PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bal reklamlarına Bakanlıktan yasak

Editor
19-03-2012, 18:01
Bakanlık, bal reklamlarının takibi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, RTÜK ve Reklam Özdenetim Kurulu ile koordinasyon halinde çalışma başlattı. Bakanlık, teşkilatını da uyardı. İnternet siteleri, radyo ve televizyon kanalları ve internetten yapılan satışların takip edilmesi, tüketiciyi yanıltıcı reklamların tespiti halinde ilgili kurumlara bildirimde bulunulması talimatını verdi.

aliharbiye
19-03-2012, 19:16
vallahide billahide bıktık usandık gına geldi yav ne bu bal deresi bal deresi atın gitsin ya...selametle

Admin
19-03-2012, 21:21
Karakovan balı ali hocam :)

numbai
19-03-2012, 21:39
iyi olmuş her 10 kanalın 8 sinde bal reklamı .. televizyonda bal reklamından başka birşey izleyemiyoruz.....saygılarımla.....

hallederiz
19-03-2012, 23:20
Bu Tip Reklamlardan Ne Tv Açabiliyoruz Nede Radyo

rselturk
19-03-2012, 23:32
Reklam fırtınasında sadece bal yok!Bir de doğal ilaç fırtınası var:hangi kanalı açsak Dr.Ömer Coşar'ın ilaç reklamı..Usandırdılar..Bu yüzden yerel kanalların çoğunu silmek zorunda kaldım.
İyi ki tv ler uzaktan kumandalı...Yoksa iki ömer de çekilmezdi;Dr.Ömer Coşar ve Dr.Ömer Çelakıl.Yetsin be!

yildo
19-03-2012, 23:34
boyle gidezrse tv bakamiyak hale gelecegiz galiba bir haberlerin içinde yok sonuna dogru varda reklam içersinde program seyr ettiriyorlar bazi dizileri internetten reklamsiz sey etmeye basladim

bykomedi
20-03-2012, 14:02
Şu an o bal reklamları sık sık verilmiyor. Ama Ömer Coşkun'un Horse Power, Formula 21 vb. reklamları hala dönmekte. Bu arada çöp kanallar düzelmeye başladı.( S Yıldız, Kanal Biz vb.) Bir de Maxi TV'de sinema yayınlanmaya başlamış. Bunlar iyi haber! :D :D :D

aliharbiye
20-03-2012, 15:49
Karakovan balı ali hocam :)
vallahi hocam bal deresimi karakovan balımı, yüksek tepe balımı ne olursa olsun bıktırdılar yahu.:D hangi kanalı açsan 2 dakika sonra bal deresi reklamı veriyor. eee bizde artık bu saçma sapan reklamları görmekten dinlemekten bıktık usandık gayri, bu bal reklamarını yasaklamamışlardı yav, halen reklam vermeye devam ediyorlar ya, sağlık bakanı bu işin üzerine gitmeli bence yoksa bunlar saçmalığa devam edecekler yaaa selametle.

kucer06
20-03-2012, 17:44
İnsanlar bala reklama odaklanıyorlar ama asıl bunların arkasındaki şirketlere bakmak lazım.Hepsi pıtırak gibi birden bire çıktılar üstelik hepsi de belli bir cemaata ait şirketler.

osmann
20-03-2012, 18:07
İnsanlar bala reklama odaklanıyorlar ama asıl bunların arkasındaki şirketlere bakmak lazım.Hepsi pıtırak gibi birden bire çıktılar üstelik hepsi de belli bir cemaata ait şirketler.

zaten şüpheleniyordum bu, türlü türlü balların bir şirkete ait olabileceğinden...
meğer doğruymuş. gerçi usulüne göre satış varsa (yani ballar sağlıklı ise gramajda yalan dolan yoksa) problem yok. yapabilirler...
büyük kanalların reklamlarıda hep aynı ürün için değilmi? hele reytingi yüksek dizilerde her on dakikada bir aynı ürünün reklamını veriyorlar...hemde birden fazla...bunların bal reklamı ile arasındaki tek farkı kısa sürmesi. kısa sürdüğü içinde ballar kadar bıktırmıyor herhalde... :) (cemaat derken gülen cemaatimi, yoksa ismail ağamı?)
selametle...

MUTAF
20-03-2012, 18:23
kimse kimseye, kilosu 100 lira hatta daha fazla olan balı 20-25 liraya vermezzz :)

turktelekomun başlattığı milleti yolma harekatında balcılarda başladı.
iyi bağladım olayı ama dimi :D

kucer06
20-03-2012, 18:57
zaten şüpheleniyordum bu, türlü türlü balların bir şirkete ait olabileceğinden...
meğer doğruymuş. gerçi usulüne göre satış varsa (yani ballar sağlıklı ise gramajda yalan dolan yoksa) problem yok. yapabilirler...
büyük kanalların reklamlarıda hep aynı ürün için değilmi? hele reytingi yüksek dizilerde her on dakikada bir aynı ürünün reklamını veriyorlar...hemde birden fazla...bunların bal reklamı ile arasındaki tek farkı kısa sürmesi. kısa sürdüğü içinde ballar kadar bıktırmıyor herhalde... :) (cemaat derken gülen cemaatimi, yoksa ismail ağamı?)
selametle...

Gülen cemaati