PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : beko 12.4 şase standby yok.

duravus
25-03-2012, 05:16
beslemede bakmadığım eleman kalmadı.alet tamamen ölü gibi davranıyor.smps çıkışlarında ölçüm yaptığımda çıkışın bir tarafında voltaj var fakat diğer kısımda yok.fazla anlamıyorum tvlerden fakat yapabileceğime inanıyorum.burada tv nin beslemesinin çalışma mantığı nedir acaba..:clap2::

emrahelektronik
25-03-2012, 23:09
arkadaşım eğer tv tamirinden anlamıyorsan yapacağın tek şey var cihazı en yakın tv tamircisine göstermeniz size başka bir şekilde yardım etmek forumda bulunan ustalara karşı çok büyük haksızlık olur ancak bilgi paylaşımı sadece bu meslekten ve bu işten evine ekmek götürebilmek için yapan bilgi sahibi olan esnaflarla bilgi paylaşımı yapılır size yardım edemediğimiz için üzgünüm arkadaşım

kubilaysa
26-03-2012, 00:46
makina nı fazla kurcalama daha çok masraf açarsın kendine flash belleği yanmış 35 tl yapıyorlar

duravus
27-03-2012, 08:46
kubilay amma atıyosun.ankara konya sokakta 10 tl eprom programlaması.benim aklıma gelende oydu zaten.fakat tv tamircisi bir arkadaşada danıştım telden.o arkadaş kesinlikle epromdan kaynaklanmayacağını söylediği için forumda paylaşma ihtiyacı duydum.sadece anlamadığım şimdiye kadar bu şekilde bir arıza ile karşılaşmamış olmam.şimdi ilk işim epromu programlayıp şaseye takmakşsonucu burada paylaşmak.ayrıca sokağımda bakmadığım arızalı tv kalmadı.şimdiye kadar bakıpta yapamadığım tv yok sayılır.100 ün üzerinde tv yapmışımdır.hobi olayı üzerinden yaklaşmışımdır hep bu işe amacım para kazanmak değil yardım etmek olmuştur.tvlerden fazla anlamıyorum kısmı espiridir saadece.

karadeniz-55
01-04-2012, 00:22
selamlar halen kullanmakta olduğum bekof777 100hrz televizyonum ilk açıldığında üstteki pover tuşuna bastığım halde açılmıyor ancak bir müddet sonra takriben 10 dakika sonra açılıyor çalışmaya başlayınca hiç sorun yok ertesi gün yine aynı oluyor malum tv çok ağır ve büyük olduğu için serviş işime gelmiyor bana çözümde yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım