PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasım ayında İSTANBUL görülecek yerler önerisi

yalcinticaret
22-08-2011, 00:22
Selam arkadaşlar şimdiden konu açtım erken ama (uçak biletini almanın heyecanı ile )
kredi kartımda biriken mil puanları silineceği için kurban bayramına denk gelen kasım ayı için uçak bileti aldım şimdiden o gün tarih ilk uçusu dolu uçakta yer yok !

Asıl konumuza gelelim İstanbullu arkadaşlar

3 gün için ( kurban bayramına denk geliyor 7 - 9 Kasım arası ) nereleri gezebilirim ailem ile birlikte ( iki tane6 ve 3 yaş fırlama erkek veletlerle ile :) ) sizden mutlaka görün gezin diyeceğiniz yerler nereleri kasım ayında hava nasıldır bilmem oralar Atatürk havalimanında ineceğim

sultanahmet tarafı otel planlıyorum otel öneriniz nedir

bazı kısımları çıkartımyazımda

MUTAF
22-08-2011, 02:10
Öncelikla trafik çekersin bunu bil.
Sırasıyla;
Anadolu yakasında;
Kadıköy sahili-moda taraflarını gezebilirsin. Ünlü boğayı ve nostaljik tramwayı görmüş olursun. Alışveriş yapabilirsin. Bostancı tarafında caddebostan suadiye vs sahil yolu gez dicem zaten deniz şehrinden geliyorsun.
avrupa yakasında;
Kesinlikle boğaz turu at. sarıyer,bebek,ortaköy. balık yersin, sarıyer böreği yersin, kumpir yersin. oradan beşiktaş çarşınısı görebilirsin.
oradan çık stadın ordan doğğru istikla caddesine, beyoğlunu gündüz ve akşam saatlerinde gezebilirsin. ama gece gezme ailenleysen.
İstiklalden in aşağıya Tunelden karaköye doğru, gec eminönune. Balık ekmek meşhurdur. ama 4-5 tl yarım ekmek :) yanındada turşu felan. (yazarken ağzımın suyu aktı)
Oradayken bi boğazturu yap. ama onada çok para istiyorlar. bazı 3 kağıtcılar 20 tl istiyordu. çüşş yani. hatta sen boğaz turu yapma. eminönunden kadıköye gec 1.60tl :) kadıköyde öyle dolaş dönersin tekrar eminönune :)
Tahtakale,mısır çarşısı,doğubank, çık ordan gülhane parkına doğru. Sultanahmet ayasofya derken gunun gecer zaten.

Akşam istiklalin hali farklıdır. bazen çok iyi bazen bela. Polis çok Allahtanda yoksa başı ağrır insanın. Otur çiçek pasajında rakını iç, kullanmıyorsan alkol yemek ye. veya nevizade nerede diye sor, meşhur balo sokağa gir hemen karşında nevizade. Otur muhabbet et.

Bakırköyde guzeldir. önce mertere uğra uygun fiyatlardan kaliteli bi alışveriş yap çoluk çocuk giyinsin :) ordan gecersin bakırköye. istanbul caddesine in dolaş. Caruosell, galeria gibi AVMleri gir dolaş çık sahil turu derken bakmışsın gün bitmiş yine.

sinema izleyelim dersen mecidiyeköy-şişlideki cevahire gir. hem alışveril hem yiyecek içecek hem gezi hem sinema hem luna park.
Yanlız trafikte canın çıkar. Bunu bil...

Metrobus icat oldu haberin olsun. avcılardan tut havaalanından bakırköy zeytinburnu topkapı okmeydanı mcdyeköy zincirlikuyu boğaz köprüsü üsküdar acıbadem altunizade kadıköy. Buralara metrobus ile ulaşımını sağlayabilirsin. İETT otobuslerini pek tavsiye etmesemde yinede iş görür. Kiralık oto alternatiflerinide belirtmek istedim..

yalcinticaret
22-08-2011, 03:55
süpersin mutaf kardeşim ilk mesajıma yazmayı unutmusum bayramda orada olacağım nasipse 7 - 8 - 9 kasım da bayram olması trafiği hafifletir mi ve kiralık oto olmasına rağmen bayramda ulaşım bedava oluyordu genelde öyle olursa birşey fark eder mi yazdıklarına ilave

miniatürk park ve yakınlarda açılan dev akvaryum olayı nasıldır bide çengelliköyde kahvaltı falan okudum nette .

yalcinticaret
23-08-2011, 19:23
forumda bi istanbullu mutaf arkadaşımız mı var haydi istanbullu arkadaşlar yardım önerilerinizi bekliyorum

dayı83
24-08-2011, 10:25
Bunu okuyunca İstanbul u çok özlediğimi anladım.Eskiden hersene giderdim son beş senedir gitmemişim ilk fırsatta oradayım..

CABBARİ
24-08-2011, 10:42
ben temmuzda oradaydım gerçekten müthiş bir zamanda ordaydım kasım ayı değil tüm aylarda istanbul güzeldir

yalcinticaret
24-08-2011, 17:59
ben temmuzda oradaydım gerçekten müthiş bir zamanda ordaydım kasım ayı değil tüm aylarda istanbul güzeldir

kurban bayramı süresince 7 - 8 - 9 kasım günü nasipse İsatnabulda olacağım ailemle nerelere gidelim usta önerin nedir

MUTAF
06-09-2011, 01:30
süpersin mutaf kardeşim ilk mesajıma yazmayı unutmusum bayramda orada olacağım nasipse 7 - 8 - 9 kasım da bayram olması trafiği hafifletir mi ve kiralık oto olmasına rağmen bayramda ulaşım bedava oluyordu genelde öyle olursa birşey fark eder mi yazdıklarına ilave

miniatürk park ve yakınlarda açılan dev akvaryum olayı nasıldır bide çengelliköyde kahvaltı falan okudum nette .

MiniaTürk ufak istanbul canlandırılmış, çok ***if alacağın bi park. Zaten nettten resimlere baktığında farkedersin durumu.
Forum istanbulda akvaryum var ama pahalı bence. öğrencilere vs indirimli ama fiyatları çok yuksek.
aynı şekilde diğer akvaryum floryada, baya uzak mesafede. ayrıntıyı burada okuyabilirsin.
- FLORYA AKVARYUM AÇILDI (Only the registered members can see the link)

Çengelköy Beykoz Beylerbeyi Üsküdar Çamlıca Tepesi :ranger: o kahvaltı hiç bitmesin istersin. :loco:

Sana tavsiyem, gelmeden tam kararını ver. nereye gidiceksen ona göre hareket et. 3-5 gune bitmez istanbul çünkü. Heryer çok kalabalık bunu unutma. Trafik en başta..

osmann
06-09-2011, 13:58
basri çok güzel anlatmış ama 3 güne sığdırabilirmisin bunu emin değilim,hele hele istanbul un yollarını bilmiyorsan...yolla bitse iyi, birde park sorunu var... yerinde olsam metroya yakın bir yere aracı bırakıp metro ile giderim gideceğim yere...(akbil almayı unutma.rahat edersin.) araçla sadece konaklayacağın yere gidip gel...yoksa saatlerin yollarda geçer...

bilemiyorum nelerden hoşlanırsın, ben tarihe meraklı olduğum için tarihi yerleri gezmeyi severim...müzeleri tercih edersen önce ayasofyadan başla sonra topkapı müzesi.sultan ahmet ve yere batan sarnıcı... oradan taksime çıkman kolay olur...(iett ile git.tramvay fındıklıda indiriyor...aktarma zahmetli olur...)taksim ile beyoğlu yanyana...beyoğlunuda görmüş olursun...(yenge a/v e meraklı ise mağazalara yaklaştırma..zira beyoğlu pahalı...merter uygun ama bayramda merter açıkmıdır bilemiyorum...) ve yürüyerekte olsa mutlaka harbiye askeri müzesini gez...çocuklar ecdad mirasını görsün... hızlıca gez 5 te kapanıyor...saat 15:00 te harbiye askeri müzesinde mehteran gösterisi olur...kaçırmayasın...muhteşem...(bana göre tabiii) 1 güne bunları sığdırmış isen deliksiz uyursunuz o gece...
ertesi gün boğaz turu at...tekne ile..sirkeci ve eminönünü ve sarayburnunu dolaşabilirsin. oralarda nereye baksan buram buram tarih kokar. sarayburnundan doğru gülhane parkına giriş var. istersen girebilirsin... ben uzun zamandır gitmedim gülhaneye,hala içeride hayvanat bahçesi varmı bilmiyorum....yoksa bile süper bir parkı var, asırlık çınarları...zaman kalmış ise, oradan minyatürke nasıl gidileceğini sor. orayıda görmeni tavsiye ederim.fakat minyatürkün kapanış saatini bilmiyorum...bunu netten öğrenebilirsin...3 günüde karşı tarafı gez. basrinin anlattığı gibi...üsküdar,beylerbeyi, kadıköy moda bahariye cd. vs. şayet karşıya araçla geçersen (anadolu yakasına) yuşa tepesine çıkmanıda tavsiye ederim. biraz yolu var ama akşamda olsa gitmene değer.iyiki gelmişiz dersin... bir fatiha oku, boğazı seyret. gece bir başka gözükür o tepeden. sonra yine deliksiz bir uykuya hazırlan...3 gün çok az yahu... bu kadar yer dolaştıktan sonra adam akıllı yorulursunuz...bi daha gel. uzun olsun...en az bir hafta...

not: Gezmeye karar verdiğin yerleri bir kağıda not alman faydalıdır...yakın güzergahları birleştirir sırası ile gezersin...yoksa zik zak olur. zaman kaybı yaşarsın... birde a/v merkezlerini dolaşarak hiç zaman kaybetme...aynıları izmirdede var...izmirde olmayanı dolaş-gez verimli olur...
selametle...

MUTAF
06-09-2011, 22:26
hayvanat bahcesi artık gulhanede yok hocam.
uzun kavak ağaçları duruyor hala merak etme :) gulhane eskidendi. şimdi pek bir espirisi yok. ama gidersen gulhanenin arkasında bir çay bahçesi var. oraya otur şehri izle :) bardak çay satmıyorlar. demlik getiriyor. 13 tl felan..
:)

osmann
06-09-2011, 23:01
hayvanat bahcesi artık gulhanede yok hocam.
uzun kavak ağaçları duruyor hala merak etme :) gulhane eskidendi. şimdi pek bir espirisi yok. ama gidersen gulhanenin arkasında bir çay bahçesi var. oraya otur şehri izle :) bardak çay satmıyorlar. demlik getiriyor. 13 tl felan..
:)

hayvanların sergilendiği alana (kafeslerin bulunduğu bölgelere) bişey yaptılarmı? yoksa öyle boş boş duruyormu? içeride birde küçük bir müze vardı sanırım...izci müzesine benzer...duruyormu?

yalcinticaret
07-09-2011, 00:18
öneri ve ***ifli yazılanlar için teşekkürler arkadaşlar fikir değiştirdim
araç kiralamaktan vazgeçtim yol yordam bilmediğimiz için ve zahmetli olacağı için araç kirası benzin parası otopark ücretine taksi ile gider gelrim genelde iett metro tramvay metrobüs ne kullanılıyorsa o şekilde yapacağım bir arkadaşımın önerisi ile planladık not aldım kağıda planda bayramın 2.günü p.tesi orada olacağım p.tesi ayasofya kapalı salı topkapı kapalı oyuzden son güne bıraktık o tarihi yerleri zaten bir grup yer orada

oteli sultanahmet tarafından tutmayı planladım uygun bütçeli otel fikriniz nedir

1.gün anadolu yakası üsküdar çamlıca ortaköy
2.gün dolmabahçe sarayı ve çevreleri ne varsa miniatürk park ve dev akvaryum 4 kişilik aile indirimi 85 tl
3.gün ayasofya topkapı yerebatan sultanahmet falan sonra zaten 18 de havalimanında olacağım

yalcinticaret
07-09-2011, 00:21
çamlıca tepeyi merak ettim doğrusu pier loti falan

MUTAF
07-09-2011, 01:22
çamlıca tepesi anadolu yakasında üsküdar üstünde. kıyak yer gercektende :)
pierre lotide Eyübün üst tarafı. karşında haliçtan tut taaa eminönu balat gulhaneye kadar heryer var. hatta miniatürkü tepeden görüyor sanırım.
mezarlıklar için çay bahcesi :)

MUTAF
07-09-2011, 01:24
hayvanların sergilendiği alana (kafeslerin bulunduğu bölgelere) bişey yaptılarmı? yoksa öyle boş boş duruyormu? içeride birde küçük bir müze vardı sanırım...izci müzesine benzer...duruyormu?

müzeyi bilmiyorum usta. ama hayvan felan yok artık :)

yalcinticaret
07-09-2011, 08:36
gitmeden önce müzekart çıkartıcam müzelere avantajlı girerim :) bide istanbulkart almak lazım hem kullanırız hemde hatıra kalır :)