PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ınverto 120 cm görünmez çanak stab hh 120 ınverto black ultra lnb

seremir
27-08-2011, 19:19
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Uploaded with ImageShack.us (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Uploaded with ImageShack.us (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Uploaded with ImageShack.us (Only the registered members can see the link)

seremir
27-08-2011, 19:21
42 e ile 30 w arasında 16 uydu gayet güzel bi sistem katkılarından dolayı ufuk kardeşime ayrıca tşk ediyorum....

realraven
27-08-2011, 19:30
Güzel çalışma olmuş yapanların emeğine yaptıranında cebine sağlık

seremir
27-08-2011, 21:25
eyvallah...tşkler

uydu3405
27-08-2011, 23:36
ilginç bir çalışma bu motorlu uydularda en uçtaki uydudaki yayından diğer uçtaki uydudaki yayına kaç dakkada geçiyor acaba?

sancaktar78
27-08-2011, 23:52
bende böyle bir sistem düşünüyorum.
verim nasıl mesela astrada. muadili bir antenle alınan sinyaller deliklide de geliyormu tümü.sinyal kayıbı oluyormu.
disecq motorun dönüş açısı darmı.42 doğu-30 batı alıyorda..daha doğuya dönebiliyormu.
birde motorun rotoru yukarımı bakacak.yani yukarı aşağı ne farkeder.
hayırlı olsun.

gungor1976
27-08-2011, 23:55
Kardeş valla çanak bal gibide görünüyor :8[1]::8[1]:. elinize sağlık güzel çalışma olmuş. Yanlız direk kolu uzun olmuş gibi geldi bana. muhtemelen diğer çanaklardan kurtulmak için yaptınız ama kuvvetli rüzgar sallayacak gibi duruyor.Bir dirsek kaynatsaydınız daha sağlam olurdu...

turan45
28-08-2011, 00:15
verim nasıl mesela astrada. muadili bir antenle alınan sinyaller deliklide de geliyormu tümü.sinyal kayıbı oluyormu.
disecq motorun dönüş açısı darmı.42 doğu-30 batı alıyorda..daha doğuya dönebiliyormu.
hayırlı olsun.

canaklar mukemmel otesı bısey bende ıkıtane var ıkısıde sabıt elenbıler ınverto bırınde 19,16,23,5 yaptım sınyaller harıka otekınıde 7.9.13.1 derece yaptım ıyı calışmalar:wave:

Volkan
28-08-2011, 01:54
hayırlı olsun.

Hocam sana 110 luk TRIAX kuracam. Kaçarı yok. Biraz paraya kıyacan. Doğuya ödnuş acısı var ama batıda 30 derece son . Stablarda kol yukarı bakar. :)

sancaktar78
28-08-2011, 11:46
volkanım eğer parasında değilim.ama taktım kafaya bu görünmez anteni.
bayram sonrası siparişi verecem.ama safranboluya ezilmeden bükülmeden gelebilse.endişem zarar görmesi.

sancaktar78
28-08-2011, 11:57
bu resimde mustafa arkadaşın anteni gözüküyor.onun arka bağlantı parçaları daha değişik.aslında böyle olmalı gibi geldi bana.yoksa köşeler sürtüyormu

euronews52
28-08-2011, 12:18
elinize emeyinize saglık teşekkürler catıdan düşmeyin:8[1]::8[1]::8[1]::45::45::45:

Volkan
28-08-2011, 14:42
volkanım eğer parasında değilim.ama taktım kafaya bu görünmez anteni.
bayram sonrası siparişi verecem.ama safranboluya ezilmeden bükülmeden gelebilse.endişem zarar görmesi.

taktıysanız yapacak bışı yok. Siparişi verebilirsenız Ankaradan bır fırmaya verın hocam aktarma olmadan dırek gelsın paketınıde öle yaparlarsa sorun olmaz dıye düşünüyorum.

sancaktar78
28-08-2011, 15:13
doğru dersin bakayım di***in temsilcisi kim ankarada

sancaktar78
28-08-2011, 15:22
ankarada bunu satan varmı acaba

seremir
28-08-2011, 18:18
herkese tşkler yorumlarından dolayı ben d i k e y elektronikten aldım çanaklar izmirde yapılıyomuş...

seremir
28-08-2011, 18:19
stab motorun dönüşü bi goldmaster veye next e bakınca biraz yavaş ama motorun kalitesi ortada

seremir
28-08-2011, 18:21
ayrıca ayarlarken çatıya tv ve ayrıca cihaz çıkardık çünkü motorun üzerinde hareket next golmaster gibi düğmeler yok :8[1]:

seremir
28-08-2011, 18:24
çanağın verimine gelince ben evde 150 cm lik piston kollu motor kullanıyorum bende hangi uydu hangi kanal varsa bu görünmez çanaklada hepsini izlemek mümkün...

seremir
28-08-2011, 18:27
Kardeş valla çanak bal gibide görünüyor :8[1]::8[1]:. elinize sağlık güzel çalışma olmuş. Yanlız direk kolu uzun olmuş gibi geldi bana. muhtemelen diğer çanaklardan kurtulmak için yaptınız ama kuvvetli rüzgar sallayacak gibi duruyor.Bir dirsek kaynatsaydınız daha sağlam olurdu...

abi direk çok sağlam hatta öne çıkıntıyıda ona göre köşebent profilden değilde borudan yaptık abicim ....tabanında 6 tane çelik dübel çatıya bağlantıda kelepçe var sıkıntı yok bide çanak delikli olduğu için diğer çanaklar gibi aman aman rüzgar tutmuyo abi...

Volkan
28-08-2011, 19:35
ben bursada kurduğum çanağın kağıt gibi sacının yırltıldığına şahit oldum onun için bu canağın bu kışı geçirmesıonı bekleyelım bakalım ne olacak her nekadar delikleride olsa o delikler ayrıca canağın daha kolay yırtılmasınada sebep olabilir ama inşallah sorun olmaz.

seremir
28-08-2011, 23:07
volkan ustam bursa gerçekten lodosu kuvvetli geçiyo bende bursanın ilçesindeyim:)ama burası bursa kadar pekrüzgarlı olmuyo ama bakalım kışı nası geçirceğiz..

zaman13
20-10-2011, 11:19
Only the registered members can see the link kolay gelsin VOLKAN usta verdiğin bilgiler için sana çok teşekkür ederim. Bende bir motorlu canak düşünüyorum ama sorun şu ki bursada oturuyorum benim bulunduğum nokta çok rüzgarlı.Kullandığınız motorum bir benzerini interntte tarattım ama iç yapısıyla alakalı bir bilgiye ulaşamadım bir benzerini buldum SG9120 YADA SG6000 MOTOR iç yapısını gösteriyor bir bakıp fikrinizi söylermisiniz.

sancaktar78
25-04-2012, 17:41
Bende aldım sonunda.
di***den serhat bey sağolsun güzel sarıp sarmalamış gönderiverdi.bu gün elime geçti. bakalım yavaş yavaş direğini motorunu vs takıp montajını yapacağım.

Volkan
25-04-2012, 19:16
Bende aldım sonunda.
di***den serhat bey sağolsun güzel sarıp sarmalamış gönderiverdi.bu gün elime geçti. bakalım yavaş yavaş direğini motorunu vs takıp montajını yapacağım.

hayırlı olsun hocam. Motor - Çanak-LNB tamam. Geriye aklıyor işçilik. Kafanıza göre yaptımı iş bitmiştir demektir.

sancaktar78
25-04-2012, 19:56
Sorma volkancım
aşağıda disecq motoru bağladım.sanırım anladım bunun mantığını.usals ile sanırım çok kolay olmalı diye düşünüyorum.
boylam 32.6
enlem .41,27 gözüküyor disecq motorun açısını latidüde yani uzunluk boylamı 33 dereceye ayarlarsam diğer uydularıu full bulmalı diye düşünüyorum
yoksa çatıda esir olacam

Volkan
26-04-2012, 00:22
Sorma volkancım
aşağıda disecq motoru bağladım.sanırım anladım bunun mantığını.usals ile sanırım çok kolay olmalı diye düşünüyorum.
boylam 32.6
enlem .41,27 gözüküyor disecq motorun açısını latidüde yani uzunluk boylamı 33 dereceye ayarlarsam diğer uydularıu full bulmalı diye düşünüyorum
yoksa çatıda esir olacam

hocam siz ayarı normal ayarda yapın usalsı denyerek oturtursunuz. Önemli olan ilk ayar. Netten alınan değerler pek tutmuyor. deneme yanılma yöntemi gecerli.

kaankar
26-04-2012, 08:06
hocam hayırlı olsun güle güle kullan iyi çalışmalar

sancaktar78
26-04-2012, 17:42

sağolasın fikretcim.aldım anteni.senin hesap ufaktan bağlayacam

seremir
28-04-2012, 22:11
sağolasın fikretcim.aldım anteni.senin hesap ufaktan bağlayacam

abim hayırlı olsun güle güle kullan bol seyirler...

sancaktar78
18-05-2012, 23:17
Artık bağladım anteni.
volkan ile beraber yer belirledik çatıda
zamanımı aldı ama.
kurdum tek başıma
disecq motoru usals modunda ayarlamak değerleri bilince çok kolay oldu diyebilirim.step motor kullandıktan sonra bu daha süper
eğer değerler tamsa ve direk dikse hiç sorun olmuyor

sancaktar78
18-05-2012, 23:20
disecq motorun altındaki kelepce gaz borularının döküm kelepcesi varmış odur.onu bağlayınca disecq motor onun üstünde ayar yaparken kolay dönüyor.iş bitincede sökmedim.belki ilerdede lazım olur

sancaktar78
18-05-2012, 23:22
şu an için 70 doğu 22 batı arası çalışıyor sistem.
azıcık zaman alıyor uydu geçişlerinde.ama değdi doğrusu
iyi geceler dostlar

rselturk
19-05-2012, 00:37
iyi geceler dostlar

Hayırlı olsun,sağlıklı günlerde kullan! Eh bundan sonra da konuk akımına uğrarsan şaşmam doğrusu;tv nin ilk çıktığı yıllarda telesafirlik revaçtaydı.Yani diyeceğim,çayı-şekeri eksik etme!:wave:

Volkan
19-05-2012, 03:05
Hocam elinize sağlık güzel olmuş. Hispa nın çözümünüde bulacağız. Gerekirse ilave kol atarız ama tam olacak :) çaresi yok.

gungor1976
20-05-2012, 23:22
iyi geceler dostlarSancaktar ustam hayırlı olsun. neden 70E-20W arası?33 dereceyi sıfır noktası kabul edersek 33+75=108E doğuya kadar ve 33-75=42W batıya kadar kapsama alanına giren uyduları alabilirsin. Resimdeki kablolar çok dağınık görünüyor RG 6 U6 galiba ama koruyucu spiral boru içine alırsan hem derli toplu olur hemde soğuk sıcak etki etmez enaz 5 yıl götürür...

Ayrıca bazı uydulardan frekans ve sinyal seviyeleri için resimli ekran değerleri verirsen çok şık olur...:45:

sancaktar78
22-05-2012, 16:19
Sancaktar ustam hayırlı olsun. neden 70E-20W arası?33 dereceyi sıfır noktası kabul edersek 33+75=108E doğuya kadar ve 33-75=42W batıya kadar kapsama alanına giren uyduları alabilirsin. Resimdeki kablolar çok dağınık görünüyor RG 6 U6 galiba ama koruyucu spiral boru içine alırsan hem derli toplu olur hemde soğuk sıcak etki etmez enaz 5 yıl götürür...

Ayrıca bazı uydulardan frekans ve sinyal seviyeleri için resimli ekran değerleri verirsen çok şık olur...:45:

güngör usta hispaya gelmek üzereyken disecq motor geri dönüyor.sanki step motorlarda içerde swichler olurdu ya. ona değiyorda geri geliyormuş gibi.
doğuya daha dönmedim.bakarım mutlaka.
resimler geliyor....:8[1]:

dağınık kabloları spiral içine almak için volkan kardeşim bi şeyler ayarlayacak..onu bekliyorum..

sancaktar78
22-05-2012, 16:28
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sancaktar78
22-05-2012, 16:33

teşekkür ederim fikretcim..

gungor1976
22-05-2012, 17:50
güngör usta hispaya gelmek üzereyken disecq motor geri dönüyor.sanki step motorlarda içerde swichler olurdu ya. ona değiyorda geri geliyormuş gibi.
doğuya daha dönmedim.bakarım mutlaka.
resimler geliyor....:8[1]:

dağınık kabloları spiral içine almak için volkan kardeşim bi şeyler ayarlayacak..onu bekliyorum.. Kardeş gerçi yazmışsın ama 0 noktası yani tam güney Eutelsat 33A 33.0°E yemi ayarladın? (((Elevation: 42.4°
Azimuth (true): 179.5°
Azimuth (magn.): 174.1°
LNB Skew [?]: -0.4° )))
Sanki batı sonlama switchi devreye giriyor gibi anlatmışsın...

sancaktar78
22-05-2012, 18:01
evet 33 e ayarladım

Volkan
23-05-2012, 08:06
Kardeş gerçi yazmışsın ama 0 noktası yani tam güney Eutelsat 33A 33.0°E yemi ayarladın? (((Elevation: 42.4°
Azimuth (true): 179.5°
Azimuth (magn.): 174.1°
LNB Skew [?]: -0.4° )))
Sanki batı sonlama switchi devreye giriyor gibi anlatmışsın...

evet aynen öyle mantıken böyle olmaması lazım. Durum bendede aynı. Direk 90 derece çanak 0 noktası ayarı tam. bakalım bu cumartesi bişiler denicem olmazsa motorun için açıp Batı limitini 5 derece açıcam.

gungor1976
24-05-2012, 00:44
evet aynen öyle mantıken böyle olmaması lazım. Durum bendede aynı. Direk 90 derece çanak 0 noktası ayarı tam. bakalım bu cumartesi bişiler denicem olmazsa motorun için açıp Batı limitini 5 derece açıcam.Peki Atlanta Hd box menüsünde yer alan DİSEQC konumlayıcı bilgilerini Karabük için düzenledinizmi?Ekran görüntüsünü ek olarak koyuyorum.Sorunun mekaniksel limitle alakalı olduğunu düşünmüyorum o yüzden kesinlikle motoru açmanızı tavsiye etmem...

Volkan
24-05-2012, 08:57
usals olsun yada olmasın motor üzerindeki 65 dereceye geldiğinde otomatikman 0 noktasına geri dönüyor.

gungor1976
24-05-2012, 16:37
evet aynen öyle mantıken böyle olmaması lazım. Durum bendede aynı. Direk 90 derece çanak 0 noktası ayarı tam. bakalım bu cumartesi bişiler denicem olmazsa motorun için açıp Batı limitini 5 derece açıcam.

usals olsun yada olmasın motor üzerindeki 65 dereceye geldiğinde otomatikman 0 noktasına geri dönüyor. Öncelikle Receiverın USUALS modunda çalışmanızı öneririm.Ayrıca iki motor kurulumunda da aynı sıkıntı varsa muhtemelen gözden kaçan bir ayrıntı var.:49:

Volkan
24-05-2012, 16:54
Öncelikle Receiverın USUALS modunda çalışmanızı öneririm.Ayrıca iki motor kurulumunda da aynı sıkıntı varsa muhtemelen gözden kaçan bir ayrıntı var.:49:

Güngör hocam Motorun standartında motor batı yada doğuda kendi üzerindeki derecesinde 65 geliyor son limit gibi algılayıp 0 noktasına geri dönüyor. Başka bir arkadaşada sordum oda 65 ten ileriye gitmediğini söyledi. Bu dediğim 65 motorun üzerinde yazan bunu belirteyim. Tabi sizde bu motor varsa motorun üzerindeki derecede en son kaça gittiğine bakıp bize söylerseniz hatayı bulma konusunda bir çözüm üretebiliriz.

sancaktar78
24-05-2012, 17:08
Peki Atlanta Hd box menüsünde yer alan DİSEQC konumlayıcı bilgilerini Karabük için düzenledinizmi?Ekran görüntüsünü ek olarak koyuyorum.Sorunun mekaniksel limitle alakalı olduğunu düşünmüyorum o yüzden kesinlikle motoru açmanızı tavsiye etmem...

Evet tabiki ..

disecqmotor modunda sınır açık yada kapalı olması usals moduna geçince etkili olabilirmi.bence olmamalı.
step motorlarda önce doğu batı limiti ayarlanırda..sonrada o ayarlanan aralık içinde uydu pozları ayarlanır.çarpma olmasın diye..
ilk başta böyle bir şey söz konusu oluyormu sizce..
benimde aynen volkanın disecq motoru gibi davranıyor ..
selamlar

seremir
18-07-2012, 21:30
piston kollu sisteme veda bi aksilik olmazsa yarın akşam stab hh 120 ////

seremir
21-07-2012, 10:31
75 e 30w bütün uydular tamamdır....:45:

sancaktar78
21-07-2012, 11:53
hay maşallah.
ben 75 - ila 18 batı filan ancak aldım
30 batıyı nasıl aldın seremir.
motor dönüyormu o kadar

sancaktar78
21-07-2012, 11:54
yada bizim bilmediğimiz bir inceliğimi var ...............:)

Volkan
21-07-2012, 12:38
yada bizim bilmediğimiz bir inceliğimi var ...............:)

Hocam inceliği 0 noktası bursa için 28 derecele ile 29 derece arasında değişiyor. hadi diyelimki 30 oldu arada 60 derecelik fark var. motor 62 derece dönüyor ve hispasat alıyor. Malesefki bizde 33 derece ve ne hikmetse almıyor aslında bana göre alması gerekiyor. Ama bu sıcaktada ince ince çatıda uğraşılmıyor.

seremir
21-07-2012, 19:00
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

seremir
21-07-2012, 19:03
volkan abim ve sancaktar abim dün akşam epey uğraşlarımızın ardından 75e 30 w arasındaki uyduları oturtmayı başardık arkadaşla birlikte malum bu motoru yanlız kumak zor ben 30 w yi almaz dedim ama tv cobo paketinde %69 sinyal aldık ben 150 likle parabolle piston kolluyla almıyordum en kısa zamanda o fotolarıda sizinle paylaşacağım abim:45:

seremir
21-07-2012, 19:29
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) absat 75 e

seremir
21-07-2012, 19:30
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) hıspasat 30w

sancaktar78
15-08-2012, 18:11
merhaba
hafta sonu karabük safranboluda müthiş bir fırtına oldu.saatte 80-90 km belkide 100 km rüzgar var deniliyordu.minareler yıkıldı..bende safranbolunun tam yüksek bir noktasındayım.bu fırtınada inverto anten uçarmı diye korkmadım diyemem.ama şükür pazartesi çıktım baktım antene..şükür hiç bi sıkıntı yok.artık buna dayandıysa çekinmiyorum.ama komşuların ifadesine göre anten çok sallanmış.ben görmedim tabi.
ancak mekanik bir dönme olmamış sadece yörüngesinde dönmüş.
fırtınalar artınca anten sahipleri tedirginlik duyuyor benim gibi

ibocan1978
09-04-2013, 11:46
Sİstem super

ibocan1978
09-04-2013, 11:47
Bende stab hh 120 dİsec motor aldim

ibocan1978
09-04-2013, 11:47
Çanak olarak kullanmis oldugunuz delikli canagi tavsiye edermisiniz?

sertrock
04-02-2014, 12:44
inverto görünmez çanak anten hangi malzemeden üretilmiş..? camdan mı acaba?