PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : babamı ttnet aradı, acaba gerçekmi?

aliharbiye
10-08-2011, 17:19
Merhaba saygı değer arkadaşlar, bugün sabah ben işe geldikten sonra, babamın ev telefonuna güya telekomdan bir telefon gelmiş ve öğleden sonra oturduğumuz eve gelip babama kıyaklık yapmak istediklerin söylemişler evde olsun diye tabii olay olduktan sonra benim haberim oldu. şimdi ben babam gilin telefonuna yaklaşık 4-5 ay evvel adsl aldım ve 2 yıllık sözleşme yaptım. bugünde öğleden sonra gelen şahıs babama demişki işte ayda ne kadar fatura matrahı yatırıyorsan şimdiki yapacağımız sözleşmeyi yaarsan faturanın yarısını yatırısın demiş babamda kabul edip imzayı basmış doğrudan sahiii TÜRK telekomun böyle bir yetkisi veya kampanyası varmı, eve gelen şahıs babama demişki işte adsl için ayda 55 liranın sadece 35 milyonunu yatıracaksın telefon faturası ne kadar geliyorsa onundan yine fatura yarısı yatacak ve bu sözleşme sadece 6 aylıkmış, babamda sözleşmeyi kabul edip imzalamış.bende telekomdan gelen şahsı bugün öğleden sonra gördüm bak kardeş dedim ben babamın hattına TÜRK telekomla 2 yıl sabit sözleşme yaptım sen kimsin seni kim gönderdi kimin nesisin dedim sana babam nasıl güvende yarın babamın başı ağırmasın dedim yok dedi bana telekomu mahkemeye verbilirsiniz dedi peki senin telekomdan geldiğin ne malum sana niye nasıl güveneyim dedim oda isim kokardını gösterdi bana, bende güldüm bu sahte olabilir bana ciddi bir şey göster dedim, neden babama sadece geldiniz bendede telekom hattı var, dedim bende eski üyeyim dedim, biz sadece yeni üyelere gidiyoruz dedi sözleşmelere bakarak evleri ziyaret ediyoruz dedi. tabii bende adama hiç güvenmedim böyle bir şey kesin olarak varmı yokmu arkadaşlar bilgisi olan arkadaş varsa bizleri aydınlatırsa çok makbule geçecektir saygılarımla aliharbiye

RizeLee53
10-08-2011, 18:04
Valla ben ilk defa duydum böyle birşey , ama bence Ttnet'i arayıp müşteri hizmetlerine sorsan daha mantıklı ve kesin bir cevap alırsın.

Ttnet 444 0 375

aliharbiye
10-08-2011, 18:29
arkadaşlar konuyu araştırdım gelen adam türk netten imiş ve 75 yaşında olan babaı kandırıp ttnette yeni olan üyeliğini iptal ettirip. türk nete kayıt yapmıştır. şimdi tekrar ttnete geçiş yapacaz buyrun ayıkla pirincin taşını. üye iptali için para koyacaz yenide üyelik için para koyacaz sonra yine.ttnet üyeliği için para koyacaz. bu tür ş...yalan dolan söyleyen insanlara hakkımı helal etmiyorum inşallah muvaffak olmazlar ve bizden gasp olarak aldıkları bu parayı yeme şansları asla asla olmaz kursaklarında kalır inşallah saygılarımla aliharbiye

RizeLee53
10-08-2011, 18:33
Ya nasıl insanlar var şu dünyada anlamak mümkün değil , insanları para uğruna kandırıp kazanç elde ediyorlar ve insanları onca mağduriyete uğratıyorlar , geçmiş olsun abi , Allah yardımcın olsun.

MUTAF
10-08-2011, 19:45
arkadaşlar konuyu araştırdım gelen adam türk netten imiş ve 75 yaşında olan babaı kandırıp ttnette yeni olan üyeliğini iptal ettirip. türk nete kayıt yapmıştır. şimdi tekrar ttnete geçiş yapacaz buyrun ayıkla pirincin taşını. üye iptali için para koyacaz yenide üyelik için para koyacaz sonra yine.ttnet üyeliği için para koyacaz. bu tür ş...yalan dolan söyleyen insanlara hakkımı helal etmiyorum inşallah muvaffak olmazlar ve bizden gasp olarak aldıkları bu parayı yeme şansları asla asla olmaz kursaklarında kalır inşallah saygılarımla aliharbiye

ttneti arayın bizi dolandırdılar deyin.
geçiş işlemini yapmayın deyin...

alper3
10-08-2011, 19:47
geçmiş olsun kardeş keşke baban bi danışsaymiş sana ama olan olmuş artık

aliharbiye
10-08-2011, 19:49
ttneti arayın bizi dolandırdılar deyin.
geçiş işlemini yapmayın deyin...
aynen böyle yaptım ilginize teşekkürler ediyorum saygılarımla aliharbiye

MUTAF
10-08-2011, 19:52
aynen böyle yaptım ilginize teşekkürler ediyorum saygılarımla aliharbiye

sikayetvar.com
burayada şikayet yaz sonuc ne olursa olsun..

aliharbiye
10-08-2011, 19:53
Ya nasıl insanlar var şu dünyada anlamak mümkün değil , insanları para uğruna kandırıp kazanç elde ediyorlar ve insanları onca mağduriyete uğratıyorlar , geçmiş olsun abi , Allah yardımcın olsun.

geçmiş olsun kardeş keşke baban bi danışsaymiş sana ama olan olmuş artık
ilginize teşekkür ederim arkadaşlar... zaten nerde baş belası bir bela varsa hep zavallı babamı bulur geçende bir romanyadan ne aramış ben siz tanıyorum demiş oğlunuzun adı bu adresi bu onu romanyaya şirkette çalıştırmak için bana 1000 dolar yollayın hemen işlemleri yapıyım oğlunuzu yanıma aldırayım babamda temiz yürekle gitti adama 1000 doları gönderdi hemde ceybinde olmayan 1000 doları borçlanıp yolladı. gidiş o gidiş karşı tarafın verdiyi telefon nomarası çıkmaz oldu adamda kayboldu ortadan başsavcılığa ertesi günü şikete gittim meğer ordada sıraya şikayet için bekleyen onca insan var.... inaşşalh artık babamı bu tür insanlar bulmaz saygılarımla aliharbiye

uydu3405
10-08-2011, 20:02
......

aliharbiye
10-08-2011, 20:07
.........

fb.serkan
10-08-2011, 20:14
aliharbiye hocam geçmiş olsun.İyi ki büyük masraflar oluşmamış
Bu arada arkadaşlar insanların dalgınlıkları nedeniyle lütfen bu tür kırıcı cümleler kullanmayalım..En önemlisi buradaki arkadaşlarımız kahve arkadaşımız değil.Lütfen forum kurallarına uyalım...
Saygılar
Kolay Gelsin

aliharbiye
10-08-2011, 20:17
ilgine ve saygınlığına çok teşekkür ederim.

fb.serkan
10-08-2011, 20:20
Rica ederim abi :)
Bir insana saygı duyup değer vermek ,o insanın da bize karşı aynı davranışı göstermesine ve dostluğa katkı sağlar.İyi paylaşımlar :)

Volkan
10-08-2011, 20:39
Türk telekomdan yada TTNET netten gelen personelın TT*** kimlikleri mutlaka mevcuttur Kredi kartı büyüklüğünde üzerinde resmi olan ve çalıştığı birim il bilgileri sicil numarası vesayresi mevcuttur ve her zaman yanında taşımaları mecburidir.

Bu kartı görmeden kesınlıkle inanmayın yaka kartları gecersizdir. Yaka kartlarının istediğiniz kırtasiyede bastırabilirsiniz ama TT *** kartı basılmaz.

Ayrıca geçmiş olsun yalnız şunu söliyeyım TTNET ın de ev ziyaretleri var ve bazı uyanıklar bunu bildikleri için bu şekilde oyunlar yapıp gercekte bu işi hakkı yapanlarıda kötü duruma sokuyorlar.

yargıç_1
11-08-2011, 02:02
geçenlerde benide aradılar turk netten ama ben çok eski aboneyim bizim interneti aynı seceneklerde daha ucuza verelim die kabul etmedim zaten ttneti de iptal ettiricem :)

f47xfenerli
12-08-2011, 04:39
benimde haberim olmadan ttnet ten dopinge geçiş oldu kıyameti kopardım ama doping de baya iyi ve çok hızlı 10gb bir filmi 1 saat çıvarında indirebiliyorum.

gacvokem
12-08-2011, 10:29
aynen bunu bende yaşadım akşamın bir vakti telefon çaldı telefonun bir ucunda çok kibar konuşan bir bayan sizi türk telekomun bir yan kuruluşu olan türk netten arıyorum , bey efendi, siz 5 yıllık türk telekom üyemisiniz ve biz şimdi bir kampanya başlatık eski üyelerimizde faydalanabiliyor. kampanyamız şu eğer sözleşmenizi kapatmaz 2 yıl daha uzatırsanız , (valla bende yedim o an türk telekomun yan kuruluşu türk net dedi ya uyanamadım daha hele durun anlatacam ), size son model airtays modem vereceğiz virales, sonra sabit hatınıdaki telefonla yarı yarıya konuşacaksınız. faturalarınız düşecek, bunu onaylıyormusunuz eğer onaylıyorsanız müşteri temsilcimiz yarın vereceğiniz adrese gelip modemi size ulaştıracağı adresi alacak ve sözleşmenizi imzalayacaksınız . bende tamam dedim birde sevindim air tays modem alacam fatura yarıya inecek. o sirada gelecek arkadaşı daha kolay getirmek için iş adresimi verdim sonra telefon kapandı. biz yeni modem hevesiyle seviniyoz sonra bir nete bakim dedim bu hangi modemiş telekomun resmi internet sitesinde mutlaka özellikleri vardir.Siteyi kolaçan etim ne hikmetse ne modem ne kampanya konusu yok ne iş dedim birde telekomun müşteri hizmetlerini aradım ordakide şaşırdı , kampanya var ama böyle bişe yok dedi. Bende beyne sinyal gitti konuşmaları şöyle bir tartım yine uyanmadım.Yarın olsun hayır olsun dedim mutlaka bişe vardır eleman bir gelsin dedim .yarın oldu eleman geldi birde çay ısmarladım . Kimlik fotokopisinide uzattım bu başladı doldurmaya ben dedimki arkadaş şu modemler bir bakim özellikleri neymiş abi dedi bizde katalok yok ama size Arçelik modem hediye ediyoruz, ki demesiye bende jeton düştü yqa olurmu dedim telefondaki iyi güzel konuşan hiç susmayan arkadaş ki bana soru orma firsatıda vermiyor güya telekomdan ariyormuş gibi, bana air tays modem demişti Arçelik ne iş arçelikse ben niye 2 yılık kampanya imzalıyayım. hem modem yeni teknoloji modem demişti şimdi arçelik diyonuz 20-30 arçelik modemden daha iyileri var dedim baktım bu iş sakat bir dalavere dönüyor. hemen eleman formu doldururken ben nete daldım 3 dakada ne olduğunu çözdüm vede arkadaş ben vaz geçtim siz türk netsiniz ve telefonda beni yanıltıcı konşmalarla yönledirdiniz yok biz telekomun yan kuruluşuyuz yok şu modem yok bu modem, arkadaş müşteri hizmetlerini aradı beyfendi vaz geçti dedi telefondaki ukala ama siz konuşmada onay vermişsiniz, vaz geçemesiniz beyfendi bir kere olur demişsiniz diyince , artık gerisini hatırlamıyom (ama şunalrı hatırlıyorum:), bana bak seni oraya koyanıda , bei aratanıda , senin kampanyanıda .....) direk savcılığa gidiyom hata polis çağırıp kuryenizde burda vatandaşı yanıltma, başka firmanın yan kuruluşu olduğunu söyleyerek yanlış yönlendirmek ve o firmanın adınıda kulanarak , suç işlemekten işlem yaptıracam hatta beni arayanlardanda tazminat ve suç talebinde bulunacam diyince , tamam beyfendi müşteri temsilcimiz alabilirmiyim diyen ve telefonda morarıp kalan arkadaş hemen işlemimi iptal etti.

Arkadaşlar kısaca bu olayı sizlerde yaşaya bilirsiniz , öyleki arayanlar çok ustaca laf oyunlarını ve kelimeleri bir araya getirip o an sizin aklınızı çelerek yanıltıcı , ve sağlıklı düşünmenizide engeleyerek konuşuyorlar herhalde eğitimlerini bu yönde alıyorlar ,
şimdi senin yapacağın arkadaşım o telefonlar 24 saat kaydediliyor direk o arkadaşa ulaşacan muhtemel babanızlada öyle yanıltıcı konuşmuşturlar biz telekomdan arıyoruz diye , siz diyeceksinizkiniye bizi telekomdan aradığınız ve telekomun yan kurumu olduğunuzu söyleyerek yanıltıyorsunu telekomada sizin bu yaptığınız hakında ve savçılığada şikayette bulunacam ya sözleşmemi iptal edin yada davalık olalaım hatta hakınızda tazminat davasıda açaçam anca bu şekilde çözersin . Aman dikatli olun bu tür olaylarda...
Hepinize selam ve sevgiler

Volkan
13-08-2011, 19:32
aynen bunu bende yaşadım akşamın bir vakti telefon çaldı telefonun bir ucunda çok kibar konuşan bir bayan sizi türk telekomun bir yan kuruluşu olan türk netten arıyorum , bey efendi, siz 5 yıllık türk telekom üyemisiniz ve biz şimdi bir kampanya başlatık eski üyelerimizde faydalanabiliyor. kampanyamız şu eğer sözleşmenizi kapatmaz 2 yıl daha uzatırsanız , (valla bende yedim o an türk telekomun yan kuruluşu türk net dedi ya uyanamadım daha hele durun anlatacam ), size son model airtays modem vereceğiz virales, sonra sabit hatınıdaki telefonla yarı yarıya konuşacaksınız. faturalarınız düşecek, bunu onaylıyormusunuz eğer onaylıyorsanız müşteri temsilcimiz yarın vereceğiniz adrese gelip modemi size ulaştıracağı adresi alacak ve sözleşmenizi imzalayacaksınız . bende tamam dedim birde sevindim air tays modem alacam fatura yarıya inecek. o sirada gelecek arkadaşı daha kolay getirmek için iş adresimi verdim sonra telefon kapandı. biz yeni modem hevesiyle seviniyoz sonra bir nete bakim dedim bu hangi modemiş telekomun resmi internet sitesinde mutlaka özellikleri vardir.Siteyi kolaçan etim ne hikmetse ne modem ne kampanya konusu yok ne iş dedim birde telekomun müşteri hizmetlerini aradım ordakide şaşırdı , kampanya var ama böyle bişe yok dedi. Bende beyne sinyal gitti konuşmaları şöyle bir tartım yine uyanmadım.Yarın olsun hayır olsun dedim mutlaka bişe vardır eleman bir gelsin dedim .yarın oldu eleman geldi birde çay ısmarladım . Kimlik fotokopisinide uzattım bu başladı doldurmaya ben dedimki arkadaş şu modemler bir bakim özellikleri neymiş abi dedi bizde katalok yok ama size Arçelik modem hediye ediyoruz, ki demesiye bende jeton düştü yqa olurmu dedim telefondaki iyi güzel konuşan hiç susmayan arkadaş ki bana soru orma firsatıda vermiyor güya telekomdan ariyormuş gibi, bana air tays modem demişti Arçelik ne iş arçelikse ben niye 2 yılık kampanya imzalıyayım. hem modem yeni teknoloji modem demişti şimdi arçelik diyonuz 20-30 arçelik modemden daha iyileri var dedim baktım bu iş sakat bir dalavere dönüyor. hemen eleman formu doldururken ben nete daldım 3 dakada ne olduğunu çözdüm vede arkadaş ben vaz geçtim siz türk netsiniz ve telefonda beni yanıltıcı konşmalarla yönledirdiniz yok biz telekomun yan kuruluşuyuz yok şu modem yok bu modem, arkadaş müşteri hizmetlerini aradı beyfendi vaz geçti dedi telefondaki ukala ama siz konuşmada onay vermişsiniz, vaz geçemesiniz beyfendi bir kere olur demişsiniz diyince , artık gerisini hatırlamıyom (ama şunalrı hatırlıyorum:), bana bak seni oraya koyanıda , bei aratanıda , senin kampanyanıda .....) direk savcılığa gidiyom hata polis çağırıp kuryenizde burda vatandaşı yanıltma, başka firmanın yan kuruluşu olduğunu söyleyerek yanlış yönlendirmek ve o firmanın adınıda kulanarak , suç işlemekten işlem yaptıracam hatta beni arayanlardanda tazminat ve suç talebinde bulunacam diyince , tamam beyfendi müşteri temsilcimiz alabilirmiyim diyen ve telefonda morarıp kalan arkadaş hemen işlemimi iptal etti.

Arkadaşlar kısaca bu olayı sizlerde yaşaya bilirsiniz , öyleki arayanlar çok ustaca laf oyunlarını ve kelimeleri bir araya getirip o an sizin aklınızı çelerek yanıltıcı , ve sağlıklı düşünmenizide engeleyerek konuşuyorlar herhalde eğitimlerini bu yönde alıyorlar ,
şimdi senin yapacağın arkadaşım o telefonlar 24 saat kaydediliyor direk o arkadaşa ulaşacan muhtemel babanızlada öyle yanıltıcı konuşmuşturlar biz telekomdan arıyoruz diye , siz diyeceksinizkiniye bizi telekomdan aradığınız ve telekomun yan kurumu olduğunuzu söyleyerek yanıltıyorsunu telekomada sizin bu yaptığınız hakında ve savçılığada şikayette bulunacam ya sözleşmemi iptal edin yada davalık olalaım hatta hakınızda tazminat davasıda açaçam anca bu şekilde çözersin . Aman dikatli olun bu tür olaylarda...
Hepinize selam ve sevgiler

Arkadaşlar aklınızda bulunsun. Türktelekomun yan kuruluşu diye herhangi bir şey yok. AVEA olsun TTNET olsun ARGELE -ASİST ve SOBE gibi firmalar Türktelekom çatısı altında ama asla yan kuruluş değil kendi yönetimi olan kuruluşlardır.

Bu durum Turkcell de Superonlıne içinde geçerlidir yalnız superonlıne türkcell superonlıne olarak isim değiştirdi ama nasıl çalışırlar pek bilgim yok.

turan45
25-08-2011, 14:49
bu olanların hepsınden ttenetın haberı var cunku kışısel bılgılerımızı dısarı verıyor sonrada bılgılerı verdıgı fırmaları kotuluyor bu zıhnıyetını degıstırmesı gerek ttenetın yazık yazık ttenete

bulletfromhell
02-09-2011, 14:15
benide aradılar..indirim yaptılar...1 yıllık taahhüt karşılığı 6 ay 9.90 tl 6 gb internet..faturamda aynı dedikleri gibi geliyor..demekki beni arayanlar gerçek ttnet miş...

karlıdaglar
02-09-2011, 15:31
evet ole yapıyolar