PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garibanın sıgarasına zam

okeyyy
17-10-2011, 11:24
garibanın bir sıgarası var onuda öyle zamlıyor zengin sıgara içiyomu hayır hap gariban efkarlanıyor yak bi sıgara diyor çok zam gelmiş iki lira

osmann
17-10-2011, 11:38
sigara kanser edermiş öldürürmüş vız geliyor millete...bu hükümet zorla sigarayı bıraktıracak..:)
selametle...

Hilmi
17-10-2011, 13:00
Kardeşim sigarayı içmezsin, olur biter. Alkolü daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp da Porsche kullanacağına Fiat'a bin dimi ama şimdi bunları Başbakan söylüyo siz en iyisi porshelerinizi kullanmayın arkadaşlar bu nasihattan sonra ben satmaya karar verdim Allah razı olsun güzel akıl verdi sayın Başbakanımız..!!!

yakupyurt
17-10-2011, 13:16
bunlarda hiç vicdan allah korkusu ve insaf denen bişi kalmamışl bir sigaramız vardı onla avunuyoduk hırsızlığı kacakcılığı artırmak ve pkk li piçlere gelir sağlamakl amacı ile sigaraya yapılan zam sadecece hırsızlara kaçakcılara yaramıştır bu böle bilinmeli tiryakilere gelince eşşek boku sarar içeriz artık bu zammı yapan kişileri ayıplıyor ve kınıyorum yazıklar olsun

MUTAF
17-10-2011, 13:34
inşallah paketi 25 liradan satılır...
Hükümetin en iyi yaptığı iş bu.

erdogan 1
17-10-2011, 13:58
sigara ***if veren dir ***if kimde bulunur sigarayı bırakırsan ölümmü var insana 3 sey lazım ekmek su hava gerisi bu sigarayı bırakamam demek bahane kendi kendini kandırıyorsun ben 45 sene içtim sigara paketini bi attım 10 senedir içmiyom ve rahatım parasal ve sağlıktan yana
lütfen sigaraya karşı olalım torunlarımızı görelim .

aliharbiye
17-10-2011, 14:44
insanımız inadına içiyor hem sigarayı hemde alkolü, hükümet bunlara ha bire zam yapsın her 1 alkol şişesi ve 1 sigara paketi 100 lira olsun, vatanımın insanı inadına içer, ve hükümetimiz bunun farkında. biz içeriz fiat önemli değil içeriz içmeye devam edecez inadına yapıyorlar, ama olan zavallı cebe oluyor, halbuki alkola ve sigaraya verilen paraya yazık oluyor, evde erzağı olmayan insanlar bıkmadan usanmadam ve evlereine aldırış etmeden içmeye devam ediyorlar. nasılsa artık zam lafı yok güncelle var, helal olsun valla ne diyelim.sigara içene ağzından burnundan çıksın diyelim alkol alanada umarım şişede durduğu gibi içer diyorum saygılarımla aliharbiye

osmann
17-10-2011, 15:26
aslında şöyle bir uygulama olsa ne iyi olurdu...Hani başbakan diyorya "porşa binme" diye...tamam porşa binmeyelim...fiata vs.binelim...ama fiat vs. sahiplerinede benzin indirimli verilsin...hem ucuz araba almak için güzel bir teşvik olur. hemde gariban rahat rahat dolaşır... yahu bende polo var, (allah herkese nasip etsin inşallah) adam gibi bir dolaşamadım... öyle memlekete giderken kırk kere düşünüyorum... az para tutmuyor yakıtı... porş alacakkadar zengin adamın böyle bir derdi zaten olmaz herhalde. hem porş a 200-300 bin lira verip birde gaz taktıracak değilya? işte böyle hayaller aleminde dolaşıp duruyoruz sütçü beygiri gibi afedersin...
selametle...