PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size göre internet sosyalliği öldürüyormu?

Admin
03-11-2011, 02:54
Bu haftaki anketimiz Size göre internet sosyalliği öldürüyormu? bakalım uyelerimiz ne yorumlar yapacak anket 15 gun surecektir.

aliharbiye
03-11-2011, 11:02
ben oyumu hayır olarak kullandım ve internetin sosyalliği öldürmediğini düşünüyorum bilakis, insanları daha sosyallaştırdığını düşünüyorum.

osmann
03-11-2011, 11:24
ben evet dedim ama "her ikiside" diye bir seçenek olsa idi onu işaretlerdim...

sosyalliği öldürüyor çünkü; evde makinanın başında ekrana bakarak konuşmak başka karşılıklı oturup muhabbet daha başka. samimiyet internette azalıyor karşılıklı konuşmanın paylaşmanın yanında...

tabi bunun tam terside var...internet olmasa idi şu an sizinle dost ahbap olamazdık. anında paylaşımlar yapamazdık en basiti.
selametle...

Simba
03-11-2011, 11:29
internetin faydalı oldugu kadar zararıda var gecen bayram dayımlara gttik cogu bilgisayar basındann kalkmıyor bayramlaşmıyordu neden falan diye sordum ben diyor facebooktan herkesin bayramını kutladım diyor bana göre cocuklar acısından sevgi ve saygı acısından sosyalleşmeyi öldürdügünü düşünüyorum

yargıç_1
03-11-2011, 11:38
yakın tanıdığım bi abinin oğlu var otobüse nası binilir minübüse nası binlir halabilmiyor 16 yasında tanıdım tanıyalı çocuk bi arkadsıyla yada biriyle çıkıp gezdiğini görmedim gördüğüm hep evde pc. basında okul olmasa dısarı çıkacağı yok

aliharbiye
03-11-2011, 11:38
internetin en çok sevdiğim yanı insanlara nasıl hitap edilir, nasıl konuşulur, nerde ne nedir, ne niçindir, ve bununla birlikte bir çok doğruyu göstermesi çok hoşuma gidiyor, yöremde insanların birbirlerine olan hitap şekilleri çok bozuk, biriyle konuşurken biri diğerinde bahsederken hep amca dayı abi kelimeleriyle hitap edip duruyor bende bundan nefret ediyorum, hangi kromozondan akrabayız diyorum senin amcan olabilir ama benim amcam değil, ve benim amcam yok diyorum, zaten günümüzde, benim için amca dayı bile benimle akraba değildir, benim akrabam kim benim ailem sadece. dayım benim akrabam değil, amcam kötü biriyse benim akrabam asla asla olamaz, tabii bu benim kişisel tercihim, benim akrabam sadece benim ailemdir, onlar kim annem babam bacım kardeşlerim abim varsa abim,tabii eşim ve çocuklarım, benim akrabalarım sadece benim ailem, ben bunlardan başka hiçkimseden sorumlu değilim, ve akrabam yok, hiçte olmadı olmıyacak.montana ne demiş.... ben hiç bir akrabamdan sorumlu değilim çünkü onları ben seçmedim, ben sadece arkadaşlarımdan ve dostlarımda sorumluyum, çünkü onları ben seçtim.doğruda demiş.

lomber1
03-11-2011, 14:42
ewt......

yetkiner
03-11-2011, 16:20
evet eOnly the registered members can see the link

atakan2007
03-11-2011, 16:25
Kesinlikle evet. Aynı binadaki insanlar nile birbirini tanımıyor... :(

alper3
03-11-2011, 19:20
internet neden öldürsün asıl insanlar öldürüyo sosyallıgı bence tabii :)

gokbel
03-11-2011, 19:25
Aslında ankete tv de katabiliriz her ikiside aynı misafir gelse gözümüzü ayıramıyoruz.kişinin kendini kontrol etmesini öğretmek lazım. çocuklarımıza hepsinin yeri ve zamanı olduğunu bildirmek en doğrusu diye düşünüyorum.

pencere77
03-11-2011, 19:26
sosyalliği öldürüyor benim düşünceme göre..

engin
03-11-2011, 19:31
kesinlikle evet

cavciv
03-11-2011, 21:02
internet insanları biliçlendirir bilglendirir.sosyal olmasına katkıda bulunur.insanı cesaretlendirir.....

hakan_77
03-11-2011, 21:32
arkadaşlar internet olmazsa ölürüm internet sayesinde doğruları buluyorum

MUTAF
03-11-2011, 22:10
Kendini kaptırmadan takılırsan internette sosyal hayatın bitmez.

Volkan
03-11-2011, 22:38
internet öldürmüyor.

Türk insanındaki aşırı teknoloji çılgınlığı öldürüyor. bu sadece internet değil cep telefonu tv oyunlar vs malesef bizler yaşamımızda kolaylık olan araçları sömürüyoruz. Şu an türkiyede ıphone 4 ve ıpad cılgınlığı basladı cebınde brs kuruşu olmayan bunların peşinde.

rselturk
03-11-2011, 23:04
Bence de internet sosyalleşmeyi engellemez.Bunu engelleyen bilinçsiz kullanımdır.Volkan iyi özetlemiş!

husny
03-11-2011, 23:30
doğru kulandıktan sonra etkilemez
zamanını ve mekanını doru kullanılırsa ben ce hayatın vazgeçilmez i

gungor1976
04-11-2011, 00:24
Evet diyorum. Şöyleki çok iyi hatırlıyorum. köyde elektriğin olmadığı zaman tabiki televizyonda yoktu.komşularımız misafirliğe gelir sobanın başına toplanır hem sohbet edilir hem çay kahve içilirdi. Televizyonun ve kanalların yaygınlaşmasından sonra her ailenin bir dizisi oldu hatta her aile ferdinin bir televizyonu oldu. Herkes ayrı odalarda tv izliyor. yada günümüzde bilgisayarı ile meşguller. şuan benim olduğum gibi.Tabi olmasın demiyoruz ama kararında ve gereğince...

kirmastılı
04-11-2011, 10:25
MUTAF hocam doğru özetlemiş. kendini fazla kaptırırsan sosyal hayatın biter

halit-1960
07-11-2011, 16:45
elbetteki öldürüyor insan ailesi ile bile anlaşamıyor.aynı televizyon gibi.

sasho
23-11-2011, 11:35
Bu haftaki anketimiz Size göre internet sosyalliği öldürüyormu? bakalım uyelerimiz ne yorumlar yapacak anket 15 gun surecektir.

evet hemde çok.

goenenly
23-11-2011, 19:50
internet öldürmüyor.

Türk insanındaki aşırı teknoloji çılgınlığı öldürüyor. bu sadece internet değil cep telefonu tv oyunlar vs malesef bizler yaşamımızda kolaylık olan araçları sömürüyoruz. Şu an türkiyede ıphone 4 ve ıpad cılgınlığı basladı cebınde brs kuruşu olmayan bunların peşinde.

Aşırı olmamakla beraber bilinçli internet kullanımı sosyalleşmeyi engellemez,bunu engelleyen bilinçsiz kullanımdır!!!
Volkan size aynen katılıyorum...

serap1980
24-11-2011, 22:45
Sosyal olamadan ölmem diyenler internete :)