PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GS'lı Tanburacı FB'yi değerlendirdi

muzo
27-07-2006, 16:23
GS'lı Tanburacı FB'yi değerlendirdi

Fenerbahçe'nin Torshavn'ı 4-0 yendiği maç spor yazarlarının da gündeminde. GS'lılığıyla tanınan Osman Tanburacı'ya göre maçın özeti Zico geldi, Anelka düzeldi. Nasıl mı?

Zico ve Anelka

Zico geldi Anelka düzeldi! Maçın özeti bu. Gittiydi, gidecekti derken Anelka Fenerbahçe formasını bir daha çıkartmamak üzere giydi. Daum’la yıldızı barışmayan Anelka, Zico tarafından serbest bırakılınca kimliğini buldu. Umarım daha da iyi olacak. Bazı futbolcular vardır sorunludur. Anelka da bunlardan biri, o zaman hocalar onlara biraz daha farklı yaklaşacak. Zico onu yaptı Anelka ceylan gibi oynadı.

A1, B36’yı 4’ledi
Maçın başlamasıyla Fenerbahçe de dörtkol çengiye başladı. Sağdan, soldan, ortadan B36 kalesi ablukaya alındı. Direnç fazla sürmedi ilk gol Appiah’ın fırsatçılığı ile 26’da geldi... Sonrasında Tümer yine uzaktan avladı! O da bir fırsat golüydü... Arkasından Anelka yılan gibi süzüldü ve Tuncay’a ballı-börek bir pas uzattı... İnsan böyle golleri görünce keyifleniyor. Zico da işte böyle bir takımı devralıyor. Yani B36 Torshavn karşısındaki Fenerbahçe A kategorisinin 1 nolu takımı, A1 oluyor...

İşte gerçek Anelka
Nicolas geldiğinden beri söylüyorum; bu adam serbest oynayacak ve forvetlerin gerisinden gelip rakibi talan edecek. B36 karşısında bu sahneleri elli kere gördük. Anelka her seferinde rakipten süzülüp geçti, bir keresinde “buz gibi penaltıyı” hakem vermedi. Bir de Anelka’ya sarı gösterdi... Ayıptır! Anelka’nın önüne topu at gerisine karışma, Anelka su gibidir, mutlaka yolunu bulur! Zevkle seyrettim. Bu tip oyuncular takımın dopingidir. İki hareket yaparlar taktım şahlanır.
Örnek Hagi’dir.
Giden maçı geri getirirler...
Bu turda rakip yumuşaktı ama ikinci turda Fenerbahçe’ye Anelka çok gerekli olacaktır.

Tümer ve Alex
İlk bakışta aynı tip iki oyuncu diyebilirsiniz ama Tümer’le Alex birbirinden farklı tip oyuncular. Örneğin; Tümer biraz egoist ve kaleyi düşünen tip. Forvet olarak görürsen haklı, orta alan oynarsa biraz tuhaf!
Alex; Daha çok arkadaşlarını besleyen tip, al-verci bir de frikikçi. Aslında Tümer de öyle... Ortak yönleri ikisi de gevşek... Onları taşıyacak Appiah ve Mehmet Aurellio var. Önyargılı değilim ama Tümer ve Alex’le Fenerbahçe uçar da kaçar da!...

Zico değişiklik yapmadı
Daum’un Fenerbahçesinden farklı bir şey yoktu. Beklediğimden değil, bekleyenler için söylüyorum. Zico doğruyu yaptı daha selamünaleykümden takımın çivisini çıkartmadı. Sadece; Can’ı, Tümer’i takıma koydu ve Anelka’yı serbest bıraktı. Nobre de olmayınca bu kez Tuncay gole yakın oynadı. Rakip de “püften” olunca Fenerbahçe güle oynaya kazandı. Bu maçta zadece turu geçen Fenerbahçe’yi alkışlamak istiyorum. Centilmenlik adına...Ama dozunda...
Alkış sesi yükselirse Fenerbahçe ikinci turda rahatsız olur.

COEMAR
27-07-2006, 21:00
bilgi için teşekkürler muzo ayrıca tamburacıyada zevkli yorumlarından dolayı teşekkürler saygılar...