SupersatForum  

Operasyon Türkiye geri sayımda!

 Çeşitli Haberler Katagorisinde ve  Turkiyede Neler Oluyor Forumunda Bulunan  Operasyon Türkiye geri sayımda! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...


Geri Git   SupersatForum > SUPERSATFORUM ÇEŞİTLİ HABERLER > Çeşitli Haberler > Turkiyede Neler Oluyor
Özel Arama

Cevap
 
LinkBack Konu Araçları Gösterim Biçimleri
Eski 09-06-2011, 15:25   #1 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 10-20-06
Yaş: 49
Mesajlar: 6.361
Üye No: 12030
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Trabzonspor
Aldığı Beğeni: 126
Beğendikleri: 69
Varsayılan Operasyon Türkiye geri sayımda!


Anonymous: BTK bizim eylemimizi bahane edip interneti tamamen çökertecek, filtreleri test edecek TİB Basın müşaviri: Bizim sorumluluğumuzaltında e-devlet var, Türkiye'nin pek çok bilgisini riske atacaklar


Uluslararası aktivistlerden oluşan Anonymous grubu 22 Ağustos'ta devreye girecek olan internette filtre uygulamasına tepki olarak Türkiye'de resmi kurumları hedefeleyen bir saldırı gerçekleştireceklerini duyurmuştu.

İnternet sansürüyle Türkiye'nin temel hakları ihlal ettiğini söyleyen Anonymous (Anonim) "Sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz" dedi. Tüm dünyadan isimsiz üyelerden oluşan siber protesto ekibi Anonymous, 22 Ağustos'ta Türkiye'de uygulanmaya başlayacak olan 'filtre' ile ilgili olarak hükümeti uyardı.
Anonymous yaptığı açıklama ile bugün saat 18:00'da eylemi başlatacağını ve ana hedefin TİB (Telekominikasyon İletişim Başkanlığı) olduğunu duyurdu.

Türkiye'de bu eyleme destek verenler olduğu gibi karşı çıkanlar da var. Karşı çıkanların ortak sebepleri "Kendi sorunumuzu kendimiz hallederiz, yabancıların sonucu belirsiz şekilde bizi riske atarak develete karşı saldırı düzenlemesi kabul edilemez. Yabancılar devletimizi tehdit ederek iç işlerimize karışamaz" oluyor.

Saldırıyı destekleyenlerse bunun BTK ve TİB üstünde bir etkisi olacağına ve filtre uygulamasında geri adım atılacağını umuyorlar.

Bazı sitelerde Anonymous'un 12 Haziran Pazar günü YSK'ya da saldırı düzenleyeceği iddia edildi ama Anonymous gönderdiği bir açıklama ile tüm iddialara cevap verdi ve YSK saldırısı haberini yalanladı.

ANONYMOUS'TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
Anonymous çeşitli spekülkasyon ve endişelere karşı bugün açıklama gönderdi:

"Çok değerli Türkiye halkı,

Hepinizin bildiği üzere Perşembe günü saat 18.00 itibariyle, Türkiye'de uygulanan sansüre karşı tepki koymak için bu sansürden sorumlu olan ve dolaylı da olsa destekleyen sitelere karşı operasyon düzenleyeceğiz.
Saatin mesai bitimine denk gelmesi, devlet kurumlarıyla ilgili işleri olan vatandaşlarımın mağdur duruma düşmemesini istememizdendir.
Bu operasyon Türk halkına değil, Türk halkının bilgi alma ve verme özgürlüğünü elinden almak isteyen sansür kurumlarınadır.
Ancak halk arasında oluşan dedikodular ve medyada yer alan asılsız iddiaları endişe ile izlemekteyiz.
Anonymous'un #operationtur*** kod isimli operasyonu, Türkiye'nin internetini hedef almamaktadır. bu yüzden interneti çökertmek gibi bir durum söz konusu değildir.
Ancak bu durum, sitelerini koruyamayan kuruluşların uydurduğu bir bahane olup, operasyon anında kendilerini koruyamayacaklarının farkında oldukları için, interneti temelli sekteye uğratmaya hazırlıktır.
Bu bahaneyle 22 Ağustos'taki genel filtreyi de topyekün denemiş olacaklar.
Bu yalan iddia, Anonymous'a karşı "Bakın, Anonymous size yardım etmiyor zarar veriyor, internetinizi elinizden alıyor" şeklinde kullanılacaktır.
Öte yandan Anonymous Türkiye'nin demokratik seçimlerini bozmak gibi bir hedefe sahip olmadığından, Pazar günü YSK sunucularına da saldırmayacaktır.
Bu gibi oyunlara ve asılsız komplo teorilerine kanmayınız.

#operationtur***'in tek bir amacı vardır, o da internetin temel ilkesi olan bilgi alma ve bilgi verme özgürlüğüne sahip çıkmaktır. Bu operasyon partilerle ilgili değildir, bu operasyon medyaya karşı değildir, bu operasyon türk halkına karşı değildir, aksine türk halkının yanındadır. Bu operasyon, Türkiye'de uygulanmakta olan internet sansürüne artık bir dur demek için yapılmaktadır. Bu operasyon, Türkiye'yi sansür ayıbından kurtarmak ve Türk halkının haber alma özgürlüklerini savunmak için yapılmaktadır. ve bu sansür zihniyeti devam ettiği sürece, bu sansüre sebep verenler, uygulayanlar ve yardım edenlere karşı operasyonlar sürecektir. İlk operasyon sadece bir uyarıdır.

Türk medyasında yer aldığı üzere, anonymous yabancı bir hacker örgütü değildir. Anonymous'un kimliği yoktur, ulusu yoktur.
Anonymous, dünyanın her yerinden [ek bilgi: dün yapilan ankete katilanlarin 66%'si türkiye'den giriş yapmıştır] bilgi ve ifade özgürlüğüne destek veren bir oluşumdur. Anonymous'un hiç bir devletle veya örgütle ilgisi yoktur. Anonymous, yaklaşık 2003 yılında kendi kendine oluşmuş ve evrimleşmiştir.

Herkes anonymous olabilir. Patronunuz, işyerindeki temizlikçiniz, ilkokul öğretmeniniz, nişanlınız, sevgiliniz, hatta kendi çocuğunuz. Anonymous'un liderleri yoktur. anonymous'un resmi mesajları yoktur. Anonymous'un resmi videoları yoktur. anonymous'un resmi temsilcileri yoktur. Anonymous'un resmi buluşmaları yoktur. anonymous'un resmi bir amacı yoktur. Anonymous kişisel ordunuz değildir. Herkesin katkısı eşittir. Anonymous bütüne güvenir, anonymous bütünün bir parçasıdır. Anonymous, anonimdir.

Kamuoyunun dikkatine arz ederiz.

Anonymous adına, Anonymous."
__________________

umut55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2011, 16:57   #2 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 03-13-07
Yaş: 45
Mesajlar: 4.532
Üye No: 18593
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 96
Varsayılan

ammada reklamlarını yaptılar haaa... bakalım neler yapıcaklar?
selametle...
__________________
Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. Eflatun
osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2011, 20:18   #3 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-08-08
Yaş: 32
Mesajlar: 136
Üye No: 29730
Uydu Alıcısı: Olimpia
Tuttuğu Takım: Fenerbahce
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Varsayılan

şuan tib'te sorun yok ama 20 dk. boyunca siteye giriş engellenmiş

asker_31 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2011, 20:22   #4 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 06-13-08
Yaş: 45
Mesajlar: 3.445
Üye No: 39458
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 37
Beğendikleri: 107
Varsayılan


Anonymous TİB'e saldırdı
İnternete uygulanan "filtre" karşısında temel hak ve özgürlüklerin ihlal edileceğini savunan "Anonymous" (Anonim) adlı uluslararası hackerlar topluluğu TİB'in web sitesine saldırdı. Siteye şu an ulaşılamıyor. TİB yedek sayfası ise cache'den geliyor ve tıklanınca "not found" hatası veriyor. TİB'in index.html adresine yapılan saldırı sonucu halen index.html adresine ulaşılamıyor. TİB'in yedek olarak devreye soktuğu index2.html sayfası da güçlükle açılabiliyor ve sayfa düzeni bozuk bir biçimde açılıyor. Öğrenilen bilgiye göre yarım olarak açılan bu sayfa internet servis sağlayıcının cache'inden geliyor ve buradaki linklere tıklandığında çalışmıyor. Diğer bir deyişle TİB'in sitesi şu anda tamamen çökmüş durumda. Saldırının devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Bu arada ihbarweb.org.tr sitesi de çöktü. İhbarweb'de de aynı TİB'de olduğu gibi bazen cache'den sayfa gelebiliyor. Ancak linklere tıklandığında hata veriyor. Bu saldırıyı Anonymous'un yapıp yapmadığı henüz bilinmiyor.

Ayyıldız vs. Anonymous

Ayyıldız ve Anonymous karşılıklı olarak birbirlerinin sitelerine saldırı düzenliyor. Her iki grubun da sitesine ulaşılamıyor.

İlk büyük eylemlerini aylar önce Wikileaks'e yönelik ambargo uygulayan Paypal, Visa ve Mastercard gibi online ödeme ve kredi kartı firmalarına karşı gerçekleştiren grup üyeleri, kendilerine ait internet sitesinde Türkiye'yi uyaran bir mesaj yayımlamıştı.


TİB'in sitesinin son durumu

Türkiye'de internet kullanıcılarının "filtre" uygulaması ile sansüre uğrayacağının belirtildiği mesajda "operationtur***" (Türkiye Operasyonu) adıyla
"siber savaş" ilan edilirken, öncelikle "sansür" uygulayan kurumlara karşı harekete geçileceği açıklanmıştı.

Sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen grup üyeleri, "IRC" isimli anlık mesajlaşma kanallarında siber saldırının hedefi ve zamanlaması konusunda bilgiler aktararak, uygulanacak olan yöntem ve stratejiler hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Türkiye'deki kimi kamu kurumlarını hedef alan ilk organize saldırının bugün gerçekleştirileceğini duyuran Anonymous, eyleme katılmak isteyenlerin bilgisayarlarına bazı yazılımlar indirerek, bu programları aktif hale getirmesini istedi.
Bu tip saldırılarda amacın, "bilgi çalmak" yerine sistemin erişilemez hale getirilmesi olduğunu kaydeden siber güvenlik uzmanları, burada verilmek istenen mesajın "Bizim internetimize karışırsanız biz de sizin internetinizi kapatırız" anlamı taşıdığını öne sürdü.

İddia üstüne iddia

Bilişim Suçları Mücadele Derneği Genel Başkanı Yavuz Koçoğlu, "Anonymous" adlı siber korsan ya da korsanların, Türkiye'ye yönelik saldırısı karşısında boş durmayacaklarını bildirdi.

Koçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Anonymous"un arkasında ABD'nin olduğunu iddia ederek, bu grubun, Wikileaks belgelerinin açıklanmasının ardından Mısır, Lübnan ve Suriye'de yaşanan olayların benzerinin Türkiye'de yaşanmasını amaçladığını ifade etti.

Yavuz Koçoğlu, şunları kaydetti:

"Anonim isimli kendilerini hacker olduklarını iddia eden ama gerçekte lamer olduklarını tahmin ettiğimiz Ddos attack (Sunucu meşgul etme) saldırıları yapacaklarını söyleyen kişi ya da kişiler olarak tanımlayan bu gruba ülkemize yapacakları bir saldırının karşısında boş durmayacağımızı buradan hatırlatıp, devletin bu alanda suçlarla mücadele etmesi gereken kurum ve kuruluşlarını da göreve davet ediyoruz."

Anonymous neden Türkiye operasyonu başlattı:

Grubun web sitesinde operasyonla ilgili şöyle bir açıklamada bulunuluyor:

"Bu yasa, internete erişim özgürlüğüne engel olmakta ve hükümetin ***fice yasaklanak tanımaktadır. Ayrıca Birleşmiş Milletler'in de resmi olarak kabul ettiği bir hak olan 'İnternete Erişim' hakkı dahil olmak üzere, temel insan haklarını ihlal etmektedir. Anonimler, interneti devlet müdahalesi olmadan kullanma hakkını savunmaktadır. Yani insanların arzu ettikleri şekilde internete erişebilmesini, diğer insanlarla iletişim kurabilmesini ve öğrenebilmesini savunur. Türk hükümeti medyayı, televizyonu, radyoyu çok sıkı bir şekilde kontrol ediyor ve artık resmi olarak interneti de kontrol etmek istiyor. Böyle küçük düşürücü bir yasanın yanında yer almayı reddediyoruz. Biz insanların, Türk insanının nasıl sürekli sessizleştirildiğini ve manipüle edildiğini bilmesini istiyoruz. İnsanların hala 21. yüzyılda bile nasıl insan haklarından mahrum bırakıldığının bilinmesini istiyoruz. Türk devletinin hakları çiğnemesine ve halkı demir yumrukla yönetmesine Anonimler göz yummayacaktır."
__________________
Ateş Alevde Değil, Asıl Közde gizlidir... Güzellik Gözde değil; Asıl Özde Gizlidir...
veyselbakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2011, 20:32   #5 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 01-08-08
Yaş: 32
Mesajlar: 136
Üye No: 29730
Uydu Alıcısı: Olimpia
Tuttuğu Takım: Fenerbahce
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Varsayılan

Siber-aktivistler grubu Anonymous, TİB'i ablukaya aldı

09 Haziran 2011 Perşembe 19:54Bugün Türkiye'de bazı kamu kurumlarına siber saldırıda bulunması beklenen siber-aktivistler grubu Anonymous, ilk hedef olarak TİB'i seçmiş görünüyor. Siteye yaklaşık yarım saat erişilemedi.

Uluslararası siber-aktivistler grubu Anonymous'un Türkiye'de yürürlüğe girecek filtre uygulamasını protesto için gerçekleştireceğini açıkladığı ilk siber saldırı, Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı'nı hedef almış görünüyor. Başkanlık, yedek sunucular da dahil 8 ayrı önlem aldı, ancak siteye 18:00'den itibaren yaklaşık yarım saat erişilemedi.

Anonymous, aynı anda çok sayıda bilgisayardan siteye ziyaret talebinde bulunarak hatları kilitleme yöntemini kullanıyor. Erişim kesintisinin ne kadar süreceği veya başka hangi kurumları hedef alacağı henüz bilinmiyor.

Öte yandan, ilk büyük eylemlerini aylar önce WikiLeaks'e yönelik ambargo uygulayan
Paypal, Visa ve Mastercard gibi online ödeme ve kredi kartı firmalarına karşı gerçekleştiren siber-aktivistler grubu Anonymous, iddia edilediği üzere Türkiye'deki interneti çökertmek veya Yüksek Seçim Kurulu'na saldırmak gibi bir amaçları olmadığını açıkladı.

Anonymous'tan yapılan açıklamada, bu tür iddiaların kendi kurumlarının sitelerini
koruyamayan kamu görevlilerince çıkarıldığını, onların asıl amacının interneti bizzat kendileri sekteye uğratarak Anonymous'un amacının kamuoyu tarafından yanlış algılanmasını sağlamak olduğu savunuldu.

Açıklamada asılsız komplo teorilerine ve oyunlara aldanılmaması uyarısında bulunuldu. Anonymous açıklaması şöyle:

"Hepinizin bildiği üzere Perşembe günü saat 18.00 itibariyle, Türkiye'de uygulanan sansüre karşı tepki koymak için bu sansürden sorumlu olan ve dolaylı da olsa destekleyen sitelere karşı operasyon düzenleyeceğiz. Saatin mesai bitimine denk gelmesi, devlet kurumlarıyla ilgili işleri olan vatandaşlarımın mağdur duruma düşmemesini istememizdendir. Bu operasyon Türk halkına değil, Türk halkının bilgi alma ve verme özgürlüğünü elinden almak isteyen sansür kurumlarınadır.

"Ancak halk arasında oluşan dedikodular ve medyada yer alan asılsız iddiaları endişe ile izlemekteyiz. Anonymous'un #operationtur*** kod isimli operasyonu, Türkiye'nin internetini hedef almamaktadır.

"Bu yüzden interneti çökertmek gibi bir durum söz konusu değildir.

YSK SALDIRISI YALAN

"Ancak bu durum, sitelerini koruyamayan kuruluşların uydurduğu bir bahane olup, operasyon anında kendilerini koruyamayacaklarının farkında oldukları için, interneti temelli sekteye uğratmaya hazırlıktır. Bu bahaneyle 22 Ağustos'taki genel filtreyi de topyekün denemiş olacaklar. Bu yalan iddia, Anonymous'a karşı "bakın, Anonymous size yardım etmiyor zarar veriyor, internetinizi elinizden alıyor" şeklinde kullanılacaktır. Öte yandan Anonymous Türkiye'nin demokratik seçimlerini bozmak gibi bir hedefe sahip olmadığından, pazar günü YSK sunucularına da saldırmayacaktır. Bu gibi oyunlara ve asılsız komplo teorilerine kanmayınız.

"#operationtur***'in tek bir amacı vardır, o da internetin temel ilkesi olan bilgi alma ve bilgi verme özgürlüğüne sahip çıkmaktır.

"Bu operasyon partilerle ilgili değildir, bu operasyon medyaya karşı değildir, bu operasyon Türk halkına karşı değildir, aksine Türk halkının yanındadır. Bu operasyon, Türkiye'de uygulanmakta olan internet sansürüne artık bir dur demek için yapılmaktadır. Bu operasyon, Türkiye'yi sansür ayıbından kurtarmak ve Türk halkının haber alma özgürlüklerini savunmak için yapılmaktadır. Ve bu sansür zihniyeti devam ettiği sürece, bu sansüre sebep verenler, uygulayanlar ve yardım edenlere karşı operasyonlar sürecektir. İlk operasyon sadece bir uyarıdır.

"Türk medyasında yer aldığı üzere, Anonymous yabancı bir hacker örgütü değildir. Anonymous'un kimliği yoktur, ulusu yoktur.

"Anonymous, dünyanın her yerinde bilgi ve ifade özgürlüğüne destek veren bir oluşumdur. Anonymous'un hiç bir devletle veya örgütle ilgisi yoktur. Anonymous, yaklaşık 2003 yılında kendi kendine oluşmuş ve evrimleşmiştir.

"Herkes Anonymous olabilir. Patronunuz, işyerindeki temizlikçiniz, ilkokul öğretmeniniz, nişanlınız, sevgiliniz, hatta kendi çocuğunuz. Anonymous'un liderleri yoktur.

Anonymous'un resmi mesajları yoktur. Anonymous'un resmi videoları yoktur.

Anonymous'un resmi temsilcileri yoktur. Anonymous'un resmi buluşmaları yoktur.

"Anonymous'un resmi bir amacı yoktur. Anonymous kişisel ordunuz değildir. Herkesin katkısı eşittir. Anonymous bütüne güvenir, Anonymous bütünün bir parçasıdır. Anonymous, anonimdir.

"Kamuoyunun dikkatine arz ederiz.

"Anonymous adına, Anonymous."

Siber-aktivistler grubunun bugünkü eylemi konusunda basında çok çeşitli iddialar yer aldı. Son olarak bugün, Anadolu Ajansı'nın 'siber güvenlik uzmanı' olarak tanıtarak görüş aldığı Huzeyfe Önal isimli kişi, Anonymous'un 12 Haziran akşamı YSK'nın sistemini etkisiz hale getirmeye çalışacağını iddia etmişti.

Önal'a göre grubun amacı büyük yankı uyandırmak, seçime şaibe düşürmek, devlet kurumlarını yıpratmak! Önal, hackerların saatlerce sisteme veri girişini engellemeyi hedeflediğini de iddia etti.


Kaynak : Siber-aktivistler grubu Anonymous, TİB'i ablukaya aldı
asker_31 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-2011, 09:21   #6 (permalink)
 
Avatarı
 
Katılım Tarihi: 03-13-07
Yaş: 45
Mesajlar: 4.532
Üye No: 18593
Uydu Alıcısı: Next-NextStar
Tuttuğu Takım: Galatasaray
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 96
Varsayılan

eveeettt...anonimus üyeleri oldukça iddialıydılar...enson haberlerde gördüm bir kaç üyesini, sonra ses seda kesildi...
__________________
Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. Eflatun
osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap

Etiketler
geri, operasyon, sayımda!, türkiye


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Gösterim Biçimleri

Yazım Kuralları
Yeni konu açma izniniz yok.
Mesajlara cevap yazma izniniz yok.
Mesajlarınıza dosya / resim ekleme izniniz yok.
Mesajınızı değiştirme izniniz bulunmuyor.

BB kod - Açık
Yüz İfadeleri are Açık
[IMG] kodları Açık
HTML kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkVarsayılan Zaman Aralığı: GMT +2. Saat 08:47.Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright © 2005-2018 SupersatForum İnternational®, All Rights Reserved

iptv,iptv
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.2 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
www.supersatforum.com Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir,
bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir,
yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Bize Ulaşın linkinden bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.