PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fenerbahçe, Denizli'ye dedi ki 'Sen maçı 15 dakika uzat.

zekı62
09-08-2011, 23:12
Fenerbahçe, Denizli'ye dedi ki 'Sen maçı 15 dakika uzat. :8[1]:

2005-06 yılındaki izlenimlerinizi de merak ediyorum aslında... Galatasaray'ın son haftada kazandığı şampiyonluk ve Denizli-Fenerbahçe maçı sonunda tartışılan 16 dakikalık uzatma için neler söyleyeceksiniz?
Şimdi bu 16 dakikayı tartışanlardan bir şey rica ediyorum; Denizlispor-Fenerbahçe maçının başında bu maçın 16 dakika gecikmesine sebep olan hareket Galatasaray'a ne fayda sağlar? Bana mantık ve matematik içinde anlatsınlar.

Ben şöyle bir senaryo yazıyorum; Denizli o maçta küme düşme tehlikesi yaşıyor. Denizli'nin rakibi olan Gaziantepspor da Malatyaspor ile karşılaşıyor. Kendi senaryomu söylüyorum; Fenerbahçe, Denizli'ye dedi ki 'Sen maçı 15 dakika uzat. Çünkü 3 dakika, 5 dakika oradaki maç da uzayabilir. 15 dakika uzat ki Gaziantep-Malatya maçı bitsin. Ben Gaziantep-Malatya maçını ayarladım. Malatya düşecek, senin benimle yapacağın maçta puana ihtiyacın kalmayacak. Gaziantep-Malatya maçının bitiminden sonra sahaya atılan konfetiler yüzünden 15 dakikamız kalacak geriye. Bu 15 dakikada maçı bana bırakırsan. Al sana bu kadar para.'

Bu senaryoya bu maçın 15 dakika uzaması uyuyor mu; uyuyor. 'Bu 15 dakika uzatmayı Galatasaray ayarladı' diyenler Galatasaray'ın menfaati ne, bana bir açıklasınlar!..

Bu bir senaryo. Onlar da bir senaryo yazsınlar. Desinler ki 'Şu şu şunu ayarladı. Bunun sonuca ulaşması için o maçın 15 dakika geç bitmesi lazımdı.'

Gaziantep-Malatya maçı oynanmış, Malatya küme düşmüş, Denizli'nin küme düşme tehlikesi kalmamışken oynanacak 15 dakikanın Galatasaray'a mı faydası var, Fenerbahçe'ye mi? Bunu bir matematik sorusu olarak soruyorum. Bu benim senaryomdur. Bana birisi mukabil senaryo yazsın.
Hasan (Pulur) ağabeyi okuyorum, "Hesabı verilmeyen 16 dakika" diyor, kime dayanarak diyor? Ergun Hiçyılmaz'a. O da tarihçi, Fenerbahçe tarihçisi. Şimdi Ergun kardeşim, Hasan Pulur, sık sık '16 dakikayı' yazan kuzenim, Gürcan Bilgiç, bütün Fenerbahçeli yazarlar; bana lütfen bir senaryo göndersinler köşemde yayınlayacağım. O '16 dakikayı Galatasaray ayarladı ve bu sebeple ayarladı' diye!..

16 dakikayı şöyle bir hatırlıyorum da Fenerbahçe çok iyi bir performans sergilemedi.

Maçın bitmesine 8 saniye kala vardı. Appiah topu dışarı attı. Kaleci ile karşı karşıya iken çok net bir gol pozisyonunda Appiah dışarı attı. İçeri atsa Fener şampiyon. Onu kimse konuşmuyor.

Appiah 5 metreden topu dışarı nasıl attı diye onu kimse konuşmuyor. Onun ayağını da mı Galatasaray bağladı?:8[1]:

Hıncal Uluç

sercol
09-08-2011, 23:33
işte bu maçta ben o kadar dua eden fenerbahçeli taraftar gördümki,anlatamam yav arkadaş top bu dua ile olurmu bu iş ! zaten fenerin nasibi degildiki o şampiyonluk nasip olmazsa asla olmaz "galatasaray 2005/2006" yıllarında avrupayı titreten ilk takım olmuştur üst üste şampiyonluklar avrupadaki inanılmaz başarılır işte bu başarıda azimle gelen başarı, galatasarayın nasibidir,gördük öteki takımları bursa yıda gördük feneride gördük bursa tam bi hüsran zaten umarım galatasaray bu seneden sonra yüksek performans gösterir ve bize ***if verir saygılar.

MUTAF
10-08-2011, 00:45
hıcal uluç enteresan bi adam işte...
bakmışsın sbah ifade veriyo :)

RizeLee53
10-08-2011, 01:09
Evet mantık olarak bakılırsa o maçın uzaması en fazla Galatasaray'a zarar verirdi , Galatasaray'lıyım diye demiyorum , yani mantık olarak öyle , diğer maçlar bitmiş , Denizli'nin kümede kalması garantilenmiş , yenilsede kümede kalacak yani , maç 1-1 ve 15 dakka uzuyor , Galatasaray'a ne faydası var yani , maç hemen bitsin ister mantık olarak , o 15 dakkada öldük öldük dirildik zaten.

mustimusty
10-08-2011, 03:57
Maç zaten konveti vb. gibi durumlardan dolayı oynanamadıki

Volkan
10-08-2011, 08:48
Baştan aşağı saçmalık Hıncal Uluç gibi ne olduğu belli olmayan densizi gazetesinde yazdıran larda kabahat. Gitsim mankenlerle uğraşsın. Futbol dan uzak dursun bari beceriksizliğini uzak tutsun.

uzmanuyducu
10-08-2011, 09:14
Baştan aşağı saçmalık Hıncal Uluç gibi ne olduğu belli olmayan densizi gazetesinde yazdıran larda kabahat. Gitsim mankenlerle uğraşsın. Futbol dan uzak dursun bari beceriksizliğini uzak tutsun.

aynen size katılıyorum ama burası türkiye işte anlayanda konuşuyo anlamayanda fenerin büyüklüğünü kimse kabul edemiyo

CABBARİ
10-08-2011, 11:05
ülkedeki dönen dolaplar dönme dolabında yok mubarek

RizeLee53
10-08-2011, 12:21
Birileri Galatasaray'ında adı karışsın , onada birşey olsun , oda düşürülsün diye nerdeyse gözlerini bile kapatmıyorlar :) sabah akşam nöbetteler , ama yerse tabi :)

camelh
10-08-2011, 13:01
milletin ağazı torba değilki büzesin herkes kendine göre yorum yapıyor atı alan üsküdarı geçmiş