PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şikede pazartesi bombası!

zekı62
18-07-2011, 11:13
Mosturoğlu Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak istiyor Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı ile Ali Kıratlı ve Bülent İşçen’in de yasadan yararlanmak istediklerini savcıya söylediği öğrenildi.

FENERBAHÇE Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun savcılıktaki ifadelerinin bir bölümü medyaya yansımıştı. Mosturoğlu, Eskişehirspor-Trabzon-spor maçı ile ilgili ilginç bir bilgi vermişti savcılığa; - O maça teşvik primi gönderildiğini duydum. 1.5 gibi bir rakam. Ama dolar mı, TL’mi bilmiyorum. Bu ifadeler gazete sayfalarına yansıyınca, Aziz Yıldırım’ın Şekip Mosturoğlu’na kızdığı hatta aynı koğuşta kalmak istemediği konuşulmuştu. Şimdi Şekip Mosturoğlu ve birkaç isim için başka bir iddia söz konusu. - Şekip Mosturoğlu, Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak istediğini kabul etti. Bunu savcıya da net bir şekilde bildirdi.

Mosturoğlu’nun bu yasadan faydalanmak istemesi çok anlamlı aslında. Çünkü, “Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak istiyorum” demek, “Ben bildiğim herşeyi anlatacağım. (Eğer varsa) Örgüt yapılanmasını çökertmenize yardım edeceğim” anlamına geliyor. Bu arada bu yasadan Aziz Yıldırım’a yakınlıklarıyla bilinen Ali Kıratlı ve Bülent İşçen’in de bu yasadan faydalanmak istedikleri iddialar arasında.

AZİZ YILDIRIM'A 87 YIL İSTENECEK

BİR Fenerbahçe Başkanı’nın cezalandırılmasını istemek yine bir Fenerbahçeli savcıya düşecek. Savcı Mehmet Berk’in bu konulardaki tavrı çok net:

- Öz babam olsa yine de işimi yaparım.

Peki Aziz Yıldırım için ne ceza istenecek?

Bu soruya verilen yanıt (isterseniz biz buna iddia diyelim) Yıldırım için hiç de olumlu değil.
80 ile 90 yıl arası olabilir.
Bu konulara çok yakın bir hukukçu ise net konuşuyor;
- 87 yıl isterler.

F.BAHÇE; BURSA VE TRABZON'UN RAKİPLERİNİ TEŞVİK ETMİŞ

Biraz da soruşturmadan sızan bilgilere göz atalım... Hangi maçta neler olmuş, neler yaşanmış, kim kiminle konuşmuş ve ne konuşmuş? Bunların hepsi günlerce gazete sayfalarında yer aldı. Ama az sonra yazacağımız iddiaya biz pek rastlamadık.

İşte o iddia:
- F.Bahçe önce Bursaspor’un rakiplerini “teşvik etmiş.”
- Bursa yarıştan düşünce bu kez Trabzon’un rakiplerini.
- Bu arada “Sivasspor düşmesin” diye, onunla birlikte düşmeme mücadelesi veren takımların rakiplerine...
Bunun gerekçesi de açık. Çünkü şampiyonluk son maça kalırsa, Sivasspor küme düşme hattında olmasın. Ve Fener’i zorlamasın.

İBRAHİM AKIN HERKESİ YAKMIŞ

İbrahim Akın ve İskender Alın isimleri şike operasyonu için büyük önem arzediyor.

Hatırlarsanız, 3 Temmuz tarihinde, operasyon düğmesine ilk basıldığında Hürriyet’in manşetini İbrahim Akın ismi de süslüyordu. Serdal Adalı, kupa finali öncesi Akın’la konuşuyordu:

- Bu maçta iyi oynama seni Beşiktaş’a alacağım.
Beşiktaş tarafı böyle bir konuşma olmadığını ileri sürüyor. İddialara göre ise, İbrahim Akın ve İskender Alın’ın her şeyi itiraf etti.

İstanbul BŞB’li futbolcu İbrahim Akın sadece Beşiktaş’ı değil, Fenerbahçe’yi de itiraflarıyla yakmış. Ve yine iddialara göre Yusuf Turanlı da itirafçıların arasındaymış.

SÜPER LİG 12-14 TAKIMLA MI OYNANACAK

Şike operasyonu sadece Süper Lig ile sınırlı mı kalacak? Buna verilen yanıt aynen şöyle:

- Henüz Bank Asya 1. Ligi’ne inemedik.
Bank Asya 1. Ligi deyince başka bir soru daha yönelttik:
- Peki 4 ya da 6 takım Süper Lig’den küme düşürülürse, 18 takıma nasıl tamamlayacaksınız?
Yanıt oldukça ilginçti.
- Niye tamamlayalım ki. Belki de 12 takımla oynatırız ligi. Hem o zaman maç sayısı azalacağı için de takvim daha müsait olur. Lig daha kolay ertelenebilir.

CABBARİ
18-07-2011, 11:23
87 yıl yok artık!!!!

özcanmert
18-07-2011, 12:00
bence 1087 olamsı lazım adalete bak

hainler mecliste askerlerimizi öldürenler daglarda aziz yıldım ...cezaya bakk..

işte türk adaleti bu olsa gerek ne yapalım %50 böyle adaletten memnun galiba ..

MUTAF
18-07-2011, 12:19
Emniyet şampiyonluğun şifresini çoktan çzömüş :)