PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eurovision Şarkı Yarışmasını İsveç Kazandı

Baldemir
27-05-2012, 02:04
Only the registered members can see the link

Eurovision'u İsveç kazandı! Türkiye ise 7. sırada!

Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsveç arayı açarak 1. oldu. Türkiye ise sms oylarıyla 112 puan aldı ve 7. oldu.

57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda büyük final başladı. Can Bonomo, yarı finalde salonu coşturan “Love Me Back” şarkısını bu kez birincilik için seslendirdi. Temsilcimiz performansı sonrası ayakta alkışlandı. Yarışmacıların sahne performansları sona erdi ve SMS oylaması sona erdi.Türkiye 7. oldu.
Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nın büyük finali saat 22.00'da başladı. Temsilcimiz Can Bonomo 18. sırada sahneye çıktı. Genç sanatçı performansı sonrası büyük alkış aldı.

İSVEÇ FARKI AÇIYOR

İlk beş ülke İsveç(372) Rusya(259) Sırbistan(214) Arnavutluk(154) Azerbaycan(150)

Türkiye 112 puanla 7. sırada.

NEFESLER TUTULDU

Can Bonomo'nun ardından diğer ülkeler de sahne performanslarını sergiledi ve SMS oylaması yapıldı.

Oylamanın bitimiyle her ül***e canlı bağlanarak ülkelerin puanlamasına geçildi. Nefesler tutuldu, Can Bonomo'nun alacağı puanlar heyecanla bekleniyor.

İlk oyu Arnavutluk açıkladı. Türkiye'yle 10 puan geldi. Daha sonra Karadağ oylarını açıkladı. Türkiye'ye puan gelmedi. Romanya ise Türkiye'ye 3 puan verdi. Avusturya da ülmemize 3 puan verdi.

Türkiye şuanda 9. sırada. Belçika'da 7 puan geldi ve 7. sıraya yükseldik. Azerbaycan'ın verdiği 12 puan ile 4. sıraya yükseldik.

Malta'dan 8 ve San Marino'dan gelen puanlarla ilk 3'e yerleştik.

Fransa'dan 5 puan aldık. İngiltere'den 1 puan geldi.

Türkiye Makedonya'ya 8, Bosna Hersek'e 10 ve Azerbaycan'a 12 puan verdi.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

MUTAF
27-05-2012, 02:06
tesekkurler
can bonomoya

uydu3405
27-05-2012, 02:19
isveç hak etti ve kazandı

bykomedi
27-05-2012, 10:23
Türkiye başarıya hasret!

Volkan
27-05-2012, 11:02
ben bu kadarını bile beklemiyordum. Can Bonomo kimdir yaaa neyin nesi. Artık abuk subuk müzik şarkı sözü yazanları sanatçı diye yarışmaya çıkarıyorlar.

cilginizmirli
27-05-2012, 11:26
Açıkçası TRT açıklayana kadar Can Bonomu'yu tanımıyordum.Bece Can Bonomo çok başarılı olmuştur.Ama bundan sonra bizlere de çok sorumluluk düşüyor.Özellikle maddi durumu yüksek olana insanlara sesleniyorum.Ülkemizde tatil yapalım.Fransa,yunanistan,fransa,kıbrıs gibi ülkelere gitmeyelim.Dün 9 yıldır olduğu gibi Eurovision müzik yarışması olmaktan çıkmış siyasi bir yarışma olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.Lütfen bu konuya duyarlı olalım.

omer112
27-05-2012, 13:56
şarkısıda bişiye de benzese

comex99
27-05-2012, 14:16
ben bu kadarını bile beklemiyordum. Can bonomo kimdir yaaa neyin nesi. Artık abuk subuk müzik şarkı sözü yazanları sanatçı diye yarışmaya çıkarıyorlar.

:45: :45:

ESES-58
27-05-2012, 14:22
türküm demeyen şahıs(lar) ve türkçe olmayan bir parçamı türkiye cumhuriyetini ve türk milletini temsil edecek.uyanın başarılı olmuşmuş falan filan...başarı denilen yozlaşmaya verilen payedir.

bykomedi
27-05-2012, 15:01
Seneyede Ajdar'ı göndersinler, ŞAHDAMAR şarkısıyla :8[1]: Kesin 1. olur...

bulletfromhell
27-05-2012, 19:59
Seneyede Ajdar'ı göndersinler, ŞAHDAMAR şarkısıyla :8[1]: Kesin 1. olur...

:8[1]::8[1]:yahu benim çocukluğumdan beri bu yarışma siyasi bir soytarılığın ilerisine gidemediki..54 senedir Bülend Özveren o yarışmayı takip ediyor adam ezbere hangi ülkenin kime kaç puan verebileceğini söylüyor..onun için ha ajdar gitmiş ha bir başkası..siyasi konjonktürü ve gündemi takip edenler de 2003 teki 1. liği ve Azra Akın ın dünya güzeli seçilebilmesinin de hangi şartlarda ve kimlerin isteğiyle olduğunu kolaylıkla çözerler...selametle