PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF'de şok gelişme!

zekı62
14-01-2012, 17:11
İstifa resti!

Futbol Federasyonu’nun isteği üzerine Kulüpler Birliği Vakfı ile dün Ankara’da yapılan toplantıdan sonra Türk futbolu yeni bir krizin eşiğine geldi. 2.5 saat süren toplantıdan sonra medya mensuplarına kısa bir açıklama yapan Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın istifa kararı aldığı öğrenildi.

Futbolun sorunları, naklen yayın ihalesinin uzatılması ve kulüp gelirlerinin artırılması konularının görüşüleceği toplantıda yaşayanan sürpriz gelişme tüm kulüp başkanlarını şoka sokarken, Aydınlar’ın pazartesi gününe ertelenen yönetim kurulu toplantısında kararını çalışma arkadaşları ile paylaşacağı, ikna edilemediği takdirde görevini bırakacağı bildirildi.
Aydınlar’ın söz konusu kararı almasındaki en büyük etkenin Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ın cezaevinden gönderdiği mektup olduğu bildirildi:mad2:

Toplantı ortasında sarı-lacivertli kulübü temsilen hazır bulunan asbaşkan Nihat Özdemir’in Yıldırım’ın mektubunu okumak istemesi üzerine ortam gerginleşti. Özdemir’in ısrar üzerine mektubun okunmasına geçilirken, Federasyon Başkanı Aydınlar, başkanvekilleri Lutfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ, yönetim kurulu üyeleri Akif Üstündağ ile Ergün Tekin toplantı salonundan aayrıldı.

Genel kurul iptal mi?

Şike ve teşvik soruşturmasıyla zor günler yaşayan ve Futbol Federasyonu’nun 26 Ocak’ta yapılması öngörülen olağanüstü genel kurulunun yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu. Aydınlar’ın istifa kararında ısrar etmesi halinde genel kurulun iptal edileceği, Çerçeve statü gereği haziran ayında yapılacak olağan mali genel kurula kadar başkan vekillerinden birinin bu görevi üstleneceği belirtildi.

uydu3405
14-01-2012, 20:10
bence bırakmamalı eğer dürüstse sayın AYDINLAR cezalar kesilip öyle bırakmalı yoksa suçlulara kalıcak koltuklar

ASİL
14-01-2012, 20:27
bence bırakmamalı eğer dürüstse sayın AYDINLAR cezalar kesilip öyle bırakmalı yoksa suçlulara kalıcak koltuklar

Aziz Yıldırım'dan zehir zemberek açıklamalar

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulubü'nün resmi sitesinden yaptığı açıklamalar ile gündeme bomba gibi düştü.

Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım, avukatları aracılığıyla kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, ''Kamuoyu açıkça bilmelidir ki 58. madde değişemez ve değişmemelidir. Bu değişikliği yapmak isteyenler, bunu kimler ve hangi takımlar için yaptıklarını açıklamalı; bunu açıkça ortaya koymalıdırlar'' dedi.
58. MADDE DEĞİŞTİRLMEMELİ

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatları aracılığıyla açıklama yaptı. Yıldırım, "Türk Futbolu adeta dört bir yandan abluka altına alınmaktadır. Üstelik, kendilerini Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinde görenler bu projelerini hayata geçirmek için Yüce Meclisin, yasama, yürütme ve hatta yargı erklerini dahi kullanmaktan çekinmemektedirler.
Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, " Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım'ın avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamadır:
"Uzun bir süredir Türk Futbolu'nun üzerinde oynanan oyunları ibretle izlemekteyim. Tasarlanan bu oyun adım adım hayata geçirilmekte ve Türk Futbolu adeta dört bir yandan abluka altına alınmaktadır. Üstelik, kendilerini Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinde görenler bu projelerini hayata geçirmek için Yüce Meclisin, yasama, yürütme ve hatta yargı erklerini dahi kullanmaktan çekinmemektedirler. Ancak bunu yaparken unuttukları en önemli şey Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'dır.
Çok kısa bir süre önce 6222 sayılı yasada yapılan değişikliğin kamuoyuna nasıl servis edildiği herkesin malumudur. Aziz Yıldırım'ı kurtarma yasası olarak kamuoyuna sunulan ve hatta Sayın Cumhurbaşkanı tarafından dahi "Kişiye özel yasa" şeklinde nitelendirilmek durumunda kalınan yasanın sonuçları ortada olup bu yasadan kimlerin faydalandıkları açıkça ortadadır.
Aziz Yıldırım'ın ismini kullanarak emellerini hayata geçirenler şimdilerde yeni bir oyunu hayata geçirmenin peşindedirler ki; bu yeni oyunun adı da 58.maddedir.
"KAMUOYU AÇIKÇA BİLMELİDİR Kİ 58.MADDE DEĞİŞEMEZ VE DEĞİŞMEMELİDİR"

Bizim bu madde hakkındaki yorumumuz gerek bu değişikliğin peşine düşenler ve gerekse Türkiye Futbol Federasyonu'ndan farklıdır. TÜRK FUTBOLUNDA ŞİKE, TEŞVİK VE TEŞEBBÜS SUÇ VE CEZALARI BİRBİRİNDEN AYRILAMAZ. Bu eylemleri birbirinden ayırmak isteyenlerin gerçek amacı yine FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM'IN adını kullanarak birilerini ve bazı kulüpleri kurtarmaktan başka bir şey değildir. Bu sebeple; puan silme ve madde üzerinde yapılacak değişiklikler, tarafımızca en sert şekilde cevabını bulacaktır.
Bu değişikliği yapmak isteyenler, bunu KİMLER VE HANGİ TAKIMLAR İÇİN YAPTIKLARINI AÇIKLAMALI; BUNU AÇIKÇA ORTAYA KOYMALIDIRLAR.
TV kanalları arasında mekik dokuyarak ve hatta devlet makamlarını dahi kullanarak temiz olduklarını 'Ama bu temizliğin biraz ince ayara muhtaç olduğunu' söyleyenlere yegane tavsiyem yargılanmaktan korkmamalarıdır.
"SUÇSUZ OLDUKLARINA İNANANLAR, YASALARI DEĞİŞTİRMEK İÇİN BU KADAR ÇIRPINMAZLAR"

Görsel ve yazılı medya önünde Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe hakkında 'ÖNCE ASALIM SONRA YARGILAYALIM' edebiyatı yapanların, kulislerde tasa değişikliği için kılıktan kılığa girmeleri sebepsiz değildir.
Şimdi kamuoyunun bilgisine bunun bazı sebeplerini sunacağım. İddianamede yer alan ve sadece Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a atfedilenlere dair iki resim arasındaki 7 farkı kamuoyunun takdirine sunuyorum;
İddianamenin, "İDDİANAMENİN EK KOĞUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARARLAR", başlığının 17. Sahifesinin 2.paragrafında:
"30.04.2011'de, Diyarbakır'da oynanan Diyarbakırspor-Orduspor futbol müsabakası öncesi Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen'in, Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü'ye, Diyarbakırspor Kulübü eski başkanı Abdurrahman Yakut üzerinden, oynanacak maçın Orduspor lehine sonuçlanmasını sağlamak için şike faaliyetinde bulunması için talepte bulunduğu, şahsın bu amaçla Abdurrahman Yakut'la görüştüğü ve akabinde tarafları buluşturduğu, yapılan iletişim tespit tespitleri neticesinde belirlenmiş ise de; tarafların şike amaçlı anlaştıklarına, Abdurrahman Yakut'un maçta şike yaparak menfaat temin ettiğine dair somut delil elde edilememiş, kazanç veya sair menfaatin verildiğinin, vaat veya teklif edildiğinin belirlenememiş olması nedeniyle suçun unsurları oluşmadığı" sonuç ve kanaatine ulaşılmışsa da;
Aynı iddianamenin 177. Sayfasında Bursaspor- İstanbul Büyükşehir Belediyespor müsabakasında Fenerbahçe'nin teşvik primi vermesiyle ilgili "Eylemin Değerlendirildiği" sonuç bölümünde:
"Aziz Yıldırım'ın talimatlarıyla hareket eden İlhan Yüksel Ekşioğlu'nun, Ali Kıratlı üzerinden; İbrahim Akın ve İskender Alın gibi bazı İ.B.B. Sporlu futbolcuların gayrı resmi menajerliğini yapan Yusuf Turanlı ile 06.03.2011 günü oynanan Bursaspor- İstanbul Büyükşehir Belediyespor müsabakası öncesinde; teşvik primi verilmesi amaçlı anlaşma yaptığı, teşvike konu 60.000 TL paranın İlhan Ekşioğlu'nun talimatıyla Halil Köntek aracılığıyla Ali Kıratlı'ya, bu şahıs tarafından da Yusuf Turanlı'ya maç sonrası teslim edildiği, (Her ne kadar yapılan iletişim tespitlerinde ve telefon detay döküm analizi – baz istasyonu çalışmalarında; İbrahim Akın, İskender Alın, Zeki Korkmaz, Metin Depe ve Can Arat isimli İBB Sporlu futbolcular ve İBB'nin eski futbolcusu Necati Ateş'le; teşvik primi verilmesi amaçlı irtibat kurulup görüşüldüğüne dair bazı deliller elde edilmiş ise de; bu futbolcularla anlaşıldığına, futbolcuların anılan maçtan dolayı teşvik primi alarak menfaat temin ettiklerine dair somut delil elde edilemediğinden haklarında sevk maddesi tansim edilmemiştir.)
Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütünün teşvik primi vererek 06.03.2011 günü oynanan Bursaspor- İ.Belediyespor müsabakasında; Bursaspor ile ilgili hedefledikleri sonuca ulaştıkları belirlenmiştir" sonuç ve kanaatine ulaşılmıştır.
Bu iki resim arasında 7 fark bulunmamaktadır; fark TEKTİR. O DA TARAFTARLARDAN BİRİNİN FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM OLMASIDIR.
Kamuoyuna arz edilir.
Son sözlerim de TFF yetkililerinedir. Yine hayret ve ibretle izlediğim üzere TFF Yönetim Kurulu, nedeni kendinden menkul ani kararlarla yetkilerini devretmeye kalkmakta ve "Biz yapmadık ki onlar yaptı" gibi ufak hesaplarla ellerimizle kurduğumuz bu kurumun saygınlığına gölge düşürmektedir.
Unutulmamalıdır ki; İddialara adı karışan her kulüp ve yetkilisi yargılanacak ve bu konudaki her belge, her delil ve her tape tıpkı bize yapıldığı gibi kamuoyu ve bağımsız yargıçlarla paylaşılacaktır.
Bu nedenle; kendilerinin, hiç kimsenin ve hiçbir kulübün avukatlığına soyunmalarına gerek yoktur.
Kaldı ki Fenerbahçe suçlu bulunursa küme düşecektir ve bu kimse tarafından yapılmazsa bizler eliyle hayata geçirilecektir. Bu nedenle kişi ve kurumların, ucuz popülist yaklaşımlar ve çelişkili beyanlar ile kamuoyunu yanıltması boşunadır.
Yapılması gereken; Emniyet Müdürlüğü, görüşünü "19 maçta şike kesin" olarak açıklayanların ve "son 5 maçın sonucunu bildiğini" savunma hakkı kullanılmadan kesin bir dille iddia edenlerin, Fenerbahçe'yi 26 Ocak tarihine kadar küme düşürmelerinin gerekliliğidir.
Bunu yapmayanların artık konuşmaları yersizdir ve kendilerine yegane tavsiyem artık SUSMA HAKLARINI KULLANMALARIDIR.
Saygılarımla kamuoyuna arz ederim" ifadelerini kullandı.

uydu3405
14-01-2012, 21:03
Bende bunu söylüyorum suçlu olmadıklarını iddia edenler neden cezaları değiştirmeye çalışıyorlar hiç anlamış değilim

zekı62
15-01-2012, 15:12
Toplantıda açıklamalarda bulunan Aydınlar, şike ve teşvik iddialarının incelendiğini, cezaların ise play-off maçları öncesinde karara bağlanması gerektiğini söyledi. Türk futbolunun patronu, UEFA’nın 58. maddenin şu anda değişmesine soğuk baktığına da vurgu yaparak, bir önce karar almamaları durumunda 3 yıl Avrupa kupalarından men cezasıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Aydınlar’ın yarınki yönetim kurulunda kurmaylarıyla izlenecek yol hakkında görüş alışverişi yapacağı kaydedildi. İstifa resti çeken Aydınlar’ı söz konusu kararından vazgeçirmek için bazı kulüp başkanlarının devreye girdiği bildirilirken, olumsuz bir tablo ortaya çıkması durumunda 26 Ocak’taki olağanüstü genel kurulun iptal edilebileceği kaydedildi. Kulüp başkanlarının yanı sıra, başkan vekilleri ve yönetim kurulu üyelerinin de Aydınlar’ı kararını gözden geçirmesi için ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Oldukça yorgun olduğu ve yıprandığı bildirilen Aydınlar’ın iki gün dinleneceği kaydedildi.

uydu3405
15-01-2012, 16:10
bence sayın aydınlar devam etmeli cezalar verilmeli

ASİL
15-01-2012, 16:26
bence sayın aydınlar devam etmeli cezalar verilmelisavunma yapılmadan ceza verilmez diyelimki cezayı verdin mahkemede suç olmadığı kanaati oluşursa ne olacak bence cezayı mahkeme sonunda verecekler tabi ceza varsa

uydu3405
15-01-2012, 16:27
sayın asil mahkeme sizinde dediğiniz gibi mahkeme suç örgütünü yargılıyor oysaki şike yapılması olayına tff kara vericek kıvılcım bile olsa ceza verilebilir UEFA yönetmeliği

ASİL
15-01-2012, 17:17
bu kıvılcım yeni değil aylardır yanıyor neden bu zamana kadar beklenildi mahkeme sadece suç örgütü davasını görmeyecek şike denilen şeyde yargılanacak ak-kara çıkacak bekleyip göreceğiz bırak şi***i teşebbüs dahi varsa feneri düşürsünler başkanın dediği gibi kanunda ne yazıyorsa yapılsın yapmazlarsa biz küme düşeceğiz için rahat olsun biz böyle kazanılmış ne şampiyonluk nede kupa istemiyoruz biz bize yeteriz çünkü fenerbahçeliyiz

yildo
15-01-2012, 21:13
SIKE ile alinmis kupa eksik olsunhani mahkeme karari verilnceye kad

ali onur
15-01-2012, 21:18
Suc İŞleyen cezasini ceksİn

uydu3405
15-01-2012, 23:47
sayın asil öyle bir kurgu yapılmış ki polisler öyle bir senaryo oynamış ki para alıp veren yöneticiiler futbolcular al gülüm ver gülüm yapılışları o kadar telefon görüşmeleri bunları oturup oynamışlar bravo emniyete savcılara bu kadar suçsuz bir topluluğa çamur attınız bence içeri siz girin

beydemir
16-01-2012, 04:09
Sayın Aziz Yıldırım çok güzel bir açıklama yayınlamış(benim fikrim)gerçekden bu kanun yıldırım için çıktı dediler herkes çıktı o kaldı. şimdi feneri kurtaracağız diye 58 maddeyi değiştireceğiz diyorlar oysa en az 8 takım topun ağzında.(tabi iddialar doğruysa) 18 takım toplanmış(birkaçı müstesna)yasayı değiştirelim sayın yıldırımın dediği gibi madem şuçlu değilsiniz bu kadar çabanız niye.bence Fenerbahçeyi kullanarak kendilerini kurtarmak çabasındalar.kimseyi incitmek istemem ama özelliklede BJK başkanı sayın Demirören.

ASİL
16-01-2012, 11:40
sayın asil öyle bir kurgu yapılmış ki polisler öyle bir senaryo oynamış ki para alıp veren yöneticiiler futbolcular al gülüm ver gülüm yapılışları o kadar telefon görüşmeleri bunları oturup oynamışlar bravo emniyete savcılara bu kadar suçsuz bir topluluğa çamur attınız bence içeri siz girin

savunma olmadan suçmu olur ben diyorumki şi***i bırak teşebbüs dahi varsa düşürsünler

ASİL
16-01-2012, 19:37
MHP Milletvekili'nden Aziz Yıldırım iddiası

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Aziz Yıldırım için tahliye kararının çıktığını iddia etti.

16.01.2012 - 17:40

Only the registered members can see the link
Lütfü Türkkan, resmi Twitter hesabında "Aziz Yıldırım'a tahliye", "14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye kararı verdiğine dair duyum aldım", "Doğrulatmaya çalışıyorum umarım gerçektir" diye yazdı.
Türkkan daha sonraki mesajında da "Kaynağımdan aldığım açıklama: Dosya üzerinden ayda bir yapılan tutukluluk incelemesinde Hakim'in tahliye vereceği kanaati oluştu" ifadesini kullandı. KAYNAK EN SON HABER

ASİL
16-01-2012, 19:44
Kritik toplantı sona erdi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kritik toplantısı sona erdi.

Temmuz ayından bu yana Türk futbolunun bir numaralı gündem maddesi olan şike davasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu, şike ve teşvik primi cezalarını düzenleyen disiplin talimatının 58. maddesini görüşmek üzere bir araya geldi.
Toplantıya başkan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, başkanvekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan ile birlikte tüm yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün İstanbul'da toplandı. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu göreve başladığı günden itibaren, Türk futbolunun girdiği kaostan çıkması için elinden gelen iyi niyetli çalışmayı göstermiştir. Özenli, objektif ve hukuki prensipler içerisinde yönetim anlayışını sürdürmüş, sürdürmeye de devam edecektir.
13 Ocak Cuma günü yapılan TFF-Kulüpler Birliği toplantısında, tüm kulüp başkanları tek tek dinlenmiş ve görüşleri alınmıştır. Bu görüşler, 16 Ocak'taki TFF Yönetim Kurulu'nda ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir. Yapılan bu değerlendirme sonucunda, 26 Ocak 2012'de yapılması planlanan TFF Olağanüstü Genel Kurulu, önceden ilan edilen gündem maddeleri ile gerçekleştirilecektir.
Türkiye Futbol Federasyonu'nun bugüne kadar aldığı her karar ve yaptığı her işlem; TFF Kanununa, Statüsüne ve hukuki düzenlemelerine uygun olduğu gibi; FIFA ve UEFA'nın uluslararası kural ve düzenlemelerine de harfiyen uygundur. 26 Ocak'ta yapılacak TFF Olağanüstü Genel Kurulu ve kurulda varılacak her sonucun da aynı bu prensibe uygun olacağına inancımız sonsuzdur.
Tüm kamuoyu bilmelidir ki; Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararlarını, bireysel açıklamalara dayanarak değil, tüm futbol paydaşlarının görüşleri ışığında almayı prensip edinmiş, aynı prensiple de almaya devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.