PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 tane Çanak kurulucak . Acİl yardim!!!!.

techno-trance
14-04-2012, 12:28
Arkadaşlar merhabalar;

Televizyon odasında full hd bir tv'im var.Tv'imde dahili receiver var.Televizyonumda modül girişi var.
D smart cam modülü (full paket ) aldım.fakat daha uydu sitemi kurmadığım için deneyemedim.
Televizyonun dahili receiver'ı , **** *** çözemediği için aynı televizyon için harici receiver alıcam.
Harici receiver olarak dreambox 500-s almayı düşünüyorum.

Masaüstü bilgisayarımda avermedia 199-m digital ekran kartı var.

Ayrıca salonda da bir tane televizyon var.

Bir çanak turksat için , ikiniciği çanağı hotbird veya Eutelsatw3 için kurdurucam.

Her iki çanaktan gelen uydu yayınlarını ayrı ayrı ve bir birinden bağımsız olarak ; hem full hd televizyonumda (d smart) , hem harici receiver da ( dreambox 500-s), hem masaüstü bilgisayarımda, hemde salondaki tv de seyretmek istiyorum.

salondaki televizyon hd olmadığı için ona sd harici bir receiver alıcam.

Dahili receiver olan tv 'yi dreambox' la birlikte kullanıcam.

Görüntü perfmonsı benim için çok önemli.
Hd ve sd yayınlarında görüntü ve sinyal problemi yaşamak istemiyorum.
Uzun ömürlü bir sistem olsun istiyorum.

1 kablo tv'ideki dahili receiver'a çekicem.
1 kablo dreambox'a çekicem.
1 kablo masaüstün bilgisayarımdaki tv kartına çekicem.
1 kablo salondaki tv'e çekicem.

toplamda 4 kablo her bir alıcıya ayrı ayrı çekilecek.

bunun için ;

2 çanak ,
2 tane 4'lü lnb,
4 tane diseqc
kablo
alıcam.

sormak istediğim soru şu;

1- çanağın boyutu ve markası ?
2- lnb markası ve modeli ?
3-diseqc markası ?
4-kablo markası ve modeli ?

hakkında görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

şimdiden yardımcı olan arkaşlara teşekkür ederim.

kubilaysa
14-04-2012, 12:54
w3 uydusu trakya da 150 çanak da 89- 75 sinyal alırsın gerek kalite yüksek verim alınır 120cm 65 -55 sinyal bu dediğim kırklareli de geçerli 120 çanakla 55db alırsın uydu bulucuyla istanbulda 49db kablo rg 6 5 yıl ömür biçiliyor oksitlenme lnb next birde diğitürk lbn leri satılıyor Only the registered members can see the link hord bırd trakyada enaz 120-150 arası yüksek verim almak içib 90 çanak 63-50 sinyal alırsın 1.1 diseq al fiyatı 30-80 tl arası 8 çanak bağlaya bilirsin. türk kablosu al çin markaları da ucuz türkler ın yarı fiyatına gidiyor yada Only the registered members can see the link da 4lü lnb fiyatları göre bilirsiniz

kubilaysa
14-04-2012, 12:55
w3 uydusu trakya da 150 çanak da 89- 75 sinyal alırsın gerek kalite yüksek verim alınır 120cm 65 -55 sinyal bu dediğim kırklareli de geçerli 120 çanakla 55db alırsın uydu bulucuyla istanbulda 49db kablo rg 6 5 yıl ömür biçiliyor oksitlenme lnb next birde diğitürk lbn leri satılıyor Only the registered members can see the link hord bırd trakyada enaz 120-150 arası yüksek verim almak içib 90 çanak 63-50 sinyal alırsın 1.1 diseq al fiyatı 30-80 tl arası 8 çanak bağlaya bilirsin. türk kablosu al çin markaları da ucuz türkler ın yarı fiyatına gidiyor yada HEPSIDIJITAL.COM_ELEKTROMARKET_1NUMARA (Only the registered members can see the link) da 4lü lnb fiyatları göre bilirsiniz

gungor1976
15-04-2012, 01:06
Arkadaşlar merhabalar;

Televizyon odasında full hd bir tv'im var.Tv'imde dahili receiver var.Televizyonumda modül girişi var.
D smart cam modülü (full paket ) aldım.fakat daha uydu sitemi kurmadığım için deneyemedim.
Televizyonun dahili receiver'ı , **** *** çözemediği için aynı televizyon için harici receiver alıcam.
Harici receiver olarak dreambox 500-s almayı düşünüyorum.

Masaüstü bilgisayarımda avermedia 199-m digital ekran kartı var.

Ayrıca salonda da bir tane televizyon var.

Bir çanak turksat için , ikiniciği çanağı hotbird veya Eutelsatw3 için kurdurucam.

Her iki çanaktan gelen uydu yayınlarını ayrı ayrı ve bir birinden bağımsız olarak ; hem full hd televizyonumda (d smart) , hem harici receiver da ( dreambox 500-s), hem masaüstü bilgisayarımda, hemde salondaki tv de seyretmek istiyorum.

salondaki televizyon hd olmadığı için ona sd harici bir receiver alıcam.

Dahili receiver olan tv 'yi dreambox' la birlikte kullanıcam.

Görüntü perfmonsı benim için çok önemli.
Hd ve sd yayınlarında görüntü ve sinyal problemi yaşamak istemiyorum.
Uzun ömürlü bir sistem olsun istiyorum.

1 kablo tv'ideki dahili receiver'a çekicem.
1 kablo dreambox'a çekicem.
1 kablo masaüstün bilgisayarımdaki tv kartına çekicem.
1 kablo salondaki tv'e çekicem.

toplamda 4 kablo her bir alıcıya ayrı ayrı çekilecek.

bunun için ;

2 çanak ,
2 tane 4'lü lnb,
4 tane diseqc
kablo
alıcam.

sormak istediğim soru şu;

1- çanağın boyutu ve markası ?
2- lnb markası ve modeli ?
3-diseqc markası ?
4-kablo markası ve modeli ?

hakkında görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

şimdiden yardımcı olan arkaşlara teşekkür ederim.Full hd tv alıyorsun full SD yayın izlemek istiyorsun bravo valla :46::46::46:

kubilaysa
15-04-2012, 01:14
Full hd tv alıyorsun full SD yayın izlemek istiyorsun bravo valla :46::46::46:

full tv alıyor full tv izleyecelk atv hd trt hd atv haber hd geri kalanlar mpeg2 sd yayınları izleyecek hd yayın paralı izleniyor dsmart ta dsmartın...koyaım

kubilaysa
15-04-2012, 01:21
Full hd tv alıyorsun full SD yayın izlemek istiyorsun bravo valla :46::46::46: hd yayun varmı hd yayın izleyecek adam dogru söylüyor tabiki sd yayın izliyecek star sd trt1 sd show sd samanyolu sd kanal 7 sd tv 8 sd kanal d (hd var paralı oda ) sd hd yayın varmıda hd seyretcek

gungor1976
15-04-2012, 22:15
hd yayun varmı hd yayın izleyecek adam dogru söylüyor tabiki sd yayın izliyecek star sd trt1 sd show sd samanyolu sd kanal 7 sd tv 8 sd kanal d (hd var paralı oda ) sd hd yayın varmıda hd seyretcek Kardeş birincisi 3 tane de olsa (trt hd,atv,ahaber hd) hd yayın izlemek hiç izlememekten iyidir. İkincisi Dreambox alan arkadaş server kullanacaktır demektir serverda HD yayınlar için extra ücret talep edilmiyor ve yüzlerce hd kanal var. Üçüncüsü servera yıllık 200 TL civarında bir para vermek yerine Dsmart eğlence paketi var yıllık 180 TL ve 12 adet HD kanal var. Sonuç olarak cihazın HD olsun alternatif çok...

techno-trance
16-04-2012, 01:12
Full hd tv alıyorsun full SD yayın izlemek istiyorsun bravo valla :46::46::46:

tam anlaşılmadı galiba.d smart cam modülü full hd paket olannından aldım.
şu anda en çok hd yayayın veren d smart.

techno-trance
16-04-2012, 01:15
hd yayun varmı hd yayın izleyecek adam dogru söylüyor tabiki sd yayın izliyecek star sd trt1 sd show sd samanyolu sd kanal 7 sd tv 8 sd kanal d (hd var paralı oda ) sd hd yayın varmıda hd seyretcek

arkadaşlar ben d smart full paketi ni aldım. full hd paket olanından.
full paketteki yayınlar bunlar:

D-Smart - Full Paket (Only the registered members can see the link)

kubilaysa
16-04-2012, 09:11
Kardeş birincisi 3 tane de olsa (trt hd,atv,ahaber hd) hd yayın izlemek hiç izlememekten iyidir. İkincisi Dreambox alan arkadaş server kullanacaktır demektir serverda HD yayınlar için extra ücret talep edilmiyor ve yüzlerce hd kanal var. Üçüncüsü servera yıllık 200 TL civarında bir para vermek yerine Dsmart eğlence paketi var yıllık 180 TL ve 12 adet HD kanal var. Sonuç olarak cihazın HD olsun alternatif çok...

ben yabancıları demiyorum sadec 3tane şifresiz 1 haber digerleri ulusal atv hd trt hd haber ahaber hd bunca medya grubu var büyükler nedense herşeyi maddiyata vurmuşlar türk milletini enayi yerine koyuyorlar bu kanalları dışlıyorum kanald hd ntvhd ntvspor hd starhd show tv hd bunlar bizi enayi yerine koyuyorlar esasında hiç bir fark yok görüntü yakın formatlarda hepsi esasında full yayın değil hepsi mepg 4 yayın yapıyorlar milleti kandırıp duyorlar üstelik hepside şifreli adam w3 seyretcek ayda 30 tl vercekse seyretsin ben ne server bir kere 20 giriş aylık 30 tl her taraf da kampanyalı 20 x 12 24tl nede dsmarta 180 tl veririm youtubede film bedava Only the registered members can see the link indir youtube de 60 dakika da indircen filmi 10 dakika iniriyor

kubilaysa
16-04-2012, 09:28
arkadaşlar ben d smart full paketi ni aldım. full hd paket olanından.
full paketteki yayınlar bunlar:

D-Smart - Full Paket (Only the registered members can see the link) türksat da d smart hd seyret 120 çanakla boşu boşuna üye olmuşsun 2013 de hd uydusu atılcak star kanal d show ntv hepsi mecburen şifresiz olacak boşu boşuna 45 tl veriyorsun birisine 65 tl fatura geldi kurulum parası da alıyorlar oraya üye olcana YouTube Downloader | Download Videos from YouTube (Only the registered members can see the link) indir youtube de bir çok filmi belgeseli indir 90 dakikalı kemal sunal filmi 10 dakika da indiriyor. normalde Le site officiel de RealPlayer (Only the registered members can see the link) indirdiğinde oda indiriyor 60 dakika da yada 40 dakikada indiriyor saatine vaktine göre değişiyor.

techno-trance
16-04-2012, 11:41
arakadaşlar,

birazdan çanak,lnb ve kablo markarka tavsiyelerinizden bahsederseniz sevinirim.

hd ve sd yayınları seyretmek istiyorum. dediğim d smart cam modülünü (full paket hd) aldım
90cm'lik çanak benim işimi görür mü.
lnb de marka ne olmalı, kablo da marka ne olmalı.

gungor1976
17-04-2012, 00:27
arakadaşlar,

birazdan çanak,lnb ve kablo markarka tavsiyelerinizden bahsederseniz sevinirim.

hd ve sd yayınları seyretmek istiyorum. dediğim d smart cam modülünü (full paket hd) aldım
90cm'lik çanak benim işimi görür mü.
lnb de marka ne olmalı, kablo da marka ne olmalı. 90lık offset çanak işini fazlasıyla görür,türksat için lnb farketmez ama nextler iyi, kablo için dış mekan uzunsa RG6 U4 standartında orta kalite bir kablo alabilirsin.

techno-trance
17-04-2012, 19:38
90lık offset çanak işini fazlasıyla görür,türksat için lnb farketmez ama nextler iyi, kablo için dış mekan uzunsa RG6 U4 standartında orta kalite bir kablo alabilirsin.

hocam çok saol,tavsiyen için

techno-trance
20-04-2012, 01:06
arkadaşlar lnb, kablo markası olarak tavsiye verecek yok mu:???

kubilaysa
30-04-2012, 01:05
avrupa yayınları için türksat uydusunda 120 cm çanak gerekiyor enaz kablo rg6 lnb 4 lü 47 tl HEPSIDIJITAL.COM_ELEKTROMARKET_1NUMARA (Only the registered members can see the link) çanak offset al