PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Dilli Dini Kanal Geliyor

fb.serkan
10-08-2011, 14:33
Only the registered members can see the link
RTÜK dini içerikli yayın yapan Diyarbakır merkezli Çağrı TV’ye izin verdi.

Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen ve internet üzerinden yayın yapan Çağrı TV, RTÜK’ün izniyle uydudan yayın yapabilecek. Türkçe, Kürtçe ve Arapça yayın yapması beklenen Çağrı TV için izin 2 Haziran’daki üst kurul toplantısında RTÜK üyelerinin oybirliğiyle verildi. Gerekli belgeleri tamamlayan Çağrı TV’nin stüdyosunda yapılan denetim ve ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesinde, kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edildi. RTÜK Çağrı TV’nin sahibi olan Kokteyl Yayıncılık Reklamcılık A.Ş’ye on yıl süre ile uydu yayın lisansı verdi. Çağrı Tv’nin Hizbullah’a yakınlığı iddialarını ise Kokteyl Yayıncılık Yönetim Kurulu bir açıklama yapmış ve zan altında bırakıldıklarını belirterek yalanlamıştı. Açıklamada, “Çağrı TV’ adıyla kuruluş süreci devam eden TV kanalı, herhangi bir örgüte ait ya da yakın değildir” denilmişti.
Vatan
Medyatava

RizeLee53
10-08-2011, 14:57
Bende başlığa bakarak sadece kürtçe sandım , ne diyelim hayırlı olsun , hizbullaha militan lazımdı , tv ile çekerler milleti artık.