PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nilesat 90 Cm 'lik Antenle Alabilirmiyim ?

enekatre
03-12-2011, 14:01
Merhabalar Değerli Arkadaşlar

Sakaryadan 90 Cm'lik Antenle Atlantic bird 4a Uydusunu alabilirmiyim ? En Yüksek frekans Hangisidir ? Yardımlarınız için Şimdiden Çok teşekkür ediyorum

cerazem
03-12-2011, 14:07
ilini göre arkadaşım dogu iileri bu uyduyu 90 lık çanakla full alıyor ama batı illeri 90 lık canakla tüm frekansları alamıyor

Baldemir
03-12-2011, 17:58
Merhabalar Değerli Arkadaşlar

Sakaryadan 90 Cm'lik Antenle Nilesat 102 (7.0°W) Uydusunu alabilirmiyim ? En Yüksek frekans Hangisidir ? Yardımlarınız için Şimdiden Çok teşekkür ediyorum

cerazem arkadaşın dediği gibi bölgeye göre değişiyor burayı incelerseniz detaylı açıklama bulabilirsiniz.

Home - FlySat Satellite Chart (Only the registered members can see the link)

aliharbiye
03-12-2011, 18:28
hiç bir yere bakma full alırsın

enekatre
03-12-2011, 21:01
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkürler yarın deneyeceğim . Fakat uydunun tam olarak yönünün ne tarafta oldugunu bilmiyorum. Direğe tam yapısık arkadan bakınca thorun solunda mı kalıyordu ? Bir de en güçlü tp hangisidir ?

unlu51
03-12-2011, 22:22
thorun sağında kalır ama o bölgede zor sinyal alırsın 90 cm ile yeni uyduya taşınınca firekanslar o blgelerde nerdeyse çoğu frekanstan sinyal alınmıyo

rselturk
03-12-2011, 23:16
Ünlü 51 arkadaşın görüşüne katılıyorum;iki ay öncesinde sorun yoktu.Tüm FTA kanalların yanında uydudan paylaşımda da pek çok şifreli kanal açılıyordu.Ama şimdi FTA kanalların bile çoğu açılmıyor.Bu aşamada anten kurmayı değer mi,bilmem.Denemek istersen kolay gelsin!..

gungor1976
03-12-2011, 23:30
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkürler yarın deneyeceğim . Fakat uydunun tam olarak yönünün ne tarafta oldugunu bilmiyorum. Direğe tam yapısık arkadan bakınca thorun solunda mı kalıyordu ? Bir de en güçlü tp hangisidir ?Arkadaşım Nilesat uydusu 7 derece batı uydusudur. bu derecede 3 adet uydu bulunur Nilesat 101,Nilesat 102 ve atlantic Bird 4A uydusu. Maalesef bulunduğun yerden FULL almaz. Özellikle Nilesat 101 ve 102 uydusunu izleyemezsin. ama 90lık çanakla atlantic Bird 4A uydusundaki kanalları fulle yakın izleyebilirsin.Antene arkadan bakınca Thor uydusunun yaklaşık 6 derece sağında kalır. 450 kanala yakın izlersin ama 50-60 tanesi şifrelidir. Ankaradan alabildiğim güçlü frekansları 11354 V 27500 10922V 27500 10892H 27500 vb. aşağıdaki linklerde neden izleyip izleyemeyeceğinin cevapları vardır. kolay gelsin. Nilesat 101 at 7.0°W - LyngSat Maps (Only the registered members can see the link) Nilesat 102 at 7.0°W - LyngSat Maps (Only the registered members can see the link) Atlantic Bird 4A at 7.2°W - LyngSat Maps (Only the registered members can see the link)

enekatre
04-12-2011, 00:09
Öncelikle ''gungor1976'' ya teşekkürler ''aliharbiye'' arkadaşımız full alacagımı ifade etti bunu neye dayanarak söyluyor bilmek istiyorum .Şu anda çanak hotbirdde sabitli multifeed çubuguyla astra , eutelsat w3 hotbird alıyorum çubuk ayarıyla oynasam gungor arkadaşımın dediği uyduyu bulabilirmiyim ?

gungor1976
04-12-2011, 00:32
Öncelikle ''gungor1976'' ya teşekkürler ''aliharbiye'' arkadaşımız full alacagımı ifade etti bunu neye dayanarak söyluyor bilmek istiyorum .Şu anda çanak hotbirdde sabitli multifeed çubuguyla astra , eutelsat w3 hotbird alıyorum çubuk ayarıyla oynasam gungor arkadaşımın dediği uyduyu bulabilirmiyim ?Arkadaşım Hotbird merkezli multifeed ile Nilesat izlemen çok zor. Merkezi Thor yapıp kaliteli bir offset çanakla nilesat,eutelsat w3 ve hotbird yakalaman mümkün.astra için bir şey söyleyemem denemen lazım.

serhat15
04-12-2011, 00:39
Nilesat uydusu için şu dipnotu vermek lazım : aynı yörngeye kısa süre önce atılan eni bir uydu oldu atlanticbird7adıyla ve nilsattaki frekanslar şuanda bu uydu üzerinden devam etmekterdir ancak bir çok frekansta sinyal kalitesinde düşüş olmuştur sebide yeni uydunun eski uyduya göre daha uzak kapsama alanına hitap etmesi ..aşağdaki linkten kapsama alanını görebilirsiniz

FlySat Atlantic Bird 7 @ 7° West Beams (Only the registered members can see the link)

enekatre
04-12-2011, 00:48
Arkadaşım Hotbird merkezli multifeed ile Nilesat izlemen çok zor. Merkezi Thor yapıp kaliteli bir offset çanakla nilesat,eutelsat w3 ve hotbird yakalaman mümkün.astra için bir şey söyleyemem denemen lazım.

Yok ben atlantic bird 4a hakkında söylemiştim .size zahmet olacak atlantic bird4a yı bulmak için kabaca bir tarif verebilirmisiniz ? Veya şu anda takılı olan multifeed cubuguyla bulabilirmiyim ?

gungor1976
04-12-2011, 01:00
Yok ben atlantic bird 4a hakkında söylemiştim .size zahmet olacak atlantic bird4a yı bulmak için kabaca bir tarif verebilirmisiniz ? Veya şu anda takılı olan multifeed cubuguyla bulabilirmiyim ?Dilim alışmış Nilesat demeye atlantic Bird4a doğrusu.aşağıdaki linke tıkla ve haritanın üzerindeki YEŞİL noktayı çanağının bulunduğu yerin tam üstüne kaydırarak getir ve GOya tıkla kabaca gör. şuan takılı multifeed ile bulman zor.Satellite Finder / Dish Pointing Calculator with Google Maps | DishPointer.com (Only the registered members can see the link)

enekatre
16-06-2012, 12:57
Arkadaşlar ne yaptım ne ettiysem atlantic bird 4a yı bulamadım 90 lıkla almıyor sanırım multifeedle denedim yine olmadı badr 4 u alıyor ondada çok düşük alıyor

ferman
16-06-2012, 13:39
sarp beyaz lnb varsa dene

enekatre
16-06-2012, 13:48
hiç bir yere bakma full alırsın

sarp beyaz lnb varsa dene

Bu uydu bu yörüngedeki görevini tamamlamış ve buradan kaydırılmış
Yerine Eutelsat 7 West A @ 7° West uydusu göreve basladı. Sakaryadan 90cm ile yayın alamıyoruz

Evet Tavsiye edilen çanak boyutuda 150 lilik , Çanak antenci öyle dedi

Neyse Hayırlısı Olsun artık hotbird le devam Badr 4 Denemek isterim ama onunda bu şartlarda verimli olacagını sanmıyorum... Yani denemeye değmez 90 lıkla

MOKUR33
16-06-2012, 15:12
güçlü frekans,11747 v 27500 (hemde şebeke arama frekansı) dır.
Kayseri de 90 cm çanakla, şifreli şifresiz 533 kanal alınıyor.türksattan daha küvvetli diyebilirim.top movies,mbc action,mbc2,panorama action vs. kanallarda süper filmler var.müzik kanallarıda harikadır.
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

enekatre
16-06-2012, 15:55
Peki bu uyduyu nasıl bulacagım yön olarak tam nerede antenin yükseklik alçaklık ayarı ve lnb ayarları nasıl olmalıdır ?

MOKUR33
16-06-2012, 16:06
Peki bu uyduyu nasıl bulacagım yön olarak tam nerede antenin yükseklik alçaklık ayarı ve lnb ayarları nasıl olmalıdır ?
diditürk uydusundan 5cm sağa (batı yöne) 3cm.aşağı,bir milimde lnb yi (yatay yapınız yukarıya doğru)yazdığım frekansta rahat bulursunuz...

enekatre
16-06-2012, 16:18
diditürk uydusundan 5cm sağa (batı yöne) 3cm.aşağı,bir milimde lnb yi (yatay yapınız yukarıya doğru)yazdığım frekansta rahat bulursunuz...

Teşekkür ederim de başka bir forumda bu uydunun atlantic bird 7w taşındıgını soylemıslerdı .
Demekki bana yanlış bilgi vermislr.Antenin arkasındaykenmi sağa çevirecegim .Verdiğiniz freakans başka uydularla çakışmıyordur değilmi ? Bazen başka bir uydunun kanalıyla karışıyorda ...
Deneyecegim denediğim zamanda sonuçları buraya yazacagım ...

Bu arada Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Tüm supersat forumdakilerin....

enekatre
16-06-2012, 21:51
bu freakans hotbird sama dubai tv freakansiyla cakismakta anten su anda hotbirde ayarli deneyecegim ama sanirim olmayacak sonuclari yazarim

enekatre
17-06-2012, 01:59
Arkadaşlar Denemelerim Sonucunda 90 lıkla Maalesef Atlantic Bird 4a Uydusundan Sinyal Alamadım.

İyi Geceler

naneliseker
18-06-2012, 23:30
arkadaşlar next fta2000 usb cihazım ve 120 lik çanağım ar.Kayserideyim. EUTELSAT 7 WEST A uydusuna ayarlayacam çanağı fakat cihazda böyle uydu yok.(turksata hostbird badr var) bunu nasıl eklerim.Birde kayseriden bu uyduyu alabilirmiyim.

enekatre
19-06-2012, 00:23
Sakaryadan Badr Uydusundan 210 Kanal Buluyor 90 lıkla
Nilesat Uydusundan 120 tane buldugunu soylediler...

gungor1976
22-06-2012, 23:20
arkadaşlar next fta2000 usb cihazım ve 120 lik çanağım ar.Kayserideyim. EUTELSAT 7 WEST A uydusuna ayarlayacam çanağı fakat cihazda böyle uydu yok.(turksata hostbird badr var) bunu nasıl eklerim.Birde kayseriden bu uyduyu alabilirmiyim.
1)Kumandadan Menü tuşuna basın
2)Uydu ayarları bölümünden kullanmadığınız bir uydu seçin
3)Çanak Ayarları bölümüne girin
4)Uydu bölümünden ok ile listeden ayar yapılacak uyduyu seçin
5)Lnb Tip ve ayar değerlerini farklı bir sistem yoksa aynen bırakın
6)DıSEQC bölümünden ayar yaptığınız uydunun takılı olduğu girişi seçin(yeşil tuşla kaydedin)
7)TP düzenle menüsünden eutelsat frekanslarını elle girerek otomatik aratabilirsin.
Kayseriden izleyemezsin...

kubilaysa
23-06-2012, 00:00
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkürler yarın deneyeceğim . Fakat uydunun tam olarak yönünün ne tarafta oldugunu bilmiyorum. Direğe tam yapısık arkadan bakınca thorun solunda mı kalıyordu ? Bir de en güçlü tp hangisidir ?

lyingsat.com (Only the registered members can see the link) uydu rahat bulabilmem için öncelikle ince ayar şart lnb de lbn markası önemli değil ama sen 90cm çanak ile kanalları zor alırsın sadece avrupa tpleri alırsın belkide oda olasılık. batı sahra meilli transponderler ancak 150 çanak ile alırsın motorlu 150 çanak kur izle artık sinema kanalları istiyorsan 3 derece batıda var arabça ve ingilizce. ama 90cm le hustler ı izleyebilirsin kırklarelide izlene biliyor 5 derece 12111 h 27500 cryptotowarks şifre ile vede 2tane belgesel 1 dizikanalı türkçe günde6 saat yayın türkçe romantika