PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sow İstanbul'a geldi

yargıç_1
27-01-2012, 01:33
Fenerbahçe'nin yeni transferi Senegalli golcü Moussa Sow, özel uçakla İstanbul'a geldi.

Fenerbahçe (Only the registered members can see the link)'nin son Fransa (Only the registered members can see the link) şampiyonu Lille (Only the registered members can see the link)'den kadrosuna katmak üzere olduğu Senegalli golcü Moussa Sow (Only the registered members can see the link)'un uçağı İstanbul (Only the registered members can see the link) Sabiha Gökçen Havaalanı'na indi.

Kalabalık bir taraftar grubu tarafından karşılanan Senegalli golcü, sıcağı sıcağına ilk röportajını da verdi. İstanbul (Only the registered members can see the link)'a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Sow (Only the registered members can see the link), "Öncelikle her şey çok güzeldi. İnişte baya sarsıntı geçirdik ama sıkıntısız indik. Burada taraftarları görmek de çok güzeldi, şu an çok mutluyum" diye konuştu.

Türkiye'yi tanıyıp tanımadığı sorulan yıldız oyuncu, "Fransa'da doğduğum büyüdüğüm mahallede Türk arkadaşlarım vardı. Beraber büyüdüğüm arkadaşlarım Türkiye'nin çok güzel olduğunu anlatıyorlardı. Ayrıca Senegal (Only the registered members can see the link) Milli Takımı'ndan takım arkadaşlarım Niang (Only the registered members can see the link) ve Dia'da Türkiye'nin ne kadar güzel bir yer olduğunu anlattılar. İstanbul (Only the registered members can see the link)'un çok etkileyici bir şehir olduğunu ve Fenerbahçe (Only the registered members can see the link)'nin çok büyük bir takım olduğunu ifade ettiler. Fenerbahçe (Only the registered members can see the link) taraftarının büyüklüğünü çok duydum. Taraftarın burada beni karşılaşması da onları haklı çıkarır şekilde çok etkileyici. Onların tribünde de stadımızda da çok ateşli olduklarını duydum, en kısa sürede onların karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum." diye cevap verdi.

Daha önce İngiliz basınına İngiltere (Only the registered members can see the link)'de futbol oynamak istediğini söyleyen Sow (Only the registered members can see the link), "Benimle çok fazla ilgilenen takımlar oldu, teklifler geldi. Ama gönlümde yatan kulüp kesinlikle Fenerbahçe (Only the registered members can see the link)'ydi. Benden vazgeçmediler, fikirlerini anlattılar ve ben buradaki projeyi çok beğenerek isteyerek transfer oldum. Onların beklentilerini karşılamak ve takımıma katılmak için heyecanlanıyorum. Aslında her şeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Formayı giymek, stadımıza çıkmak, goller atmak, derbilerde sahaya çıkmak... Kısacası Fenerbahçe (Only the registered members can see the link) için savaşmak..." diyerek aslında ilk tercihinin hep Fenerbahçe (Only the registered members can see the link) olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe (Only the registered members can see the link)'nin 3 hafta sonra derbide Beşiktaş (Only the registered members can see the link) ile karşılaşacağı söylenen 25 yaşındaki golcü, "Issiar Dia ile Niang (Only the registered members can see the link) yakın arkadaşlarım olduğu için onları ve ligi takip etme şansım vardı. Daha dün Dia ile Beşiktaş (Only the registered members can see the link) maçını konuştuk. Beşiktaş (Only the registered members can see the link) maçından bahsetti, taraftarımız için ne kadar önemli bir maç olduğunu söyledi. O maç için şimdiden heyecanlanıyorum." dedi.

Sarı lacivertli kaç numaralı formayı giyeceği sorulan Sow (Only the registered members can see the link), "Henüz tam olarak karar vermedim ama 7 ya da 78 numaralı formalardan birini tercih edeğim" diyerek açıklamalarını tamamladı.

ASİL
27-01-2012, 01:49
Moussa Sow İstanbul’a geldi 26 Ocak 2012 Perşembe Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

Fenerbahçemizin ara transfer döneminde renklerine kattığı Moussa Sow İstanbul’a geldi. Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele eden Senegal Milli Takımı’nın kadrosunda yer alan Moussa Sow sağlık kontrolünden geçmek ve sözleşmesini imzalamak üzere Ekvator Ginesi’nden özel uçakla Sabiha Gökçen Havaalanı Genel Havacılık Terminali’ne getirildi.Sow, kalabalık bir taraftar topluluğu tarafından karşılandı.

Moussa Sow kimdir?
Son dönemlerde golcülüğü ve başarılı futboluyla dikkat çeken Moussa Sow 19 Ocak 1986’da Fransa’da Mantes-la-Jolie’de doğdu. Kariyerine 1999 yılında doğduğu kentin takımı olan FC Mantes takımında başlayan Sow 2002 yılında Amiens altyapısına geçti. Senegallli futbolcu bir sonraki yıl da Rennes takımının altyapısına alındı.

Rennes de A takıma kadar yükselmeyi başaran Sow, 2006-2010 yılları arasında Rennes formasıyla Fransa Ligi’nde çıktığı 82 maçta 12 gol kaydetti. Sow 2007 yılında Fransa 2. Ligi ekiplerinden Sedan Ardennes’e kiralınırken sezon boyunca 30 maçta boy gösterdi ve fileleri 6 kez havalandırdı.

2010-2011 sezonu başında Lille takımına transfer olan Sow, en parlak sezonunu bu takımda geçirdi ve takımının şampiyon olmasında büyük pay sahibi oldu. Senegalli futbolcu Lille formasıyla çıktığı 36 maçta 25 gol atarak Fransa liginin gol kralı da oldu.

Fransa’da dünyaya gelmesine ve 2 kez 21 yaş altı milli takımında oynamasına rağmen Senegal Milli Takımı’nda boy göstermeyi tercih eden Sow, Senegal Milli Takımı’yla 13 kez sahaya çıktı ve 5 de gol kaydetti.

Sürati ve son vuruşlardaki başarısıyla adını duyuran Moussa Sow gollerine artık Fenerbahçe forması altında devam edecek.fenerbahçe resmi sitesinden :45:alıntıdır

beydemir
27-01-2012, 04:53
Fenerbahçe kulübüne hayırlı olsun.

Hilmi
27-01-2012, 09:05
Hayırlısı olsun inşallah ararnan kan olur Fenerbahcemize...

CABBARİ
28-01-2012, 16:53
sow geldiğine göre fene küme düşmeyecek çünkü o kadar para garanti alınmadan bu adama verilmez