PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iki işletim sistemi bir arada >>FİKİR<< [LÜTFEN ACİL]

siestagunay
10-08-2006, 10:04
benim şu an xp pro yüklü bilgisayarımda fakat ben bilgisayarıma xp home edition sürümünü yüklemek istiyorum ama aklıma takılan bazı sorular varr.
1. ikinci işletim sisteminide yüklemek bilgisayarımı yavaşlatırmı?
2. daha sonra home edition işletim sistemini silebilirmiyim?

ÇOK ACİL LÜTFEN YARDIM EDİN__!!

yxsdf
10-08-2006, 20:34
VMware (Only the registered members can see the link) adlı programı kullanarak sanal PC ler oluşturabilirsiniz. Hem kullanışlı hemde ana sisteme hi&#231; zarar vermeden istediğiniz kadar işletim sistemi kurabilirsiniz.

siestagunay
11-08-2006, 12:25
yaa ustam ben bunu kullanama dım programı yükledim
sonra
VMware Player diye bi dosya geldi masa üstüne onu açtım sonra karşıma göz at penceresi geldii
ve bi dosya seç diyor bana eEEee ben şimdi ne yapacam_!!:49: :49:

yxsdf
11-08-2006, 14:34
yaa ustam ben bunu kullanama dım programı yükledim
sonra
VMware Player diye bi dosya geldi masa üstüne onu açtım sonra karşıma göz at penceresi geldii
ve bi dosya seç diyor bana eEEee ben şimdi ne yapacam_!!:49: :49:
Only the registered members can see the link

Bu adrese girin. E-Mail: xyz123@pookmail.com Password: xyz123 bilgilerini yazın. Login Tuşuna basın. Açılan ekranda en alttaki Yes tuşuna basın. Gelen ekranda Binary.exe dosyasına tıklayarak programı indirebilirsiniz. Dosyayı indirip kurun, ayrıca PM'inize bakın...
Kolay gelsin, saygılarımla, yxsdf :wave:

sempatico
11-08-2006, 15:21
benim şu an xp pro yüklü bilgisayarımda fakat ben bilgisayarıma xp home edition sürümünü yüklemek istiyorum ama aklıma takılan bazı sorular varr.
1. ikinci işletim sisteminide yüklemek bilgisayarımı yavaşlatırmı?
2. daha sonra home edition işletim sistemini silebilirmiyim?

ÇOK ACİL LÜTFEN YARDIM EDİN__!!

Farklı bir diske kurmak şartıyla olur ve kaldıra bilirsiniz.
c disk : xp pro
d disk : xp home edition

siestagunay
12-08-2006, 17:14
:49: :49: :49: :49: :49: :49: :49: :49: :49: :49: :49: :49: Peki tamamda ustam bunu nasıl kuracam ben bi programı varmı bunun arkdaşımın verdigi YUKARIDA verilen programı anlıyamadım progrmı açtıktan sonra benden bir dosya bulmamı istiyor bende ne dosyası oldugunu bilmedigim iine ne bulacagımı bilmiyorum kisacasi programi kullanmasini bilmiyorum_!!

yxsdf
12-08-2006, 17:57
Programın kullanımı için bu adresi inceleyebilirsiniz.

Mehmet Kaynaklı
12-08-2006, 18:04
ben demin hem d ye hemde c ye xp kurdum şu anda normal çalışıyor pc açıp kapadığım zaman karşıma iki xp çıkıyor birisini seçip entere basıyorum bu kadar:45:

®adakoglu
12-08-2006, 19:12

Bu adrese girin. E-Mail: xyz123@pookmail.com Password: xyz123 bilgilerini yazın. Login Tuşuna basın. Açılan ekranda en alttaki Yes tuşuna basın. Gelen ekranda Binary.exe dosyasına tıklayarak programı indirebilirsiniz. Dosyayı indirip kurun, ayrıca PM'inize bakın...
Kolay gelsin, saygılarımla, yxsdf :wave:

PM DEKİ keyleri bir türlü alamadık.Pm yi açmıyor.Keyler varsa gönderebilirmisin.

Yaban Ali
12-08-2006, 23:08
Ne amaçla kurmak istediğnizi söylermisiniz acaba. Virtual PC ler oluştuğunda sistem içinde sistem çaloştırabilirsiniz. Bu biraz çok farklı iletişim sistemleri çalıştırmak için. Mesela win98 ve xp gibi. xp nin yapmadığı ve driver sorunu olan aygıtlar için olabilir. Ancak xp pro ve home editionlar aşağı yukarı ayni işi yaparlar. Eğer sanal PC oluşturmassanız sırayla çalıştırmak gerekir. dediğim gibi ne amaçla kullanmak istediğinize bağlı birazda.Açıklarsanız belki gerek kalmaz.

siestagunay
15-08-2006, 16:34
Ne amaçla kurmak istediğnizi söylermisiniz acaba. Virtual PC ler oluştuğunda sistem içinde sistem çaloştırabilirsiniz. Bu biraz çok farklı iletişim sistemleri çalıştırmak için. Mesela win98 ve xp gibi. xp nin yapmadığı ve driver sorunu olan aygıtlar için olabilir. Ancak xp pro ve home editionlar aşağı yukarı ayni işi yaparlar. Eğer sanal PC oluşturmassanız sırayla çalıştırmak gerekir. dediğim gibi ne amaçla kullanmak istediğinize bağlı birazda.Açıklarsanız belki gerek kalmaz.

ustam benim xp pro..
benim motorola L7 telefonum var ve bende onun data fax driverini tanitamiyorum unun icin bende home edition kurmak istiyorum butun home edition kuran arkadaşlarin sorunlari ordadan kalkmis bu yuzden bende home edition kurmak istiyorum..
saygılar.. ilgi icinteşekkürler..

Yaban Ali
15-08-2006, 20:22
ustam benim xp pro..
benim motorola L7 telefonum var ve bende onun data fax driverini tanitamiyorum unun icin bende home edition kurmak istiyorum butun home edition kuran arkadaşlarin sorunlari ordadan kalkmis bu yuzden bende home edition kurmak istiyorum..
saygılar.. ilgi icinteşekkürler..

İkinci olarak home edition ı kurarsanız, bir iletişim sistemini tek başına kaldırmak mümkün olmaz sanırım .. sistemin tümünü kaldırmak format atmak ile mümkün olur diye düşünüyorum. ama emin eğilim, belki bilmediğimiz bir yol vardır.. Ancak Virtual PC yi kurup sanal pc oluşturarak işinizi kolayca halledebilirsiz.

Kolay gelsin.

şeytan
17-08-2006, 20:20
arkadasım xp homeyi tavsiye etmem vede 2 xp yi kurmanıda tavsiye etmem neden dersen home belli süre sonra yavaslıyor homenin eksikleri var sanatavsiyem proyu yeniden kur ve güzel güzel kullanman bilgine

home + prefosyenel = 2 işletim sitemi bu sırayla yüklenir

siestagunay
18-08-2006, 16:54
Ustalar benim istedigim 2 isletim sistemi bir arada olayii..
bilgisayari baslatirken karsimiza gelen 2 tane isletim sistemi sorusu hani windowsu hangisi ile baslatmak istersiniz diye soruyor istee ben oyle istiyorum
fakat onuda nasıl yaparım bilmiyorum bu nedenler sizlerden yardım istiyorum..

Yaban Ali
18-08-2006, 21:15
Ustalar benim istedigim 2 isletim sistemi bir arada olayii..
bilgisayari baslatirken karsimiza gelen 2 tane isletim sistemi sorusu hani windowsu hangisi ile baslatmak istersiniz diye soruyor istee ben oyle istiyorum
fakat onuda nasıl yaparım bilmiyorum bu nedenler sizlerden yardım istiyorum..

Ayni Hard Disk üzerine kuracaksan, kuru başlat uyarı verecektir ayni WINDOWS üzerine mı kurayım diye . Orda hayır deyip örneğin WINDOWS1 klasörüne kur dediğiniz zaman ilkinden farklı kurulacaktır. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra açılışlarda hangisinin açılacağına dair soru soracaktır..

Kolay gelsin

siestagunay
19-08-2006, 11:03
tesekkurler peki ben 2. kurdugum isletim sistemini bu senin anlattigin olaydan sonra tekrardan silebilecekmiyim_??

birde ayni hard disk uzerine demissin ustam burada
C veya D gibimi
benim windows C üzerinde ben 2. isletim sistemini E üzerine kursam yine aynı sonuca ulasabilirmiyim_?