürünleri sizler için derledik.Mobil tutkunlarının merakla beklediği MWC 2016 etkinliğine sayılı günler kaldı. Dünyanın önde gelen üreticileri etkinlik kapsamında gerçekleştirecekleri basın toplantıları için davetiye dağıtımına başladı. 2015 ve önceki yıllarda olduğu gibi bir kez daha şirketler en güncel teknolojilerle donattıkları ürünleri kullanıcıların beğenisine sunacak. Bizler de etkinlik öncesi tanıtımı kesinleşen ve muhtemel bazı cihazlara değinelim.

Samsung

Söze Samsung’dan başlayalım. Mobil dünyasının lider üreticisi Samsung, Barselona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’ne üst seviye akıllı telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini getirecek. Dünyanın merakla beklediği telefonlar 21 Şubat’ta tanıtılacak. Samsung’un ayrıca etkinlik kapsamında yeni bir akıllı bileklik ve sanal gerçeklik kamerası duyurması bekleniyor.
LG

Bir diğer Güney Koreli üretici LG, MWC 2016’ya bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon G5’i getirecek. Güney Koreli üreticinin yeni nesil telefonu son gelen haberlere göre tasarım tarafından önceki G serisi modellerden bir hayli farklı olacak. Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacak telefonda G serinde daha önce görmediğimiz metal kasa, parmak izi tarayıcısı, çift arka kamera ve USB Type-C girişi önemli özelliklere sahip olacak. G5 dışında LG’den sürpriz bir şekilde sanal gerçeklik gözlüğü duyurusu gelebilir, zira şirketin bu yönde çalışmalar gerçekleştirdiği biliniyor.


HTC

HTC’nin bir sonraki üst seviye akıllı telefonu M10 hakkında sızıntılar hız kazandı. Ancak şirket şu ana dek MWC 2016’da herhangi bir basın toplantısı düzenleyeceğine dair bilgi vermedi. Gelen haberler zaten One M10’un mart ortasında özel bir lansmanla tanıtılacağı yönünde. Ancak Tayvanlı üreticinin yine de Mobil Dünya Kongresi’ne giriş ya da orta seviye modeller getirmesi bekleniyor.

Huawei

Huawei, MWC 2016’da yer alacak üreticilerden biri olacak. Son dönemde P9’a ilişkin sızıntılarda artış yaşandı. Dolayısıyla etkinlik kapsamında Huawei P9’un tanıtımı gerçekleşebilir, ancak bu konuda yine de emin değiliz. Mate 8’in henüz tanıtılmış olması nedeniyle P9 mart ayında özel bir etkinlikte tanıtılabilir.

Huawei de P9 ile birlikte P serisine yeni bir soluk getiriyor. Çift arka kameranın eşlik edeceği telefon, tasarım noktasında önceki P serisi modellerden sıyrılıyor. 5.2 inç büyüklüğünde Full HD ya da Quad HD ekrana sahip olacak telefona Kirin 950 işlemcisi güç verecek. Bunun dışında Huawei’den iki bir arada bilgisayar, akıllı saat ya da bileklik ve tablet tanıtımları gelebilir.
Sony

MWC 2016’ya katılacağını bildiren üreticilerden biri de Sony. Japon üretici 22 Şubat’ta düzenleyeceği basın toplantısında büyük olasılıkla Xperia Z5 Tablet Ultra’nın duyurusunu gerçekleştirecek. Sony’nin etkinlikte üst seviye bir telefon duyurması beklenmiyor. Bunun yerine Xperia C serisine mensup yeni bir orta seviye akıllı telefonun tanıtılması bekleniyor. Sony’nin etkinlikte bir diğer sürprizi ise SmartWatch 4 olabilir.

Microsoft

Microsoft cephesinden de üst seviye bir telefon tanıtımı beklenmiyor. Yazılım devinin MWC 2016’da yeni bir giriş seviye modeller yer alması bekleniyor: Lumia 650 XL. Telefonda 5.4 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran, Snapdragon 210 ya da 212 işlemci, 1GB RAM, 8GB dahili depolama, microSD kart desteği, 8MP arka kamera, 5MP ön kamera ve Windows 10 Mobile işletim sistemi yer alacak.

Xiaomi

Mobil Dünya Kongresi’nin kuşkusuz en renkli firmalarından biri Xiaomi olacak. Çinli şirketin 15 aydan uzun bir süredir beklenen üst seviye akıllı telefonu Mi 5 MWC 2106’da tanıtılacak. Kısacası MWC 2016’da Galaxy S7-LG G5-Xiaomi Mi 5 kapışması göreceğiz. Xiaomi Mi 5’e dair bugüne dek birçok sızıntı gerçekleşti. Telefonun resmi makamlarca onaylanan iki özelliği Snapdragon 820 yongaseti ve Full HD ekran şeklinde.
Bunun dışında telefonda 3GB RAM/32GB dahili depolama, 4GB RAM/64GB dahili depolama, çift SIM kart desteği, 16MP arka kamera, 8MP ön kamera, Android 6.0, parmak izi sensörü veNFC özelliği yer alacak. Xiaomi etkinlikte sürpriz bir şekilde 5.7 inç ekranlı Mi 5 Plus modelini de tanıtılabilir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-2016, 20:57   #119 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Apple Watch için watchOS 2.2 Beta 3 dağıtılmaya başlandı!

Apple güncellemeleri ile başımızı döndürüyor.Apple 1 Nisan 1976'da kurulduğunda kendisini "bilgisayar üreticisi" olarak ticari kayda almıştı ama zaman içinde Microsoft ile yaşanan "bazı" durumlardan dolayı Apple ve Steve Jobs'ın dehası yazılım tarafında da büyük bir gelişim göstermiştir. Kendi yazılımını kendisi geliştirmeye başlayan Apple'ın yıllar içinde donanım tarafında taşeron işçiliği benimsediğine şahit olduk. Apple her daim yazılım ile öne çıkması Apple'ın ürünlerini kullananlar içinde büyük bir şans olabiliyor. Zira firma sürekli yeni güncellemeler ile kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatıyor.

Apple'ın geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu giyilebilir ilk cihazı Apple Watch tartışmalar arasında satışlarına devam ediyor. Önümüzdeki ay yapılacak Spring Forward 2016 etkinliğinde yeni nesil Apple Watch 2'nin tanıtılması beklenirken Apple, watchOS 2.2 Beta 3 güncellemesini geilştiricilerin kullanımına sundu.
Güncelleme ile birlikte Apple Watch 2'nin de bazı özelliklerinin ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde watchOS 2.2 Beta 3 güncellemesinin ayrıntılarını da sizlerle paylaşacağız...
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-2016, 21:19   #120 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

HTC Desire 728G Format Atma Sıfırlama Reset
HTC Desire 728G Format Atma telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlar konusunda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. Fabrika ayarlarına sıfırlama öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Format atmadan önce şarjınızın% 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız.HTC Desire 728G Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır. Adımları doğru yaptığınızdaHTC Desire 728G Format Atma işleminiz gerçekleşecektir.

Ayarlar‘a gidin ve ardından Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun.
Telefonu sıfırla‘ya dokunun.
HTC Desire 728G üzerindeki medya ve diğer verileri de silmek istiyorsanız, Tüm verileri sil öğesini seçin.
Tamam öğesine dokunun.

HTC Desire 728G Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:HTC Desire 728G cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, HTC Desire 728G üzerindeki donanım tuşlarını kullanarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Telefonunuzu kapatın.
Sesi Azalt tuşuna basılı tutup, Açma (Power) tuşuna basın.
HTC logosunu gördükten sonra Açma (Power) tuşunu bırakın.
Fabrika ayarlarına sıfırlama (FACTORY RESET) öğesini seçmek için Sesi Azalt tuşuna, ardından da Açma (Power) düğmesine basın.
HTC Desire 728G Format Atma işleminiz başlamıştır. Telefonunuz formatlanmış bir şekilde yeniden başlayacaktır.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
gelişen, haberleri, teknoloji


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 04:58.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2018 SupersatForum İnternational®, All Rights ReservedUser Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.