PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galatasaray 3-1 Samsunspor Maç Sonucu

Baldemir
18-09-2011, 22:30
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon ilk kez Arena'da taraftarının karşısına çıkan Galatasaray, zor anlar yaşadığı Samsunspor karşısından Felipe Melo'nun başarılı futboluyla sonuca gitti: 3-1.

Taraftarlarının önünde maça hızlı giren Cim Bom, ilk dakikalardan itibaren maçın kontrolünü eline almaya başladı. Dakikalar 18'i gösterirken Felipe Melo, yaklaşık 40 metreden öyle bir füze gönderdi ki, kaleci Ahmet topu sadece ağlarda görebildi!

Bu müthiş golle ilk yarıyı 1-0 önde bitiren Galatasaray 2. yarıya daha tutuk girdi. Bu durgunluktan faydalanan isim ise eski bir Aslan olan Mustafa Sarp oldu. 54. dakikada Muslera'yı avlayan Mustafa Sarp, skora dengeyi getirdi.

Bu dakikadan sonra Fatih Terim'in oyuna ilk hamleleri geldi. Önce Johan Elmander, sonra Sercan Yıldırım oyuna dahil olurken maçın kaderini değiştiren an 72. dakikada yaşandı. Melo'yla başlayan atakta Sercan Yıldırım'ın akıl dolu topuk pası, Elmander'i topla buluşturdu. İsveçli golcü de güzel bir vuruşla Galatasaray'ı tekrar öne geçirdi.

Golden sadece 4 dakika sonra Samsunspor kalecisi Ahmet Şahin ile Elmander arasında yaşanan pozisyonda hakem Kuddusi Müftüoğlu, beyaz noktayı gösterirken kaleci Ahmet kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Penaltı atışının başına geçen Selçuk İnan da skoru 3-1'e taşıdı.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Galatasaray, sezonun ilk 3 puanını hanesine yazdırdı.

GALATASARAY: 3 - SAMSUNSPOR: 1
STAT: Türk Telekomm Arena
HAKEM: Kuddusi Müftüoğlu

GALATASARAY: Muslera, Tomas Ujfalusi, Gökhan Zan, Hakan Balta, Emmanuel Eboue (Dk. 60 Elmander), Felipe Melo, Selçuk İnan, Sabri Sarıoğlu, Kazım Kazım (Dk. 72 Engin Baytar), Albert Riera, Milan Baros (Dk. 67 Sercan Yıldırım)
TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

SAMSUNSPOR: Ahmet, Lazar, Kemal, Bahia, Ergün, Ekigho (Dk. 71 Zenke), Mustafa Sarp (Dk. 62 Murat Yıldırım), Fink, Dominguez (Dk. 76 Ertuğrul), Selim, Bance
TEKNİK DİREKTÖR: Petkovic

uydu3405
18-09-2011, 22:34
galatasaray hala zorlanıyor yani taraftarı olarak hala bu maçı gs alır diyemiyorum
benim bir bursa dan
istanbul bel.
eskişehir taraftarından neyim eksik
takımıma güvenemiyorum acaba neden?