PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 09/08 Türkiye'de Neler oluyor

muzo
09-08-2006, 09:41
Kafasındaki kurşunu 1 saat sonra farketti
Kütahya'da önceki gün maganda kurşunundan yaralanan Ramazan Sargın kafasındaki kurşunu 1 saat sonra fark etmiş...

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Eşenköy'de Cumartesi gecesi maganda kurşunundan 3 kişi yaralandı. Yaralılardan Ramazan Sargın, kurşun isabet eden başka bir çocuğu hastaneye yetiştirirken kendi yarasını 1 saat sonra farketti.

Olay Tavşanlı'ya bağlı Eşenköy'de Cumartesi gecesi saat 22.30'da köy sakinlerinden Yusuf Türkmen'in düğününde meydana geldi. Tavşanlı'nın Eşenköy köyünde geceleyin önce silahlar patladı. Silahların patlamasıyla düğünde bulunan Hamza Temel (12) Mustafa Şimşek (11) ve Ramazan Sargın (46) yaralandı. Yaralılardan Hamza Temel ile Mustafa Şimşek'in Tavşanlı Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalenin ardından Eskişehir'e sevkedildiği öğrenildi.

Ramazan Sargın, olayı şöyle anlattı: "Düğün sahibinin evinin önünde oturuyorduk. Bir anda silahlar patlamaya başladı. O esnada bir arkadaş kurşun isabet eden Mustafa'yı kucaklayarak getirdi. Hemen benim araçla yaralıyı Tavşanlı'ya getirdik. Çocuğu yetiştirmek için 40 kilometrelik yolu 15 dakikada geldim. Hastaneye geldiğimde içimde yanma olduğunu hissettim. Meğer içimdeki kurşunu olay şokuyla farkedememişim." dedi.

Düğüne misafir olarak gittiğini ve ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını kaydeden Sargın, "Silahı bir zevk, bir şöhret olarak kullanıyorlar. Böyle şöhret olmaz olsun." şeklinde sitemini dile getirdi.

Öte yandan düğünde yaralanan Hamza Temel ile Mustafa Şimşek'in tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

Cha

muzo
09-08-2006, 09:42
Kapkaççıları boş çanta yakalattı

TEM Otoyolu'nda, durdurdukları Suriyeli ailenin otomobilinin lastiğini patlattıktan sonra çantasını alan kapkaççılar, otomobille izlerini kaybettirdi. Ama açtıkları çanta ile şok oldular.

TEM Otoyolu'nda, durdurdukları Suriyeli ailenin otomobilinin lastiğini patlattıktan sonra çantasını alan kapkaççılar, otomobille izlerini kaybettirdi. Ancak çantanın içerisiden kıymetli bir şeyler çıkmadığını gören kapkaççılar, çantayı küçük hırsızlarla geri gönderdi. Taksiyle çantayı sahiplerine geri getiren iki küçük kapkaççı, ailenin kendilerini tanımaları üzerine yakalandı.

Edilen bilgiye göre olay saat 18.00 sıralarında TEM Otoyolu Maslak mevkiinde meydana geldi. GDY 05 plakalı Mercedes marka otomobiliyle Türkiye üzerinden İsveç'e giden Elbinni Muhammed ve ailesi, TEM Otoyolu'nda Harp Akademileri Tüneli'ne gelmeden plakası alınamayan Opel marka bir otomobil tarafından durduruldu. Otomobildeki ikisi çocuk 4 kişi, Elbinni Muhammed'in otomobilinde daha inmeden arka tekerini patlattı. Kimliği belirsiz şahıslar, otomobilinin tekerini Elbinni Muhammed'e gösterdikleri sırada, Suriyeli ailenin dalgınlığından faydalanan iki küçük çocuk, ailenin bir çantasını alarak Opel marka araca koştu. Çantanın alındığını fark eden şahıslar, daha sonra otomobile binerek hızla olay yerinden uzaklaştı.

Okmeydanı'na geldiklerinde çantada kıymetli bir şeylerin bulunmadığını fark eden kapkaççılar ise şaşkına döndü. Olaya karışan iki küçük kapkaççıyı bir taksiye bindiren saldırganlar, içerisinde resmi belgelerin bulunduğu çantayı sahiplerine geri gönderdi. 34 TAR 93 plakalı otomobille Suriyeli ailenin yanında duran küçük kapkaççılar, çantayı Muhammed ailesine verdi. Küçük kapkaççıları tanıyan Elbinni Muhammed, taksi şoförü Ayhan Gökçe ile birlikte çocukları alıkoydu.

Taksi şoförü Ayhan Gökçe, iki gencin çocukları Okmeydanı'ndan taksiye bindirdiklerini belirterek, "Bunlar gidecekleri yeri biliyorlar. Yolda adres karışıklığı oldu. Çocuklar ödemeli olarak cep telefonumdan onları aradı. Onlarda beni aradı, bu yeri tarif ettiler. Çantayı aileye verince turist, kapkaççıları tanıdı. Bende takside alıkoydum" dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri küçük hırsızları alarak polis merkezine götürdü. Lastiği patlayan otomobil ise çekici marifetiyle olay yerinden götürüldü.

Polis ekipleri olaya karışan diğer kapkaççıları yakalamak için araştırma başlattı.

CİHAN

muzo
09-08-2006, 09:43
Sarıkamışta feci kaza: 3 ölü

09 Ağustos 2006 01:03

Sarıkamış-Horasan karayolunda yabancı plakalı otomobille tankerin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 2'si Yunanistan, 1'i Gürcistan uyruklu 3 kişi öldü.

için

Sarıkamış-Horasan karayolunda yabancı plakalı otomobille tankerin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 2'si Yunanistan, 1'i Gürcistan uyruklu 3 kişi öldü.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yasin Turan'ın kullandığı 06 AJ 9007 plakalı tankerle, Geraklit Çhamorliev'in (56) kullandığı LX 485 plakalı otomobil, Sarıkamış-Horasan karayolu üzerindeki Karakurt mevkiinde çarpıştı.

Kazada, otomobilde bulunan Gürcistan uyruklu Çhamorliev ile Yunanistan uyruklu Dimitros Ntemourtsidisl (50) ve Alexanders Tsaçhidis (47) olay yerinde öldü. Kazanın ardından tanker sürücüsü Yasin Turan'ın gözaltına alındığı bildirildi.

muzo
09-08-2006, 09:43
Balıkesir'de hafif şiddetinde deprem

09 Ağustos 2006 06:34

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde hafif şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, Ayvalık'ta saat 00.42'de meydana gelen depremin büyüklüğü 3.7 oldu.

Depremin merkez üssünün, Ayvalık'a bağlı Altınova beldesi olduğu bildirildi.

muzo
09-08-2006, 09:44
Şanlıurfa'da kaza: 19 yaralı

09 Ağustos 2006 07:07

Şanlıurfa'da mevsimlik tarım işçilerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 19 kişi yaralandı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Siverek'e bağlı Sarıören köyünden aldığı ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 40 tarım işçisini Hatay'a götürmek üzere yola çıkan Ali Ulueren idaresindeki 63 EE 084 plakalı midibüs, Akziyaret köyü yakınlarında şarampole yuvarlandı. Kazada, Beyza (4), Mahmut (7), Nesih, Rukiye (9), Meral (12), Özlem (5), Ali ve Kudret (35) Çelikkan ile Mehmet, Kadriye, Devran (25), Emrah, Sinan Zamburgan (3), Fidan Kutlu (21), Meryem Akyüz (20), Zehra Terebanlı (55), Cemil Kaya, Aziz Terebanlı (63) ve Sara Karadağ (3) yaralandı. Yaralılar, olay yerinden geçen araçlar ve ambulanslarla Şanlıurfa'daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Çoğunluğu ayakta tedavi edilen yaralıların, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Bu arada olayın ardından kaçan midibüs şoförünün yakalanması için çalışma başlatıldı.

muzo
09-08-2006, 09:45
Düğünde kavga: 2 ölü 8 yaralı

09 Ağustos 2006 09:32

Aydın'ın Söke ilçesinde bir düğünde çıkan kavgada 2 kişi öldü. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin Aydın Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi'nde bir düğünde, düğün sahipleri ile çevre binada oturan vatandaşlar arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Çevre binada oturan bazı vatandaşların düğünün yapıldığı yere pet şişe atması üzerine çıkan kavgada Bülent Y. ve Ferdi K. bıçakla yaralandı.

Yaralılar kaldırıldıkları Söke Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis olay yerinde yaptığı soruşturmada, kavgaya karıştıkları tespit edilen F.K, B.Y, Y.Y, R.B, A.B, E.B, T.B. ve E.O'yu gözaltına aldı. Kavga sırasında hafif şekilde yaralananların da bulunduğu, olayın taraflar arasındaki bir husumetten kaynaklanmış olabileceği kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

AA

muzo
09-08-2006, 19:50
80 yaşındaki kadına tecavüz
Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde tek başına yaşayan 80 yaşındaki Ş.C.'yi kapısını kırarak girdikleri evinden zorla götüren kimliği belirsiz iki saldırgan, boş binada defalarca tecavüz etti.
09 Ağustos 2006 15:25

Fehmi UMAN'ın haberi

Bitkin halde çocuklar tarafından bulunan Ş.C. hastaneye kaldırıldı.

Tek katlı bir gecekonduda yaşayan Ş.C. iddiaya göre gece geç saatlerde evine gelen ve zorla içeriye giren iki kişi tarafından kaçırılarak boş bir arazide kullanılmayan harebe binaya götürüldü.

Saldarganlar, yaşlı kadına defalarca tecavüz ettikten sonra baygın halde bırakarak kaçtı.

Sabah oyun oynayan çocuklar tarafından bulunan Ş.C., ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına aldı.

Hastanede polise güçlükle ifade veren ve yaşadığı olayın şokunu atlatamayan Ş.C., “Ben uyuduğum sırada evin kapısını kırarak içeriye giren iki kişi, ağzımı bağlayıp beni bir otomobile bindirdi. Karanlıkta nereye götürüldüğümü görmedim. Kendilerine beni bıraksınlar diye yalvardım. Ama torunum yaşındaki kişiler bana tecavüz etti” dedi.

Hastanede yapılan muayenede yaşlı kadının defalarca tecavüze uğradığı tesipt edilirken, polis 17- 25 yaşlarındaki esmer, orta boylu saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Hürriyet

muzo
09-08-2006, 19:51
Gebze'de hortum paniği
Sağanak yağış ve hortum, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde hasara yolaçtı. Fırtına, bazı ağaçları kökünden sökerken, çay bahçelerinde masa ve sandalyeleri devirdi.
09 Ağustos 2006 15:57

Balkanlar üzerinden gelen şiddetli rüzgar ve yağmur, sabah saatlerinde Gebze'nin Eskihisar köyünde de etkili oldu. Marmara Denizi'nde İstanbul istikametinden aniden gelen fırtına ve buna bağlı oluşan hortum, Eskihisar köyünün adeta altını üstüne getirdi. Hortuma dayanamayan ağaçlardan bazıları; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, bir süre önce 40 bin YTL harcanarak onarılan Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi'nin üzerine yıkıldı. Fırtına ve hortum yüzünden, Eskihisar sahilindeki çok sayıda evin çatısı da uçtu. Sahile yakın bulunan çay bahçeleri de hortumdan nasibini aldı. Şiddetli yağmur yüzünden çay bahçeleriyle işyerlerini su bastı. Yalnızca 10 dakika kadar süren fırtına ve hortum, bazı sandalları kıyıya fırlattı. Fırtına ve yağmura yakalanan leylekler sandalların arasına sığındı.

AA

muzo
09-08-2006, 19:52
Malatya'da patlama
Malatya'nın Darende İlçesi'nde bugün büyük bir patlama sesi duyuldu. Patlama sesinin neden kaynakladığının tespit edilmesi için çalışmalar sürüyor.
09 Ağustos 2006 16:04

Malatya'nın Darende İlçesi'nde duyulan patlama sesinin neden kaynakladığının tespit edilmesi için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, ilçede bugün büyük bir patlama sesi duyuldu. Gökphınar Barajı için kullanılan taşların kırılması amacıyla dinamit patlatılmış olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, halk arasında olayın paniğe neden olduğu belirtildi.

Sabah

muzo
09-08-2006, 19:52
İstanbul'da 302 kilo eroin ele geçirildi
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, uluslararası düzeyde yapılan uyuşturucu kaçakçılığına yönelik düzenlenen 2 ayrı operasyonda, 302 kilo 248 gram eroin ele geçirildiğini ve 13 kişinin yakalandığını bildirdi.
09 Ağustos 2006 16:08

Cerrah, Narkotik Şube Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, uluslararası düzeyde uyuşturucu kaçakçılığı yapan kişilere yönelik ''Sarsılmaz'' adı altında düzenlenen operasyonda, 135 kilogram eroin ele geçirildiğini ve olayla ilgili 10 kişinin yakalandığını söyledi.

Cerrah, Kartal'da ''Yunuslar'' olarak bilinen motorize polis ekiplerinin bir çalışmasında 3 kişinin 28 gram eroinle yakalandığını hatırlatarak, bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda 167 kilo 220 gram eroin ele geçirildiğini kaydetti.

Cerrah, son 10 günde sokak satıcılarına yönelik düzenlenen 54 operasyonda da, 8 kilo 158 gram eroin, 18 kilo 281 gram esrar, 36.5 gram kokain, 6 kilo 617 gram afyon sakızı, 16 kök Hint keneviri, 9 bin 112 adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini ve 4'ü yabancı uyruklu 99 şüphelinin yakalandığını söyledi.

Cerrah, açıklama sırasında 167 kilo 248 gram eroinin yakalanmasında emeği geçen ''Yunus'' ekiplerini de tebrik etti.

AA

muzo
09-08-2006, 19:53
Memurlara rüşvet yerine kadın

09 Ağustos 2006 16:20

Enerji yolsuzluğu davasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, aralarında eski milletvekili, bürokrat ve işadamlarının bulunduğu sanıkların rüşvet için memurlara kadın ayarladığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bazı ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla görülen davada esas hakkındaki görüşünü bildiren Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci, iş adamı İbrahim Selçuk'un ''cürüm işlemek için teşekkül oluşturduğunu'', dönemin üst düzey bürokratları ile bazı iş adamlarının da teşekküle üye olduklarını iddia etti. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına, sanıklardan eski Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Servet Üst ile sanıkların avukatları katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci, iş adamı Selçuk'un, Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı'nda edindiği siyasi güç ve çevre etkisiyle kamu ihalelerine fesat karıştırdığını savunarak, Selçuk'un bu amaçla suç örgütü kurduğu ve yönettiğini ileri sürdü. x

Demirci, dönemin EÜAŞ Genel Müdür Vekili Önder Piyade, Genel Müdür Yardımcısı Servet Üst, soruşturma sırasında milletvekilliğinden istifa eden Cemal Kaya, iş adamları Muzaffer Nasıroğlu ve Cemil Kazancı ile diğer sanıklar Fuat Kutsal, Mesut Dal, Yaşar Gireğiz, Erhan Peker, Cengiz Hasmer, Necati Altın ve Niyazi İsmet Erten'in ise suç örgütünün üyesi olduklarını iddia etti.

İbrahim Selçuk'un, ihalelerin gerekirse ertelenmesini, şartnamelerin değiştirilmesini, ilan sürelerinin uzatılmasını sağlamaya yönelik eylemlerde bulunduğunu anlatan Demirci, ''örgüt üyesi'' olarak nitelediği diğer sanıklara da Selçuk'un, ihalelerde nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda talimatlar verdiğini ifade etti.

Demirci, Selçuk'un, ihalelerde diğer firmaların yöneticileriyle teklif edilecek kırımlar konusunda pazarlık yaptığı ve şirketlerin birbirleri arasında anlaşmalarını sağladığını, bürokratları da ihalelerden elenmesi istenen firmalar konusunda yönlendirdiğini iddia etti.

''BÜROKRATLARA KADIN TEMİN ETTİLER''

Selçuk'un, diğer sanıklarla birlikte aldıkları veya katıldıkları ihalelerden elde ettikleri parayı ''çıkma'' adı altında paylaştıklarını da söyleyen Demirci, Selçuk ile diğer sanıklardan Kazancı, Nasıroğlu ve Altın'ın, Piyade ve Üst'e, kendilerine çıkar sağlamak amacıyla çeşitli hediyeler verdiklerini, ağırladıklarını ve kadın temin ettiklerini öne sürdü. Sanıkların eylemlerinde baskı, korkutma veya yıldırma yöntemlerine başvurmadıklarına, cebir ve şiddet uygulamadıklarına işaret eden Demirci, davanın 4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu kapsamında açılmasına karşın sanıkların eylemlerini, 765 sayılı eski Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 313. maddesinde tanımlanan ''Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak'' kapsamında değerlendirdi.

İSTENEN CEZALAR

Savcı Demirci, eski TCK'daki düzenlemelerin İbrahim Selçuk'un lehine olduğunu belirterek, ''cürüm işlemek için teşekkül oluşturma ve yönetme'' suçunu düzenleyen 313. maddenin 1 ve 4. fıkraları ile ''ihaleye fesat karıştırma'' suçunu düzenleyen 366. maddenin 1. fıkrasına göre 4.5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Demirci, bürokratlar Piyade ve Üst hakkında ise eski TCK'nın 313/1 ve 366/2 maddeleri ile 5237 sayılı yeni TCK'nın ''görevi kötüye kullanma'' suçunu düzenleyen 257/3 maddesine göre 9 yıl 6'şar aya kadar hapis cezasına hükmedilmesini talep etti.

Cemal Kaya, Muzaffer Nasıroğlu, Yaşar Gireğiz, Erhan Peker, Cengiz Hasmer, Cemil Kazancı, Necati Altın, İsmet Erten, Fuat Kutsal, Mesut Dal ve Cemalettin Tüney hakkında 1 yıl 3 ay ile 6 yıl 6'ay arasında değişen hapis cezaları isteyen Savcı, sanıklardan Bekir Aksoy, Fuat Celepçi, Yalçın Selçuk ve Demet Göktaş'ın ise delil yetersizliğinden beraatlarına karar verilmesini istedi. Duruşma, sanıklar ve avukatlarına esas hakkındaki savunmalarını yapmaları için süre verilerek ertelendi.

muzo
09-08-2006, 19:54
Yeni gelin kaynını öldürdü

09 Ağustos 2006 16:50

Isparta'da daha 20 günlük gelin, kendisine tecavüz etmek isteyen kaynını boynundan bıçaklayarak öldürdü...

Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde 20 günlük gelin, kendisine tecavüz etmek isteyen kaynını boynundan bıçaklayarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesi Belceğiz köyünde meydana gelen olayda, Hidayet Topçu (25), 20 günlük gelin olan yengesi S.E.'ye (17) tecavüz etmek istedi. S.E. mutfakta eline geçirdiği bıçakla kaynını boynundan bıçaklayarak yaraladı. Şarkikaraağaç Devlet Hastanesine kaldırılan Topçu, durumunun ağır olması sebebiyle Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Topçu, burada bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olaydan sonra gözaltına alınan S.E.'nin 20 günlük evli olduğu ve resmi nikahsız olduğu öğrenildi.

Jandarma ekipleri tarafından tutuklanan S.E., Cumhuriyet Savcısına ifade verdi. S.E. daha sonra tutuklanarak cezaevine konuldu.

Cha

muzo
09-08-2006, 19:55
Babasının parasıyla babasını öldürtecekti

09 Ağustos 2006 17:33

Gaziantep'te, bir şahıs babasından aldığı parayla tuttuğu kiralık katille babasını öldürtmek istedi. 2003 yılında gerçekleşen olay, 3 yıl sonra aydınlığa kavuştu.

3 yıl önce bir şahsın silahlı saldırısına uğrayan Gaziantepli kasap Müslüm Karakurt, olayın ardından katilini aramaya başlayan Karakurt, kendi imkanlarıyla katilini sebze pazarından çalışırken buldu. Olayın gerçek yüzünü öğrenen yaşlı adam, duydukları karşısında şaşkına uğradı.

Katilinin parasını kendisinin verdiğini öğrenen Karakurt, kendisini öldürtmeye çalışanan öz oğlu R. Karakurt olduğunu öğrendi. 3 yıldan beri katilinin izini sürdüğünü belirten Karakurt, "Kim ne dediyse, yaptım. Para karşılığında adres söyleyeceklerini söyleyenler ne kadar istedilerse verdim. Sonunda hiç ummadığım bir kişi bana silahlı saldırıda bulunan kişinin adresini verdi. Sebza halinde çalıştığını öğrendiğimde, hale müşteri kılığında gittim.

Emin olmamadım, ardı ardına 3 kez hale gittim. Kilolarca karpuz aldım mahalleliye hayrıma dağıttım. 3'üncü seferinde şahsın beni öldürmeye çalışan Erol Ş. olduğunu tesbit ettim. Eve geldim namaz kıldım. Yanlış bişey yapmaktan korktum. Olayı gidip jandarmaya bildirdim. Jandarma şahsı gözaltına aldığında sevinmiştim. Ancak duyduğum gerçekler beni şok etti. Öz oğlumun kiralık katil tutarak beni öldürtmek isteyeceği aklıma gelmezdi. Oğlumu affedemiyorum. Çocuklarına ben bakacağım. Cezaevinde ona yine ben bakacağım ama. Yaşadığım olaylar beni şaşkına çevirdi." diye konuştu.

Karakurt, oğlunun kendisinden evin tapusunu istediğini vermeyince böyle bir yol izlediğini belirtti.

Kendisinin verdiği parayla tutulan kiralık katile 100 YTL, esas tetikçiye ise 35 bin YTL para verildiğini ifade eden Karakurt, "Bana Allah'ımın yardımı oldu. Bu işin başka bir açıklaması yok."şeklinde konuştu.

Olayın azmettirici R. Karakurt, zanlılar, Erol Ş.ve İbrahim Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cha

muzo
09-08-2006, 19:56
İstanbul'da bir işadamına gözaltı

09 Ağustos 2006 18:18

Bursa'da bir iş adamının arazisinin zorla elinden alınmaya çalışılmasına ilişkin biri iş adamı 2 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir süre önce ''çıkar amaçlı suç örgütü kurmak'' suçundan tutuklanan Mücahit G'nin, Bursalı iş adamı S.K'nin kaçırılarak ölümle tehdit edilip bu ildeki arazisinin elinden alınmaya çalışılması olayıyla ilgisi bulunduğu belirlendi.

Yapılan teknik takip sırasında, bir süre önce iflas eden tekstilci işadamı Yılmaz S'nin, Mücahit G. ile yaptığı telefon görüşmeleri sonucu olayla ilgisi bulunduğu belirlendi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bunun üzerine Yılmaz S. ile yine olayla bağlantılı olduğu öne sürülen bir kişiyi gözaltına aldı. Yılmaz S. ve diğer şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

AA

muzo
09-08-2006, 19:57
İran uyruklu PKK üyesi teslim oldu

09 Ağustos 2006 19:09

Hakkari'de terör örgütü PKK'nın dağ kadrosundan kaçan İran uyruklu bir kişi teslim oldu.

Hakkari Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 2006 yılının mayıs ayında, terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna gönüllü olarak katılan İran uyruklu Ali Fercami'nin, 8 Ağustos 2006 tarihinde Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Açıklamada, Fercami'nin duyduğu pişmanlık nedeniyle örgütten kaçtığı ve silahsız olarak güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi. Terör örgütü PKK'da çözülme ve teslim olmaların devam ettiği ifade edilen açıklamada, konu ile ilgili çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü kaydedildi.