PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10 yil sonra tv kanallari ne hale gelecek?

bykomedi
13-03-2012, 16:10
Nuri Çolakoğlu'nun tahminlerini Sina Koloğlu yorumladı...

Sina Koloğlu/Milliyet Cadde

Only the registered members can see the link

10 YIL SONRA TV’LER NE HALE GELECEK?

Nuri Çolakoğlu bizim sektörün fazla ortalarda görünmeden işini profesyonelce çok iyi yapan, sonra kenara çekilip bir de güzel izleyen önemli isimlerinden biri. Hani ‘ortaya karışık olsun’ diye laf etmez. Bloomberg HT kanalında ‘İkonoskop’ programında Faruk Bayhan’a konuk olmuştu.
Eski Show TV günleri konuşuldu. Özel televizyon tarihinin önemli günleriydi. Çolakoğlu gelecekle ilgili tespitler yaptı. Süre de çok uzun değil 10 senelik öngörüler. Böyle olunca işi ciddiye almak gerektiğini düşündüm.
10 yıl içinde bizim izlediğimiz bu bol dizili kanal formatı olmayacak. Zaten bu Batı’nın da tartıştığı bir konu: ‘Herkesin televizyon kendine’. Bana göre 10 yıl, Türkiye için erken bir örgörü. Biz muhafazakar bir toplumuz. Ne kadar vep telefonu ve internet hastası olsak da. “Bitecek” demekten çok, “10 yıl içinde kendi televizyonunu izleyen sayısı artacak” saptaması bana daha olası geliyor.

Yerli malı’ televizyon kalmayacak‘

Nuri Çolakoğlu, TRT dışında yerli televizyon kalmayacağını söyledi. Bunun öngörülen süresi de 10 yıl. Bunu “İddia ediyorum” diyerek söyledi. Evet, bu sanki daha yakın gibi. Yani epey tantana olacak bu 10 yıl içinde.

Kırmızı noktalı programa karşı çıkan bakan

O zamanlar RTÜK yok. O zamanlar Show TV’ de kırmızı noktalı geceler vardı. Ahlak filan da galiba fazla bozulmamıştı! Öpüşmelerin cezalandırıldığı ‘ahlaki’ dozu yüksek zamanlara geldik, ama mesela kadına şiddet dorukta, hapçı sayısı artmış filan. ‘Tutti Frutti’leri seyrediyorduk. Show TV’nin o kendine özgü kırmızı logosu çıkardı. Dönemin İçişleri Bakanı Ömer Barutçu, “Siz ahlaksız yayınlar yapıyorsunuz” diyerek yayından kaldırılmasını istemiş.
Aynı kanalda cuma sabahları da din programı varmış. Ben hatırlamıyorum. Hatta bir genel yayın müdürü, televizyon karşısında ‘kırmızı nokta’ varken uyumuş koltukta. Ezan sesine uyanmış. Hani akşam nerede bıraktık, sabah ne oldu gibilerinden bir durumla karşılaşmış! Böyle bir dönemi de yaşadık.

Kaynak için Tıkla... (Only the registered members can see the link)

Admin
13-03-2012, 16:32
Bu ül***e ne star ne show tv nede cine5 gibi kanallar gelir Bu dedigim dönemler 1990-2000 yılları arasındaki dönemlerdir. Ne eski star ne eski show ne eski cine 5 var hatırlayın o dönemleri show tv dönemin kaliteli yayıncılıkta 1 numaralı kanalıydı cine 5 deseniz keza öyle şifreli yayın yapsa bile son dönem turk filmleri son dönem filmler kırmızı noktalı yayınları superdi 1993 yılındı kemalsunal furyası varken kemal sunalın hiç yayınlanmamış 3 filmini cine5 ilk kez yayınlamıştı. Kanalların içeriklerini bakın hepsi kadın programı yada ıvır zıvır show tv surekli sabaa tumer-bugun ne giysem adlı ebir yarışma programı sunucuların ne yasam tarzı sürdügü belli olmayan programları ile günü geçiriyor eski kanalları ve sahiplerini özlüyoruz desem yeridir.Malesef giden gitmiş artık

yildo
13-03-2012, 16:36
hey gidi tutti fruttili geceler )))))))))) simdiki nesil hazira kondu starda bir kadin vardi o uyku satimiz gibiydi onunla yat saati gelirdi))))

kucer06
13-03-2012, 16:40
Eskiden tv'lerde sansür yoktu.Şimdi sansürün ağababası var.Ha ben kırmızı noktalı filmler yayınlansın demiyorum ama insanlar istediklerini seyredebilsinler,istediklerini sorgulayabilsinler her türlü eleştiriyi yapabilsinler istiyorum.Hatırlarsanız aydın doğanın kanalları hükümeti eleştirdi diye adama 4 milyar dolar ceza çıkardılar.Aydın doğan istediklerini yapınca ceza affedildi.Hatırlayan varmı o olayı.

Admin
13-03-2012, 16:46
Bu sansur olayı o kadaar abartıldıki digiturk - d smart kanallarında bile sigara sansurlu,kan görüntüleri sansurlu normal tv kanallarında öpüşme olsa reklam giriyor rtük iyice abarttı ve bu reklam arası program işleride rtükün basından cıkıyor kanala istedigi gibi hareket ettirmeyi verdirmiyor nedense

kucer06
13-03-2012, 17:13
Bu devran bir veya iki dönem daha sürsün göreceksiniz Türk televizyonlarının arap televizyonlarından farkı kalmayacak.

kubilaysa
13-03-2012, 19:41
Nuri Çolakoğlu'nun tahminlerini Sina Koloğlu yorumladı...

Sina Koloğlu/Milliyet Cadde

Only the registered members can see the link

10 YIL SONRA TV’LER NE HALE GELECEK?

Nuri Çolakoğlu bizim sektörün fazla ortalarda görünmeden işini profesyonelce çok iyi yapan, sonra kenara çekilip bir de güzel izleyen önemli isimlerinden biri. Hani ‘ortaya karışık olsun’ diye laf etmez. Bloomberg HT kanalında ‘İkonoskop’ programında Faruk Bayhan’a konuk olmuştu.
Eski Show TV günleri konuşuldu. Özel televizyon tarihinin önemli günleriydi. Çolakoğlu gelecekle ilgili tespitler yaptı. Süre de çok uzun değil 10 senelik öngörüler. Böyle olunca işi ciddiye almak gerektiğini düşündüm.
10 yıl içinde bizim izlediğimiz bu bol dizili kanal formatı olmayacak. Zaten bu Batı’nın da tartıştığı bir konu: ‘Herkesin televizyon kendine’. Bana göre 10 yıl, Türkiye için erken bir örgörü. Biz muhafazakar bir toplumuz. Ne kadar vep telefonu ve internet hastası olsak da. “Bitecek” demekten çok, “10 yıl içinde kendi televizyonunu izleyen sayısı artacak” saptaması bana daha olası geliyor.

Yerli malı’ televizyon kalmayacak‘

Nuri Çolakoğlu, TRT dışında yerli televizyon kalmayacağını söyledi. Bunun öngörülen süresi de 10 yıl. Bunu “İddia ediyorum” diyerek söyledi. Evet, bu sanki daha yakın gibi. Yani epey tantana olacak bu 10 yıl içinde.

Kırmızı noktalı programa karşı çıkan bakan

O zamanlar RTÜK yok. O zamanlar Show TV’ de kırmızı noktalı geceler vardı. Ahlak filan da galiba fazla bozulmamıştı! Öpüşmelerin cezalandırıldığı ‘ahlaki’ dozu yüksek zamanlara geldik, ama mesela kadına şiddet dorukta, hapçı sayısı artmış filan. ‘Tutti Frutti’leri seyrediyorduk. Show TV’nin o kendine özgü kırmızı logosu çıkardı. Dönemin İçişleri Bakanı Ömer Barutçu, “Siz ahlaksız yayınlar yapıyorsunuz” diyerek yayından kaldırılmasını istemiş.
Aynı kanalda cuma sabahları da din programı varmış. Ben hatırlamıyorum. Hatta bir genel yayın müdürü, televizyon karşısında ‘kırmızı nokta’ varken uyumuş koltukta. Ezan sesine uyanmış. Hani akşam nerede bıraktık, sabah ne oldu gibilerinden bir durumla karşılaşmış! Böyle bir dönemi de yaşadık.

Kaynak için Tıkla... (Only the registered members can see the link)

ozamanlarda show tv erol aksoy aitti tuttiçıkar tabi. şimdi show mehmet emin karamehmet in adanalı hiç tutti frutti koyar mı zaten akp destek olmakla akp borçlarının yarısını affetti cem uzan da akp yandaş olsaydı bugun star ntv grubuna geçmezdi 5 yılsonra ntv starı haber kanalı yaparsa hiç şaşmaz turgay ciner türkiyenin 8.büyük kanalı kanal1 satın aaldı ne oldu akıbeti bolemberg ht oldu. starı ntv star haber yapar böyle giderse