PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACİL!!! Hangi mdu lnb?

swer
03-11-2011, 05:51
Merhaba arkadaşlar.
Bazı konuları okudum ama aradığım yanıtı bulamadım.

Bayram tatili süresince yeni abonesi olduğum Digiturk Plus (eutelsat) kutusunu da yanımda götüreceğim.
Gideceğim yerde kuzenimde yani plus olmayan digiturk ve balkondaki şahsi antene takılı Sharp Universal LNB var.
Bizim apartmanda merkezi sistem var ve görevliler geldiler, bağladılar ve gittiler. O esnada evde olmadığımdan aklımdaki soruları soramadım.
Şimdi sorum şu:
1-Tüm kanalları açık olan (salon1-2-3 hariç) Digiturk Plus kutumla bayram süresince tüm kanalları HD'ler de olmak üzere sıkıntısız izlemem için hangi LNB'yi satın alıp yanımda götürmeliyim?
mdu 1,2,3,4? Hangisi?
2-İstanbul Anadolu yakasında Ataşehir, Dudullu, Küçükbakkalköy civarında nereden temin edebilirim? Sadece digiturk yetkili bayii/servislerinde mi satılır bu?
3-Ve gittiğimde nasıl bir yol izlemem lazım? Yani Sharp Universal LNB'yi çıkartıp, yeni mdu? LNB'yi takıp yeniden kolay kurulum yapsam tüm kanalları sorunsuz izler miyim?

Sormayı unuttuğum fakat sizin muhakkak yapmam gerektiğini düşündüklerinizi de yazarsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
İyi günler.

swer
03-11-2011, 17:19
Lütfen arkadaslar, yanıt bekliyorum. Zamanım kalmadı :(

swer
04-11-2011, 00:02
Tekrar merhaba. Arkadaşlar zaman darılyor. Yola çıkmadan yarın halletmeliyim.
Universal LNB ile Digiturk Plus'ın tüm özelliklerinden yararlanabilir miyim ya da başka bir LNB almam mı gerekiyor?