PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖTV artışı 300 bin can kurtaracak

kaptan-8
15-10-2011, 18:30
Only the registered members can see the link SSUK açıklamasında, komite olarak, tütün mamullerini de kapsayan ÖTV ile ilgili değişiklikten dolayı Maliye Bakanlığı'nı kutladıklarını ifade etti.

Türkiye'de halen 16 milyon sigara ve diğer tütün ürünleri kullanıcısı bulunduğu ve herhangi bir önlem alınmaması halinde hayatta olan 8 milyon kişinin tütün kullanımı nedeniyle hayatını kaybedeceği bilgisine yer verilen açıklamada şöyle denildi:
''Bu ölümlerin önüne geçecek 6 bilimsel reçetenin en etkin maddesi fiyat ve vergilerin arttırılmasıdır. Uluslararası bilimsel çalışmalar her yüzde 10 vergi artışının tüketimi yüzde 5 azalttığını, böylelikle hem sağlığı düzelttiğini, hem de gelirleri arttırdığını ortaya koymuş, Maliye Bakanlarının hekimlerden daha fazla hayat kurtarabileceğini göstermiştir. Son Bakanlar Kurulu kararnamesi ile tütün ürünleri vergileri yüzde 63’den 69’a çıkmış ve tüm tütün ürünleri eşit vergilendirilmiştir. Tütün vergisi artışı 300 bin kişinin ölümünü engelleyecek.''

MALİYE BAKANLIĞI'NA KUTLAMA
SSUK açıklamasında, komite olarak, tütün mamullerini de kapsayan ÖTV ile ilgili değişiklikten dolayı Maliye Bakanlığı'nı kutladıklarını ifade etti.
Türkiye'de halen 16 milyon sigara ve diğer tütün ürünleri kullanıcısı bulunduğu ve herhangi bir önlem alınmaması halinde hayatta olan 8 milyon kişinin tütün kullanımı nedeniyle hayatını kaybedeceği bilgisine yer verilen açıklamada şöyle denildi:
''Bu ölümlerin önüne geçecek 6 bilimsel reçetenin en etkin maddesi fiyat ve vergilerin arttırılmasıdır. Uluslararası bilimsel çalışmalar her yüzde 10 vergi artışının tüketimi yüzde 5 azalttığını, böylelikle hem sağlığı düzelttiğini, hem de gelirleri arttırdığını ortaya koymuş, Maliye Bakanlarının hekimlerden daha fazla hayat kurtarabileceğini göstermiştir. Son Bakanlar Kurulu kararnamesi ile tütün ürünleri vergileri yüzde 63’den 69’a çıkmış ve tüm tütün ürünleri eşit vergilendirilmiştir. Tütün vergisi artışı 300 bin kişinin ölümünü engelleyecek.''

AA

ASİL
15-10-2011, 19:18
demokratik ül***iz herkez istediğini söyleyebilir herkes istediğini yapabilir sigara içen kişilerin sağlığını düşünüyorlarmış sigaraya karşı savaş açmışlar ozaman kaldırın sigara içmeyi yasaklayın tabi yapamazsınız 100de70vergi nerden alacaksınız ama ginede şükür en azından temel ihtiyaç maddelerine zam gelmiyor

Volkan
15-10-2011, 19:31
sigaraya ve içkiye verilen ÖTV zammı bence az mademki insanlar ***fine çok düşkün demekki bunlara verecekleri paracok ben bu konuda hangi hükümet olursa olsun destekliyorum..

Kim ne derse desın yok sıkıntıdan içiyorum yok derdımden içiyorum . O zaman anasını babasını çocuğunu eşini kaybeden bir ınsan kendini heralde atar ama öyle insanlar var ki her zoruuğa rağmen yaşamaya inanmaya devam ediyorlar..

Bence bu zam bile az. Tabi bu zamları yaparken özellikle kaçak içki ve sigaraya geçit vermemeleri gerek.

aslan39
15-10-2011, 23:00
kaçak sigaraya teşvik var her köşe başında sigara satıcıları var ama ne gariptirki hiçbir polis onları görmüyor?uyan türkiye uyan yarın çok geç olacak

hyseb
16-10-2011, 01:55
temel ihtiyac maddelerine nasıl zam gelmiyor diyorsun anlamak cok güç benzin vede dogal gaza zam yapılması demek senin belslenme vede temel harcamalarını ilgilendirir biraz kafanı yukarıya kaldır gelen zamlara karşılık senin maaşına o kadar zam gelmiyorr bu ülkede herkes sigarayı içkiyi ***findenmi içiyor, hem halkın saglıg düşünlüyorsa yasaklamakla en güzel cözümm vede gelecek nesilleride bu kötü alışkanlıktan kurtarılmış olur.

wtwt99
16-10-2011, 10:28
ben devletin kayıtlarına gore 1 senedır sıgara içmiyorum cunku kacak sıgara iciyorum