PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıldırım'dan iddianame yanıtı

zekı62
11-12-2011, 13:23
---Şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım avukatları aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

---"Futbolun ve hayatın gerçekleri çarpıtılarak..."
---Tesadüfün bu kadarına şaşıranlar emin olmalıdırlar ki, iddialar yığınını incelediklerinde, sürecinden başından bu yana kamuoyunun nasıl yanlış yönlendirilmeye ve yanıltılmaya çalışıldığının kanıtlarını göreceklerinden, şaşkınlıkları endişeye dönüşecektir.

--Önemle belirtmek isteriz ki, gerek ceza yargılaması ve spor yargılaması, gerekse hayatın tüm gerçekleri ile açıkça çelişen bu iddia yığını hakkındaki açıklamalarımızın takip edilmesini kamuoyuna duyururuz.
Unutulmamalıdır ki, gizlilik kararı herkes için kalkmış ve söz savunmaya geçmiştir.
Saygılarımla
Aziz YILDIRIM" demiş demiş de bir de burdan bakalım...

1-27.4.2011 günü saat 13.40 Mahmut Özgener, Aziz Yıldırım'ı arıyor:

M.Ö.: Ben gelemiyorum, şimdi unuttum ben İbrahim Kızıl gelecekti. Bana o geldi tam çıkarken ya... Sana bir not yazacağım, şeye... Mümtaz'a kapalı bir zarfta ver. Çok önemli çok önemli bir şey başkanım... Dur ben bir numara bulayım da, ben sizi arayacağım şimdi... Siz kulübe gidince normal telefondan arayın beni o zaman başkanım.
---A.Yıldırım: Ha s...r lan, öğlen yemeğe gelmeye korkuyorsunuz ha s..ir...ama geleceksiniz destek babayı yapacağım ha s...r hiç hiç anlatma bana!

L.K: Ben geleceğim ama Mahmut sorun çıkartıyor.

A.Yıldırım: Mahmut kim lan... Sizi onlar mı seçti getirdi he, Mahmut kim ulan Mahmut g....nün korkusundan gelemiyor.

Manisa-TS maçı öncesi FB 500 bin dolar teşvik göndermiş. 21.2.2011 günü saat: 21.54'te (maç sonrası) Aziz Yıldırım'ın, İlhan Yüksel Ekşioğlu'nu aradığı görüşme:

Aziz: "Öğren bir bakayım da çok kötü oynadılar ya, ...Ömer Aysan o diksin tamam mı o Kahe."

İlhan: "Sanki atılmak için oynadılar bir de."

Aziz: "O Kahe bilhassa kendini attırmak için, Hikmet hoca da iyi bir maç Makukula'yı alıyor ha s.r lan."

Bursa-İBB maçına teşvik vermişler, 2.3.2011 saat 15.55'te Aziz Yıldırım'ın, İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme:

Aziz: "Sabah konuşalım da o herif gelecek, o gelmeden ben seninle bir konuşayım yani... nedir vaziyet"

İlhan: "Vaziyet gayet iyi... Dediğim gibi yani hepsi iyi başkanım, üç tarlayı da sürdük yani."

İlhan: "İnşallah he inşallah yağmur da yağar her şey ekinler çıkar yani."

Aziz: "Yalnız bunlar, tabii Trabzon çok şey oldu, çok panikteler bugün o Süleyman ile konuştum sesi, sesi şey gibi ölü evi gibi tamam, ...dedim sana ne oldu ...9 puan öndeyken rahattınız... bir de hiç cevap vermiyoruz ya. Ondan da rahatsızlar tabii"...

İlhan: "Şu an çok iyi başkanım şu an ...Gayet iyi."

'İddialar yığını' dediğiniz bunlar mı ??:8[1]:

adam89
11-12-2011, 14:59
ya arkadaslar azizi cikmaz