PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Digitürk, illegal kullanım yapan işyerlerini yakın takibe aldı...

turhan081
22-08-2006, 22:11
Türkiye dışında Avrupa’dan Amerika’ya, Ortadoğu’dan Kafkaslar’a kadar pek çok ülkede yayın yapan ve 145.000’in üzerindeki üyesini Türkiye’ye yakınlaştıran DIGITURK, bireysel üye olarak bu yayını yasadışı olduğu halde işyerinde izlettiren kaçak kullanıcılara karşı mücadelesini hızlandırdı. Avrupa’daki satışlarını DIGITURK EURO markası ile yapan DIGITURK’ün, konutlar için Bireysel Üyelik, işyerleri (dernek, kahve, lokal v.b.) için ise Ticari Üyelik seçeneklerinin bulunduğunu belirten DIGITURK Yurtdışı Satış İllegalle Mücadele Koordinatörü Yalçın Terzioğlu, bazı kişilerin Bireysel Üyelik aldıkları halde bu yayınları işyerlerinde izlettirerek haksız kazanç sağladıklarını söyledi. Bu kaçak kullanıcıların, hem DIGITURK’ü hem de yasal ticari üyelerini zarara uğrattıklarını belirten Terzioğlu, kaçak kullanıcılarla mücadele amacıyla tüm Avrupa’da çeşitli kontrol firmaları ile anlaştıklarını ve yasal denetlemelere başladıklarını vurguladı. Terzioğlu, tespit edilen kaçak kullanıcıların, Telif Hakları Kanunu’nun ilgili maddelerine göre büyük cezai şart ve yaptırımlar ile karşılaştığını belirterek, “İllegal kullanım yapan işyerleri tek tek yakalanarak, kendileri hakkında AB kanunlarını da kapsayacak şekilde tazminat davaları açılmaktadır.” dedi. Terzioğlu, tüm kaçak kullanıcıları, bu tür davalarla ve yasal yaptırımlarla karşılaşmadan yasal olarak Ticari Üye olmaya çağırdı.Terzioğlu Digitürk Euro olarak işyeri üyeleine çok avantajlı kampanyalar yaptıklarını hatırlattı. Kaçak kullanıcılara ilişkin ihbar yapmak isteyenlerin Alovatan’in 0049 90 50 51 52 veya 0180 567 00 90 numaralı telefonlarını arayabileceklerini belirten Terzioğlu, özellikle Ticari Üyeleri kaçak kullanıcılarla mücadeleye çağırdı

hüseyin
23-08-2006, 01:10
arkadaşım bu yukarıdaki dijitük ilanı nedeniyle foruma maddi veya manevi bir katkısı var ise eyvallah derim,benim faydalandığım bir forumun çıkarını üyesi olarak bende desteklemek zorundayım.yok böyle birşey bu haber amaçlıdır diyorsan insanları dijitürk ajanlığına teşfik etmek,bir birlerini ispiyonlamaya davet eden böyle bir haberi kabul etmek mümkün değil,en azından insanların birbirini gammazlaması için verilen telefon numaralarını yok edip o şekilde foruma verebilirdin..dt teknolojiyi kullanıp illegalin önüne nasıl geçerim diye kafa patlatıp düşüneceğine işin kolayına kaçıp türk insanını kullanıp kendisi bedavacılığın peşinde olduğunu gösteriyor..hamama giren terler arkadaşım biz yıllardır TPS D+ COBO ve daha birkaç platformu bedava ülkemizde izliyorduk varsın dt'yi birkaç bin kişide illegal izlesin bunun tedbirini kendi olanakları ile alsın,insanları kullanarak deyil.

umuter
23-08-2006, 01:48
bizim milletimiz ispiyonculuğu sevmez zaten o kadar teknolojik bi platformsa başka yöntemlere başvursun işini çözsün kendisi

kınık
23-08-2006, 17:42
ArkadaŞ Dt Nİn Avukati Herhalde

SNOPY@
23-08-2006, 18:53
yav varya bu terzioglu bana yabancı gelmiyor birileri benı cepden aramıştı bazı şeyler sormuştu

SNOPY@
23-08-2006, 18:55
gelsinler bana ben söyleyeyyim 15 20 tane var avrupada hadda bazı uyanıklıkları anlatayım bu işler beleş olmaz parayı bassınlar söyleyeyim yok söylemem para reşin kırmızı beşin..

Admin
23-08-2006, 19:56
Konu kapanmıştır..Tartışma istemiyorum forumda