PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi kendine imaj silinmesi sorunu

darkelf
01-11-2011, 10:21
Merhabalar;

Dreambox 500S Clone cihazım var. Sorunsuz kullaniyorum. Deneme yanilma ile KGD imaj ile en stabil durumu yakaladim. Ancak KGD ve diger imajlarda devam eden bir sorunum var.

Akşam sorun yok, cihazı kapatıp yatıyorum. Sabah açılmıyor. Yeşil led yanıyor o kadar. Sanki yanlış imaj atmışım gibi kalıyor öylece. DreamUp ile imaj atıyorum COM port uzerinden. 2-3 ay kadar sorunsuz kullaniyorum. 2-3 ay sonra tekrar oluyor.

İmaj atarım sorun değil ama ben evde yokken falan olunca evdekiler yapamadıkları için sıkıntı oluyor, neden olabilir acaba? Bir fikri olan var mıdır?

Teşekkürler.

Editor
01-11-2011, 19:42
Clon cihazlarda bu image çökmesi malesefki mevcut yapacak birşey yok

süleyman09
01-11-2011, 21:18
Evet arkadaşlar artik buyuk boyutlu (OpenPLi gibi) imajları dream up olmadan bu programla flashwizard ile yukler gibi kısa bir sürede yukleyebilirsiniz
Bunun yaninda her türlü imajı veya backupi da (DM500s için) bu program ile yükleyebilirsiz

Max 1dk da imaj yükleme
5sn gibi kısa bir sürede backup alma

Not: Cökmüş çihazlar icin degildir...
Bunun icin yine Dream up ve RS232 gereklidir.

Nasil mi kullaniyoruz ? Resimlerle anlatmaya calisayim o zaman..

1)-Programı calıştırdıktan sonra IP ve sifre ayarlarımızı yapıyoruz

Degistirmediyseniz standart root ve dreambox tır

DreamBox-OptiFlasher-v1.0.1 imag yi 40. 50 saniyegibi kısabir sürede aktarıyor dremup: 10 dakikada atıyordu
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link OptiFlasher v1.0.1.rar (Only the registered members can see the link) (1,58 MB,Only the registered members can see the link OptiFlasher v1.0.1.rar (Only the registered members can see the link) (1,58 MB,

tike®
01-11-2011, 21:27
3 müşterimizde adaptör değişiminden sonra sorun kalmadı.Şikayetler aynıydı denemenizi tavsiye ederim.

alusta
04-11-2011, 00:00
Merhabalar;

Dreambox 500S Clone cihazım var. Sorunsuz kullaniyorum. Deneme yanilma ile KGD imaj ile en stabil durumu yakaladim. Ancak KGD ve diger imajlarda devam eden bir sorunum var.

Akşam sorun yok, cihazı kapatıp yatıyorum. Sabah açılmıyor. Yeşil led yanıyor o kadar. Sanki yanlış imaj atmışım gibi kalıyor öylece. DreamUp ile imaj atıyorum COM port uzerinden. 2-3 ay kadar sorunsuz kullaniyorum. 2-3 ay sonra tekrar oluyor.

İmaj atarım sorun değil ama ben evde yokken falan olunca evdekiler yapamadıkları için sıkıntı oluyor, neden olabilir acaba? Bir fikri olan var mıdır?

Teşekkürler.
Demek ki KGD sorunsuz bir imaj değilmiş denebilir.. Başka imaj dene. Mesela openpli-turko. Ondan sonra adaptör değişimini düşün.