SupersatForum  

Gelişen Teknoloji Haberleri

 Bilim Dünyası & Teknoloji Katagorisinde ve  Teknoloji Gelişmeleri Forumunda Bulunan  Gelişen Teknoloji Haberleri Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > SUPERSATFORUM ÇEŞİTLİ HABERLER > Bilim Dünyası & Teknoloji > Teknoloji Gelişmeleri
Özel Arama

Teknoloji Gelişmeleri Teknoloji Sohbetleri Burada

Like Tree1Beğeni

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 10-06-2016, 22:02   #161 (permalink)
 
Katılım Tarihi: 06-10-16
Mesajlar: 1
Üye No: 181944
Uydu Alıcısı: Botech
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Varsayılan


2016 yılına geldik hala teknolojinin nimetlerinden tam olarak faydalanamıyoruz
bedirster Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-2016, 21:15   #162 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

İnterneti Kapatmadan Oyunlardaki İnternet Erişimini Nasıl Engellersiniz?
Mobil cihazınızda oyun oynarken gerekli gereksiz zamanlarda karşınıza çıkan can sıkıcı reklamları bu yolla engelleyebilirsiniz.


Online bir işlevi olmadığı halde bazı gerekçelerle sürekli veri alışverişi yapan birçok uygulama mevcut. Bunlar internet aracılığıyla kullanıcılarına bir hizmet sunuyor olmasa da uygulamaların veri alışverişi yapmasının çeşitli sebepli var. Bunlardan en önemlisi ise gelir kapısı olan reklamlar.

Kullanıcılar, kendilerini rahatsız edecek düzede reklam içeren oyunları genelde internetlerini kapatarak oynarlar. Fakat internetinizi kapatmadan da uygulamaların internet erişimini engelleyebilirsiniz.

Firewall, bu anlamda geliştirilmiş en yararlı uygulamalardan. Özellikle root gerektirmemesi sebebiyle Firewall’ın ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde olduğunu düşünüyorum.Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak cihazınıza yükleyebileceğiniz Firewall’ı kullanmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

Uygulamayı kurup açtıktan sonra giriş ekranındaki ‘Başlat’ yazısına tıklayın
Uygulama, varsayılan olarak internetinizi tamamen erişime kapatır
‘Askıdaki Erişimler’ sekmesine geçip yaparak buradan internet erişimine izin vermek istediğiniz uygulamaları seçin

Bu uygulamanın bir diğer yararlı tarafı, internetinizi kapatarak oyun oynadığınız sırada size gelen WhatsApp, Twitter, Facebook ya da SMS bildirimlerinden mahrum kalıyor oluşunuz. Yani oyun oynarken aklınızın bir yandan ‘acaba hatun (ya da erkek arkadaşım) mesaj yazmış mıdır?’ diye WhatsApp’ta kalmamasını sağlamak için Firewall’ın ideal bir çözüm olduğunu düşünüyorum.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-2016, 20:59   #163 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Bu Türkiye fiyatı bile değil daha.
Amazon İspanya, PlayStation markası adı altında çıkacak olan en yeni teknoloji parçasını, Playstation VR’ı 1,300 TL fiyat etiketi ile listeledi. Sizlerin de görseline hemen aşağıdan göz atabileceğiniz bu cihazın çıkış tarihi ise 13 Ekim 2016 olarak görülmekte.

Ekran Alıntısı

Ürünün İspanya satış fiyatı böyleyken, Türkiye’ye geldiğinde görebileceğimiz fiyatı bizler henüz tahmin edemiyoruz. Fakat bana soracak olursanız bir sanal gerçekçilik cihazı için 1,300 TL vermek bence pek de akıllıca bir hareket değil.

mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-2016, 21:17   #164 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Mac bilgisayarınızın SSD’sini tamamen temizlemek için yapmanız gerekenler, klasik sabit disklerden biraz daha farklı.
Burada ise aynı işlemin SSD’li bir Mac’te nasıl yapılacağını göstereceğiz. Ne yazık ki geleneksel sabit diskler için kullandığımız yöntem burada işe yaramıyor. Bu yüzden fazladan birkaç adımla uğraşmamız gerekiyor.

Sabit diskleri temizlemek için, diski baştan sona 0 değeri ile dolduran bir yöntem kullanmıştık. Ancak Mac’iniz bir SSD’ye sahipse, Disk İzlencesi bu yöntemi kullanmanıza izin vermiyor. Apple bunun sebebi olarak SSD’lerin buna ihtiyaç duymuyor olmasını gösteriyor. Apple burada kısmen haklı, zira SSD’lerden veri kurtarmak biraz daha zahmetli, ancak imkansız değil. Bu sebeple diğer yöntemleri de değerlendirmekte fayda var.
FileVault

FileVault temelde bir şifreleme aracı. Bu araç çalıştığı sürece diskteki verilere ulaşmak için bir anahtar gerekiyor. Ancak bu anahtarı kaybetmeniz durumunda verileriniz neredeyse silinmiş gibi kaybediliyor. Bu yüzden sık sık şifre unutan biriyseniz FileVault’u kullanmanızı önermeyiz.
FileVault’un en faydalı özelliği ise bu yöntemle şifrelenmiş bir diski sildiğinizde, diskteki veriler kurtarılamaz duruma geliyor. Yani Mac’inizi elden çıkarmadan önce kişisel verilerinize dair kalıntıları temizlemek isterseniz, FileVault oldukça işinize yarayacaktır.
FileVault aktifken sistemizi command + R kombinasyonu ile başlatıp kurtarma moduna girin. Disk İzlencesini kullanarak şifrelenmiş diskin kilidini açın. Bu sayede FileVault anahtarı silinecek ve veriler erişilemez konuma gelecektir.
Terminal

FileVault ile uğraşmak istemiyorsanız farklı bir yöntem daha mevcut. Bu yöntem Terminal kullanmayı gerektiriyor. Terminali işletim sistemi açıkken kullanabileceğiniz gibi, kurtarma modunda da kullanabilirsiniz.
Kurtarma moduna girin ve Terminal uygulamasını başlatın. Ardından tercihinize uygun olarak şu komut taslağını kullanın:
diskutil secureErase freespace DEĞER /Volumes/DİSK
DEĞER yazan bölüme 0 ile 4 arası değerler girebilirsiniz.

0 = Diski baştan sona bir defa 0 değeri ile dolduracaktır.
1 = Diski baştan sona rastgele rakamlar ile dolduracaktır.
2 = Diski baştan sona 7 defa 0 değeri ile dolduracaktır.
3 = Aynı işlemi 35 defa gerçekleştirecektir.
4 = Aynı işlemi 3 defa gerçekleştirecektir.

DİSK yazan bölüme ise sabit diskinizin adını yazmanız gerekmektedir. Eğer disk adınızda boşluk varsa \ tuşunu kullanmalısınız. Örneğin sabit diskinizin adı Macintosh HD ise şu komutu girebilirsiniz.
diskutil secureErase freespace 3 /Volumes/Macintosh\ HD
Böylece SSD üzerindeki verilerinizi, sizden sonraki kullanıcının okuyamayacağı şekilde temizlemiş olacaksınız.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-08-2016, 21:32   #165 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Sıra dışı profil fotoğrafı ve kapağı için 5 site!

Facebook'ta profil fotoğrafınızı ve kapak fotoğrafınızı sizi daha iyi temsil edecek biçimde değiştirmeye ne dersiniz?
Facebook profil fotoğrafınız ve kapak fotoğrafınız, gizlilik ayarlarınız nasıl olursa olsun herkes tarafından görüntülenebiliyor. Bu yüzden profil fotoğrafınız ve kapak fotoğrafınız, kim olduğunuzu temsil eden iki önemli öğe durumundalar. Ancak elbette herkes tasarımcı değil. Peki normal bir kullanıcı olarak nasıl iyi bir izlenim oluşturabilirsiniz?
Bu konuda size yardımcı olacak birkaç web sitesi ve uygulama var.

LaMem (Web): LaMem, fotoğrafınızın hatırda kalma özelliğini kendi algoritmaları yoluyla "ölçüyor". Aracı kullanarak profil fotoğrafınızın yüksek bir puan alıp almadığını kontrol etmenizi öneriyoruz.

Profile Overlays (Web): Facebook, profil fotoğrafınızı çeşitli filtrelerle düzenleyip, geçici bir süreyle değiştirmenize izin veriyor; bu sayede yaşanan bir olaya veya etkinliğe desteğinizi gösterebiliyorsunuz. Ancak Facebook'un kendi filtreleri sizin için yeterli değilse, Profile Overlays'e göz atmanızı öneriyoruz. Site, o an çok kullanılan filtreleri öne çıkardığı gibi, birçok filtre arasında arama yapmanıza da olanak tanıyor.Cover Junction (Web): Kapak fotoğrafınızda nasıl bir fotoğraf kullanacağınız konusunda kararsız iseniz, Cover Junction'un yüzlerce ücretsiz Facebook kapak fotoğrafından oluşan kataloğuna göz atın. Site, kapak fotoğraflarını kategorilere ayırıyor ve bu sayede aradığınız fotoğrafı daha kolay buluyorsunuz.

Canva (Web): Ücretsiz bir grafik tasarım uygulaması olan Canva, nereden başlayacağını tam olarak bilmeyenler için bir dizi şablonla geliyor. Canva içerisinde faydalanabileceğiniz bol sayıda stok fotoğraf da bulunuyor. "Elements" bölümünde çerçeveler, sevimli simgeler ve fazlasını bulabiliyorsunuz. Çalışmanıza filtre eklemeniz de mümkün.

Tricked Out Timeline (Web): Profil fotoğrafınız ve kapak fotoğrafınız birbirinden ayrı olabileceği gibi, onları bir araya getirip, eşsiz görünümlü kapak fotoğrafları oluşturabilirsiniz. Tricked Out Timeline, dört farklı stil ile bu tür kapaklar oluşturmanızı sağlıyor. Büyük fotoğrafı yükleyip, profil fotoğrafı yapmak istediğiniz kısmı seçmeniz yeterli.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-2016, 22:23   #166 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Tesla Model X Hayat Kurtardı!

Bugüne kadar hep kaza haberleri ile gündeme gelen Tesla, BU sefer bir sürücünün hayatını kurtardı.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulan ve kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği Tesla modelleri otonom sürüş özellikleriyle birlikte çoğu zaman sorunlarla gündeme gelmişti. Sürücülerin araç kullanımı sırasında kurallara uymaması nedeniyle cihazda pek çok sorun yaşanırken yaşanan kazalarda bir kişi yaşamını yitirmişti. Fakat paylaşılan son bilgilerde Tesla otomatik pilotun sürücünün hayatını kurtardığı belirtildi

37 yaşındaki Joshua Neally isimli sürücü yolculuk sırasında akciğerinde yer alan atar damarın tıkanması sebebiyle ciddi bir rahatsızlık geçirdi. Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle otomobili kullanamayacak durumda olan sürücü otomatik pilota verdiği komutlar sayesinde aracın en yakın hastaneye gitmesini sağladı.

Araca verilen komut sayesinde otomatik pilot aracı herhangi bir müdahale olmadan en yakın hastaneye sürerken burada yapılan tedavi sayesinde sürücünün hayatı kurtarıldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Tesla aracında yer alan otomatik pilotun bulunmaması halinde sürücünün yaşamını yitirebileceği belirtilirken hızlı bir şekilde en yakın hastaneye giden araç böylece sürücüye tedavi uygulanmasını sağladı ve yaşama devam etmesini mümkün kıldı.

Tam otomatik pilot sisteminin en yakın hastaneye ulaşabilmek adına 35 kilometreden daha fazla bir yolu gittiği belirtilirken bu yolculuk sırasında herhangi bir sorun yaşanmadığı gibi hızlı bir şekilde sürücünün hastaneye ulaştırılabilmesi de mümkün oldu.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-2016, 22:30   #167 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

League of Legend Finalistleri Belli Oldu

Dünya genelinde büyük ilgi gören League of Legends’in Türkiye'deki finaline çıkmaya hak kazanan iki takım SuperMassive ve Dark Passage oldu.

Dünya genelinde büyük ilgi gören ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanan League of Legends Türkiye'de de geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Türkiye'de yapılan turnuvalara katılanlar oldukça yüksek olurken yapılan turnuvalar internet üzerinden dahi binlerce kişi tarafından takip ediliyor.

Turnuva bu yıl final mücadelesi ile sona erecek olurken finalde mücadele edecek iki takım da belli oldu. Yapılan son karşılaşmaların ardından finale katılmaya hak kazanan takımlar SuperMassive ve Dark Passage olarak belirlenirken iki takım şampiyon olabilmek ve Türkiye'yi dünya genelinde temsil edebilmek adına son kez karşı karşıya gelecek. 13 Ağustos tarihinde yapılacak karşılaşmanın İstanbul Ülker Sports Arena'da yapılacağı belirtilirken yapılacak karşılaşmalar aynı zamanda internet üzerinden de yayınlanacak.

LİG TV Yayınlayacak!

SuperMassive ve Dark Passage arasındaki karşılaşma için sürpriz bir açıklama ise Digiturk tarafından yapıldı. Digiturk tarafından yapılan açıklamada 13 Ağustos tarihinde yapılacak karşılaşmanın Lig TV'den canlı olarak yayınlanacağı belirtilirken kullanıcılar turnuvayı televizyon ekranlarından da takip etme imkanı edilecek. Yaşanacak bu durum ile birlikte ilk defa e-spor karşılaşması televizyonlardan canlı olarak yayınlanacak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-08-2016, 22:16   #168 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Micron, mobil cihazlar için ilk 3D NAND belleğini duyurdu. Bu bellek halihazırdaki depolama teknolojisine oranla daha az yer kaplıyor ancak daha yüksek kapasite sunabiliyor.
Micron, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlar için ürettilen ilk 3D NAND belleğini duyurdu.

Kompakt yapıda, daha yüksek kapasite

3D NAND bellekler, halihazırda kullanan depolama çözümlerine göre aynı boyutta daha fazla depolama alanı sunabiliyor. Şimdilik ilk modeli 32 GBolan 3D NAND modeli, önümüzdeki dönemde orta ve üst seviye telefonlarda kullanılacak.
UFS 2.1 standartını temel alan bu model, böylece hız konusunda da oldukça iddialı olacak.

VR ve stream video gibi durumlar nedeniyle akıllı telefonların dahili depolamasının artması gerektiğini düşünen Micron, 3D NAND çözümüyle birlikte bunu değiştirebilmeyi amaçlıyor.
Şu anda birçok üreticinin SSD modelinde yer verdiği 3D NAND görünüşe bakılırsa önümüzdeki dönemde mobil cihazlar için de yaygınca kullanılacak.
Micron'un haberimize konu olan 32 GB'lık 3D NAND belleği önümüzdeki yılın ikinci yarısında satışta olacak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2016, 19:50   #169 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Sony, IFA 2016 etkinliğinde yer alacağını resmen açıkladı. Japon üreticinin etkinlikte en çok merak edilen tanıtımı Xperia XR modeli olacak. Peki Sony'nin diğer tanıtımları neler olacak?


Birçok şirketin yeni nesil teknolojilerle donattığı ürünleri sergileyeceği IFA 2016 (Tüketici Elektroniği Fuarı) etkinliğinin konuklarından biri de Sonyolacak. Japon üretici yayınladığı davetiye ile 2-7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek IFA 2016’da yer alacağını resmen doğruladı.

Sony, 1 Eylül tarihinde yerel saatle 13.00’da düzenleyeceği basın etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtacak. Sony’nin tanıtımları arasında birçok kategoriden cihaz yer alacak.
Sony’den Xperia XR modeli geliyor

Yayınlanan tanıtım görüntüsüne göre yeni bir Xperia akıllı telefon etkinlikte bizleri bekliyor olacak. Son dönem sızıntılar Japon üreticininXperia XR modelini hazırladığını gösteriyor. Yeni bir tasarım anlayışına sahip olacak akıllı telefonda 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran yer alacak.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 768x413px.


Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacak Xperia XR modeline 4 GB RAMve artırılabilir 32 GB dahili depolama eşlik edecek. 2.700 mAhbüyüklüğünde bir pilin yer verileceği yeni nesil akıllı telefonun kamera özellikleri Xperia X ve Performance modellerinden farksız olacak.
Xperia XR modelinde ayrıca ön bölüme konumlandırılan hoparlörler, parmak izi tarayıcısı, USB Type-C bağlantı noktası ve çift LED flaşözelliklerini göreceğiz.
Tanıtılacak diğer ürünler

Sony etkinlikte birçok kategoride ürün tanıtımı gerçekleştirecek. Sony, IFA fuarına PlayStation VR sanal gerçeklik başlığını da götürecek. Burada VR cephesindeki son gelişmeleri gözler önüne serecek Japon üretici, etkinlikle birlikte başlığın global satışı hakkında bilgiler verecek.Sony cephesinden ayrıca yeni bir akıllı TV, video kamera, taşınabilir hoparlör, Bluetooth kulaklık ve diğer bazı aksesuarların tanıtımı gelecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-2016, 20:19   #170 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

BitDefender, Laykon Bilişim ile Türkiye'de

Laykon Bilişim, BitDefender'in Türkiye distribütörü oldu

2001 yılından bu yana 100'den fazla ülkeye güvenlik çözümleri sunan global güvenlik teknolojisi şirketi Bitdefender, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın deneyime sahip olan ekibiyle hızla büyümeyi hedefleyen Laykon Bilişim ile Türkiye distribütörlüğü anlaşması imzaladı. Bitdefender'ın bayi kanalı yapılanmasında güçlü iş ortaklıkları kurmasını ve Türkiye çapında daha çok müşteriye ulaşmasını sağlayacak olan bu anlaşma her iki şirketin de büyüme hedefleri açısından stratejik öneme sahip.
Gerçekleştirilen iş ortaklığı kapsamında 2016'nın 3. çeyreği itibariyle Bitdefender ürün ve çözümleri, Türkiye bilişim pazarına Laykon Bilişim güvencesiyle sunulacak. Dünyanın en prestijli bağımsız test laboratuvarlarından koruma, hız ve performans alanlarında ödüllendirilen ve 2016 yılında gerçekleştirilen testlerde en başarılı antivirüs programı seçilen Bitdefender, bireysel ve kurumsal kullanıcılar için bilişim güvenliğinin her alanında yenilikçi çözümler sunuyor. Bitdefender, Laykon Bilişim ile gerçekleştirdiği anlaşmayla Türkiye'de daha geniş alanda çözüm ortaklarına ulaşmayı hedefliyor.
Barbaros Akkoyunlu: "Türkiye pazarında kısa sürede büyümeyi hedefliyoruz."
Laykon Bilişim Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu anlaşmayla ilgili olarak, "Laykon Bilişim olarak, güçlü çözümlerimiz ve markalarımız ile sektöre hizmet vermenin heyecanını yaşıyoruz. Dünyanın en önemli güvenlik teknolojisi markalarından Bitdefender ile el sıkışmamız bu heyecanımızı katlanarak artırdı. 10 yılı aşkın tecrübemiz ve yenilikçi iş modellerimiz ile en yenilikçi bilişim güvenliği ürünlerini bayi kanallarımız aracılığıyla Türkiye'nin her yerindeki tüketicilerle buluşturmaya devam edeceğiz. Bayi kanalı yapılanmasında bayilerimize katma değer katacak koşullar sağlayarak Türkiye pazarında kısa sürede büyümeyi hedefliyoruz." dedi.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-08-2016, 12:14   #171 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Sony'nin yeni telefonlarını tanıtacağı IFA 2016 etkinliğini canlı izleyin

Sony yeni Xperia cihazlarını yarın tanıtacak. Etkinliği canlı izleyin!


Sony, yarın başlayacak olan IFA 2016 etkinliğinde bir basın toplantısı düzenleyerek yeni cihazlarını tanıtacak. Gelen bilgilere göre bu toplantıda Xperia X serisi akıllı telefonlara ek en az iki yeni akıllı telefon tanıtılacak.
Merakla beklenen Xperia X Compact’ın, Xperia XR ile birlikte çok yakında Sony tarafından açıklanacağı söyleniyor. Hatta Japon şirket Sony, bu iki akıllı telefonun varlığını doğruladı ancak, telefonların özellikleri hakkında şimdiye kadar kesin bir bilgi gelmedi.
Ancak geçtiğimiz günlerde sızdırılan testteki listeye göre X Compact, 2.1GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ve 4GB RAM ile güçlendirilmiş olacak. 64GB dahili depolama yer alacak olan telefonun microSD kart yuvası hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca, Xperia X Compact, full HD (1080p) çözünürlüğü destekleyen 4.6-inç ekrana sahip olacak.

4k video kaydı ile 16 megapiksel arka kamerası flaş, otofokus, yüz tanıma ve muhtemelen pek çok ek özellik ile birlikte geliyor. Önünde ise 8 megapiksel kamera mevcut olacak. Sony Xperia X Compact Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ile gelecek ve daha sonra Android Nougat sürümüne yükseltilecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-2016, 11:38   #172 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

By Lock nedir? By Lock uygulaması WhatsApp' ın yakın zamanda çıkardığı uçtan uca şifreleme yöntemine benzer yazışmaların şifrelemesini sağlayan uygulamadır. Bu uygulama Türkiye' de FETÖ operasyonları ile duyuldu. By Lock uygulaması, paylaşımların kripto özelliği ile başkalarının erişimini engellemektedir. Tabi kul yapımı olan hiç bir sistemin kırılmama gibi bir imkansızlığı yok. ByLock: Güvenli mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Kriptolu özelliği ile ücretsz olarak yurtiçi ve yurtdışı görüşmeleri yapabilmeyi sağlayan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. By Lock nedir nasıl kullanılır? Uygulama desteği: Parmak izi extreme güvenliği desteği ve parmak izi çağrı şifreleme özelliğine sahip bu uygulama endüstri şifreleme tekniklerini kullanır. By Lock uygulaması, normal kullanıcılardan çok gizli kapaklı iş yapanların tercihi oldu. By Lock uygulaması için, şifreleri çok zor kırıldığı hatta kırılması imkansız diyenlerde oldu. Yakın zamanda MİT, darbecilerin yazışmalarının bir kısmının çözüldüğünü açıklamıştı. ByLock uygulaması, Android ve iOS (iPhone) işletim sistemleri ile uyumludur. Resmi uygulama mağazalarından indirilebilir. By Lock nedir By Lock nasıl kullanılır
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2016, 18:02   #173 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Apple iPad Pro tablet ailesinin yeni bir ekran boyutu seçeneği ile çeşitleneceği söyleniyor. Peki bu yeni seçenek ve tabletlerin yeni özellikleri neler olacak?Apple, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 7 ve yeni nesil akıllı saati Watch Series 2’nin tanıtımını gerçekleştirdikten sonra şimdi de gözleriPad tablet ailesine çevrildi. 2017 yılında güncellenmesi beklenilen iPad ailesi için ilginç iddialar söz konusu.
Phone Arena’nın haberine göre, ilk çıkan 12.9 inçlik iPad Pro modeli tahmin edeceğiniz gibi güncellenecek ve büyük ihtimalle iPad Pro 2 halini alacak. Ayrıca 7.9 inçlik yeni iPad Mini modelinin de Pro serisine dahil olması gündemde. Diğer taraftan 9.7 inçlik iPad Pro tabletin ekranının ise10.1 inç boyutuna çıkacağı söyleniyor.

Yeni iPad Pro serisinin beklenen özellikleri

Tüm iPad Pro serisinin dört hoparlör ve dört mikrofonlu bir kuruluma geçeği, 3.5mm kulaklık girişinin yeni iPad Pro’larda da kalmaya devam edeceği belirtilirken 12.9 inçlik iPad Pro 2’nin True Tone flaşlı 12MP bir arka kameraya terfi edeceği iddialar arasında. Diğer donanımsal güncellemeler hakkındaysa şimdilik pek bir bilgi bulunmuyor. Ek olarak Apple’ın tüm boyutlardaki iPad Pro’ları için Smart Keyboard’ları üzerinde de çalışmalar yaptığı ileri sürülüyor. Belki Apple Pen'de de ufak değişiklikler görebileceğimizi düşünüyoruz.
Yeni iPad Pro serisinin beklenen çıkış tarihi

Yenilenecek ve yeni bir üye kazanacak olan iPad Pro tablet ailesinin 2017yılının Mart veya Nisan ayında aramızda olması bekleniyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2016, 10:00   #174 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Canon EOS 5D Mark IV vs Nikon D810 karşılaştırmasını bu yazıda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.
Nikon’un orta seviyede yer alan FX-format DSLR fotoğraf makinesi Nikon D810’in karşısında yer alan ve EOS 5D Mark III’ün devamı niteliğinde duyurulan Canon EOS 5D Mark IV özelliklerine bakalım.
Canon EOS 5D Mark IV fiyatı ve teknik özellikleri açısından oldukça ilgi gören bir DSLR. Sunduğu 30,4 megapiksel CMOS sensörü, 7 kare/sn.’lik yüksek çekim hızı, dahili 4K video kaydı ve dahili Wi-Fi ve GPS özellikleriyle bu model, yenilikçi Dual Pixel RAW dosya formatına sahip olan ilk EOS fotoğraf makinesi olma özelliğini de taşıyor.
Nikon’un orta seviye tam kare modeli D810, 36.3 megapiksel çözünürlüğünde AA filtresi olmayan bir sensör kullanıyor. 36,3 megapiksel çözünürlükle kendi sınıfında en üst noktada olan D810, optik sensör koruyucu filtre içermeyen tasarımı sayesinde hem durağan resimlerde hem de filmlerde en ayrıntılı görüntüleri elde etmenizi sağlıyor. Bkz. Nikon 810 özel sayfası, çekilmiş örnek fotoğraflar ve satış fiyatı.
Canon EOS 5D Mark IV vs Nikon D810 Özellikler Karşılaştırması
Nikon D810, 2012 yılında duyurduğu tam kare dijital SLR fotoğraf makineleri D800 ve D800E modellerinin yenilemesi olarak 2014 yılında duyurulmuştu. Canon EOS 5D Mark IV vs Nikon D810 kıyaslamasında her iki tam kare fotoğraf makinesinin özelliklerini yanyana koyduk.
Özellikler Canon EOS 5D Mark IV Nikon D810
Sensor Çözünürlük 30 MP 36.3 MP
Sensor Tipi CMOS CMOS
Sensor Boyutu 36 x 24 mm 35.9 x 24 mm
Sensör Full Frame Full Frame
AA Filtre Yes No
Görüntü Boyutu 6720 x 4480 7360 x 4912
İşlemci Digic 6+ Expeed 4
Vizör Tipi Optik (pentaprism) Optik (tunnel)
Vizör Kapsama 100% 100%
Vizör Büyütme 0.71x 0.7x
Sürekli Çekim Hızı 7 FPS 5 FPS
Maks Enstantane Hızı 1/8000 to 30 sec 1/8000 to 30 sec
Perde Ömrü 150,000 200,000
Depolama SD/SDHC/SDXC, CompactFlash SD/SDHC/SDXC, CompactFlash
Ölçüm 150,000-pixel RGB+IR with 252 zones 91,000-pixel RGB 3D Color Matrix Metering III
Ölçüm Hassasiyeti 0 – 20 EV (-4 – 20 EV in Live View) 0 – 20 EV
Doğal ISO Hassasiyeti ISO 100-32,000 ISO 64-12,800
Artırılmış ISO Hassasiyeti ISO 50, ISO 102,400 ISO 32, ISO 51,200
Otomatik Netleme Sistemi 61 nokta 51 nokta
Video Çıkışı MPEG-4, Motion JPEG H.264, MPEG-4
Video MaksÇözünürlük 4096 x 2160 (29.97p, 24p, 23.98p) 1920 x 1080 (60p, 50p, 30p, 25p, 24p)
Temiz HDMI çıkışı Hayır Evet
LCD Ekran 3.2″ Sabit TFT-LCD
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2016, 10:12   #175 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Nikon D3400 DSLR Fotoğraf Makinesi

Nikon D3400 giriş seviyesi DSLR fotoğraf makinesi 24,2MP DX format sensörü, güçlü EXPEED 4 işlemcisi ile kullanıma sunuldu.

APS-c sensöre sahip yeni D3400, Nikon’un hareket halindeyken fotoğraflarını paylaşmak isteyen kişiler için tasarlanmış SnapBridge teknolojisine sahip ilk başlangıç seviyesi DSLR fotoğraf makinesidir.

Nikon SnapBridge, fotoğraf makinesinin bir akıllı telefon ya da tablet ile sabit ve düşük enerji tüketimli bir bağlantı kurması için tasarlanmıştır. Yazılım Bluetooth® low energy (BLE) teknolojisini kullanmaktadır. Nikon D3400 kullanıcıları, çektikleri fotoğrafları bulundukları her yerden otomatik olarak senkronize edebilir.

Nikon D3400 DSLR Fotoğraf Makinesi

Nikon D3400 DSLR Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Nikon D3400 adını taşıyan dijital fotoğraf makinesi, DX formatında 24.2 megapiksel CMOS sensör içeriyor. Expeed 4 işlemcinin ise gelişmiş otomatik beyaz dengesi performansını iyileştirdiği belirtiliyor.

Yeni bir seri olan ve Nikon’un çok sessiz bir motora sahip olduğunu belirttiği AF-P DX Nikkor lenslerle uyumlu olan Nikon D3400, maalesef 4K video kaydı özelliği sunmuyor. Pil performansında geliştirilmeye gidilen giriş seviyesi model, tek şarjla 1.200 fotoğraf karesi çekebiliyor.

nikon-d3400-back

100-25600 arasında sunulan doğal ISO hassasiyeti, 11 noktalı otomatik odaklama sistemi, 5-fps sürekli çekim hızı ve 60 fps’de 1080p video kaydı, D3400’ün diğer özellikleri arasında bulunuyor. Gövdesi karbon fiber bileşimden oluşan fotoğraf makinesi gayet hafif ve 395 gram ağırlığında.

nikon-d3400-front

Nikon D3400 Hızlı Teknik Özellikler
Görüntü boyutu 6000 x 4000
Sensör çözünürlük 24 megapixels
Sensor boyutu APS-C (23.5 x 15.6 mm)
Sensor tipi CMOS
ISO Auto, 100-25600
Bayonet Nikon F
Odak uzaklığı çarpanı 1.5×
Döner LCD Fixed
Ekran Boyutu 3″
Ekran pikseli 921,000 piksel
Maks enstantane hızı 1/4000 sec
Video Format MPEG-4, H.264
Depolama SD/SDHC/SDXC
USB USB 2.0 (480 Mbit/sec)
Ağırlık (pil dahil) 395 g (0.87 lb / 13.93 oz)
Boyutlar 124 x 98 x 76 mm (4.88 x 3.86 x 2.99″)
GPS Yok
Nikon D3400 satış fiyatı ise 650 dolar olarak belirlenmiş. Kit lens olan AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6 G VR dahil olarak sunulan giriş seviyesi DSLR raflarda yerini aldı. AF-P DX Nikkor 70-300mm f4.5/6.3 G ED lensin bulunduğu kit için kullanıcıların 1000 dolar ödemesi gerekecek.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2016, 19:27   #176 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

MacBooklar 27 Ekim'de Gelebilir
Apple tarafından yeni MacBook modellerinin ne zaman piyasaya sunulacağını merak edilirken bu konuda gelen son bilgilerde 27 Ekim tarihinde yeni modellerin tanıtılacağı iddia edildi

Apple son gerçekleştirdiği etkinlikte yeni bir MacBook modelinin tanıtılması yönünde beklenti oluşturmuştu. Yeni modellerin tanıtılması beklenense de Apple bu konuda ilerleyen tarihlerde tanıtımın yapılacağının izlenimlerini verdi. Bu bakımdan şu andaki beklentiler MacBook modellerinin 2016 yılı içerisinde tanıtılması. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yeni bir tanıtım gününün düzenlenerek yeni versiyonların piyasaya sunulması bekleniyor. Konu ile ilgili gelen son bilgiler de bu beklentileri doğrular nitelikte. Bu açıdan düzenlenecek yeni etkinlik ile birlikte piyasaya sunulacak yeni modeller kullanıcıların yeni MacBook cihazlarına sahip olmasını sağlayacak.

Durum Etkinlikle Kurtarılabilir

Özellikle Apple açıklayacağı son çeyrek mali tablolarında düşüş beklendiğinden dolayı bu tablo açıklaması sonrasında hemen özel bir etkinliğin düzenlenmesi bekleniyor. Bu etkinlikte kuşkusuz yeni MacBook modelleri için yapılacak.

Gündeme gelen bilgilerde 27 Ekim tarihinin öne sürülmesi çok yakın bir süre sonra tanıtımının yapılacağını gösteriyor. Fakat Apple tarafından bu konuda hiçbir bilgi paylaşılmadığından dolayı iddialar için şu an doğrulanmış bir durum söz konusu değil.

Yeni MacBook modellerinde pek çok farklı özelliği kullanıcılara sunulacak olan Apple piyasada ciddi bir beklenti yaratmış durumda. Sunulacak modellerin beklentileri karşılaması halinde ise yüksek satış rakamlarına ulaşılması oldukça mümkün görünüyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2016, 15:15   #177 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

ExoMars adı verilen görevde iki büyük uzay ajansı bir araya geldi ve haftaya Mars yolculuğu başlıyor. Eğer görev başarılı olursa, NASA'nın ünvanı da elinden alınacak.Avrupa Uzay Ajansı ve Rusya Federal Uzay Ajansı, önümüzdeki hafta ortak olarak bir Mars görevine çıkacaklar ve gerçekleşmesi hâlinde de tarih yazacaklar. Eğer her şey yolunda giderse, NASA 'Kızıl Gezegen'e tek sonda indiren kurum ünvanını da kaybetmiş olacak.
Kod adı ExoMars Görev: Mars'ı keşfetmek

ExoMars adı verilen astrobiyoloji görevi, Mars'taki jeolojik ve biyolojik aktiviteleri keşfetme amacı taşıyor ve görev 19 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşecek. Yörüngeye varıldığında, görevin iki bileşeni olan Trace Gas Orbiter ve Schiaparelli ayrı yönlere ayrılacaklar.
Trace Gas Orbiter, daha alçak mesafede duracak ve Mars atmosferini tarayarak metan, su buharı ve diğer gazlara bakacak. Bu sırada Schiaparelli de tek parça hâlinde gezegenin yüzeyine inmeye çalışacak.

Mars yüzeyine inmek oldukça zorlu bir işlem kabul ediliyor ve bugüne kadar ne Avrupa Uzay Ajansı, ne de Ruslar bu konuda tam başarı sağlayamadı. 1960'lı ve 70'li yıllarda Sovyetler Birliği Kızıl Gezegen'e bir yığın sonda yollasa da, hepsi yere çakıldı ve çarpışmadan kısa süre sonra da yok oldular.2003 yılında Avrupa Uzay Ajansı'na ait Beagle 2 aracı yüzeye inmeyi başardı fakat solar panelleri açılmayınca, Dünya ile olan bağlantı kesildi. Yine 2011 yılında Ruslar bir uzay sondası yollayarak Mars'ın ayı olanPhobos'u keşfi denediler fakat o da başarısız oldu ve Dünya yörüngesini geçemeyerek, geri düştü ve atmosferde yandı.
ExoMars çift aşamadan oluşuyor

Bir diğer deyişle açıklarsak, ExoMars'ın bu yolculuğunda biraz yükü ve kanıtlayacak çokça işi olacak. 16 Ekim tarihinde Schiaparelli ve TGO birbirlerinden ayrılacaklar, ardından üç gün sonra da araç Mars atmosferine giriş yapacak. Bu durumda açının kesinlikle kusursuz olması gerekiyor. Aksi takdirde sondaların çok ısınıp yanması veya uzaya geri düşmesi ihtimali var.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1000x562px.


İşlerin yolunda gitmesi hâlinde Schiaparelli üç setli hidrazin iticileriyle desteklenen bir frenleme paraşütü açacak ve yüzeye inerek Mars hakkında veri toplamaya çalışacak
Tüm yaşanacaklar önceden programlandı ve bu durumda Schiaparelli'nin sadece tek bir deneme şansı var. Yani işlemleri tekrar yapmak mümkün değil. Görevin başarısız olması hâlinde mühendisler tabii ki yeniden çalışmalara başlayacak ve hatalara bakacaklar.
Her ne olursa olsun, bu tarihi görevi izlemesi uzay tutkunlarına büyük haz verecektir çünkü NASA'dan sonra ilk defa Mars'ın yüzeyine inilmesi söz konusu.


Dünya dışı yaşam ve kolonileşme konusunda yavaş yavaş da olsa ümitlendiren araştırmalar hergün yeni cevaplar ile devam ediyor.
NASA'nın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Mars projesi de bunlardan bir tanesi.
Gezegene gönderilen araçlar ile Mars'ın geçmişini, dolayısıyla Güneş Sistemi'nin tarihine dair yeni detayları öğrenmek isteyen bilim insanları bu kez da milyonlarca yıl öncesinden bir bilgiyi ortaya çıkarttı.
Mars'taki görevine devam eden Curiosity'nin, Dünya'ya yolladığı yeni verilere göre, çok uzun zaman önce gezegende yoğun miktarda su vardı. En azından eldeki resmi kanıtlar şimdilik buna işaret ediyor.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1000x604px.


Mars Çok Eskiden Yaşanabilir Yapıda Olabilirmiş

Araştırmacılar gezegende bulunan Gale Krateri ile ilgili yeni görsel ve verileri incelerken, krater yüzeyinde ciddi aşınmalar ve su yolu izleri ile karşılaşmış.
Belli bir akış hızına sahip olduğu tahmin edilen nehir ya da birikinti ile oluştuğu düşünülen göllerin, bir ihtimalle de olsa içerisinde canlı barındırmaya izin verecek kimyada olduğu ekleniyor.
Milyonlarca yıl boyunca birbirinden çok farklı kimyasal yapıda su türünün gezegen üzerinde yer aldığı kanısı güçlenirken, suyun neden yok olduğuna dair güçlü fikirler de var.
NASA'nın önde gelen bilim insanlarına göre, Mars'ın sahip olduğu zayıf manyetik alan, mevcut su yataklarının zamanla kendini koruyamaz hale gelmesine sebep olmuş.
Gezegende bulunduğu düşünülen su rezervlerinin ne şekilde oluştuğuna dair şimdilik "çok güçlü" bir fikir ise bulunmuyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-2016, 19:27   #178 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Samsung Artık “Güvenilir” Pil Kulanacak

Samsung Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan batarya problemlerinden ardından yeni modellerinde güvenliği daha üst seviyelere çıkaracak.

Samsung ile ilgili gündeme gelen en son haberlerde özellikle Galaxy S8 modeli için bataryada özel önlemlerin alınması ve güvenilirliği ile tanınan pillerin telefonda kullanılacağı belirtildi. LG tarafından üretilen özel pilleri yeni telefon modelinde kullanacak olan Samsung böylece daha fazla sorun yaşama ihtimalini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Galaxy S8 İle Durumu Toparlayacak

Konuyla ilgili bugüne kadar pek çok farklı iddia gündeme getirilirken Samsung bu konuda özellikle S8 modeli için ciddi bir önlem almış duruyor. Gündeme gelen iddialar her ne kadar marka tarafından onaylanmamış olsa da Galaxy S8’i üreterek piyasaya sunmak isteyen ve bu yeni modelde hiçbir hatayı kabul etmeyen Samsung'un bu konuda güvenebilir donanımları tercih etmesi oldukça makul görünüyor.

Galaxy S8 modeli ile ilgili son günlerde pek çok farklı iddia gündeme gelirken bu konuda resmi olarak yapılan bir açıklama bulunmuyor. Fakat buna karşın Samsung'un oldukça üst seviyelere ulaşacak yeni telefon modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde daha farklı iddiaların gündeme gelmesiyle birlikte S8 hakkındaki tüm özellikler netleşebilir durumda.

Bugün itibariyle pil hakkında önemli detayların sızdırıldığı Samsung Galaxy S8 yapılacak yeni geliştirmeler ile birlikte oldukça iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapabilir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-2016, 16:13   #179 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

YouTube ekibi bünyesinde yer alan milyonlarca kullanıcıyı ilgilendirecek yeni moderatörlük sisteminidevreye sokmaya hazırlanıyor. Bu sistem sayesinde artık YouTuber'lar kötü yorumları ve küfürleri bir moderatör belirleyerek engelleyebilecek.

Sistem Nasıl İşleyecek ?

Sistem ilk olarak ABD'de gerçekleştirilmeye başlandığı gibi, büyük kanallarda yorum sıkıntılarının önüne geçebilmek için küfür ve hakaretler artık kolayca engellenebilecek. Örnek vermek gerekirse milyonlarca izlenmiş bir videonuz var. Bu videoda her telden çalan yorumlar olduğu gibi, küfür eden ve küfür etmeye devam eden kişileri engellemek istiyorsunuz. İşte burada yeni moderatörlük sistemi devreye giriyor.

Yönetici tarafından yorumlar arasından bir kişi moderatör olarak belirleneceği gibi, moderatör bu olumsuz yorumları teker teker engelleyecek ve tekrar kötü yorum yapmasının da önüne geçmiş olacak.

Malumunuz YouTube'a dakikada 300 saatlik video yükleniyor. Bu da çok büyük bir platform olduğu için her şeye yetişilemediği anlamını taşıyor. Bir nevi YouTube bu sistem sayesinde üzerindeki yükü atmış olacak.
4 Kasım tarihinde başlayan sistem çok yakında Türkiye'deki kullanıcıların da kapısını çalacak. YouTube ekibi bu konuda olumsuz yorumların temizlenmesi için profesyonel
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-2016, 17:03   #180 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.087
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 577
Beğendikleri: 600
Varsayılan

Sizin için en uygun TV modu hangisi?

Samsung SUHD TV'de yer alan ayarlanabilir modlar, farklı tüketici tiplerine göre en doğru içeriklere erişimi mümkün kılıyor.Samsung Electronics, TV izleme keyfini sinema kalitesinde sunan SUHD TV'lerde kullanıcıların nasıl özel modlar tercih edebileceğini açıklıyor. Film severler, oyun tutkunları, spor müsabakaları, çocuklar için özel içerikler için SUHD TV, tüm Samsung TV'lerde olduğu gibi görüntüleme deneyimini ideal hale getirmeye yardımcı olan birçok farklı mod ile birlikte geliyor.
SUHD TV'inizde yer alan Quantum dot'lar, televizyonunuzu birkaç farklı şekilde ayarlamayı kolaylaştırıyor. Böylece 4K filmlerden maçlara, farklı tür içeriklerin etkisini en üst düzeye çıkarıyor. Peki, siz hangi TV izleyici karakterisiniz?

1.Karanlık seven film meraklıları
Beklediğiniz filmleri vizyona girer girmez izleyen bir sinema aşığı olarak, 4K filmlerin sayısı giderek artarken SUHD TV'inizin doğal tonları en gerçekçi haliyle yansıtmasını, dinamik kontrastları en gerçekçi şekilde ortaya koymasını istiyorsunuz. Sevdiğiniz filmler ve dizileri genellikle gece izliyorsunuz.
Film Modu: Gerçek hayatın renkleri en doğal haliyle önünüze gelirken karanlık bir ortamda TV ya da film izlemek için uygun.
Smart LED: Koyu siyahları ortaya koymaya yarayan bölgesel bir karartma özelliği. Hem 'Düşük' hem 'Yüksek' ayarda kusursuz çalışırken, "Yüksek"te daha parıltılı efektler üretiyor. Daha parlak bir ekran için ayarı 'Yüksek'e getirebilirsiniz.
Auto Motion Plus: Pembe dizi etkisi (SOE) katarak özünde düşük resim karesindeki titreşimi ortadan kaldıran bir hareket eklenti ayarı.

2.Evde Vakit Geçirmeyi seven ebeveynler
Sizin televizyonunuz daima açıktır. Çocuklar, sevdikleri sabah programlarını ya da Blu-ray izlemek için TV karşısına geçerler. Bir de gün içerisinde takip ettiğiniz program ya da dizileri kaçırmak istemeyen siz varsınız. Tabii oturup izlemeye fırsat bulursanız...
Dinamik mod: Gündüz vakti televizyon izleyenler için mümkün olan en iyi görüntüyü sunuyor. Dışarıda güneş olduğunda ya da içeride ışık yandığında dahi en küçük ayrıntıyı bile görebilmenizi sağlıyor. Ultra Black (Ultra Siyah) teknolojisi, yansımaları azaltmak üzere ortam ışığını yayarak bu etkiye katkıda bulunuyor.
Ton [Soğuk, Standart, Sıcak 1 & 2]: Görüntünüzü yumuşak soğuk tonlara ya da canlı sıcak tonlara ayarlayın. 'Dynamic' mod, Soğuk & Standart'ı destekleyen tek moddur. Soğuk tonlar mavi tona dayanır. Standart ise temel renkleri bozmaz. Sıcak 1 & Sıcak 2, daha gerçekçi cilt tonları için renklere farklı derecelerde kırmızı ton katar.
Dijital Net Görüntü: Bu özellik daha net görüntüler için resimdeki karlanmaları azaltır. Dijital Net Görüntü, istenmeyen karlı görüntü yapaylığını ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu için kablo TV ve DVD benzeri düşük çözünürlüklü içerikleri izlemek için idealdir.

3. Spor meraklıları için daha gerçekçi görüntü ve ses deneyimi
Büyük bir futbol karşılaşmasını izlemek hayatta size en çok keyif veren şeylerden biridir. Desteklediğiniz takımlara tezahürat yapmaktan, dostlarınızı davet ederek maçı onlarla birlikte izlemekten zevk alırsınız. Geceniz gündüzünüz spor karşılaşmaları ve yorumlarını takip etmektir. Spor modu tam bu kullanıcılara göre.

4. Oyun Gurusu
Vakit bulabildiğiniz her an kendinizi oyuna vererek biraz gevşemek isteyenlerdensiniz. Mümkün olan en yüksek skoru elde etmeye çalışırken, görüntünün önemi yadsınamaz! Hatta o kadar önemlidir ki rakibinize karşı yarışırken bir sonraki raunda geçip geçememenizin sorumlusu olabilir. Gerçekçi bir oyun deneyimi için bulanıklığı azaltan oyun modu tercih edilebilir.

5. Çok yönlüler
Siz her izleyici türüne uyan bir tipsiniz. Bir sürü ilgi alanınız var ve televizyonunuzdaki farklı içeriklerin tümünden keyif alıyorsunuz. Bir hafta boyunca televizyonda filmden TV programlarına, spordan video oyunlarına, çeşitli içerikleri izliyorsunuz.
HDR+ modu: Daha da heyecan verici görüntüler için HDR etkisini zenginleştirmekle kalmayıp SUHD TV'nizde ideal bir görüntüleme deneyimi için aynı zamanda tüm SDR (Standart Dinamik Aralığı) içeriğinizi HDR haline getiren bir moddur.
mehmetkarahanl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
gelişen, haberleri, teknoloji


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 04:57.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2018 SupersatForum İnternational®, All Rights ReservedUser Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.