PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 16/09 Türkiye'den Haberler

muzo
16-09-2006, 09:35
Balıkçının ağı köpek balıkları ile doldu
Sakarya'nın Karasu ilçesinde trolle avlanan balıkçı 50 adet köpek balığı yakaladı. Yakalanan köpek balıkları kiloso 2 YTL'den konserve yapılmak üzere satıldı.
16 Eylül 2006 00:01

Karasu'da balıkçılık yapan Ahmet Çiçek, Karadeniz açıklarında trolle avlandığı sırada ağlarına 50 adet köpek balığı takıldı. Köpekbalıklarını tekneye çıkaran balıkçı Ahmet Çiçekçi, daha sonra yakaladığı köpek balıklarını ilçede kilosu 2 YTL'den satışa çıkardı.

Boyları 1 metre civarında olan köpek balıklarının barbun ve hamsi sürülerini takip ettiklerini kaydeden Çiçek, önceki yıllarda da benzer durumla karşılaştıklarını ifade eden Çiçek, bu kadar çok köpek balığını daha önce yakalamadığını söyledi. Ağlarına takılan köpek balıklarının sürüler halinde gezdiğini anlatan Çiçek, köpek balıklarının boylarının 1 metre civarında olduğunu kaydetti.

Köpek balıkları özel bir fabrika tarafından konserve yapılmak üzere satın alındı. Tartılan köpek balıkları daha sonra işçiler tarafından kamyonete yüklendi.

muzo
16-09-2006, 09:37
112 el - ayak izi ile çözülen cinayet
Geçtiğimiz Mayıs ayında Edirne'de boğazları kesilmiş halde bulunan anne ve 3 yaşındaki çocuğunun katilini polis, aldığı 112 el ve ayak izi ile 40 kan örneği arasından buldu.
16 Eylül 2006 00:30

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, anne ve oğlunun boğazını keserek öldürdüğü gerekçesiyle yakalanan zanlı, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu. Fatih Mahallesi'nde, 26 Mayıs Cuma günü Ayşe Ateşoğlu (41) ve oğlu Mustafa Hamza Ateşoğlu'nun (3) boğazlarını keserek öldürdüğü belirtilen Yıldırım Karagöz (31), polis ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda yakalandı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Karagöz, verdiği ifadede, Ateşoğlu'nun, nikahsız yaşadığı eşi Mehmet Emin Kılıç ile aile dostu olduğunu belirterek, Ateşoğlu ile bir süredir ilişkisi bulunduğunu söyledi.

İlişki için Ateşoğlu'nun kendisini zorladığını savunan Karagöz, olay günü eve gittiklerini, burada da Ateşoğlu'nun kendisini zorlaması üzerine tartıştıklarını ileri sürdü. Ateşoğlu'nun, elindeki bıçakla kendisine saldırarak bağırdığını ileri süren Karagöz, kendisinin de Ateşoğlu'nun elinden bıçağı alarak boynundan ve çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi. Bu sırada olayı gördüğü için Mustafa Hamza Ateşoğlu'nun da boynunu keserek öldürdüğünü itiraf eden Karagöz, daha sonra olay yerinden kaçtığını söyledi. Tutuklanan Karagöz, cezaevine konuldu.
112 EL VE AYAK İZİ İLE 40 KAN ÖRNEĞİ İNCELENDİ-

Bir fırında şoförlük yapan Karagöz, Kılıç ailesinin yakın dostuydu. Ateşoğlu'nun oturduğu mahalleye sürekli ekmek getiren Karagöz, işlediği cinayetin ardından 1 ay boyunca mahalleye ekmek servisi yapmadı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayetle ilgili Kılıç, Ateşoğlu aileleri ve yakınları üzerinde 112 el ve ayak izi, 40 kan örneği incelemesi yaparak, 80 kişinin de ifadesini aldı. 5 kez İstanbul, 1 kez de Şanlıurfa'da özel ekip tarafından yapılan inceleme ve DNA testi sonucunda, öldürülenlerin üzerindeki kan örnekleriyle Karagöz'ün kanının aynı olduğu belirlendi.

AA

muzo
16-09-2006, 09:38
Adana'da tren kazası: 1 ölü
Adana'da meydana gelen tren kazasında henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi hayatını kaybetti.
16 Eylül 2006 08:47

Alınan bilgiye göre kaza, saat 02.00 sıralarında Çamlıbel Mahallesi 84 Sokak TEDAŞ'a ait trafo ambarı civarında meydana geldi. Orhan Kural'ın kullandığı 63757 sefer sayılı trenin geçmesini ardından çevredeki vatandaşlar tren rayları üzerinde bir erkek cesedi bukdu. Vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri rayların üzerinde henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin parçalanmış cesedi ile karşılaştı. Yapılan aramalarda şahsın üzerinde kimlik çıkmazken, ceset Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre şahısın sürekli alkol alarak sokakta yaşayan bir kişi olduğu belirtildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
(Cihan)

muzo
16-09-2006, 09:39
İşadamı rüşvet iddiasını anlattı
Tapulu, imarlı, ruhsatlı arsasına rüşvet istediği için Tepecik Beldesi Belediye Başkanı’nı yakalatan ve hapse attıran işadamı Hasan Bayraktar, "Bunu yasalara saygılı biri olarak yaptım. Yaptığım şövalyelik değil. Her vatandaş bunu yapmalı" dedi.
16 Eylül 2006 08:59

TEPECİK Beldesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Rafet Yıldız’ı 100 bin YTL rüşvet istediği gerekçesiyle sivil jandarma ekiplerine suçüstü yaptırarak yakalatan işadamı Hasan Bayraktar, bugüne kadar hiç kimseye bir kuruş rüşvet vermediğini, bundan sonra da vermeyeceğini söyledi. Yasalara saygılı ve gereğini yapan bir vatandaş olarak 52 yıldır yaşadığını belirten Bayraktar, "Allah’a verecek bir can borcum var. Bir Allah’ın kulundan korkmam. Ben şövalye değilim. Her dürüst vatandaşın yapması gereken bu. Ancak bu şekilde rüşvetin ve yolsuzluğun önüne geçeriz" dedi.

KÜFRETTİM, SUSTU

Belediye Başkanı’na makamında küfrettiğini ve bunu da aynen Savcılık’taki ifadesine yazdırdığını belirten Bayraktar şöyle konuştu: "Makama küfrettiren bir belediye başkanının orada oturmaması lazım. Oturuyorsa da beni şikayet etmesi lazım. Niye etmiyor? Belki başka kurumları üzerime verebilirler. Versinler. Biz buradayız. Evim belli iş yerim belli. Ticari faaliyetlerim var. Kessinler kesebilirlerse. Kimsenin böyle bir şey yapacağına da inanmıyorum. Çünkü ben bir vatandaş olarak herkesin yapması gerekeni yaptım."

VERMEDİM, VERMEM

Türkiye’de rüşvet almanın bakkaldan sigara almak gibi günlük bir olay olarak algılandığını belirten Bayraktar, "2003 yılbaşında Susurluk’ta polis ehliyetimi aldı. Bir yıl içinde 5 kere hız haddimi aştığım için. Ben polise orada 50 YTL rüşvet verseydim ehliyetim cebimde olurdu. Benim ehliyetim hálá orada. Gidip almadım. Ben 50 kuruş kimseye rüşvet vermedim, bundan sonra da vermem. Ama ihtiyacı olanlara milyarlarca yardım ettim" diye konuştu.

100 bin YTL istedi

Tepecik’in AKP’li Belediye Başkanı Rafet Yıldız, işadamı Hasan Bayraktar’ın Jandarma Karakolu’na bitişik imarlı, tapulu 1650 metrekarelik arsasına 450 metrekarelik inşaat ruhsatı verdi. Bitişik binalara 4 kat izni veren Yıldız, hiç bir gerekçe göstermeden mühürleyip tutanak dahi tutmadığı inşaattan mühürü çıkarmak için 100 bin YTL rüşvet istedi. Bayraktar, "Ya 100 bin YTL’yi verirsin ya da o inşaatı başına yıkarım" diyen başkanı savcılığa şikayet edip yakalattı.

Avukatı itiraz etti Yıldız serbest kaldı

Tapulu, imarlı ve projesi onaylanmış inşaat için rüşvet vermeyi reddeden işadamı Hasan Bayraktar’a ilk önce kamyondan yola bir ayakkabı büyüklüğünde toprak düştü diye ceza kesildi. Cezayı ödeyen Hasan Bayraktar, başkana çıkıp "Ben rüşvet vermem" diye çıkıştı. "Ya bu parayı ödersin ya da inşaatı başına yıkarım" diyen Başkan Rafet Yıldız hiç bir gerekçe göstermeden inşaatı mühürletti. Hasan Bayraktar Büyükçekmece Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Harekete geçen sivil jandarma ekipleri beraberindeki Hasan Bayraktar’la birlikte Rafet Yıldız’la görüşmeye gitti. Başkan Rafet Yıldız, mühürün açılması için Bayraktar sivil jandarmayla Savcılık Jandarma kanalıyla inceleme başlattı. Mühürü açtırmak isteyen Bayraktar’dan sivil jandarma ekiplerinin yanında rüşvet isteğini yineleyen başkan gözaltına alındı. Savcılığa sevkedilen Rafet Yıldız, 4 saat süren sorgusunun ardından, "irtikap" kamu görevlisinin rüşvet almasına dair suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ancak Rafet Yıldız, avukatı Yusuf Aktaş’ın tutukluluğuna yaptığı itiraz üzerine dün akşam cezaevinden tahliye edildi.

(Hürriyet)

muzo
16-09-2006, 09:39
Antakya'da trafik kazası: 5 ölü 5 yaralı
Antakya'da iki okomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 5 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
16 Eylül 2006 09:05

Alınan bilgiye göre, sürücülerinin kimlikleri henüz belirlenemeyen 31 RN 414 plakalı otomobil ile 31 RE 003 plakalı otomobil, Antakya-Reyhanlı karayolunun 24. kilometresinde çarpıştı. Kazada, aynı aileden oldukları bildirilen Halil, Doğan ve Necati Alkaya ile Ahmet Çakan ve Hasan Şanverdi öldü. Yaralanan Nuray Erışık, Fevzi Şanverdi ile Yasemin, Mehmet ve Halis Alkaya, Antakya Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı

muzo
16-09-2006, 09:40
İstanbul'da çaldı Bolu'da yakalandı
İstanbul'dan çaldığı kamyonla Çorum'a gitmek isteyen bir kişi, Bolu'da polis araçlarından oluşturulan barikatla durduruldu.
16 Eylül 2006 09:05

İstanbul Bağcılar'dan çaldığı kamyonla kaçmaya başlayan Adem Örnekol (34), Bolu Dağı'nda Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından durdurulmak istendi. ''Dur'' ihtarına uymayan Örnekol, yoluna devam etti. Kamyonu durdurmayan Örnekol için Bolu Çiçi taksi sapağında barikat oluşturuldu. Ekipler tarafından takip edilen ve tüm geçiş güzergahları kapatılan kamyon, Çiçi Taksi sapağında durduruldu. Kamyon sürücüsü Örnekol, polis ekipleri tarafından yapılan uyarılara rağmen kamyonun kapılarını açmak istemedi. Örnekol, daha sonra kamyonun kapılarını açarak indi. Gözaltına alınan Örnekol, ifadesi alınmak üzere Bahçelievler Polis Karakolu'na götürüldü. Örnekol'un 110 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Araç içerisinde de çok sayıda bira şişesi bulundu.