PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HD Kanallarda Takılma Sorunu ve Sebebi Nedir?

Poyrito
21-09-2011, 00:05
Arkadaşlar yeniyim kusura bakmayın lütfen.
Bazı HD kanallarda takılmalar oluyor. Mesela 10 dakika izliyorsun 5 saniye takılıyor. Kimi zaman 1 dakika içinde 3-4 kere takılıyor.
Genellikle takılan kanallar SkySport HD kanalları.
Sebebi nedir arkadaşlar? Teşekkür ediyorum.

ekutkan
21-09-2011, 01:59
server ların kalitesizliği

Poyrito
21-09-2011, 08:51
server ların kalitesizliği

Hocam server değiştirirsem sorun düzelirmi?
Peki neden HD olmayan kanallarda neredeyse hiç takılma olmuıyor.

aliharbiye
21-09-2011, 10:04
bahsettiyiniz sorun bildiğim kadarıyla şu an için hd yayınla ilgili genel bir sorun söz konusudur, server değişseniz bile değişen bişey olmıyacaktır, hd yayınlar parasız izlenmemektedir. ve hd kartlarla uydu alıcıları kart makine eşleşme sistemi ile çalışmaktadır, kart başka bir cihazda kullanılmaya geldiyinde bloke olur yani kısacası yanar, lokal kart server kurucuları hd yayınların kartlarını arada bir makineden çekip sürdüklerinden dolayı hd yayınlarda genel bir sorun söz konusudur, bana gelen açıklama bu, ne derece doğru bilmiyorum, ama sıkıntı buymuş, selametle.

Poyrito
21-09-2011, 11:48
bahsettiyiniz sorun bildiğim kadarıyla şu an için hd yayınla ilgili genel bir sorun söz konusudur, server değişseniz bile değişen bişey olmıyacaktır, hd yayınlar parasız izlenmemektedir. ve hd kartlarla uydu alıcıları kart makine eşleşme sistemi ile çalışmaktadır, kart başka bir cihazda kullanılmaya geldiyinde bloke olur yani kısacası yanar, lokal kart server kurucuları hd yayınların kartlarını arada bir makineden çekip sürdüklerinden dolayı hd yayınlarda genel bir sorun söz konusudur, bana gelen açıklama bu, ne derece doğru bilmiyorum, ama sıkıntı buymuş, selametle.

Allah razı olsun. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bir kaç ufak sorum daha var onları da sorabilirmiyim?

aliharbiye
21-09-2011, 12:11
öncelikle yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. illegal soru olmasında, buyrun sorun.

Poyrito
21-09-2011, 13:13
öncelikle yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. illegal soru olmasında, buyrun sorun.

Çok ufak sorularım var.
1- Verilen cihaz 6 ay serverle denildi. CCam menüsüne girdiğimde kullanıcı adı İp adresleri falan yazıyor. Ama yıldızlı kapalı gözükmüyor. Ben hangi ülkeden CCAM ı kullanıyorum ve kaç aylık süresi var öğrenebilirmiyim? Yada kaliteli mi kalitesiz mi CCAM öğrenebilirmiyim?

2- Al Jazeera SD yayınlarda SIFIR takılma oluyor. Çok güzel izliyorum. Neden SkySport SD yayınlarda takılma oluyor. HD'ler zaten sorunlu biliyorsunuz.

3- Son sorum. Benim cihazım Rowell 16000 HD. Dreambox edit prgoramını kullanarak kanal listemi düzenleyebilirmiyim? Yoksa her cihazın farklı bir programı mı mevcut? Çünkü bütün DSmart kanallarını yok etmek istiyorum şimdilik.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

aliharbiye
21-09-2011, 13:33
cihazla beraber 6 aylık cccam verilmişse, muhakkak cccaminiz 6 aylıktır, genelde bu gibi alış verişlerde yalan dolan olmuyor.cccamde gelen kart sayısına göre kanal sayısı değişmektedir. bazı kanallarda donma gibi sorunlar yaşıyorsanız bir çok sebebi olabilir, ptt. kaynaklı olan bir sebep internetten. veya hattınızdan kaynaklı bir nedende olabilme ihtimalı var. cccamin açtığı bütün kanalları legal kart halletmiyor, gamma gibi illegal kartlar kullanılıp skysport gibi yayınları açmakla ve paylaşmakla kullanılıyor, arasıra donmalar yaşanabilir gayet normaldir, zira yasal kart ile izlemiyorsunuz. cccamde hd lerin sorunuyla sistemin sonu geldiyi denilebilir. elinizdeki cihazla ilgili teknik bilgim yok. ama dediğiniz gibi her cihazın kendine özle özgü programları var, ve o programlarla hazır kanal listesi cihazdan alma cihaza yükleme gibi işleri yapabilirsiniz. forumlardan araştırısanız bir çok şey bulabilirsiniz saygılarımla aliharbiye.

Poyrito
21-09-2011, 14:26
cihazla beraber 6 aylık cccam verilmişse, muhakkak cccaminiz 6 aylıktır, genelde bu gibi alış verişlerde yalan dolan olmuyor.cccamde gelen kart sayısına göre kanal sayısı değişmektedir. bazı kanallarda donma gibi sorunlar yaşıyorsanız bir çok sebebi olabilir, ptt. kaynaklı olan bir sebep internetten. veya hattınızdan kaynaklı bir nedende olabilme ihtimalı var. cccamin açtığı bütün kanalları legal kart halletmiyor, gamma gibi illegal kartlar kullanılıp skysport gibi yayınları açmakla ve paylaşmakla kullanılıyor, arasıra donmalar yaşanabilir gayet normaldir, zira yasal kart ile izlemiyorsunuz. cccamde hd lerin sorunuyla sistemin sonu geldiyi denilebilir. elinizdeki cihazla ilgili teknik bilgim yok. ama dediğiniz gibi her cihazın kendine özle özgü programları var, ve o programlarla hazır kanal listesi cihazdan alma cihaza yükleme gibi işleri yapabilirsiniz. forumlardan araştırısanız bir çok şey bulabilirsiniz saygılarımla aliharbiye.

Ali Bey değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Daha yeni bu dünyaya atıldığım için araştırmalara devam edeceğim.