PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir tek Galatasaray zararlı çıkar!

beydemir
03-05-2012, 01:57
Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, son yazdığı köşe yazısında şike soruşturmasından en zararlı çıkacak takımın Galatasaray olacağını ifade etti.

02 Mayıs 2012 Çarşamba - 13:46
Haberturk
Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, UEFA'da uzun yıllar görev almış bir hukuk adamına, TFF'nin şike soruşturması kapsamında 16 kulübün PFDK'ya sevkini sordu.

En çarpıcı yorum ise şöyleydi; "Bir tek Galatasaray zararlı çıkar"

İşte Altaylı'nın köşe yazısından bir bölüm...

"Hukukçunun iddiası: Büyük takımlardan bir tek G.Saray bu işin dışındaydı. Şimdi onun da Avrupa'ya gitmesi konusunda önü kesiliyor. Amaç, G.Saray ile diğer kulüpler arasında ekonomik uçurum oluşmasını engellemek.

Futbol Federasyonu'nun aldığı kararlar üzerine uzun yıllardır UEFA'da çeşitli kurullarda görev yapan, defalarca Türkiye'ye gelip gitmiş ve Türk Futbolunu yakından izleyen ve benim de yıllardır tanıdığım bir hukuk adamını aradım.

'GALATASARAY OLAYIN FARKINDA DEĞİL'

Sonra sordu, "Sizin takım ne yapıyor?"

"Galatasaray'ı da disiplin kuruluna verdiler. Bizim yönetim de sert bir açıklama yaptı. Bekliyorlar" dedim.

"Sizinkiler olayın farkında değil" dedi.

"Hangi olayın?" dedim.

"Federasyonunuzun aldığı kararlardan zararlı çıkacak tek takım Galatasaray" dedi.

"Niye?" diye sordum.

Anlattı: "Ortaya çıkan tablodan sonra UEFA büyük ihtimalle Türk takımlarını Avrupa'ya kabul etmeyecek. Hatta belki de Federasyonunuz UEFA'ya 'Biz birkaç sene katılmayalım' diyecek. Fenerbahçe zaten en az 2 yıl daha katılamayacaktı. Soruşturmada adı geçen diğer takımların da katılamama ihtimali vardı. Büyük takımlardan sadece Galatasaray bu işin dışındaydı. Yani Galatasaray, Avrupa'ya gidebilirdi. Şimdi Galatasaray'ın da Avrupa'ya gitmesinin önü kesiliyor. Hem de Türk Futbol Federasyonu tarafından."

"Federasyon niye böyle bir şey yapsın ki?" dedim.

'YÖNETİCİLERİNİZ UEFA'YA ANLATMALI'

"Farkında olmadığınız da bu işte. Bana ulaşmış bir bilgi yok ama belki de UEFA ile bu yönde bir anlaşma yapıldı. 'Siz bizi zorlamayın. Biz de birkaç sene kimseyi Avrupa'ya yollamayalım' dendi. Bilmiyoruz. Belki Platini böyle ikna edildi" dedi ve ekledi "Böylelikle Galatasaray ile diğer takımlar arasındaki farkın açılması engellenecek. Diğerleri Avrupa'ya gitmezken Galatasaray giderse bu Galatasaray için büyük avantaj olacaktı. Hem transferde hem gelirlerde. Türkiye'ye gelecek yabancı oyuncuların iyileri Galatasaray'ı tercih edecekti. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi gelirlerinden her yıl en az 10 milyon Euro belki de daha fazla alacaktı. Şimdi Galatasaray'ın da önü kesilmiş oldu" __________________

MUTAF
03-05-2012, 02:20
zaten bilinen şeylerdi bunlar