PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ve digiturk, kulÜpler İle tff'den İndİrİm İstİyor

matrix1977
20-12-2011, 00:46
VE DIGITURK, KULÜPLER İLE TFF'DEN İNDİRİM İSTİYOR YOKSA YARGIYA GİDECEK!
19.12.2011 09:27

Play-off icadı çare olmadı, futbolda yeni kriz kapıda... Şike soruşturması ile yaşanan abone kaybı ve dolar kurundaki artışı öne süren Digiturk, yıllık ihale bedelinde indirim istiyor.

Spor Toto Süper Lig’in yayın hakkına sahip olan Digitürk, şike soruşturmasının ardından aboneliklerin iptal edilmesiyle gelirlerinin ciddi anlamda düştüğünü bildirdi.

Zararı 100 milyon doları aşan şirket,Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüplerden, mevcut zararın giderilmesi konusunda olumlu yanıt alamaması halinde, 321 milyon dolar tutan ihale bedelinin düşürülmesi için mahkemeye başvuracağını açıkladı.
Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş. (Digiturk) yetkilileri, şike soruşturması kapsamında gözaltıların başlamasıyla büyük oranlarda abonelik iptal talepleriyle karşılaştıklarını açıkladı. Soruşturmanın genişletilmesiyle mevcut abonelerin iptal taleplerinin yanı sıra yeni abone olmak isteyen futbolseverlerin bu fikrinden vazgeçmesinin, gelirlerde ciddi düşüşe neden olduğu da kaydedildi.
İhale bedelinin revize edilmesini isteyen Digiturk’un açıklamasında özetle şu ifadeler kullanıldı:
“Sözleşmeyle dolar cinsinden ödemekle yükümlü olduğumuz bedel, doların aşırı yükselmesiyle aleyhimize işledi. Maliyetlerdeki 50 milyon dolarlık bu artışı, yaşanan süreç nedeniyle futbol sevgisi ve izleme alışkanlığı derinden etkilenmiş abonelerimize yansıtmadık. TFF’nin Süper Lig’de Play-Offuygulamasını başlatması abone kayıplarındaki büyük düşüşün önüne geçmesine rağmen, hedeflenen abone sayısının çok altında kalındı. Bu sezon için ortaya çıkan toplam zarar 100 milyon dolara ulaştı.”
En büyük gelirin beklendiği 2011-12 sezonunda yaşananlar nedeniyle hesapların alt üst olduğunu kaydeden Digiturk yetkilileri şöyle devam etti:
“Şirketimizin yaşananların bedelini hiçbir suçu olmamasına rağmen tek başına üstlenmesi hakkaniyete ve hukuka aykırıdır. Bu konuda TFF ve kulüplerle yapılan görüşmelerde soruna duyarlı bir biçimde çözüm üretilmemesi durumunda şirketimiz istemeyerek de olsa bedel revizesi için hukuki yollara başvurmak durumunda kalacaktır.” MİLLİYET

Editor
20-12-2011, 01:48
Aydınlar telegolde indirim olamaz dedi digiturk yakında lig tv kapatır bence

MUTAF
20-12-2011, 03:14
faturada indirim için kime başvurmak gerekiyo

yildo
20-12-2011, 11:54
abonelerini ikiye katlasaydi dt acaba indirim yapacakmiydi kendisi abonelerini kaybedince nasilda indirim istemesine biliyor

empu_1
20-12-2011, 16:21
çok yakındır arkadaşlar digitürk'te TELE-ON gibi gümbürtüye gidecek. az kaldı.alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. bunlar batışın ilk ayak sesleri BEYLEEEERRRRR. yürü be malkoç oğlu kim tutar seni. puuuuhhhhaaaaaaa :) :)

bykomedi
20-12-2011, 20:54
Digitürk yakında kendini :rip: 'a koyar! Bu gidişle :juggle: (şaklabanlık) işiyle uğraşırsa hiç şaşırmayın! :D :D :D

caglar684
23-12-2011, 14:23
Bence digitürk haklı. Ülkede futbol sektörünü batırdılar.

cilginizmirli
23-12-2011, 14:26
Digitürk yeni yılda demek bu yüzden zam yaptı.

erdal1988
23-12-2011, 18:15
zam yaparsa işte böyle olur hele spor paketini 1-2-3 indirsin bak o zaman nasıl abone olunur abone sayısı kaç olur görür millet kazıklanmaktan bıktı artık 2012 girerken devre arası olmuşken bari düşürsünler fiatıda abone yapsınlar ben kendi adıma sadece ligtv 1-2-3 aboneliği 20 gibi uygun fiat olursa abne olurum hatta 2 yıl bile taahhüt ederim.
benim özürlü raporum var geçen gidip spor kapeti alayım dedim sadece spor paketi full alsam indirimle bana uyuyordu ama önüme bir liste çıkardılar evlere şenlik yok efendim öncelikle giriş paketi olacak ayrıcada 3 tane normal paket olacak sonra spor paketi full katıyorlar 65 tl fiat çıkıyor allahtan korkun hangi özürlü bu fiatı verir benim işim ne giriş paketiyle 3 tane normal paketle ver sadece spor paketi full alayım. siz bu akılla giderseniz daha çok bağırırsınız bu milletde heleki kurulun raporu açığa çıktıktan sonra abone olmazlar çünki iptal ettirenlerin yüzde 90 ı fenerbahçeliydi kalkıp bu durumda hiç abone olmazlar ama fiatı düşür millet fenerbahçe taraftarıda olsa sadece maç seyretme açısından abone olurlar. bu bir tavsiye uymazsanız sürünürsünüz siz bilirsiniz.

makfry
23-12-2011, 18:51
Sayın Site Üyeleri,

Müşterilerinize ve misafirlerinize sunabileceğiniz hem ekonomik hem de lezzetli pişirme yapan fritözümüzle ilgili kısaca bilgi vermek istiyoruz. Ürünümüz Türkiye’de Kentucky FRIED CHICKEN olarak bilinen tavuk kızartmasını pişiren KUROMA Marka, İngiliz Malı Fritözümüz endüstriyel mutfaklarda tamamıyla ekonomik, lezzetli ve pratik çözümler üretmektedir. Yazımın devamında size bu makinenin çalışma prensipleriyle ilgili daha fazla bilgi veriyorum.

Ayrıca sitemize girerek ( Only the registered members can see the link ) makine ve ürünlerimizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. İrtibat için: 0 232 207 21 51 – 0 541 734 21 51 nolu telefonumdan bana ulaşabilirsiniz.

Basınçlı kızartma genel olarak tavuk parçaları için kullanılır. Tavuk parçalarının üzerindeki kaplamanın mükemmel bir şekilde olması dış yüzeyinin çıtır çıtır, içinin ise yumuşak ve lezzetli olmasını sağlar. Uluslararası mutfaklarda bu şekil pişirme yöntemiyle ortaya çıkmış tavuk ürünlerine SOUTHERN FRIED CHICKEN (GÜNEY USULÜ TAVUK) adı verilir.
Basınçlı kızartma makinesi pişirme sırasında içinde oluşan basınçla pişirdiği ürünlerin suyunun dışarı çıkmasını engeller ve ürünün yağı da çekmesini engellemiş olur. Böylece ürünlerin kendi doğal suyunda pişmesini sağlar. Bu da pişirilen ürüne ekstra bir doğal lezzet sağlar.
Ayrıca basınç sayesinde ürünler diğer pişirme yöntemlerinde gerekli olan süreyi yaklaşık 3 / 4 oranında kısaltır. Yani pişirme süresi de çok kısadır.
Bu özelliklerinden dolayı basınçlı kızartma makineleri mutfak endüstrisinde çok gerekli ve önemlidir. Ve hızla yaygınlaşmaktadır.

:warn:

serefkh
23-12-2011, 19:55
dt nin tek yapacağı şey fiyatları düşürüp üyeyi arttırmak

taraftar
23-12-2011, 20:30
ben inanmıyorum zarar ettigine cünkü bu ihaleyi 116 milyon dolra olmış şimdi ise 400 küsre aldı ve kazanmasaydı ihaleyi türk telekoma bıarakırdı neden bırakmadı ozamn eger yine telekom girmeseydi ihaleye yine aynı paraya kapatacakdı ve ben 2008 dt üyesi oldum 2 yıl ama bu yıl yine sordum yine aynı fiyat..önceki senelerde müşterilerini kazıkladıgına saysın

taraftar
23-12-2011, 20:36
dt nin tek yapacağı şey fiyatları düşürüp üyeyi arttırmak

yapamaz onu işde ben 2008 2yıllık üye oldum ve ihaleyi 116 milyon dolra almişlardı bu sene yine üye olmak için sordum yine aynı fiyattı ama ihaleyi 400 küsüre aldıgı halde yine aynı fiayat üyelik anlıcagınız kazıklamış oluyor müşterelerini

taraftar
23-12-2011, 20:39
VE DIGITURK, KULÜPLER İLE TFF'DEN İNDİRİM İSTİYOR YOKSA YARGIYA GİDECEK!
19.12.2011 09:27

Play-off icadı çare olmadı, futbolda yeni kriz kapıda... Şike soruşturması ile yaşanan abone kaybı ve dolar kurundaki artışı öne süren Digiturk, yıllık ihale bedelinde indirim istiyor.

Spor Toto Süper Lig’in yayın hakkına sahip olan Digitürk, şike soruşturmasının ardından aboneliklerin iptal edilmesiyle gelirlerinin ciddi anlamda düştüğünü bildirdi.

Zararı 100 milyon doları aşan şirket,Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüplerden, mevcut zararın giderilmesi konusunda olumlu yanıt alamaması halinde, 321 milyon dolar tutan ihale bedelinin düşürülmesi için mahkemeye başvuracağını açıkladı.
Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş. (Digiturk) yetkilileri, şike soruşturması kapsamında gözaltıların başlamasıyla büyük oranlarda abonelik iptal talepleriyle karşılaştıklarını açıkladı. Soruşturmanın genişletilmesiyle mevcut abonelerin iptal taleplerinin yanı sıra yeni abone olmak isteyen futbolseverlerin bu fikrinden vazgeçmesinin, gelirlerde ciddi düşüşe neden olduğu da kaydedildi.
İhale bedelinin revize edilmesini isteyen Digiturk’un açıklamasında özetle şu ifadeler kullanıldı:
“Sözleşmeyle dolar cinsinden ödemekle yükümlü olduğumuz bedel, doların aşırı yükselmesiyle aleyhimize işledi. Maliyetlerdeki 50 milyon dolarlık bu artışı, yaşanan süreç nedeniyle futbol sevgisi ve izleme alışkanlığı derinden etkilenmiş abonelerimize yansıtmadık. TFF’nin Süper Lig’de Play-Offuygulamasını başlatması abone kayıplarındaki büyük düşüşün önüne geçmesine rağmen, hedeflenen abone sayısının çok altında kalındı. Bu sezon için ortaya çıkan toplam zarar 100 milyon dolara ulaştı.”
En büyük gelirin beklendiği 2011-12 sezonunda yaşananlar nedeniyle hesapların alt üst olduğunu kaydeden Digiturk yetkilileri şöyle devam etti:
“Şirketimizin yaşananların bedelini hiçbir suçu olmamasına rağmen tek başına üstlenmesi hakkaniyete ve hukuka aykırıdır. Bu konuda TFF ve kulüplerle yapılan görüşmelerde soruna duyarlı bir biçimde çözüm üretilmemesi durumunda şirketimiz istemeyerek de olsa bedel revizesi için hukuki yollara başvurmak durumunda kalacaktır.” MİLLİYET

ihaleyi 400 milyon dolar küsür e almamışmıydı nasıl 321 oluyor