PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 Kilo Bal 100 TL Reklamları

Admin
19-12-2011, 22:41
Son zamanlarda bu reklamlar her kanalda asagı yukarı cıkıyor nedir bu işin aslı astarı arkadaşlar ilaç reklamları derken şimdide 4 kilo bal 100 tl reklamları var surekli

dursun66
19-12-2011, 23:04
bi müddet bununla meşgul edecekler insanları ondan sonra başka bi şey bulurlar serkan usta kafanı yorma bunlarla saygılar..

hüseyin
19-12-2011, 23:11
sahtekarların sahte balları bunlar...tv kanallarıda para için alet oluyorlar...yani serkan kardeş körün tuttuğunu öptüğü bir ortamdayız....

uydu3405
19-12-2011, 23:27
bizimkiler almış bal fena değil ama reklam olayı çok sıkıcı evet birde ömer çoşkun birde meltem tv nin doktorları en sinir olduğum şey

rselturk
19-12-2011, 23:45
sahtekarların sahte balları bunlar...tv kanallarıda para için alet oluyorlar...yani serkan kardeş körün tuttuğunu öptüğü bir ortamdayız....

Haklı söze ne denir?

umut55
19-12-2011, 23:54
4 kg hakiki bal 100 tl olurmu?olmaz tabiki reklam hep ben yemem bu ballardan

ONALP38
20-12-2011, 00:00
hiç gördünüzmü altının reklama düştrügünü çünkü iyi mal ayaga düşmez sahte ballaR GİBİ

12eylul10
20-12-2011, 00:27
onca kanalda reklam yapıyolar her bi kanal milyarlarca lira reklam parası veriyolar bide sattıkları şeyin maliyeti arkadaş nerden buluyolar bu paraları

Editor
20-12-2011, 01:10
ben bir kez 1 kg aldım bal iyi ama acımsı bir tadı vardı tam yiyimedim acıkcaıs belkide bana öyle glemiş dicem ama süzme bal oldugu içinmidir nedir tadı yok tavsiye etmiyorum

Editor
20-12-2011, 01:10
onca kanalda reklam yapıyolar her bi kanal milyarlarca lira reklam parası veriyolar bide sattıkları şeyin maliyeti arkadaş nerden buluyolar bu paraları

TV kanallarının kendi pazarlama teknikleri olabilir her kanalda farklı kişiler farklı teller mevcut

mehmetnuri13
20-12-2011, 10:26
slm ben aldım balderesinden ama gayet güzeldi oda bi kaç sefer ama tabiki orjinal bal gibi deyildir iyi balı 5 kilosunu tabiki kimse 100 tl ye vermez
iyi bal 500 tldir belki daha fazla

osmann
20-12-2011, 11:14
benim kayın peder kastamonudan çam balı getirir bana. geçen sene kg.mı 50 tl. idi. bu sene belki 55 tl.
bu baldereside çam balı satıyor. ama tadları arasında baya bir fark var. çam balının acımsı bir tadı vardır. balderesi öyle değil. o kadar acımsı bir tadı yok. (bizim enişte radyodan almış. radyolarda bile reklamı var. bal alana istek şarkı hediye ediyorlar :) dermişim. :)
kalite si hangi aletle ölçülür bilmem...yanlız adam reklamlarda ödüllerden TSE den falan bahsediyor. sahte olsa bu kadar reklam olurmuydu, izin verirlermiydi bilemem...

kucer06
20-12-2011, 13:46
benim kayın peder kastamonudan çam balı getirir bana. geçen sene kg.mı 50 tl. idi. bu sene belki 55 tl.
bu baldereside çam balı satıyor. ama tadları arasında baya bir fark var. çam balının acımsı bir tadı vardır. balderesi öyle değil. o kadar acımsı bir tadı yok. (bizim enişte radyodan almış. radyolarda bile reklamı var. bal alana istek şarkı hediye ediyorlar :) dermişim. :)
kalite si hangi aletle ölçülür bilmem...yanlız adam reklamlarda ödüllerden TSE den falan bahsediyor. sahte olsa bu kadar reklam olurmuydu, izin verirlermiydi bilemem...

Aynen katılıyorum bende getittiriyorum adam 55 liradan aşagıya vermiyor üstelik üretici aldığım kişi ve arkadaşım.

gungor1976
20-12-2011, 14:30
Balında tadı kaçtı desenize şuna!!!

eurosat55
20-12-2011, 17:59
Yüzlerce şikayet var,
Only the registered members can see the link

yargıç_1
20-12-2011, 18:00
beni tlf.dan aradılar bu reklamla ilgili rasgele numara ceviiriyorlar galiba

ASİL
20-12-2011, 20:17
beni tlf.dan aradılar bu reklamla ilgili rasgele numara ceviiriyorlar galiba

benide aradı bir bayan bende eğer istersen sana bal vereyim hatta 4-5 kilo değil dedim yüzüme kapattı bu gerçek ama işin şakası inanmayın arkadaşlar

Editor
20-12-2011, 22:57
Yüzlerce şikayet var,
ŞikayetVar / Şikayet Oku / Balderesi.net (Only the registered members can see the link)

Evetnherkes şikayet etmiş kanallar şimdide balları sarmış durumda bir şikayette su yonde

Balderesikarakovanbali.com Bal Olması Gereken Kg Eksik Gönderildi!
Televizyonda balını öve öve bitiremeyen Balderesikarakovanbali.com isimli internet adresinden 4 kg bal aldık ve 100 lira verdik (artı 10 lira kargo). Marketteki normal standartlarda satılan baldan daha kötü.

Hadi tadını kalitesini uzaktan bilemedik bu konuda yanıldık. 1 kg dediği aslında 1 kg değil kavanozun üzerinde net 850 gr yazıyor. Petekli seviyorum petekli alayım dediniz daha büyük hata petekli 1kg dediği net 600 kg civarında.Şikayetime mantıklı bir cevap verecek muhatap arıyorum.

numbai
21-12-2011, 10:55
evet şikayet epeyce var....

mrbrown
21-12-2011, 12:03
ballların bir çoğunda şeker var arıya çoğunlukla şeker veriliyor ve üretime sunuluyor

eurosat55
21-12-2011, 14:35
Evetnherkes şikayet etmiş kanallar şimdide balları sarmış durumda bir şikayette su yonde

Yiyecek gibi bir ürünü sanaldan alma mantıgını ben şahsen anlayamıyorum,1 kg der 800 gr yollar,kaliteli der şekeri gagalar,ararsın suratına telefonu kapar.Mahallesindeki esnafından alsaydı gider kafasına atardı,Şimdi klavye başında çare arayıyorlar.

backdoor
21-12-2011, 15:20
Yaa arkadaşlar bu reklamlara kanmayalım. Gazetelerde çıkıyor her gün bir yerde tonlarca sahte bal ele geçiriyorlar. Etiketine, rengine bakmadan bal almayalım. Bunlardan alacağınıza oturun evde küp şeker yiyin daha iyi. Paranız cebinizde kalır hiç olmazsa

yildo
21-12-2011, 20:58
Kesin sahte baldir o hakiki balin tadindan yenmiyor gilikozdanmi ondan yapiyorlarmis galiba bu tip ballari nasilki bazi lokantalar doneri soya fasulyesinden yapiyorlarsa bunlarda sahtesinden yapiyorlar reklam parasini karsilamaz ya hemde baya uzun bir reklam yapiyorlar

veyselbakan
22-12-2011, 00:38
balın iyisi karadeniz ile bitliis ahlatta olur gerisi bana göre hikaye!

Editor
16-01-2012, 00:24
Piyasadan 4 kat ucuza gerçek bal sattığını iddia eden uyanıkların oyununu Hıfzıssıhha ortaya çıkardı.
15.01.12 12:30

Son günlerde televizyon ekranları ve radyolara reklam veren bazı bal firmalarının sahtecilik oyununu SABAH ortaya çıkardı.

Doğrudan satış yöntemini kullanan firmalar, reklamlarında organik ve karakovan olarak bilinen bazı özel bal çeşitlerini piyasadaki fiyatından 4 kat daha ucuza satıyor. Reklamlarda balın faydaları sıralanıyor ve birçok hastalığa iyi geldiğinden bahsediliyor. Kamuoyunun gündemine oturan binlerce kişinin satın aldığı balların gerçek olup olmadığını test ettik. Bu satışlara öncülük eden firmadan kilogramı 95 liradan bal aldık. Satış yapan tezgâhtar balın Siirt Pervari yöresinin ürünü ve yüzde 100 doğalolduğunu söyledi. Aldığımız balı Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı İstanbul Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü’nde analiz ettirdik. Türk Gıda Kodeksi 2005/49 sayılı Bal Tebliği’ne göre, balın tam analizi yapıldı. Bal, rengi, görünüşü, tat ve kokusu, rutubet miktarı, asitlik, sentetik boya, kül miktarı, polen, ticari glikoz, glikoz/fruktoz miktarı gibi parametreler açısından incelendi. Yapılan inceleme sonucunda, yüzde 100 organik olduğu belirtilerek satın aldığımız balda ticari glikoz tespit edildi. Ayrıca, mevzuata göre, 0.9-1.4 oranında olması gereken glikoz/fruktoz miktarı ise 1.52 çıktı.

KATKI VARSA SAHTEDİR

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu, balda ticari glikozun olmaması gerektiğini söyledi. Boyacıoğlu, "Balda ticari glikoz olması balın hileli olduğu anlamına geliyor" diye konuştu. Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sibel Silici de glikozun balın yapay olduğunu gösterdiğini belirtti.

DOWN SENDROMUNA BİLE İYİ GELİR DİYORLAR

Hacettepe Üniversitesi Arı Ürünleri Ar-Ge Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kadriye Sorkun, glikoz/ fruktoz oranın 1.4’ten yukarı olmaması gerektiğini belirterek, "0.9 ile 1.4 arasında normal kabul ediliyor. Ama onun üstündeki değerler normal kabul edilmiyor. Bu, doğal bal değil. Fruktoz nedeniyle sağlık bozucu bir şey. Bunların engellenmesi lazım. Bal, ’down sendromuna bile iyi gelir’ diyen insanlar çıkıyor" dedi. VATAN

TV'deki bal reklamlarına kanmayın! - Yaşam - Medyafaresi (Only the registered members can see the link)

beydemir
16-01-2012, 03:47
osmann kardeş ben çam balı ege kıyılarında yetişiyor biliyorum .senin aldığın bal kesin çiçek balıdır çünkü çam balının fiatı 10 tl yi geçmez çam balı diya satılan tatlı çam biti'nin salgıladığı bir tatlıdır. Kastamonu'nun çiçek balıda hakikaten kalteli bir baldır balın kalitesi içindeki çiçek çeşidinin fazlalığıyla ölçülür ki kastamonunun çiçek florasıda baya zengindir.50 kadar kovanım var 1979 dan beri hobi olarak uğraşırım.naçizhane biraz arı ve bal hakkında bilgim var.:45:

beydemir
16-01-2012, 03:48
TSE balgesi aldıkları bal acaba bize gönderdikleri balmı.birde kara kovan balı diyorlarki o yalan süzme balın karakovanı fenni kovanı olmaz karakovanın özelliği peteğidir.teknik konulara girip kafanızı yormak istemem.

bykomedi
23-01-2012, 14:59
Bu adamdan nefret edenler beğensin!! :D :D :wave: :bangin: :common001:
BmCUO1zhdMw

harry-potter
23-01-2012, 17:39
bizimkiler almış bal fena değil ama reklam olayı çok sıkıcı evet birde ömer çoşkun birde meltem tv nin doktorları en sinir olduğum şey

seven var sevmeyen var di mi arkadaşım kanalı.herkesin görüşüne saygı duymak lazım.sevmiyorsan bile kendime saklamalısın bunu.konumuz kimin reklamı yaptığı değil.yapılan reklam burda konuştuğumuz.lütfen arkadaşım görüşlerini kendine sakla.

ferater
23-01-2012, 21:01
gıcık herifler. kazıklayacak adam arıyolar

pencere77
23-01-2012, 21:10
tv de reklama göre bal almam kendimce...iyi kaliteli bal epey pahalı...petek pal tercih ediyorum genelde..

backdoor
01-02-2012, 19:00
3 kilo, 4 kilo derken 5 kilosu 100 lira sahte bal reklamları da çıktı arkadaşlar. vatana, millete hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.

Editor
01-02-2012, 20:08
Bizim burada koru marka petekli bal var markette 14 tl gayet te iyi beni arasınlar 5 kilo balı 75 tl alıvereyim:)

hilalyıldız
01-02-2012, 21:21
S.A.Balın iyi ve kaliteli olduğunu anlamanın donelerinden biri de şöyle çöplü ve kavlı bir adet kibrit çöpünü bala bandırdıktan sonra kibrit yakar gibi yaptığınızda ilk çalmada yanarsa o balın iyi ve kaliteli olduğu anlaşılıyormuş.Ne derece doğru olduğunu bilmiyorum ama bimden aldığım balda denedim ilk çalışta yandı.Saygılarımla.AEO.:49:

bulletfromhell
01-02-2012, 23:29
çok fazla kendimizi zorlamayalım arkadaşlar..basit bir mantık söyleyeyim...bu ülkede ilk yüz naklini yapan sayın Prof.Dr. Ömer Özkan'ın adını yüz naklinden önce tv lerde hiç duydukmu??hayır..bilim dünyasının dışında onu tanıyan varmıydı??? hayır..ama adam dünyanın en önemli işlerinden birini yaptı...öte yandan bakıyoruz Allah'ın günü tv lerde boy gösteren bir sürü doktor var..araştırın bakın,eminimki bir çoğunun bilim dünyasında esamesi bile okunmuyodur,belkide birçoğu bilimsel platformlardan afaroz edilmiştir yada hekimlikleri çok üst düzey değildir bir şekilde tv ye çıkma imkanı bulup reklam peşinde koşuyorlardır...herneyse...bal konusuda aynı..piyasada dünya kadar kaliteli bal var...bir çoğunun markası bile yok çünkü köy üretimli...tv ler maalesefki şarlatanların en büyük reklam aracı olduğu için benden tavsiye tv den gördüğünüz balı da almayın tv de gördüğünüz doktora da gitmeyin... :8[1]: :8[1]:

MUTAF
02-02-2012, 00:31
tvde gördüğüm doktora gittim
ssk anlaşmalı ameliyata 5-7 bin arası para istedi..
Vakıf gureba devlet hastanesinde bedavaya yaptırdık....

Bal olayına gelince, ben hayatım boyunca kaliteli bal yediğimi hatırlamam.
ama tadlarını ayırt ederim. Bile bile dandik mal satan varsada diyecek lafım yok.
çünkü piyasanın %90ı dandik bal satıyor ve arada iyi olan varsada, şahsen ben anlamıyorum.

not; her akşam ballı sıcak süt içerim :)

bykomedi
02-02-2012, 12:35
lütfen arkadaşım görüşlerini kendine sakla.

@harry-potter lütfen herkesin görüşlerine saygı duyunuz. Üstelik burası bir forum ailesidir ve herkes görüşlerini hür bir şekilde yerine getirebilir. Lütfen forum kurallarını okuyunuz. Lütfen yanlış anlamayınız. Saygılar...

fakara
02-02-2012, 14:51
suni bal yapmışlar hakiki değil ARKADAŞLAR:hakiki bal şekerlenme yapmaz KUMLANMA yapar yani ısıyı görünce çözülür.hakiki bal kumlanma yapar KUMLANMA YAPMAYAN BAL GLİKOZ KARIŞIMLI BAL dır.yani sahte

Volkan
02-02-2012, 15:06
Arkadaşlar gerçek bal şker gibi tatlı olmaz. Tatlıdır ama boğazda bir yanma olur ne kadar tatlıda olsa acımtırak bir tad bırakır insanda. Bir bal çok tatlı ise içinde bol pudra şekeri vardır.

gungor1976
02-02-2012, 17:59
Arkadaşlar Türkiye'nin bal ve arıcılık konusunda en önemli kurumu Ordu'da bulunmakta. “ORDU Arıcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü“nün konuyla ilgili Bal bal gibi olmalı Only the registered members can see the link ve Organik Arıcılık Only the registered members can see the link konulu yazıları okumanızı tavsiye ederim.

turan45
02-02-2012, 18:27
satılan ballar zaten sahte bunlara unluler para ıcın nasılda tvye cıkıp halkı kandırıyorlar bence altı cızılmesı gereken konubu vatandas unluler reklam yapıyor dıye alıyor arkadaslar

~usta~
02-02-2012, 19:21
kestana bali 1 kg 75 ytl dir bunlar 4 diyorsa alsan balavra

bu is demirlain yalanina benzedi baan oy verene

bir araba birde inekkkkkkkkkkkkkk dedi aam ben su inek lafina takildim

demek bunu milete dedi