PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kefir nedir ki?

muhteşem
04-01-2006, 13:13
Arkadaşlar;
Çok büyük faydaları olduğu söylenen kefiri bir süredir ben de kullanıyorum.İnternette yaptığım araştırmalara göre gerçekten de hayat iksiriymiş bu kefir.Ancak yine internette karşılaştığım bir yazı düşündürmeye başladı beni:Kefirin içinde alkol var mı?Ve bundan dolayı kullanılması haram mı?Nette buna ilişkin çok farklı yorumlar var.Ama yinede de bulamazsam direkt ALo Fetva hattını arayıp soracam.Sizin bu konuda ve kefirin sağlık açısından yararı konusundaki görüşleriniz neler acaba?:angry8:

CABBARİ
04-01-2006, 13:33
ülen bu kefir nedirki???
bunu anca bilse bilse ben yani cabbari deden bilir ama incelemem gerekiyor haber ederim..
selametle..

muhteşem
04-01-2006, 13:38
Helal sana be cabbari...:clap2:

fa77
04-01-2006, 14:18
kefir kısaca tansiyon şeker kalp herbişeyi iyi gelir en son dedem aktarcılarda arıyordu
sevgiler....

MaTRaK
04-01-2006, 14:39
Faydalı bişey yani bulunca adresi burda paylaşırsanız şimdiden bizde alalım.

CABBARİ
04-01-2006, 15:53
muhteşem çocugum duydunmu adres istiyorlar arkadaşlarla bir paylaşıver:)

fa77
04-01-2006, 16:34
muhteşem çocugum duydunmu adres istiyorlar arkadaşlarla bir paylaşıver:)

al sana adres

Only the registered members can see the link

pardon adresler oldu :tongue2:

Yav ben ot biliyordum süt ile ilgili bişimiş ama saydığım tüm özellikler için birebir
sevgiler....

MaTRaK
04-01-2006, 16:59
yok ben vazgeçtim içinde alkol var

fa77
04-01-2006, 17:24
yok yav alkolsüzüde vardır iyi bak 3 tane link verdik :)

muhteşem
04-01-2006, 17:48
:clap2: Bazı çalışmalar da alkol oranının onbinde ikinin altında olduğunu belirtiyorlar.Düşünsenize;Bir meyvede bile daha fazla alkol bulunabiliyormuş.Ayrıca bir sitede diyanetin de "kefirin içilmesinde sakınca yoktur" tezini okudum.Özellikle de bağırsaklara iyi geldiği söyleniyor.Eeee,bundan sonra böyle önemli bir içecek içilmez de ne yapılır...:)

fa77
04-01-2006, 17:53
:clap2: Bazı çalışmalar da alkol oranının onbinde ikinin altında olduğunu belirtiyorlar.Düşünsenize;Bir meyvede bile daha fazla alkol bulunabiliyormuş.Ayrıca bir sitede diyanetin de "kefirin içilmesinde sakınca yoktur" tezini okudum.Özellikle de bağırsaklara iyi geldiği söyleniyor.Eeee,bundan sonra böyle önemli bir içecek içilmez de ne yapılır...:)
MatRaK bak Diyanet fetvayı vermiş afiyetle içebilirsin :tongue2:

MaTRaK
04-01-2006, 17:56
MatRaK bak Diyanet fetvayı vermiş afiyetle içebilirsin :tongue2:

Sağol Teşekkür ederim ozaman konuyla ilgileneyim biraz. :conversation:

muzo
04-01-2006, 17:56
Arkadaşlar;
Çok büyük faydaları olduğu söylenen kefiri bir süredir ben de kullanıyorum.İnternette yaptığım araştırmalara göre gerçekten de hayat iksiriymiş bu kefir.Ancak yine internette karşılaştığım bir yazı düşündürmeye başladı beni:Kefirin içinde alkol var mı?Ve bundan dolayı kullanılması haram mı?Nette buna ilişkin çok farklı yorumlar var.Ama yinede de bulamazsam direkt ALo Fetva hattını arayıp soracam.Sizin bu konuda ve kefirin sağlık açısından yararı konusundaki görüşleriniz neler acaba?:angry8:

bizim bi arkadaş var nezaman markete gitsek 4-5 tane alır devamlı içiyor ama ben tadına baktım pek hoşuma gitmadi bilmiyorum içeniniz varmı:victory: :victory:

muhteşem
04-01-2006, 18:04
Kefirin tadı alışık olduğumuz kola yada benzeri içeceklergibi değil.Biraz ayrana,süte benziyor.Ama sağladığı yararlar tadını falan da unutturuyor.Şimdi
üreticinin kendi sitesinde yayınladığı gerçek hayat hikayelerini okudum.Açıkçası biz bu kefiri keşfetmek için biraz fazla geç kalmışız....:( Okumak isteyenler için ... Only the registered members can see the link

CABBARİ
04-01-2006, 18:22
yaw bu muhteşem harbi muhteşem sanırsam kefiri ben kefen anlamışım ne oluyoruz falan dedim:):)

MaTRaK
04-01-2006, 18:42
yaw bu muhteşem harbi muhteşem sanırsam kefiri ben kefen anlamışım ne oluyoruz falan dedim:):)

Alem adamsın cabbari :rotate1:

fa77
05-01-2006, 10:51
Sağol Teşekkür ederim ozaman konuyla ilgileneyim biraz. :conversation:
içen bi arkadaş anlattı deli bişi diyor harika diyor valla süpermarketlerde falan satılıyormuş
sevgiler:sunglasses2:

muhteşem
06-01-2006, 10:53
Süpermarketlerde satılıyor;ancak fiyatı diğer ürünlere nazaran biraz pahalı geldi bana.1 litresi yaklaşık olarak 3.5 ytl civarında.Diğer ürünlere göre pahalı.Ama faydalarını düşünecek olursak tabi ki değer...

fa77
06-01-2006, 11:44
1 litre 3.5 ytl pahalımı arkadaşım bu kadar yararlı birşey bir paket sigara 4 ytl ve sana pahalı geldi hayret ya !!!
sevgiler.....

muhteşem
06-01-2006, 15:28
1 litre 3.5 ytl pahalımı arkadaşım bu kadar yararlı birşey bir paket sigara 4 ytl ve sana pahalı geldi hayret ya !!!
sevgiler.....
:praying: Çok şükür sigara içmediğim için sigaranın fiyatını da bilmiyorum hocam.Ama olsun.Dediğiniz gibi o kadar faydası varken fiyatından konuşmamak gerekir....

muhteşem
22-05-2007, 10:14
şimdi meyvelileri çok moda piyasada çok tutuldu tavsiye ederim