SupersatForum  

Türk Telekom Hakkında gelişen son haberler

 Gsm Operatörleri Katagorisinde ve  Türk Telekom Mobil Forumunda Bulunan  Türk Telekom Hakkında gelişen son haberler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > GSM MOBİL DÜNYA > Gsm Operatörleri > Türk Telekom Mobil
Özel Arama

Türk Telekom Mobil Avea VE Türk Telekom Tek isim Altında Birleşti. Turk Telekom Olarak Devam Edecektir

Like Tree3Beğeni
  • 2 gönderen mehmetkarahanl
  • 1 gönderen mehmetkarahanl

Konu Kapatıldı
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 19-03-2016, 21:25   #1 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Türk Telekom Hakkında gelişen son haberler


Türk Telekom ve Nokia, 4.5G baz istasyonlarına “Made in Tur***” damgası vuracak bir iş birliğine imza attı. Peki, Nokia ve Türk Telekom bu iş birliği kapsamında neler yapacak?


Türk Telekom, Türkiye’de ilk kez Nokia tarafından üretilecek olan mobil iletişim donanımını kullanarak, yerli üretime destek vermeye devam edecek.
Türk Telekom ve Nokia, 17 Mart 2016 Perşembe günü Bilgi Teknolojileri veİletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, Nokia Avrupa Bölge Başkanı Markus Borchert’in katılımlarıyla iş birliklerini duyurmak üzere bir tören düzenledi.
Bu iş birliği ile Nokia, Nisan ayında Çorlu’da yerli ekipmanlar için üretim sürecini başlatacak. Sonraki aşama ise yerli üretim olan ekipmanların Türk Telekom şebekesine entegre edilmesi olacak.
Nokia, iş birliği kapsamında sahip olduğu uluslararası bilgi birikimini Türkiye’ye taşıyacak ve ilk olarak Türk Telekom müşterilerinin bu önemli ortaklığın avantajından faydalanması sağlanacak.
Baz istasyonunun beyni yerli üretim olacak

Türk Telekom’a özel olarak Nokia’nın Çorlu’da yapacağı üretim, baz istasyonunun sinyal üreten sistem modülü, yani baz istasyonunun beyni olan “baseband” üretimini kapsayacak. Baseband ekipmanı sinyal üretiminin yanı sıra, arama kontrollerini sağlayan ana ekipman olarak da biliniyor.
Bu nedenle mobil iletişim teknolojisinin belkemiği olan baz istasyonlarının en önemli parçalarından biri de bu anlaşma çerçevesinde “yerli üretim” olarak Türkiye’de üretilecek ve ilk olarak Türk Telekom tarafından kullanılacak.
Anlaşma çerçevesinde Nokia, Türk Telekom’un hali hazırdaki GSMşebekelerini de yükseltecek ve Türk Telekom’un müşterilerine sunacağı4.5G hizmetine de katkı sağlayacak.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr.Ömer Fatih Sayan, Nokia tarafından yapılacak ve ilk kez Türk Telekom tarafından kullanılacak üretimin yerli ekosistemin yaratılması için büyük önem taşıdığını belirtti.
Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, iş birliği sayesinde Nokia’nın uluslararası bilgi birikimini ve teknolojisini Türk Telekom müşterilerine sunacak olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Nokia Avrupa Bölge Başkanı Markus Borcher, Çorlu tesislerindeki yerli üretim sayesinde Türkiye’nin lider operatörü Türk Telekom’un günümüzde ve gelecekteki müşteri taleplerini daha iyi karşılayacağını belirtti.
tazmanya ve slowman91 bunu beğendiler.

Bu mesaj mehmetkarahanl tarafından değiştirildi (19-03-2016 saat 21:28).
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 19-03-2016, 21:28   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom TTNET 2 Gün Bedava İnternet Nasıl Alınır?

Avea ve Türk Telekom birleştikten sonra hız kesmeyen Türk Telekom haftada 2 gün ücretsiz Internet kampanyasını başlattı.Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 932x357px.

Mobil, internet, telefon ve TV hizmetlerini tek marka altında bir araya getiren Türk Telekom, Türkiye’nin en büyük marka birleşmesinin ardından dev bir kampanya başlattı. Attığı son adımla, fiber gücüyle yeni bir dönemi başlatan Türk Telekom, mobil müşterilerine yıl boyunca haftada iki gün cepten internet hediye edecek. Türk Telekom, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en uygun kampanyaları, sevilen ünlü oyuncuların yer aldığı bir reklam serisi ile duyuruyor.

Mobil, internet, telefon ve TV hizmetlerini tek marka altında bir araya getiren Türk Telekom, fiber gücüyle başlattığı yeni dönemin ardından cep müşterileri için benzersiz bir kampanyaya imza atıyor. Türk Telekom’un cep müşterileri kampanya kapsamında, yıl boyunca haftanın iki günü hediye cepten internet kullanmanın ayrıcalığını yaşayacak.

Türk Telekom, müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun tekliflerini yine sevilen oyuncuların yer aldığı eğlenceli ve samimi bir reklam serisi ile duyuruyor. Serinin ilk filmi olan ‘haftada iki gün bedava cepten internet’ kampanya filminde ünlü oyuncular Cengiz Bozkurt, Erdem Yener ve Ömür Arpacı rol aldı. Filmde, Türk Telekom’un büyük kampanyası karşısında şaşkınlık yaşayan bayi çalışanlarının, müşterinin taleplerine yönelik geliştirdiği yüzeysel çözümler anlatılıyor. Reklam serisi önümüzdeki günlerde farklı hikayeler ve tekliflerle devam edecek.

Müşterilerin cepten internet kullanımında data paketi ihtiyaçlarının arttığını belirten Türk Telekom Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk şunları söyledi:

“Birbirinden farklı ihtiyaçları ve beklentileri olan her bir müşterimizin iletişim ve eğlence ihtiyacına en güçlü ve en doğru şekilde cevap vermek üzere çalışıyoruz. 1 Nisan’da 4.5G’nin kullanıma sunulmasından sonra hız deneyiminin artmasıyla birlikte müşterilerimizin data kullanımının daha büyük bir ivmeyle artacağını öngörüyoruz. Müşterilerimizin bu ihtiyacını dikkate alarak hayata geçirdiğimiz kampanyamızla Türkiye’de bir ilke imza atarak yılsonuna kadar haftada iki gün cepten interneti ücretsiz olarak sunuyoruz. Kampanyamızı tanıtmak amacıyla hazırladığımız reklam filmimizde Türkiye’nin çok sevilen ünlü oyuncuları ile birlikte ‘yol boyu değil yıl boyu’ hediye internet verdiğimizi vurguluyoruz. Türk Telekom olarak, bireysel müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve zenginleştirecek çözümlerimizi çok sevilen bu üçlüye has eğlenceli bir dille yıl boyunca anlatmaya devam edeceğiz” dedi.
Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyası (Avea) Nasıl Yapılır?
Türk Telekom’da haftanın 2 günü internet hediye!
Kampanya Bilgisi
Türk Telekom'da haftanın 2 günü cepten hediye internet sizi bekliyor. Üstelik yıl sonuna kadar!

HEDIYE 2 GUN yazıp 5555 e gönderin.
Detaylar
Tarife Kapsamı ve Geçerlilik Detayları
Kampanyadan hem faturalı hem de faturasız müşterilerimiz yararlanabilirler.
Kampanyaya 17.02.2016 ile 05.04.2016 tarihleri arasında katılabilirsiniz.

Kampanya kapsamında yıl sonuna kadar her hafta 2 gün, aylık 2GB ile sınırlı olmak üzere ücretsiz internet ***fi yaşayabilirsiniz.
Kampanyaya katılım faturalı ve faturasız toplam 1.000.000 müşteri ile sınırlıdır.

Faturasız hat kullanıyorsanız; kampanyaya katıldıktan sonra her ay düzenli olarak tek seferde 25TL ve üzeri yükleme yapmanız durumunda kampanya faydasından yararlanabilirsiniz.

SMS göndererek kampanyaya kayıt olduktan sonra ücretsiz günlerinizin hangileri olduğu bilgisi SMS aracılığıyla size ulaştırılacaktır.
Kampanyadan yararlanmak için Türk Telekom, TTNET veya Avea'dan en az birindeki aboneliğiniz devam ettiği sürece, abonelik, yer ve hatlarının bilgilerinizi paylaşarak kullanmamız ve bu firmaların kampanyalarını iletmemiz için onay vermiş olmanız gerekmektedir.

Faturalı hat kullanıyorsanız; kampanyadan yararlandığınız süre boyunca bulunduğunuz tarifedeki internet faydasından daha az internet faydalı bir tarifeye geçiş yaptığınız durumda kampanya katılımınız sonlandırılır ve kalan ücretsiz internet faydanız iptal edilir.

Kampanyaya son katılım tarihi 05.04.2016'dır. Kampanya kapsamında ücretsiz internet faydasını kullanabileceğiniz son tarih 31.12.2016'dır.
Geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan faydalar silinecektir.

Faturasız hat kullanıyorsanız, faydaların geçerlilik süresi olan 30 günlük süre dolmadan kampanyayı iptal edebilirsiniz. İptal halinde kampanya dâhilinde kalan bir fayda bulunuyor ise bu faydalar geçerlilik süresi sonuna dek kullanılmaya devam edilebilecek; yeni bir 25 TL ve üzeri yükleme sonrasında ise yeni fayda tanımlanmayacaktır.

Faturalı hat kullanıyorsanız kampanyayı iptal ettiğiniz anda ücretsiz internet faydanız iptal edilecektir.
Her müşterinin yalnız 1 kez kampanyaya katılma hakkı vardır. Kampanyasını iptal eden veya kampanyası iptal olan müşterilerimiz kampanyaya tekrar katılamazlar.

Kampanya geçerlilik tarihi boyunca faturasızda 30 gün, faturalıda fatura dönemi süresince en fazla toplam 2GB kullanabilecek şekilde haftada 2 gün ücretsiz internet kullanım hakkı sunulacaktır ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş tarafından ücretsiz internet sunulacak günlerin değiştirilmesi hakkı saklıdır. Kampanyadan yararlanma günleri müşteri bazlı olarak değişiklik gösterebilir. Kampanyadan yararlanılacak günler müşteriler tarafından değiştirilememektedir.
Kampanyadan yararlanan müşterilerimiz yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve ön talep/abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır. BTK yetkilendirmesi sonucunda şirketimiz tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibarıyla, cihaz ve sim kart uyumlu olduğu sürece herhangi ek bir işlem yapmadan; telefonda ilgili şebeke tipi seçilerek, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlanılabilir. Müşteri isterse servisi iptal edebilecektir.
Kampanya kapsamında kazanılan fayda başka bir hatta transfer edilemeyecek ve 3. kişilere devredilmeyecektir. Kampanyanın geçerli olduğu süre içerisinde hat iptali yapan, numara değişikliği yapan, faturasızdan faturalıya geçiş yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan ya da kampanya kapsamı dışındaki bir geçiş yapan müşteriler kampanyadan yararlanmaya devam edemeyeceklerdir.

Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, müşterinin üzerinde başka internet içerikli paket yoksa faturalı müşteriler için mevcut tarifesi üzerinden, faturasız müşteriler için 2 KR/ 100 KB üzerinden ücretlendirilir.

Kampanya kapsamında sunulan ücretsiz data hakları wap ve internet apn üzerinden yaratılan yurt içi cepten data için geçerlidir. Söz konusu ücretsiz faydalar KKTC ve yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır. Şirketimiz, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kampanya kapsamındaki ücretsiz internet haklarının ücretlendirme periyodu faturasız tarafta 100 KB, faturalı tarafta 1 Byte’dır.
Kampanyayı iptal etmek için IPTAL HEDIYE 2 GUN yazıp 5555'e gönderilir.

Faturasız müşteriler;
Faturasız Mobil Ofis, Faturasız Bayi, Katlayan, Standart ve Faturasız Jet Tarifeleri haricindeki bireysel faturasız tarifelerdeki müşteriler ve taraftar hat sahibi müşteriler yararlanabilir. BİMcell, POCELL, Pttcell ve Teknosa Mobil tarifelerinde bulunan müşteriler yararlanamazlar.
Kampanyaya kayıt olabilmek için müşterilerin kayıt anında; Süper 3'lü, Woops Süper Fırsat, Süper 3'lü Büyük, Yeni Yıl Boyu Rahatım - Yıllık HY 1800 DK ve 4 GB, Woops Fenomen, Woops Efsane, Woops Yaptım Oldu, Woops Neden Olmasın, 3 Ay Rahat, Woops Tam Benlik, Büyük Fırsat 2 GB, Woops Çok Net, Woops Süpersonik, Woops Kolay 2 GB, Woops Süper Fırsat 2 GB, Woops Süper Fırsat 4 GB, Woops Süper Fırsat 3 GB, Yeni Yıl 4 GB, Büyük Fırsat 4 GB, Yeni Yıl 2 GB, Yeni Yıl 8 GB, Yeni Yıl 6 GB, Yeni Yıl 10 GB paketlerinden herhangi birini kullanıyor olmaları gerekmektedir.

Faturalı müşteriler;
Tarifesindeki internet faydası 2GB’ın üzerinde olan faturalı tarifelerdeki müşterilerimiz kampanyadan yararlanabilirler. Tarifesindeki internet faydası 2GB’ın altında olan faturalı tarifelerdeki müşterilerimiz 2GB ve üzeri internet içeren tarifelere geçiş yapmaları durumunda kampanyadan yararlanabilirler. Kontrolü SEÇ tarifeleri, Kontrollü Esnaf tarifeleri, Kontrollü Esnaf Dostu tarifeleri, Ortak Tarife, Data tarifeleri kampanyadan yararlanamazlar. BİMcell, POcell, PTTcell ve Teknosa Mobil hariç Faturalı Gelir Paylaşım Ortaklığı (GPO) kapsamında sunulan tarifelerde bulunan müşterilerimiz kampanyadan yararlanabilirler.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 19-03-2016, 21:29   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

TurkNet, bugün yaptığı basın lansmanı ile "Özgür iletişim" adını verdiği yeni internet paketini duyurdu. Paket, taahütsüz oluşu ve rakiplere göre 150 GB'lık kotası ile dikkat çekiyor.


Türkiye'deki internet kullanıcılarının dert yandığı birçok farklı konu bulunuyor. İnternet paketlerinin çok karmaşık ve fazla olması, taahhütlüüyelik modelinin tüketicileri zora sokması ve tabii ki adil kullanımkotasının hızlanan internet bağlantılarımıza göre az kalması bunların başlıcaları.

Bugün ise TurkNet, bu sorunları bir nebze iyileştirecek oldukça dikkat çekici bir internet paketi duyurdu. "Özgür iletişim" adı verilen üyelikte taahhüt bulunmuyor.
Özgür İletişim Paket Detayları

150 GB'lık bir adil kullanım kotasının yer aldığı Özgür İletişim paketinde ayrıca her yöne 1000 dk konuşma da yer alıyor. İnternet hızının bölgelere ve altyapıya göre değiştiği belirtilirken 8 Mpbs'den 20 Mbps'ye kadar hız sunulacağı açıklandı. Ayrıca paketin aylık 59.99 TL fiyatla sunulduğunu da belirtelim.

tazmanya bunu beğendi.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 19-03-2016, 21:29   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom 4.5G teknolojilerinde yerli üretimi destekleme konusunda önemli bir adım attı, Ar-Ge iştirakinin Argela’nın da içinde yer aldığı 4.5G milli baz istasyonu projesi ULAK için çarşamba günü sipariş sözleşmesini imzaladı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı?nın desteğiyle Aselsan, Netaş ve Argela tarafından geliştirilen 4.5G milli baz istasyonu ULAK için sipariş veren mobil operatörlerden biri de Türk Telekom oldu.
Türk Telekom CEO?su Rami Aslan konuyla ilgili olarak yerli üretimi destekleme ve Türkiye?nin dijital dönüşümünü gerçekleştirme vizyonu ile 4.5G’ye uyumlu yerli baz istasyonu projesi ULAK’ın ortağı olmaktan gurur duyduklarını, buna ek olarak ASELSAN ve Netaş ile geliştirdikleri ilk yerli baz istasyonu için sipariş veren ilk operatör olmanın da gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Aslan, yerli üretimi desteklemek adına Türk Savunma Sanayi sektörünün en önemli projelerinden biri olan ve Argela’nın da ortak olduğu ULAK için sipariş veren ilk şirket olduklarını kaydederken, 213 bin kilometrelik fiber altyapısı ve sahip oldukları, 4.5G için kritik öneme sahip frekanslarla nisan ayında başlayacak 4.5G’nin lideri olacaklarını belirtti. ULAK projesine verdikleri destek ve sipariş veren ilk operatör olmakla da vizyonlarının en önemli göstergelerinden birini ortaya koyduklarını sözlerine ekledi. Aslan, “Türkiye’de yerli üretimi desteklemek ve cari açığın düşürülmesine katkı sağlamak adına çok önemli gördüğümüz bu proje, milyonlarca kullanıcıya hizmet veren gelişmiş teknolojik altyapımıza destek verecek ve hizmet kalitemizi daha da yükseltecektir.” dedi.
ULAK projesinin, Türkiye?de 4.5G?nin milli imkan ve kaynaklarla hayata geçirilmesi için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Aslan, açıklamasını “Türk Telekom olarak hem teknolojimiz hem de yatırımlarımızla Türkiye?nin dijital dönüşümüne liderlik etmekten ve yıllardır yaptığımız yatırımların sonuçlarını görmekten dolayı gururluyuz. Sadece projede aldığımız rol ile değil, sektörde örnek teşkil etmesi gereken ilk siparişle de yerel üretime sürekli olarak destek olmaya devam ediyoruz.” sözleriyle sürdürd
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 19-03-2016, 21:30   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Avea ile Türk Telekom Birleştikten Sonra Yeni Cepten internet Paketleri
Son günlerde en çok yapılan reklamlardan biriside Avea ile Türk telekom birleşmesi. Bakalım bu birleşme biz kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlayacak ileride göreceğiz. Birleşme ile beraber Türk telekom internet paketleri ve Türk telekom tarifeleri mutlaka değişime uğrayacaktır ki inşallah bu değişim olumlu yönde olur.

Türk telekom yeni internet paketleri nelerdir?
1- Bol Kepçe 3GB
29 TL
Her yöne 600 dakika konuşma
Sınırsız Sms
sabit hatlar ile sınırsız konuşma
3GB internet

2- Bol kepçe 6GB
39TL
Iter güne 600 dakika konuşma
Sınırsız Sms
sabit hatlar ile sınırsız konuşma
6GB internet

3- Üçlü avantaj 1 GB
Her yöne 500 dakika konuşma
5000 Sms
1 GB internet
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 19-03-2016, 21:31   #6 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom kendi logosu altında Honor 7 akıllı telefonu satışa sunuyor.

Türk Telekom Honor 7 akıllı telefonu satışa sunuyor
Türkiye dijital yaşam kapsamında Avea, TTNet ve Türk Telekom markalarını ”Türk Telekom” adı altında birleştirdi. Büyük reklam kampanyası ile büyük değişimi haber veren firma, yeni ataklar yapmaya devam ediyor. Firma, Çin kökenli üreticilerden biri olan Huawei’nin akıllı telefonu Honor 7’i kendi logosu ile satışa sunuyor.

Huawei-Honor-7-2


Huawei’nin en çok satış yapan cihazlarının başında gelen Honor 7 akıllı telefonu firma, ülkemizde kendi logosu altında satışa sunuyor. Türk Telekom , Honor 7 akıllı telefonu 1799 TL fiyattan satışa sunarken abonelere ise 1299 TL fiyattan raflarda yerini aldı.

Türk Telekom Honor 7 akıllı telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, 5.2 inç genişliğinde 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip. Gücünü 64-bit mimarisinde sekiz çekirdekli HiSilicon Kirin 935 işlemcisi olan cihaz, Mali T628 MP4 GPU grafik işlemcisi bulunuyor.

3 GB sistem belleği ve 16 GB dahili veri kapasitesini bünyesinde barındıran akıllı telefon, yazılım desteğini Google Android 5.0 Lollipop işletim sisteminden alıyor. Arka yüzeyinde 20 Megapiksel çözünürlüğünde kamera konumlanırken ön yüzeyinde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamerası yer alıyor. Türk Telekom Honor 7 akıllı telefonun 3100 mAh kapasiteli bataryası ile karşımıza geliyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 19-03-2016, 21:57   #7 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Engellenen Sitelere Giriş için IP Değiştirme VPN ve Proxy Programları
Ülkemizde sürekli yasaklanan web siteleri sayesinde VPN uygulamaları işimize yarayan en iyi programlar arasında yerini aldı.
Engellenen Sitelere Giriş için IP Değiştirme VPN ve Proxy Programları
VPN kelime anlamının açılımı olarak "Virtual Private Network" Türkçe anlamı ise sanal özel ağ olarak tercüme edilmektedir. Bu tür yazılımların temelinde internet trafiğinizi başka bilgisayarlar üzerinden yönlendirerek farklı bir coğrafi hedef üzerinden veri alış verişi yapmanızı sağlıyor. Yeni bu yazılımlar başka bir ülkede bulunan bilgisayarlar üzerinden veri trafiğini yönetir. Böylelikle bir site bizim ülkemizde engelli olsa dahi o sitenin engelli olmadığı başka bir ülkeden erişiyormuşuz gibi internette gezinebiliriz.

Mobil için;

Hotspot Shield (Android için)
ZenMate (iOS için)
VPN (iOS için)
Masaüstü Bilgisayarlar için;

Vpn One Click
UltraSurf
,
Hotspot Shield
Charles
ZenMate
Bu VPN yazılımları arasında ZenMate dikkat çekiyor. Google Chrome dahil olmak üzere Chromium tabanlı tüm tarayıcılara entegre edilebilen bir eklenti olarak geliyor. Uygulamalara baktığınız da ZenMate en iyisi diyebiliriz. Eklentiyi bir kaç tıklama ile aktif ettiğiniz gibi işiniz bittiğin de VPN'ye ihtiyaç duymadığınız zamanlarda yine bir kaç tıklama ile eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir diğer çözüm olan Tor Browser aslında en karışığı ama en güvenli olan yazılımdır. Bir tarayıcı olarak bilgisayarımıza yüklenir ve diğer yazılımların aksine tüm internet bağlantımızı etkilemez sadece kendi yazılımı üzerinde yapılan internet gezintilerine engelsiz erişim sunar. Tor Browser veri trafiğini tek bir sunucu yerine 3 ayrı sunucu üzerinden rastgele yönlendirir

Tor Browser sadece yasaklı sitelere erişim yapmanızı sağlamıyor aynı zaman da internet güvenliğinizi de koruyor. Bu yazılım sayesinde internette anonim gezinti yapabiliyorsunuz. Internet trafiğinizi Tor ağı üzerinden geçirerek bağlantıların başlangıç noktasını belirsiz kılarak kişisel bilgilerinizi koruyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 29-03-2016, 21:09   #8 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom, 1 Nisan’da en hızlı 4.5G’den 3 kat daha hızlı GiGA 4.5 G ile dünyanın en hızlı mobil deneyimini sunacak. Peki, nedir bu GiGA 4.5 G?

[​IMG]

Türk Telekom, bugün İstanbul Park’ta Türk Telekom CEO’su Rami Aslan ev sahipliğinde gerçekleştirdiği basın toplantısıyla 4.5G’ye yönelik vizyonunu paylaştı.

Rami Aslan 1 Nisan’dan itibaren 4.5G ile değişecek iletişim ve eğlence anlayışını yansıtmak amacıyla konuşmasına “sanal gerçeklik” video gösterimi ile başladı. “Sanal gerçeklik” teknolojisi Türkiye’de ilk kez Türk Telekom’un basın toplantısında kullanılmış oldu.

Mobil dünyanın en iyileriyle yaptıkları işbirliklerini anlatan Rami Aslan, Wi-Fi ve 4.5G altyapılarını birleştiren ‘GiGA 4.5G’ teknolojisini Türkiye’de müşterilerine sunan ilk operatör olmak üzere dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden Kore Telecom ile işbirliği yaptıklarını açıkladı.

Aslan ayrıca "Mobilde saniyede 1 gigabit hızını, 1 Nisan’dan itibaren Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda müşterilerimize sunacağız. Böylece Türk Telekom, “en hızlı 4.5G’den 3 kat daha hızlı” GiGA 4.5G teknolojisini Türkiye’de müşterilerine sunabilen ilk operatör olacak" ifadelerini kullandı.

Türk Telekom’un Fiber Güçlü 4.5G hizmeti müşteriye;

- En hızlı 4.5G’den 3 kat daha hızlı mobil internet deneyimi,

- Güvenilir ve yaygın altyapı sayesinde her zaman ve her yerde kesintisiz ve kaliteli iletişim,

- Kullanıcıların ev ve ofislerinde yaşadıkları veri indirme ve yükleme hızı ve kalitesinin mobilde de devamını,

- Büyük şehirlerin yanı sıra kırsal bölgelerde dahi yüksek performanslı ve kesintisiz iletişim olanağı,

- HD kalitesinde mobil televizyon deneyimi sağlayacak
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 29-03-2016, 21:19   #9 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom’un 4.5G Reklamlarında Cristiano Ronaldo Oynayacak!
3 gün sonra geçiş yapacağımız 4.5G teknolojisiyle ilgili olarak Türk Telekom, dünya genelinde ses getirecek bir reklam anlaşmasına imza attı.


4.5G’nin kullanılacağı tarih yaklaştıkça bomba haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce bu teknolojiyle alakalı olarak sunduğu ‘internet odaklı’ paketlerle kullanıcılarını memnun etmeye çalışan Türk Telekom, Real Madrid’in dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo ile reklam anlaşması imzaladı.

Tüm altyapı çalışmalarını tamamlayan Türk Telekom, Cristiano Ronaldo ile yaptığı reklam anlaşmasıyla son darbeyi indirmek üzere.

Futbolcuyla çekilen reklam filmleri, 30 Mart (yarın) tarihinden itibaren televizyonlarda gösterilmeye başlanacak. Yıllık 62 milyon dolarlık bir geliri olan Ronaldo’nun yaptığı reklam anlaşmasından ne kadar ücret alacağı açıklanmadı. (ben minimum 2 milyon dolar diyorum)
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 04-04-2016, 21:15   #10 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom’un fiber internet altyapısı 40 Gigabit’e çıkıyor
Yeni nesil fiber teknolojisi ile Türk Telekom’un fiber internet altyapısı 40 Gigabit’e çıkıyor

Türk Telekom, Nokia’nın NG-PON2 teknolojisi ile mevcut fiber altyapısının veri taşıma hızını, Türkiye’de ilk kez simetrik olarak 40 Gigabit’e çıkarıyor. Türkiye’nin en yaygın fiber altyapısına sahip Türk Telekom’un bağlantı başına saniyede 10 Gigabit hizmet verebilmesini sağlayan bu yeni teknoloji, mevcut fiber altyapının yeni nesil servislere bugünden hazır olmasını sağlıyor.Türk Telekom Türkiye’de tek fiber üzerinden iki kullanıcıya aynı anda hem indirme hem de yükleme yönünde ayrı ayrı 20 Gbps, toplamda ise 40Gbps hıza en gelişmiş fiber teknolojisi olan NGPON2 ile ulaşan ilk operatör oldu.

Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, Nokia ile birlikte mevcut fiber altyapısıyla uyumlu “yeni nesil fiber” olarak adlandırılan NGPON2 (Next-Generation Passive Optical Network 2) teknolojisini kullanarak noter huzurunda gerçekleştirdiği testle Türkiye’de tek fiber üzerinden iki kullanıcıya aynı anda hem indirme hem de yükleme yönünde ayrı ayrı 20Gbps, toplamda ise 40Gbps hıza en gelişmiş fiber teknolojisi olan NGPON2 ile ulaşan ilk operatör oldu.

Yeni dalga boyları ekleyerek fiber kablo içindeki bant genişliği kapasitesini artıran bu teknoloji, aynı anda yüksek hızlı hizmet alabilecek kullanıcı sayısını artırarak Türk Telekom’un fiber altyapısının gücünü 40’a katlıyor. Türk Telekom, GPON şebekesinde dünyayla eş zamanlı olarak NGPON2, (diğer adıyla TWDM PON) denemelerini Teknoloji Merkezi’nde yapıyor. NGPON2 ile tek fiber lifinden simetrik olarak 40 Gbps’e (iki yön toplamında 80 Gbps) hıza ulaşılabiliyor.

Kurumsal ve bireysel müşterilerin hayatını değiştirecek

Hem kurumların hem de bireylerin faydalanabileceği NGPON2 teknolojisi, yüksek hızlı internet servisi sağlama, IPTV, noktadan noktaya servis, destek taşıyıcı ağ ile mobilde daha çok kullanıcıya hizmet vermek için kullanılabilecek. Türk Telekom bunların yanında yüksek hız gerektirebilecek yeni servislere de NGPON2 ile bugünden hazır olacak. Yeni teknolojiyle 10 Gbps fiber internet hizmeti ile Blu Ray film gibi büyük dosyalar eş zamanlı olarak çok hızlı indirebilecek, yüksek hızlı internet ile tüm cihazlardan 4K kalitesiyle TV izleme deneyimi mümkün olacak. Akıllı ev uygulamaları, bulut hizmetleri ve çevrimiçi oyun gibi yoğun bant genişliği ihtiyacı duyan servislerin yaygınlaşmasını sağlanacak.

NGPON2 teknolojisi Türk Telekom’un 4.5G baz istasyonlarına yaygın ve çok daha yüksek kapasiteli altyapı sağlayarak katkıda bulunacak. Teknoloji aynı zamanda mevcut fiber altyapıları üzerine doğrudan kurgulanabilen ve fiberde ilk yatırım maliyetini düşüren, tek bir fiber lifi üzerinde birden fazla dalga boyunun kullanılması ile aynı anda aktarımı yapılan veri miktarını artırıyor.

Coşkun Şahin: “Fiber yalnızca bir teknoloji değil, değer üreten bir platform”

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, bu teknolojinin sadece fiber altyapıyı yaygınlaştırmaya değil, aynı zamanda mevcut altyapıyı yeni nesil teknolojiler için de hazır hale getirmeye hizmet edeceğini söyledi. Fiberin artık yalnızca bir genişbant teknolojisi değil, aynı zamanda değer üreten bir platforma dönüştüğüne dikkat çeken Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Telekom olarak 81 ilde 213 bin kilometreye ulaşan fiber altyapımızla Türkiye’yi yeni nesil servislerle buluşturma ve geleceğe hazırlama konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bununla birlikte yalnızca fiberi yaygınlaştırmak değil, mevcut fiber altyapıdan en yüksek verimi almak da en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Yaptığımız bu testle tek fiber üzerinden iki kullanıcıya aynı anda download ve upload yönünde ayrı ayrı 20 Gbps, toplamda ise 40Gbps hıza en gelişmiş fiber teknolojisi ile biz ulaştık. Bu teknolojiyle sadece fiber kapasitemizi 10 katına çıkarabildiğimizi göstermekle kalmadık; 4.5G ve geleceğe yönelik diğer servisler için de en ideal platformu Türk Telekom olarak sunmaya devam edeceğimizi göstermiş olduk. Bu teknoloji daha düşük yatırımla fiber kablolarımızdan daha fazla ışık, daha fazla veri taşınacağı anlamına geliyor. Kablolarımızda daha fazla ışık demek, yaşamın her köşesine daha fazla aydınlık demek. Fiberimizden akan bu ışıkla Türkiye ekonomisinin köklerini besleyeceğiz.”
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 05-04-2016, 21:58   #11 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

GSM operatörleri arasında numara taşıma ile ilgili yapılan düzenleme sonrasında kişiler numaraları değişmeden başka bir operatöre geçme hakkını elde etmiştir.

Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Operatörler arasında numara değiştirmeden operatör değiştirmenin mümkün duruma getirmesi ile birlikte yoğun bir şekilde kullanıcılar başka bir operatörlere geçiş yapmıştır. Türkiye’de yıllardan beri mevcut olan bu uygulama sayesinde kişiler daha cazip kampanyalardan yararlanmak adına numara taşırken, pek çok kişi için bu işlemlerin nasıl yapılacağı da soru işaretidir.

Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği kapsamında yapılan bu işlemlerde, numara taşıma işlemleri maksimum iki gün sürmektedir. Bu açıdan numara taşıma talebinde bulunan kişilerin yeni operatörler üzerinden hizmet alma süresi maksimum iki gündür.

Kişilerin numara taşıma konusunda hangi operatöre geçmek istiyorsa, o operatör bayilerinden numara taşıma konusunda talep bulunması gerekmektedir. Dilekçenin verilmesi ile birlikte hizmet alınan operatör için de aynı zamanda iptal işlemleri başlatılmaktadır.

Numara taşıma için kişilerin belirtildiği gibi talepte bulunması yeterli olurken, kısa süre içerisinde işlemler tamamlanmaktadır. Numara taşıma işlemlerinde kişilere yeni bir sim kart verilirken, bu sim kartın telefona takılarak kullanıma açılması gerekmektedir. Numara taşıma işlemleri tamamladıktan sonra kullanım yeni sim kart üzerinden gerçekleşecektir. Eski sim kart ise işlevini yitirecektir.

Numara taşıma işlemlerinde kişilere kampanyalar da sunulduğu gibi kişiler geçiş sırasında istediği kampanyayı seçerek yeni operatörden hizmet almaya başlayabilir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 17-07-2016, 20:37   #12 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

1 Hafta Ücretsiz Arama Yapılacak

Darbe girişimi sonrasında Türkiye'de özellikle iletişim hizmeti veren firmalar tarafından yapılan kampanyaları Türk Telekom da katıldı.

Türk Telekom tarafından yapılan bugünkü açıklamada ev telefonlarından bir hafta boyunca ücretsiz bir şekilde aramanın yapılabileceği açıklandı. Darbe girişimi sonrasında Türkiye'de yaşanan bu seferberlikte kişilerin herhangi bir iletişim problemi yaşamamızı adına daha önce Vodafone ve Turkcell tarafından önemli bir karar alınmış ve kullanıcıların hatlarına ücretsiz paketler yüklenmişti.

Türk Telekom Da Katıldı!

Türk Telekom tarafından herhangi bir hamle yapılmazken firma tarafından yapılan bugünkü açıklamada ücretsiz hizmetin verileceği duyuruldu. Ev telefonlarından 3000 dakika ücretsiz arama yapılabileceği açıklanırken kişilerin bu imkandan yararlanmak için herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadığı ifade edildi.

Türk Telekom tarafından yazılı olarak yapılan açıklamayla duyurulan bu gelişme kapsamında mobil hatlı müşterilere ücretsiz dakika ve internet yüklemesi yapılacağı, Türk Telekom Wi-Fi noktalarında Bir hafta boyunca ücretsiz internet kullanımının sağlanacağı, bir hafta boyunca ankesörlü telefonlardan Türkiye sınırları içerisinde ilk beş dakikanın ücretsiz olacağı ve aynı zamanda ev telefonu kullanan müşterilerin de bir hafta boyunca Türkiye sınırları içerisindeki görüşmelerinde 3 bin dakikaya kadar ücretlendirmenin yapılmayacağı açıklandı.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 26-07-2016, 20:50   #13 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

15 Temmuz günü yaşanan olayların ardından kullanıcılarına ücretsiz acil iletişim paketi tanımlayan operatörlerden birisi olan Türk Telekom, bu paketin kapsamını genişletti.


15 Temmuz 2016 günü yaşanan terör saldırısı, güvenlik güçlerimizin başarılı çalışmaları sonucunda kısa bir süre içerisinde bastırıldı. Ancak, yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, binlerce vatandaşımızın ise yaralanmasına neden oldu.

Bu olaylar sırasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bir çok devlet yetkilisinin telefon bağlantıları ile açıklama yapması, iletişimin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösterdi.
Bu konuda kullanıcıların zor durumda kalmasını isteyemeyen Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcılarına ücretsiz acil iletişim paketitanımladı.
Türk Telekom Acil İletişim Paketi!

Vodafone ve Turkcell'in tanımladığı acil iletişim paketlerinin kullanım süresi hafta sonu dolarken Türk Telekom, mobil hatlara ücretsiz dakika ve 500 MB seviyesinde internet yüklemesi gerçekleştirmiş ve 1 hafta boyunca Türk Telekom WiFi noktaları ücretsiz hale getirmişti.
Bugün kullanıcılarına yeni bir mesaj gönderen Türk Telekom, evde ve işte kullanılan internet hatlarına ekstra 10 GB daha eklendiğini ve bunun ay sonuna kadar yani 31 Temmuz Pazar günü saat 23:59'a kadar kullanılabileceğini belirtiyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 08-08-2016, 22:45   #14 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom'dan 15 Temmuz Önlemleri

15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan olaylara karşı, Türk Telekom basın toplantısı ile özel açıklamalar yaptı.

15 Temmuz’da hedef noktalardan bir tanesi de Türk Telekom veri merkezi olurken, Türkiye genelinde internet bağlantısının iptal olması ve iletişim sağlanamaması adına Türk Telekom’un sistemleri devre dışı bırakılmaya çalışıldı. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada bu konulara değinilirken, Türk Telekom olarak milli iradeye saygı duyulduğu ve Türk Telekom olarak tüm sorumluluklarının bilincinde çalışmaların sürdürüleceği belirtildi.

290 Kişi İşten Çıktı!

Türk Telekom bünyesinde çalışan 290 kişinin işten çıkartıldığı belirtilirken, 34 bin çalışan ile Türk Telekom’un çalışmalarını sürdürdüğü ve benzer olaylara karşı da daha güvenli ve özel önlemlerin alındığı belirtildi. Olası bir saldırı durumunda kesintilerin yaşanmaması ve iletişimin sağlanabilmesi adına tüm önlemlerin alındığı ifade edilirken, 34 bin çalışanı ile dev bir kadroya sahip olan Türk Telekom’un bundan sonraki süreç içerisinde de herhangi bir iletişim sorunu yaşanmaması adına çalışmalarını sürdüreceği ve özellikle 15 Temmuz gibi durumlarda yedekleme sistemleri ile verilerin güven altına alınarak, farklı sunucular üzerinden hizmet verebilmesi adına özel önlemler ile tedbirli olunacağı belirtildi.

15 Temmuz günü Türk Telekom’a yapılan saldırılar başarılı olmazken, iletişimde kopukluklar yaşanmamıştı.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 29-10-2016, 18:34   #15 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

NBA Artık Turkcell TV Plus'ta
NBA Artık Turkcell TV Plus’ta Son dönemlerde yatırımların arttırıldığı Turkcell TV Plus için yeni bir gelişme daha duyuruldu. Televizyon izleme konusunda farklı bir deneyim sunan Turkcell TV Plus imkanların daha da geliştirilebilmesi adına giderek içerikleri zenginleştiriyor. Yapılan son açıklamalarda NBA’in Türkiye'deki resmin yayıncısının Turkcell olduğu belirtilirken Turkcell TV Plus üyeliği bulunan kişiler artık NBA maçlarını da ücretsiz bir şekilde TV Plus üzerinden izleyebilecek. Anlaşma Yapıldı yapılan anlaşmanın ardından Turkcell tarafından oldukça önemli bir şekilde gündeme getirilen gelişmede NBA maçlarını izlemek isteyen kullanıcıların Turkcell Platin aboneliğini almasının yeterli olacağı açıklandı. Üstelik 4K Ultra HD teknolojisinin desteklenmesi ile birlikte yüksek çözünürlüklü bir şekilde maçların izlenebilmesi için mümkün. Turkcell sektörde yaptığı yatırımlar ile birlikte hem yayın kalitesini hem de hizmet alanını giderek genişletirken NBA maçlarının alınması Türkiye'deki milyonlarca NBA severi sevindiren bir gelişme olarak değerlendirildi. Üstelik NBA maçlarının izlenmesi sırasında Turkcell TV Plus’ın tüm özellikleri de kullanılabilecek. Bu açıdan canlı yayının geri sarılması, pozisyonların tekrar izlenmesi, maçların kayıt altına alınması gibi tüm işlemler NBA maçlarının izlenmesi sırasında da yapılabilecek. Bu Hafta Başlıyor! Bu hafta ilk defa maçların yayınlanacak. 31 Ekim saat 12.30 itibariyle ilk maç Turkcell TV Plus’ta başlayacak ve NBA’da gerçekleşen tüm karşılaşmalar canlı olarak izlenebilecek. Turkcell TV Plus yaşanan bu gelişmeyle birlikte çok daha fazla kişiye ulaşma imkanı elde edecek ve önümüzdeki dönemlerde farklı anlaşmaların da yapılmasını kolaylaştıracak.
NBA Artık Turkcell TV Plus'ta
xTelevizyon izleme konusunda farklı bir deneyim sunan Turkcell TV Plus imkanların daha da geliştirilebilmesi adına giderek içerikleri zenginleştiriyor. Yapılan son açıklamalarda NBA’in Türkiye'deki resmin yayıncısının Turkcell olduğu belirtilirken Turkcell TV Plus üyeliği bulunan kişiler artık NBA maçlarını da ücretsiz bir şekilde TV Plus üzerinden izleyebilecek.

Anlaşma Yapıldı

yapılan anlaşmanın ardından Turkcell tarafından oldukça önemli bir şekilde gündeme getirilen gelişmede NBA maçlarını izlemek isteyen kullanıcıların Turkcell Platin aboneliğini almasının yeterli olacağı açıklandı. Üstelik 4K Ultra HD teknolojisinin desteklenmesi ile birlikte yüksek çözünürlüklü bir şekilde maçların izlenebilmesi için mümkün. Turkcell sektörde yaptığı yatırımlar ile birlikte hem yayın kalitesini hem de hizmet alanını giderek genişletirken NBA maçlarının alınması Türkiye'deki milyonlarca NBA severi sevindiren bir gelişme olarak değerlendirildi.

Üstelik NBA maçlarının izlenmesi sırasında Turkcell TV Plus’ın tüm özellikleri de kullanılabilecek. Bu açıdan canlı yayının geri sarılması, pozisyonların tekrar izlenmesi, maçların kayıt altına alınması gibi tüm işlemler NBA maçlarının izlenmesi sırasında da yapılabilecek.

Bu Hafta Başlıyor!

Bu hafta ilk defa maçların yayınlanacak. 31 Ekim saat 12.30 itibariyle ilk maç Turkcell TV Plus’ta başlayacak ve NBA’da gerçekleşen tüm karşılaşmalar canlı olarak izlenebilecek. Turkcell TV Plus yaşanan bu gelişmeyle birlikte çok daha fazla kişiye ulaşma imkanı elde edecek ve önümüzdeki dönemlerde farklı anlaşmaların da yapılmasını kolaylaştıracak.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 07-11-2016, 17:26   #16 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türk Telekom'dan 'Hediye İnternet'

Türk Telekomlular 'Hediye İnternet' ile sevdiklerine mobil internet gönderiyor.

Türkiye'nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, müşterilerinin hayatına değer katan 'Hediye İnternet' servisini yeniledi. Türkiye'de sadece Türk Telekom tarafından sunulan Hediye İnternet Servisi ile müşteriler, diledikleri kişiye mobil internet paketi hediye edebilirken, karşı taraftan da aynı şekilde internet paketi talebinde de bulunabiliyor. 'Hediye İnternet' servisiyle Türk Telekom müşterileri birbirlerine 100 MB, 250 MB, 1GB ve 4GB'lık paketlerden birini satın alarak gönderebiliyor.
Türk Telekom müşterileri, "ISTE" yazıp boşluk bıraktıktan sonra hediye internet talep ettiği numarayı ve istediği internet veri miktarını* da yazarak (Örn: ISTE 5551234567 1GB) 9433'e gönderiyor. Hediye internet göndermek isteyen abone ise "HEDIYE" yazarak, internet paketi göndermek istediği numara ve internet veri miktarını (Örn: HEDIYE 5551234567 1GB) 9433'e göndererek internet paketi hediye edebiliyor. Kampanyadan tüm Türk Telekom faturalı ve faturasız aboneleri faydalanabiliyor.
İnternet paketi gönderim ücretleri ise 1 TL servis ücretine ek olarak 100 MB için 5 TL, 250 MB için 9 TL, 1 GB için 15 TL ve 4 GB için 35 TL. Gönderim ücretleri, işlem başarılı olarak gerçekleştikten sonra hediye internet talebini karşılayan veya hediye etmek isteyen aboneye yansıtılıyor.

Hediye İnternet Servisi'nin detayları için, https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/serv... sayfası ziyaret edilebilir.

*Ay içinde maksimum alınabilecek ve gönderilebilecek paket miktarı toplam 4 GB'dır.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 15-11-2016, 11:50   #17 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, akıllı cihazların bu gece yüksek radyasyona maruz kalacağına dair sosyal medya paylaşımlarının artması nedeniyle bir açıklama yaptı.Bu gece uzun süredir merakla beklenilen ve Süper Ay olarak nitelendirilen olayın gerçekleşmesi ile birlikte Ay, gezegenimize en yakın konumagelecek.Bazı kişiler Ay'ın normal halinden yüzde 30 daha parlak ve yüzde 12 daha büyük göründüğü bu olayı fırsat bilerek, sosyal medya üzerinde yalan veya bir diğer adıyla troll paylaşımlar yapmaya başladılar.
Akıllı telefonların radyasyona maruz kalacağı yalanı!

Bunların arasında en fazla paylaşılan ise, bu gece 00:30 - 03:30 saatleri arasında gezegenimizde çok yüksek radyasyon olacağı için akıllı cihazların kapalı ve vücuda uzak bir konumda olması gerektiği oldu.

Bu yalan bilginin hızla paylaşılmaya başlanması ile birlikte Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan bir açıklama geldi.
BTK tarafından yapılan açıklama şu şekilde;
Sosyal medyada Singapur Televizyonu’na atıfta bulunularak ACİL başlığı ile yayınlanan ve bu gece (15 Kasım 2016 Salı) gezegenimizin çok yüksek radyasyona maruz kalacağı uyarısı ile cep telefonları ve tabletlerin kapatılması gerektiği yönünde mesajların yayıldığı görülmektedir.
Doğruluğu teyit edilmemiş ve kamuoyunu yanlış yönlendirme ihtimali bulunan bu tür mesajlara vatandaşlarımızın itibar etmemesi ve ihtiyatla yaklaşması gerektiği değerlendirilmektedir.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 12-03-2017, 13:53   #18 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Türkiye’deki internet kullanıcılarının uzun zamandır yüksek sesle yakındığı tek bir konu var: Adil Kullanım Kotası.

Change.org’da defalarca kez kaldırılması için kampanyalar düzenlenen, girişimler yapılan bu sınırlandırma, bildiğiniz gibi BTK’nın çalışmaları sayesinde kademeli olarak kaldırılacak. 2018 sonu itibarıyla da tam olarak Adil Kullanım Kotası’na veda edeceğiz.
İlk olarak alınan kararları hatırlayalım. 1 Mayıs 2017 itibarıyla gece 02:00 – sabah 08:00 arası AKK uygulaması geçerli olmayacak. Ayrıca bugüne kadar 100 Mbit interneti olan da, 16 Mbit internet olan da kotası dolunca 3 Mbit ile sınırlandırılıyordu. Artık bu, sahip olunan hıza oranla daha adil bir şekilde sınırlandırılacak. 2018 sonuna geldiğimizde ise AKN uygulaması tamamen kaldırılacak.
AKK’siz hayat neden önemli?

10 yıl önce hayatı yaşayış biçimimizle, şimdiki arasında dağlar kadar fark var. 10 yıl önce müziği Spotify veya Apple Music’ten dinlemiyorduk, netflix yoktu, YouTube yoktu, bir oyuna 40 GB güncelleme gelmiyordu, basılı yayınlar hâlâ kral, ShiftDelete.Net ise yeni kurulmuştu.
Günümüzde yüksek hızlı ve sınırlandırılmamış bir internet aslında hayat kalitemizi de doğrudan etkiliyor. Hepimiz Spotify’da “en yüksek kalite”yi seçmek istiyor, ancak kotamızı da düşünmeden edemiyoruz. YouTube’da videoları 480p izlemeye o kadar alıştık ki, 1080p’ye alınca sanki gözümüz bozukmuş da gözlük takınca düzelmiş gibi hissediyoruz. Kaldı ki YouTube’da kalite ayarı sadece görüntüyü değil, sesi de etkiliyor.

Bir zamanlar 40 GB boyutlu oyun dahi yokken, şimdi oyunlara 40 GB’a varan güncellemeler gelebiliyor. Bu güncelleme mevzuusunda tabii bir de akıllı telefon uygulamalarını ve işletim sistemi güncellemelerini de unutmamak lazım. Telefonumuzda kullandığımız uygulamalar neredeyse her gün güncelleme alır oldu, yeni işletim sistemi sürümlerinin boyutları da yabana atılacak cinsten değil.
Unutmadan “yeni sosyal medya” da internetimizle doğrudan ilişkili. Snapchat ve Instagram’da hepimiz Hikaye paylaşıyor ve paylaşılanları izliyoruz. Günde belki de bu yüzden artık onlarca “video” formatında sosyal medya içeriği tüketiyoruz. Hani kendi kendimize soruyoruz ya, “Ben 1 sene önce 2 GB mobil internet ile yetinebiliyordum, şimdi niye 6 GB yetmiyor” diye. İşte bunda yeni sosyal medyanın payı büyük.
Güzel günler göreceğiz çocuklar

Sonuç olarak tüm bu saydığımız ve saymayı unuttuğumuz nedenler dolayısıyla, AKK uygulamasının kalkması internet ve Teknoloji kullanımımızı daha iyi bir seviyeye getirecek. Tabii ki sınırlandırmalar kadar hızlı bir internet de çok önemli. Ancak özellikle büyük şehirlerde son yıllarda yapılan internet atılımlarının ve gelinen noktanın hiç fena olmadığını söyleyebiliriz.

Umuyoruz ki yurt genelinde yüksek hızlı internet ihtiyacı eşit şekilde karşılanabilir ve bu sayede aslında hepimiz bilgiye daha kolay ve daha kaliteli bir şekilde ulaşabiliriz.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Eski 05-04-2017, 14:05   #19 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 07-07-10
Mesajlar: 4.418
Üye No: 96869
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Besiktas
Aldığı Beğeni: 779
Beğendikleri: 695
Varsayılan

Samsung Galaxy S8 ve S8+, Türk Telekom mağazalarında satışa sunulacak

Türk Telekom, son teknoloji ürünü akıllı telefonları müşterilerine sunmaya devam ediyor.


Türk Telekom, son teknoloji ürünü akıllı telefonları müşterilerine sunmaya devam ediyor. Samsung’un merakla beklenen yeni Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonları 21 Nisan 2017 tarihinden itibaren Türk Telekom mağazalarında satışa sunulacak. Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom en yeni akıllı telefonları Türkiye’nin 81 ilindeki mağazalarında müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde dünya tanıtımı gerçekleştirilen Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ 21 Nisan 2017 tarihinde Türk Telekom mağazalarında satışa sunulacak.


‘Samsung Galaxy S8 ve S8+, neredeyse tamamen çerçevesiz sıra dışı tasarımıyla ‘Sonsuz ekran’ deneyimi sunuyor. ‘Ana Menü’ tuşunun olmadığı Galaxy S8 ve S8+, ‘Görünmez Ana Menü Tuşu’ özelliği sayesinde daha geniş bir ekran deneyimi sunuyor. Samsung Galaxy S8 5,8 inç ekrana, Galaxy S8+ ise 6,2 inç ekrana sahip. Her iki cihazın da 12MP Dual Pixel arka kamera ve 8MP ön kamerası bulunuyor. Galaxy S8 ve S8+ dünyanın ilk 10nm işlemcisini kullanarak hız ve gücün yanı sıra batarya verimliliği de sağlıyor. IP68 sertifikasına sahip suya ve toza dayanıklılığının yanında Galaxy S8 ve S8+ iris tarama özelliği sayesinde kullanıcılarına üstün güvenlik seçeneği de sunuyor.
mehmetkarahanl Çevrimdışı  
Konu Kapatıldı

Etiketler
gelişen, haberler, hakkında, son, telekom, türk


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 16:27.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2019 SupersatForum İnternational®, All Rights Reserved
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.