PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cumhurbaşkanına mesaj...

osmann
19-01-2012, 15:26
geçenlerde cumhurbaşkanlığı web sitesine girdim...abdullah gülün ingiltere ziyareti ile ilgili resimlerede baktım...çok hoşuma gitti. krallar gibi en üst düzeyde karşılanmış, ağarlanmış cumhurbaşkanı...
dayanamadım "cumhurbaşkanımıza mesaj yazın" bölümüne bişeyler yazdım.

(Hemen particilik mevzularına girilmesin..akp li değilim...değilim ama cumhurbaşkanı chp lide olsa farketmez,başımızın tacıdır)

gönderdiğim mesaj kısaca "memleketi iyi temsil ettiğinden dolayı tebrik/teşekkür" mahiyetinde idi... (bana göre tabi)

aradan 10 gün geçti. beni cepten aradılar. kimsiniz dedim..."cumhurbaşkanlığından arıyoruz, yolladığınız mesajı cumhurbaşkanımıza ilettik çok teşekkür ettiler" dedi. "yahu dalgamı geçiyorsunuz şakamı" dedim
"yoo.gerçekten ciddiyiz, cumhurbaşkanlığından arıyoruz, şöyle bir mesaj yollamışsınız" diyerek gönderdiğim mesajı okudu, sonra cumhur başkanının teşekkür ettiğini iletti tekrar..."vay canına" dedim yahuu.
meğer kendisine gönderilen her mesajı okurmuş. şaşırdım kaldım...

paylaşmak istedim...selametle...

aliharbiye
19-01-2012, 16:16
çok güzel!.... sevgili osman bende akp'li değilim ama akp parti yönetimini zamlar hariç kesinlikle beyeniyorum. diğer parti başkanlarının akp liderlerinden bir çok şey öğrenmeleri gerektiğine inanıyorum, helal olsun adamlar birbirleri çok sadık kesinlikle diğer partizanlar gibi değiller, inşallah memleket için en iyisi olur diye temenni ediyorum.

osmann
19-01-2012, 16:39
çok güzel!.... sevgili osman bende akp'li değilim ama akp parti yönetimini zamlar hariç kesinlikle beyeniyorum. diğer parti başkanlarının akp liderlerinden bir çok şey öğrenmeleri gerektiğine inanıyorum, helal olsun adamlar birbirleri çok sadık kesinlikle diğer partizanlar gibi değiller, inşallah memleket için en iyisi olur diye temenni ediyorum.

abi yapılan zamları beğenen varmı acaba? (emekli mebuslarınki hariç) :)
selametle

can123
19-01-2012, 18:48
hocam alaka güzel senin icin sevindim ama banu avarın bu düşüncelerini göz ardı etmemekte lazım Önde İngiltere Kraliçesi ve Gazi paşa’nın İngilizlerden kurtardığı VATAN’ın bugünkü Cumhurbaşkanı …

Şatafatlı muhafız alayının eşliğinde atlı araba konvoyunda, onları Prens Philip’le ‘first lady’ izliyor.

Konvoyun üçüncü atlı arabasında rüyada olduğunu sanan Ali Babacan ve eşi....

Fonda İstiklal marşının nağmeleri!

Aslında tarihte bu sahne binlerce kez yaşandı. Kraliyet ziyaretçilerinin gözleri, yüzyıllardır şaşaalı karşılamalarla kamaştırılırdı.

Bu kamaşmadan sonra İngilizler, Hindistan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Bengladeş’de, Güney Asya’da ve tabii Ortadoğu’da pohpohladıkları liderlere acımasız ‘elveda’lar yaşattılar. Elleri büyük gözleri kör olanlar yaklaşan felaketi anlamadılar..

Hediyeler madalyalar, İngiliz zırhlılarında kraliçeyle şakalaşmalar , işin efsunlu ısmı buydu…İngilizler bu işin üstadıdırlar!

İngiliz yayınlarını dikkatle izleyin.. Artan iltifatların altını çizin.. Takılan madalyaların anlamını çözün. Çözmekle yetinmeyin, ‘çözdürmek’ için elinizden geleni yapın.

Bu satafatlı karşılama ortalama Türk insanını hedef alıyor.. Türk milletine bol balonlu, ip canbazlı, hokkabazlı bir gösteri sunuluyor…’

İşsiz, aç, fabrikaları kapalı, kültürü tarumar edilmiş olabilirsiniz ama kralice diyor ki,

‘Lideriniz Buckingham sarayında misafirimiz!’

Ve İngiliz gazeteleri, aylardır pompalıyor, ‘örnek ülke Türkiye’ haberini.

Daily Telegraph ‘Türkiye bölgede istikrar gücü olarak hareket etme potansiyeline sahip!’ diyor..

Bu cümleyi tercüme etmek gerekiyor.

Bölge kan içinde, bölge etnik ve dini bölücülerin elinde..Arkalarında Amerika ve İngiltere!

Bölge petrol denizi üstünde. O halde bütçesi dar ABD ve İngiltere, ucuz yoldan el koymalı bölgeye.. Bunun tek yolu, güçlü ordusu ile bölgede ‘hareket kabiliyetine sahip’ Türkiye!

‘Bölgedeki istikrar gücü’ diyor gazete!

Onların dilinde ‘istikrar’, Iraklı, Afganistanlı, Libyalı için tecrübeyle sabit olan KAN demektir. Türkiye bölge jandarması olursa, yedi düvel için kanını ve canını verir..

John’lar Smith’ler ölmez, küresel sırtlanların önünü temizleyecek olan Türkiye’dir.

Hillary Suriye’yi Türkiye’ye ihale ettiğini ilan etmiştir..

İçerde borazancıbaşı yaptığı köşe gazetecilerine ‘Suriye’yi işgal edelim!’ ‘Esad’ı parçalara ayıralım!’ , Libya’daki gibi halkı kana bulayıp, ‘besleme eşkiyalara madalya takalım!’ dedirtir…

Diyenlere hediyeler verir, bu medya kuşlarını Buckingham bahçesinde ağırlar..

Üst yönetimi kara sularımıza demir atan zırhlısına çağırır..

Şimdi gözleri kamaşmış, kasabalı bir grup, İngiliz yandaşı Osmanlı artıklarıyla Buckingham’da buluşup, kendilerini Abdülmecit efendinin torunu olarak hayal edecekler, saraydan dönerken havaya girip, Hürrem dizisinden öğrendikleri Osmani dille birbirlerine ‘latife’ edecekler….

Dünyanın tek emperyal gücü olmak için çatışan Rothschield ve şürekası bölge haritasını 100 yıl önce çıkarmıştı.

O zaman kazaya geldi bir GAZİ PAŞA çıktı. Şimdi İngilizler çok daha dikkatliler.Bölge jandarmalarının ruh haritalarından eminler..

Komprador ne demekti!

İspanyol tacirleri yerli halkla uğraşmamak için sömürge ülkelerde yerlilerden işbirlikçi seçerdi..

Seçilmiş olanlara Komprador denirdi.. Bizim kompradorlarımız ağababalarının sarayları, sindrella arabaları, kraliçenin muhafız alayı ile efsunlandılar.. Zamanı gelince o corapla boğulacaklar.. İnanmazlarsa tarihi karıştırsınlar!

Daily Telegraph gazetesinin bugünkü yazısından fışkıran riya, Türk milletinin başına geleceklerin büyüklüğünü gösterir encamda.

‘Türkiye siyasi çalkantılarını geride bıraktı. Son yıllarda modern demokratik bir devlet olma yolunda dev adımlar attı:’

diye yazıyor..

Ülkenin tüm değerleri yabancılara satılmış ve yüzde 15’i işsiz..

Ordusu ve istihbarat servisleri dağıtılmış, hapishaneleri adam almıyor..

Alınanlar yargılanmıyor.

Ülkenin istihbarat servisinin en değerli ve kıdemli adamlarından biri, önce ‘beni öldürecekler!’ deyip ardından tutukevinde canveriyor.

Türkiye’nin en değerli araştırmacıları, gazetecileri, terör uzmanları, subayları zindana atılıyor ve yıllarca gün yüzü görmüyor. Ülkenin kurumları darmadağın ediliyor. Herkes dinleniyor, izleniyor…

Ama demokrasi aşığı İngiltere için Türkiye şimdi ‘modern demokratik bir ülke’! Türkiye’yi hiç övmediği kadar çok övüyor! Ve Türkiye’nin gelişmesini tek bir sebebe bağlıyor: O ne mi? Okuyun.

‘Ilımlı İslam devleti, hızlı ekonomik büyümeyi sağlayan unsurdur’ ve gazeteye göre, ‘Türkiye, İslam'ın demokrasiyle uyumluluğunu kanıtlayan mucize ülkedir’.

Ve işte bu yüzden ‘ Müslüman dünyaya rakipsiz ÖRNEKtir’!

Bu fışkıran yağdan sonra gazete ‘gerçeklere’ değinmeden edemiyor…Yazının sonunda ağzından kaçırıyor..

‘Batının çıkarı için hedef…’ diyor,

‘HALA DEĞERLİ BİR MÜTTEFİK OLDUĞU KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN GÜVENİNİ TAZELEMEK!"

Tazeledikten ve cilaladıktan sonra birkaç madalya, birkaç saray yemeği ve ertesi gün İngiltere başbakanının karşısındaki koltukta işin gerçeği!

‘İsrail ve Türkiye elele bölgede jandarmalığımızı yapacak!’

Petrol, madenler, doğal gaz ve SU kaynakları denetimimizde olacak!

Amerikalılar fazla yol katetti, İngilizler de payını alacak!’

Onlar pazarlık ededursun bu millet hep son anda ‘yetti gari’ der.. Haçlılardan çektiğini unutmaz, emperyalizmi reddeder.

Bu filmi görmüştük.. geçen yüzyıl başıydı…

Şimdi bir kez daha emperyal kan oyunları apaçık ortada.

İzlenmesi gereken yol haritası da…
gercekten değindiğin gibi millete üçün biri bile yokken iş kendilerine geldi mi ver allahım ver nasılsa vergi zam zam zam işler ayna