PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk usülü cabrio

COEMAR
16-08-2006, 02:04
Bursalı bir kaporta ustası, 1970 model vosvos motoru ile Avusturya'dan getirdiği özel tasarım kasayı biraraya getirip farklı bir spor otomobil geliştirdi. Seri üretim yapmak isteyen orta okul mezunu Hasan Sarıpınar, görünüm projesinin Makine Mühendisleri Odası'ndan kabul görmesini beklediğini söyledi.

(javascript:void(0);)
Gazcılar Caddesi'nde 30 yıldır kaportacılık mesleğiyle uğraşan orta okul mezunu Sarıpınar, Wolsvagen Bagi türü araçları yeniliyor. 3-4 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Sarıpınar, "Bu tür araçlara merakım olduğundan uğraşıyorum. Mühendisler Odası bu tür eski araçların görünüm projeleri ile oynanmasını yasakladı. Bu sebeple ikinci Bagi'nin üretimini durdurdum. En kısa zamanda görünüm projesinin makine Mühendisler Odası tarafından kabul edilmesini bekliyorum. Bagi türündeki yeni araçları modern hale getirmeye devam edeceğim" dedi.

Aracın kasasının tamamen el yapımı olduğunu anlatan Sarıpınar, "Müsait olduğum zamanlarda yapmaya çalıştığım araç, 1200 motor ve 38 beygir güce sahip olmaktadır. Trafikte kaydı bulunan sarı renkteki 64 model Bagi serisi aracı günlük yaşamımda sık sık kullanıyorum. On yılda büyük zorlukla tamamladığım aracı satın almak isteyen çok kişi oldu. Ama bu türde bir araca ileride belki sahip olamam ve plaka taktıramayacağım için gelen tekliflere ret cevabını verdim" dedi.

Geçmişte yapılan otomobil yarışlarında Bursa çapında şampiyonluklarının bulunduğunu söyleyen Sarıpınar, "95 yılında bir şampiyonluğum var. Ama 38 beygirli bir araçtan yarış yapılamayacağından, herhangi bir yarışa katılmayı düşünmüyorum. Ama ileride motorunu güçlendirirsem, yarışa katılabilirim" diye konuştu.

Only the registered members can see the link

Tamerk
16-08-2006, 18:22
Sayin Coemar vermis oldugun resimdeki model araba 80 senelerinde avrupada (Belcika garanti) vardi dedigin gibi WV motor ve kasa fiber bu aletleri hafif oldugu kumsallara vuruyorduk ve kimi kisiler bu araclarin uzerine 911 porche motoru takiyoru.Su anda bunlar kolleksiyoncularin eline gecti ve degerleri yeni arabadan daha pahali.saygilar

COEMAR
17-08-2006, 00:11
Sayin Coemar vermis oldugun resimdeki model araba 80 senelerinde avrupada (Belcika garanti) vardi dedigin gibi WV motor ve kasa fiber bu aletleri hafif oldugu kumsallara vuruyorduk ve kimi kisiler bu araclarin uzerine 911 porche motoru takiyoru.Su anda bunlar kolleksiyoncularin eline gecti ve degerleri yeni arabadan daha pahali.saygilar

dostum bende biliyorum bizim burası turizm yeri olduğu için 90 lı yıllarda buralardada vardı vw di rent a car lar kiraya veriyorlardı ama o yıllardan sonra görünmez oldu talep yok diye. Aracı bende biliyorum haber konusu olduğu için verdim bu ustada bu araçlarda esinlemiştir muhakak hatta şimdi burada vw leri motor yapmışlar onu bile görüyoruz neyse emek işi bunlar saygı gösteriyorum bu ustaya... saygılar