PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : G.Saray kimi destekliyor?

beydemir
23-02-2012, 05:30
G.Saray kimi destekliyor?
22.02.2012 14:49

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, 27 Şubat'ta yapılacak TFF Başkanlık seçimi ve Yıldırım Demirören'in adaylığı ile ilgili konuştu.

GS TV'de yayınlanan 'gündem' programına katılan Adnan Öztürk'ün açıklamalarından satır başları şöyle:

"Sayın Yıldırım Demirören'in adaylığı hayırlı olsun, diğer 20 adaya da aynı şekilde. Biz yine nezaketimizi yapalım, ama her konuşmaya dikkat etmemiz lazım. Futbol kamuoyu o kadar gerilmeye başladı ki, yöneticilere düşen bu gerginliğin artmasını engellemek. Nefret tohumları ekmeyecek şekilde davranmaya dikkat etmeliyiz."

"Demirören'in yol haritasını herkes biliyor. Başkan adayı olduktan sonra söylemlerini değiştirse bile bizim için bir anlamı olmaz. '3-5 sene Avrupa'ya gitmesek ne olur?' diyen bir mantelite. Türk futbolunun en hassas noktasında TFF Başkanı'nı istifaya davet eden bir mantelite."

"Ata Aksu ile görüştüm ve 'hayırlı olsun' dedim. Yıldırım Demirören'i desteklemiyor olmamız onun arkasında olacağımız anlamına gelmez. Aksu'nun da yol haritasını öğrenmek istiyoruz. Taahütlerini bekliyoruz. Açıklamalarına baktıktan sonra yönetim kurulu olarak değerlendirme yapacağız ve kime destek olacağımızı açıklayacağız."

"Kürşat Tüzmen, daha önceki Bakanlık görevinde bulunduğu için uluslararası mekanizmaları iyi bilir. Söylemi çok net 'Federasyondan yapılması istenenler var ve bunlar uluslararası kurallarla örtüşmüyor' dedi. Bu söylemleri çok dikkate almak gerek."

"Bazıları bu işin ciddiyetini anlamadılar. 'Şenes Erzik'i destekleyelim' dediler. İnternet sitemizden destek mesajını verdik, ama 35 dakika sonra Erzik göreve talip olamayacağını açıkladı. Yeni bir süreç başladı. 'Küme düşme kalksın', 'UEFA da kim' diyenlerin senaryosu başladı."

"Galatasaray'ı kaosun içine çekmek istedikleri konusunda camiamızı uyarmıştım. Bomba açıklamalar yapacağımı düşünüyorlar, ama hayır. Bu tuzağa düşmeyiz. Herkesi ciddiyete davet ediyorum. Üzerindeki kiri başkalarına kirleterek kimse temizlenmez. Biz bu oyuna gelmeyiz. Bunun ne Türk futboluna ne de yaptıkları savunmaya bir yararı olmaz."

Hürriyet

ŞRARSKOZ
23-02-2012, 13:48
Beni destekliyor